+1 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (555 puan) tarafından
Biraz uzun olabilir kızlar kusura bakmayın. Ben 28 eşim 33 yaşında. 20 aylık kızımız var. İkinci çocuk düşünmüyorum ama arada bir acabalar geliyor. Kendimizce haklı sebeplerimiz var ikinci çocuk istememek için. Maddi manevi imkanlarımız kızımız için kullanalım, rahat büyüsün diyoruz. Ama ben kafamda bitiremiyorum tamam ikinci çocuk istemiyorum diyip atamıyorum. Ben 8 yaşındayken abla olduğum için hep sen büyüdünle geçti günlerim. Babam haftasonu kardeşimle gezmeye gider ben evde annemle temizlik yapardım. Dışarı oynamaya çıkamazdım kardeşime bakmak için. Hep ayrım vardı ailemde. Hala devam eder maalesef. Ama kardeşimi çok severim iyi ki var. En çok da kızıma bunları yaşatmamak için istemiyorum. Bir yandan da ben bildiğim için kızıma yapmam diyorum. Eşim konusunda içim rahat evde olduğu zaman benden çok bakar, ilgilenir. İşe gidicem ben bakamam hiç demedi. Gece kızımız uyuyana kadar uğraşırdı benimle. Sabah nöbetten gelince ben gece uyumadiysam önce beni uyutur sonra kendisi dinlenirdi. Yemeği, temizliği hiç sorun etmez. Ayda yılda bir dışarı arkadaşları ile çıkar o kadar. Ama diğer konu şuan psikiyatri tedavisi görmem. 6 ay daha ilaç kullanıcam en az. Sonra zamanla bırakıcaz. Ama tekrar bu duruma düşerim yaşarım diyede çok korkuyorum. Önceden çalışıyordum artık evdeyim. Sandığımdan daha çok etkiledi. Kızım 2 yaşına geliyor 3 yaşından sonra kreşe başlayınca iş hayatına da dönmek istiyorum. Bütün hayatim çocukla evle geçsin istemiyorum. Sigortam işlesin maaşım olsun istiyorum. Aileler uzakta ikinci çocuk olursa pek mümkün gözükmüyor. En çok da eşim halimi gördüğü için istemiyor.  Of öyle işte kafam çok karışık. Annem ben olsam yapmam ikinci çocuk diyor. Bende sen neden yaptın diyorum :) Kardeşim onunda kardeşi olmasın mı ileride pişman olursun diyor. Eğer olursa 4 yaşı geçsin istemiyorum araları. Siz ne düşünüyorsunuz kızlar ben bu aralar çok kararsızım. Belkide şuan ilaçlar iyi geldiği için iyi şeyler düşünüyorum. Kızımda çok zorluk çekmediğim için ya ikinci daha zor olursa. Yeni yeni zorluyor kızım o da 2 yaşa yaklaştığı için sanırım. 

7 Cevaplar

0 oy
(10,919 puan) tarafından
2 cocuklu bir anne olarak olmadan once bende istiyodum ama diyorumki yakinimda biri olup bunu gorseydim bu frqgmani yasasaydim 2.yi asla yapmazdim. Mesela ablam beni goruyo ve istwmiyo 2.yi. 2.cocuk çok buyuk sorumluluk diyorum
(555 puan) tarafından
2 çocuğu olan 10 kişiden 8i böyle diyor canım. Daha demin birisi yazmış bacağına sıkma çocuğunla keyfine bak diye. Ama zaman hızlı geçiyor. İleride de keşke demek istemiyorum. Valla kafam çorba
(1,535 puan) tarafından
Yasin genç 2 sene daha bekle derim
(10,919 puan) tarafından
Çok iyi dusun derim. Bak benimkilerin arasi 2.5 yas. Ablamin kizi şuan 4.5 yasinda diyoki senin kadarken yapsam yapmistim ama ne haldeydim. Bide şuanki halini goruyo iyiki yapmamisim diyo dahada kafayi yerdim. Herseyin bolunuyo. Ilk çocuga çok uzuluyosun. Yani bende oyle oldu. Inanki benle yanliz vakit gecirebilmek can atiyo çocuk ya. Bugun kucugu anneme biraktim buyukle disari ciktik oyun alanina falan gittik nasil sariliyo bana iyiki zeynep gelmedi diyo. Inanki içim gidiyo o zaman
-Reklam-
0 oy
(35 puan) tarafından
Vala bnde ikinci için çok kararsızım nyseki oldu şuan da iki yaşında ama çok zor tabi benimkiler çok yaramaz belkide ve 2 le baş edemezken 3 cu supriz oldu ne yapcam bende bilmiyorum bu arada bende 28 yaşındayım 
(40 puan) tarafından
Bende sizinle aynı durumdayım 2 taneyle baş edemezken 3. Nün sürpriz olmasını geçtim bir de 4. Varmış hahahah ikizmiş siz yine iyisiniz ve aynı yaştayız :)
(35 puan) tarafından
Oylemi ay çok zor ama ya yaramazlar bide
0 oy
(322 puan) tarafından
İşte çalışanlar ev hanımlarını rahat sanıyorlar hatta aşağılıyorlar halbuki ev hanımlığı çalışmaktan beter. Küçük bebek görünce benimde canım çekiyo ama asla yapmam işe girmeyi düşünüyorum bi yandan da sınavlara giriyorum kpss tercihlerini takip ediyorum. Benim eşim yardımda etmedi üstüne çomak sokuldu el birliğiyle. Çocuğum anaokuluna başlıycak ben çalışmaya odaklıyım. Çok doğru diyorsun sigortan yatmalı maaşın olmalı. Ayrıca ilaç içiyormuşsun duygularını düşüncelerini etkiliyor mu bu ilaç bırakınca karar ver bence
(555 puan) tarafından
Bende kpss için bu sene hazirlananadim bir dahaki sınava dersaneye giderek güzelce hazırlanmak istiyorum inşallah yaşım 30 olcak zaten o zaman. İlaç şuan her gün kullandığım için iyi ama tedavi bitince gorucem canım. G
0 oy
(1,194 puan) tarafından
Konudan bağımsız ama psikiyatri tedavisi görüyorum dedin. Ne için görüyorsun ve ne ilaç kullaniyorsun
(555 puan) tarafından
Depresyon için canım antidepresan başladı doktorum. Geçmeyen ağlamalarım, öfke krizlerim vardı. Evde hiçbir şey yapmak istemezdim. Bütün gün yatıp ağlardım. Öyle iki gözyaşı da değil hıçkırarak içim sıkıla sıkıla ağlardım kalbim sıkışırdı sanki, birisi görse birisine bir şey oldu sanardi. Sonunda doktora gittim dayanamadım. Kızımda büyüdükçe görüyordu beni hep ağlıyorum, mutsuzum en çok onun için gittim
(1,194 puan) tarafından
Hangi ilacı kullanıyorsun peki
(555 puan) tarafından
Lustral
(1,194 puan) tarafından
Kaç mg bende lustral kullaniyorum
(555 puan) tarafından
100 canım
0 oy
(682 puan) tarafından
Ben bu gün 2. Ye hamile olduğumu öğrendim kizim 18 aylık benimde baya korkularım var mesela ikisine yetebilecekmiyim nasil yapacam:(
(555 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım Allah kolaylığını verir inşallah üzülme güzel yanlarini düşün. 2 3 sene sonra arkadaş olup oynarlar zaman çabuk geçiyor
0 oy
(929 puan) tarafından
Düşünüyorsan bile ikinciyi bence biraz bekle ilk çocuğun daha küçük ama kardeşsiz olmaz bence de 2 ihtiyaç 3 lüks bence bizde 1 buçuk yıldır deniyoruz olmuyor 
0 oy
(28,275 puan) tarafından

Kendine inanıyorsan güveniyorsan düşünebilirsn evet

Ayrıca şu ikinci çocuğu olan annelerin yorumlarını görüyorum işte pişmanlıktır keşke dusunmeseydim vs vs 

Kolay olacak diye birşey yokki emeksiz yemek olmuyor yeri gelecek çok ama çok zorlayacak ama büyüyecek zmaani gelince iyiki diyeceksin olumsuz yorumları bir kenara koy içinden geleni yap insanin kendi elinde emin ol sakin yetistirirsen güzel ilerler herşey 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 111 göst.
0 oy
13 cevap 272 göst.
24 Haziran 2024 Aile kategorisinde 3mhnads (2,068 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 379 göst.
5 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Sunshine (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 276 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde ygmur21 (28 puan) tarafından soruldu