0 oy
464 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
Oğlum 6 kızım 2 yasinda hiç düşünmüyorum bazende bir tane olsami iki yil sonra fln diyorum sizce kaç çocuk ideal 

41 Cevaplar

0 oy
tarafından
1taneyeterli benim icin
(125 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim Rabbim hayırlısını nasip etsin ama şimdilik bir tane
tarafından
Mutlu olursam 2 nciyi dusunurum
-Reklam-
0 oy
tarafından
1 tane yeterli 
(7,509 puan) tarafından
Bir ne kız sen Muşluların gelinisin kendine gel :D
tarafından
Kaynanamda var 2 tane çocuk . Kaynımı yalvar yakar yapmışlar :D kocamla aralarında 5 yaş var ahahah
Annem ilk duyduğu zaman bunlar Muşlu ne hoş 8-10 tane çocuğu yok demişti :D
(7,509 puan) tarafından
Bak bu olmamış sen yap kaynanana bakma :))
tarafından
Yok yok anam ben modern Muşlulara evliyim ahahah :D
(7,509 puan) tarafından
İja moderrrrnnnnn :)))))))
0 oy
(369 puan) tarafından
Hiccc dogurmamakk doyorumm şuan basım catliyo dört taneyle
(406 puan) tarafından
Sen sor diye yaptı :⁠-⁠D:⁠-⁠D
(369 puan) tarafından
Miniklerimmm saol cnm cvbi vermissinnn öpüyorum seni
(406 puan) tarafından
❤️:⁠-⁠*:⁠-⁠*:⁠-⁠*
0 oy
tarafından
Bu ülke şartlarında çocuk sahibi olmak büyük kumar oynamak ama 1 tane ideal olmakla beraber 2.si olursa tadından yenmez. 
0 oy
(217 puan) tarafından

Bana kalsa 1 çocukla kalacaktım ama elin oğlu 1le durur mu 2.ciyi yaptım. Adam futbol takımı kuracakmis 11 istiyor bende kedi değilim yani :D

(1,656 puan) tarafından
Yok artik seni hiç rahat birakmaz benimki gibi. Ajsjsjjssn
(217 puan) tarafından
Ya hiç sorma kaçıyorum kovalıyor adam shdhdh
0 oy
(9,747 puan) tarafından
Herkesin iadeli değişir herkes bakabilcegi kadar çocuk yapmali maddi manevi yetebilecegi kadar. 1 yeterli 2 ideal bence.  Benimde 2 oğlum var başka çocuk düşünmüyorum Rabbim isteyene nasip etsin 
0 oy
(457 puan) tarafından

Bekarken hep dört çocuk derdim iki kız iki erkek. Ama yok bacım çocuk bakmak ayrı bı meziyet. Bana şuan bı tane yetıyor. 

Allah çocuk isteyen kadınların kucağını boş birakmasin. 
(882 puan) tarafından
Sanki fikrmi anlatınız :);)bende bekarken öyle dusunuyorudm annemde 4 tane 2 kız 2 oğlan ama şuan hamileyim çok zorlu geçti ilktir die gözüm korktu doğunca baklalım nasıl olcam hayirlisi olsun 2 ideal bence
0 oy
(1,309 puan) tarafından
2 ideal bence
0 oy
(1,206 puan) tarafından
2tqne yeterlı bence kız veya erkek hıc farketmez yeter benım bı oğlum var şuan 11haftalık hamıleyım bakalım bu nun cınsıyetıne kız sada yeter erkekse ıcımde kız çocuğu ukte kalacak ama nasıp artık
0 oy
(2,181 puan) tarafından
Benim üç tane var üç ideal bence:))))
0 oy
(4,717 puan) tarafından

Aklımdaki soru:angel: kızım 9, oglum 3,5 yasında. Bana kalsa yeter canları sagolsun. Esım 1 tane daha istiyor 2 azmış :wassat:bakalimartik eger olursa araları cok açılsın istemiyorum :getlost:yasim30 olmadan olsun istiyorum. Tkrr başa sarmak için hiç te hazır değilim. Manevi olarak yıprandım baya. Maddi olarak sıkıntı yok şükür 

0 oy
(8,299 puan) tarafından
2 idal bence bir oğlum var kızım olsun istedim çok şükür bitanede kızım oluyo 
(1,718 puan) tarafından
Canım senin 2.evliligin miydi biriyle mi karıştırdım 2 de kızın vardı diğer evliliğinden sanırım.  Valla karıştırmış olabilirim kusura bakma öyle değilse
0 oy
(326 puan) tarafından
Bence iki tane yeterli oluyor 
0 oy
(587 puan) tarafından
Bizce 1 çocuk ideal. İkinci çocuk konusunu hiç konuşmuyoruz bile 
0 oy
(160 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsa hiç evlenmem.Evlensem de 1 hadi 2 olsun.Çok kötü zamana denk geldik hem maddi hem manevi çocuk büyütmek çok zor.( bu arada 4. doğuma 10 gün kaldı:)
0 oy
tarafından

Yanlış anlamayın ama bence düşünmeyin.

Üç çocuğa maddi manevi yetebilmek çok zor.

Maddi açıdan, özel aşılar bir asgari ücret tutarında şuan. Yaptırdınız mı ? Oyun gruplarına veya kreş gibi kurumlara gidecek yaştalar. Gidiyorlar mı ? Yüzme, bale gibi gelişimini destekleyecek kurslara verdiniz mi ? Eğitici oyuncakların fiyatları çok yüksek , alıyor musunuz ? Ona özel araç gereç ne kadar kullanabiliyorsunuz? Kıyafetleri ne kadar kaliteli alabiliyorsunuz? İlerde okula başlayınca çeşitli eğitim kurslarına verebilecek misiniz? 
Maddiyatı sadece bez , mama gibi fizyolojik ihtiyaçlar üzerinden görüyor herkes ama yukarda saydığım her şeye ihtiyacı var. Olacak da. Ve bu tarz şeyleri maddi açıdan yeterince kaldırabilmek için 3 çocuk fazla. 

Allah korusun eşiniz ölse veya boşanma gibi bir durum olsa , 3 çocuğa ne kadar hayat sunabilirsiniz tek başınıza? Hayatın gerçekleri var maalesef ve bu gerçekleri yaşamayınca insan başına gelmez sanıyor..

Manevi açıdan, yeni bir bebek geldiğinde mutlaka diğerlerinde ihmâl olacaktır. Siz kadın olarak yıpranırsınız. Üst segment bir hayatınız yok ise doğru bir karar olmaz diye düşünüyorum. 

Aslında devir tek çocuk devri. Ancak ileride bir kardeş bağı olsun istenirse diye en fazla 2 çocuk diyorum. O da hakkıyla bakılacak ise..
(180 puan) tarafından
Söyledikleriniz tam olarak benim düşüncem hatta eksiği var fazlası yok .çok detaylı düşünen biri olarak ekleyeceğim o kadar çok şey var ki ama birini yazsam diğeri eksik kalır o yüzden sadece size harfi harfine katıldığımız söyleyeceğim. 1 tane var Rabbım sağlıkla hakkıyla bakıp büyütmeyi nasip etsin , isteyene istediği kadar versin .
(117 puan) tarafından
++++++++
0 oy
(13,373 puan) tarafından

Dört :angel:

Antidepresanimin yolundayız☺️♥️

(180 puan) tarafından
Kız cidden 4 mü düşünüyorsun. Oğlanın arkası hemen gelecek herhalde :)
(13,373 puan) tarafından
Yok iki uç sene sonra olabilir
0 oy
(17,911 puan) tarafından
Eskiden 3 derdim. Çocuk baktıkça sayı giderek dusuyo. Oğlumun kardeşi olsun demeseydim 1 de kalırdım heralde. Bence 2 ideal. Ama ücte hala gelip gidiyorum. 
0 oy
(1,563 puan) tarafından

Bence 3 yada 4 :)

Bakmak zor olsa bile 

1 çocuk ideal değil bence 

2  de yine normal 

0 oy
(1,786 puan) tarafından
1 tane ideal benim için. Hatta eşim bugün de diyor bem başka çocuk yapmam 1 tane yeterli diye.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
6 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifgaye (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 93 göst.
22 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifgaye (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 333 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (388 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 470 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elifgaye (77 puan) tarafından soruldu

399,777 soru

11,958,040 cevap

36,124 kullanıcı

...