0 oy
672 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (1,699 puan) tarafından
Arkadaşlar eşim tatile gitti erkek kardeşimle beraber. Her duyan öyle bir tepki veriyor ki kurulmaya başladım artık. "Nasıl tek gönderirsin / ben olsam paralarım onu / seni çocuklarla bırakıp nasıl gider" bla bla bla.

Yani bence normal bir durumu değerlendirmeye başladım artık. Şöyle bir durum var ki ben de kuzenlerimle falan tatile gitcem desem eşim hayır bensiz ne işin var demez. "sen yokken yanlış bir şey yaparsa?" diyorlar. Bunu fırsata çevirirse iyi ki göndermişim o zaman. En ufak bir durumda uçkur çözecekse boşuna takvim devirmişiz.

Herkesin düşüncesine saygım var. Herkes benimle aynı fikirde olmayabilir tabiki ama bu tepkiler beni germeye başladı ister istemez eşime de yansıyacak bu durum. Olmaması gereken bir durum mu bu gerçekten? 

36 Cevaplar

+6 oy
(5,476 puan) tarafından
Hayır canım saçmalama. Yapacak adam paçanın dibinde de yapar. Güven önemli. Herkesin biraz nefes almaya ihtiyacı var. Öyle söyleyene siz kocalarınıza bunu yakıştırıyorsanız birşey diyemem de geç
(5,476 puan) tarafından
Canım benim herkesin evliliğinde dinamikler herkese göre doğrudur. Sen kendi doğrundan şaşma. İnsanları baskılamak sadece ve sadece yalanı beraberinde getirir. İnan bana iyi birşey getirmez.
(1,699 puan) tarafından
Haklısın ve aynı şekilde düşünüyorum.
(5,188 puan) tarafından
seninki gene kardesinle gtmis. bi halt edeceksede hoop napiosun ablama sadik ol der kardesin:) benimki arkadaslariyla gitti yurtdusi yurtici . guven varsa sorun olmaz . dedigin gibi yapacaksa da yapsin neladar erken okadar iyi omur gecip gidene kadar basarim kicina tekmeyi baskasini bulur evlenirim gencecikken.
tarafından
Şu yorumu yapmaya gelmiştim, köpeğimiz değil tasma bağlayıp gezdirelim.
(4,833 puan) tarafından
Doğacım yine çok haklı :)
-Reklam-
0 oy
(825 puan) tarafından
Yani olmaması gereken bi durum değil ama birlikte gitmeniz daha iyi olmaz mıydı
(1,699 puan) tarafından
Tabiki olurdu ama ben ilişkilerde minik ayrılıkların taraflara iyi geldiğini düşünüyorum birinci sebep bu. Diğer bir sebep de bebeğim var henüz çok küçük ve oğlum da kısa zaman önce ameliyat oldu havuza denize girmesi yasak. Biz girerken onun kenarda izlemesi hoş olmazdı tabi
(825 puan) tarafından
Ya kıyamam çok geçmiş olsun ben sana da değişiklik olur diye sormuştum o yavrum öylece size bakıp içi giderdi zaten iyi yapmışsın gitmemekle o zaman evlilik esir hayatı değildir sen sorun etmiyosan kimseyi duyma
0 oy
(11,263 puan) tarafından

Ben kesinlikle aldatir falan filan konusunda degilim. Yapacak adam heryerde yapar. Ama ben evde çocuklarla cebellesirken esim tatile gidecekse alnini karişlarim valla :woot: gidemez. Ama o gelir cocuklara bakar sonrada ben giderim o zaman amenna gitsin napiyosa yapsin. Ki nisanliyken arkadasiyla antalyaya tatile gitti yani bisey demedim

(1,699 puan) tarafından
Hah bizde de aynı durum var. O gelecek iki hafta sonra ben gitcem. Tatile değil ama ailemin yanına. Bu yıl tatil planı yapmıyorum çünkü oğluma deniz havuz yasak bir süre. Sonraki sene de o oturur ben giderim sjsj
(11,263 puan) tarafından
Kiz cocuklarla gideceksem ne anladim ondan. O zaman cocuklari o tatile gotursun. Ev bana yine tatil olur :D
(1,699 puan) tarafından
Hahahahahh Melek ya :D ben onlarsız rahat edemem illa çanta gibi taşıycam yanımda. Rezillik seviyorum sjsjsd
(11,263 puan) tarafından
Kiz bende birakamam asla. Ama oda bizsiz gidip rahat edemez :D
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Kocalarını sahiplenmisler öyle söyler genelde bu normal durum bence ömrünün sonuna kadar dipdbe olsanda yapcak olan yanında yapar. İçinde varsa engelleyemezsin
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Yapcak adam dibinde bile yapar mesele tatil değil niyet Allah şaşırtmasın 
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Şu insanlar ... Evlisiniz diye illa birlikte mi olmak zorunda her şey. Hiç hoşlanmam. Kendimde özgürlüğüme düşkünümdür böyle bir durumda mesela eşim kıskançlık yapmaya kalksaydı bozuşurduk. Ben de eşime yapmam. Güven önemli. İçinde olan adam her türlü yapar tatile gitmesine gerek yok 
0 oy
(1,697 puan) tarafından
Güveniyorsan sorun yok ama o çocukları bırakıp tatile giderken sen de zamanı gelince çocukları ona bırakıp gidemezsen orada sorun başlar. Bencil olmuş olur. 
0 oy
(15,241 puan) tarafından
Ben göndermezdim eşimde gitmez zaten ama bu zaten bütçe ve zaman olarak tatile imkan bulamıyor olmamızla alakalı varsa bir tatil şansımız beraber değerlendirmek isteriz ama genel itibariyle eşlerin birbirine alan tanıması gerektiğini savunurum aldatacak olan yanında yatarken bile aldatır hatta tanıyorum böyle insanlari eve gelince mesaj gelmesin diye interneti kapatan veya konuştuğu kişiyi engelleyen evden çıkınca her B.ku yiyen evlilik güven gerektirir güvenmişsin ki göndermişsin sakin kurulup kurulup gelince adama sarma millet kaostan besleniyor o zamanda sen gereksiz abarttın ne var derler 
0 oy
(2,002 puan) tarafından
Beraber gezmek tatil yapmak en güzeli ama arkadaşla da gezilebilir gayet normal 
0 oy
(310 puan) tarafından
Canım bana herkez busey diyor benim eşim arkadaşlarıyla gezer tozqr kahveye gider benim ailem çok serbest bırakıyorsun der ama benim için sorun yok herkeze ne dediğine bakma sen kendine ve eşine bak güveniyorsun ki yolluyorsun
0 oy
(6,116 puan) tarafından
Ben de gönderirim eşimi sanırım eğer gitmek isterse sorun etmem

Yapacak adam her türlü yapıypr ya gidemezsin edemezsin diyen bir kadın değilim. 
0 oy
(2,265 puan) tarafından

Hiç takılma hiç , yapan gece uyuduğunda telefonla da yapr , hayal kurarak da yapar , işe gidiyorum diye de yapar . Zaten yapan kendine yapar . Sana bana birsey olmaz ki , o onun acizligi , eksikligidir . Eşim arefe günü gitti tatile bu akşam da geldi . Hemde arkadaslarıyla ve ikisi bekar biri evli . Benim için no problem . Aynı performansı ondan beklemem  çünkü ben kizimdan o kadar ayri kalamam :) keza kızım da tuvalette bile dipdibeyiz de cok sükür :) hatta ben hiç esimi aramadim bile . O aradı defalarca . Hayat bunlari takmak icin cok kısa be bir o kadar da değerli .

0 oy
(5,300 puan) tarafından
Oooo onceden bende asla gondermem vs diyordum ama artik 8yil oldu evleneli 10yilda tanisali oldu Allah icin bir hatasini gormedm şuanda gitmek istese arkadaslariyla kisiye bagli gonderirim aklina suphe dusurmw canim yapan adam sen uyurken bile yapar yada calisiyor diye biliyoruz mesai saatlerinde izin alip gidip gitmedigini dahi bilmiyoruz
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Bence sizin dusunceniz dogru. Esler birbirini kisitlamamali bence. 
0 oy
(2,550 puan) tarafından
O kişiler kocalarına yapma ,etme,gitme diyip daha çok adamı sık boğaz edip aldatilacaklarini biliyorlardir sanırım:)))
0 oy
(2,856 puan) tarafından
Gayet normal. Sürekli dip dibe birşey yapmak zorunda değil insan. Karısı yan odada uyurken yatak odasında başkaları ile konusup aldatıyor insanlar. Yani çokta kilometre gerekmiyor bence. Hiç takılma yani bende arada nefes almak icin bugünü ayrı geçirelim diyip gidiyorum ya da onu yolluyorum biryere. 
0 oy
(3,685 puan) tarafından
Benim eşimde her sene arkadaşlarıyla gider hiç aklıma kötü bisey getirmedim diyorum kendine yakistiriyosan yap benlik Bi durum yok
0 oy
(260 puan) tarafından
Ben esimi tek vondermezdim ama yaninda erkek kardesim gidiyosa bisi demezdim bide esime guveniyorum ama yinede tek gidince kiskanirdim yanimda erkek kardesiniz gidiyomus adam bence kafa dinlemeye normal bi tatile gisiyo 
0 oy
(611 puan) tarafından
Arkadaşla gidilen tatilin tadı ve aile ile gidilen tatilin tadı bir olmuyor . 
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Canım etrafı dinleme yapacak olan senin yanında yapar bazıları kıskandıgı için seninde aklını karıstırıyorlar

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 682 göst.
30 Ocak 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde linaaras (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 526 göst.
20 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 192 göst.
30 Mayıs 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde Syma (700 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 786 göst.
26 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Annelik güzel (87 puan) tarafından soruldu

397,102 soru

11,877,159 cevap

35,992 kullanıcı