0 oy
304 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,175 puan) tarafından
Benle bebeğim servise alındıktan sonra . Bezine bakayım dedim açtım baktım kızarıklık vardı hemen yüksek sesle seslendim üç tane görevli kız vardı odam yakındı oturdukları yere . Koştular geldiler bu pişik mi olmuş dedim hep beraber benim bebeğin şeyine baktık:D biri diğerine dedi var mıydı pişik kremi varsa getir dedi getirdiler sağ olsunlar sürdüm:)  tabi ondan sonra eve geçince doğal krem aldım bir daha da kimyasal içerikli krem sürmedim. Not: normalde bu konuda hassasım bebeğimi kimseye göstermek istemem mahremiyet açısından ama o an annelik hassasiyetiyle öyle yaptım 

12 Cevaplar

+2 oy
(2,224 puan) tarafından
Benimde dogumdan sonra kanamam vardı doktor yanındaki doktora dedi kanaması var diye bende ölecekmiyim diye sordum :)) doktorda yok ölmezsin demisti :))
-Reklam-
+1 oy
(2,720 puan) tarafından
Doğum da doktorla tartışmıştım. Doğum bittikten sonra odaya geçtim kızım oda da bekliyordu. Neyse gelen giden oldu geçmiş olsuna diye. Herkes gittikten sonra eşim bir yerde ben yatakta annem ayakucumda uyuya kalmışız hepimiz. Daha sonra uyandık kızım yok yerinde. Annem tutturdu bebeği çalmışlar filan diye panik oldu. ( Eskiden bebekleri kaçırıyorlarmış filan diye etkisinde) neyse kalktık kızımı arıyoruz filan. Neyse Hemşireyi gördük hemşirenin elinde de kızım. Annem panik halinde hala bebek yok bebeği götürmüşler filan diyor. Hemşire de sakin olun bebek bende çok ağlıyordu o yüzden aldım filan dedi. Sonra kızımı aldık odaya geçtik. 16 saat sancı çeken benim siz nasıl bayıldınız öyle dedim :) annemle eşimde sen bir doğurdun, biz dokuz doğurduk dediler. Her sancımda eşim baş ucumda ağlıyordu. Elinden bir şey gelmiyor diye. Öyle bir anıydı :):) bazen muhabbeti geçer hep güleriz:):)
(344 puan) tarafından
Ne güzel eşin senin için agliyormuş elinden bir şey gelemediği için..  benim adamda burnumdan getiriyordu doktor yürüyüş spor hareketleri verdi ben böyle bişey görmedim hayatımda hastanede yürüyüş mu yapılır saçma iş, doğumdan sonra sürekli kullandığım çeyrek bileklik var zorla koluma takdi ki gelen olursa onu görsun çeyrek taksın die , bana yardımcı olacağına yalandan bişe bulup söylenip aşağıya inip sigara çay kahve içiyordu hiç bı desteği olmadı hayat işte nerden nereye
(2,720 puan) tarafından
Kadınların işi zor gerçekten. Allah akıl fikir versin. Umarım şu an kıymetini biliyordur. Evet bana da hastanede yürüyüş yap dediler, plates topu vermişlerdi onda zıplamam gerektiğini filan söylediler hep. Öyle böyle geçti şükür.
(344 puan) tarafından
Nerden cnm tek yapdiklari o değil evde herşeye karışır içki küfür hakaret herşeyi yapdi bende doğumdan snra oğlum 2 günlükdu annemin evine geldim boşanma davası acdm , evet zaten öyle olması gerekiyor bende doğuma girmeden plates topu yapdim verdiler
+1 oy
(1,311 puan) tarafından
Ben 28 haftalık dogum yaptım kızımı hayal meyal gördüm sipinal oldum ama sürekli magnezyum veriyorlardı düşük diye tansiyonda 20ydi. Doktora şey dedim kız dimi gulmuslerdi evet diye dedim herseyi pembe o yüzden. Tabi ağladığını duydum yaşadığını biliyordum.
+1 oy
(4,567 puan) tarafından
Doğumhanede doktorlara yalvarıp esımı aramıstım o zaman tlefn da almıyorlardı ordaki telefondan aramıstım. çok acıktım bana yemek getır dıye. Çikokata fılan ama bısey yemek yasak tabii. Sonra esım gelmıs elınde çikolatayla vermiş hemsırelere. Hemsıreler de sen neden döner ekmek ıstıyorsuun az sonra doğurvaksın felan dedıler ben de valla demedm dıyodum meger şaka yapıyorlarmıs. Doğum boyunca bas ucuumda gofretler durdu. Doğurur dopurmax verdıler simdi yıyebıkıesın dııye :) 
(221 puan) tarafından
Doğum korkusundan aklına yemek nasıl geldi bacım ben doğumdan sonra bile yemek su vermeseler aklıma gelmemişti tabi herkesin farklı olur
(4,567 puan) tarafından
Dopum anı midem kasılıyor kusup duruyorum ya  zanendıyorum ki bişeyler yesem gecıcek. Bı de gercekten actm yani dopumdan sonra zangır zangır tıtriyodum. Hr korku var mıydıı o da yoktu :D
+1 oy
(344 puan) tarafından

annemin tansiyonu var diye ağlayamiyordm acıdan , ağlasam üzülüp tansiyonu çıkacak nst de sancı vurdukca en son ağladım anne çık odadan yada ben gideyim aglayamiyom tansiyonun çıkacak diye anneme bağırarak solemisdim :))   oğlumun  beyinsiz  babası annemlere acikdilar diye poğaça felan getiriyor adam kendisini duşünüyor getirdigini yiyip gidiyordu, hatta annesinin evinden yemek yiyip geliyordu hastaneye

Normalde ben sessiz sakin bir insanım içime kapanık biriyim, normal doğum yaparken avazım cikdigi kadar  bağırıyordum nefesim gidince çocuğun kafası içeri kaçıyordu en son biraz daha ugrasdim bir çığlıkla çıkardım hayla aklıma geldikçe gülerim halime:))))

+1 oy
(803 puan) tarafından

Ben bu bebege bakamam anne sen bak die aglamistim:angel::D

+1 oy
tarafından
Benim çok var yaa ameliyathane girdim herşey hazır doktoru bekliyorlar kadını yatağından kaldırdık getirdik neyse anestezi yapacak adama neden uyutmuyorsunuz beni çok ağrım var diyorum adam doktor gelmeden uyutamam diyor baya kavga ettim adamla (adam haklı sonuna kadar) 

Doğum yaptım narkoz etkisindeyim ben hala doğum yapmadım sanıyorum gözlerimi açamıyorum 1 saat beni uyandırmak için uğraşmışlar kaynım en sonunda Büşra kalk bak kızın ağlıyor seni istiyor demiş bende o bebek sahte çöpe atın o benim bebeğim değil demişim 

Bunun gibi bir sürü anım var
+1 oy
(1,995 puan) tarafından
Ilk kizima hamileyken erken dogum riskim oldgu icn hastaneye yattim.sureklj sancim oldugu icn dogumhaneye muayne etmeye goturuyorlardi beni dogum baslamis mi diye.neyse 1gece tekrar gidiyorm tekerlekli sandalyeyle girdm.ama bi kadin dogum yapiyormus eski hastanydi, oyuzden bi odanin icinde bir suru dogum yaptiriyorlardi. sadece kadini gortermemek icn bi tul varsi neyse beni muayne ettiler ben giyindm hic acikligm yoktu giyinirken dusmiym diye duvara tutundn o esnadada kadini gordum.allahim bu nasil bisi kadinin alt tarafinj resmen parcalmislar ama oyle boyle degil.heryer kan olmus kadin agliyor ikiniyor cocuk bi turlu cikmiyor.e tabi ben korktum abim esim gorumcemde disarda bekliyor ben o manzarayi gorunce elimde serum kosa kosa dogumhaneden kacmistim.hasta bakici ebe doktrlar arkamdan gukuyorlardi bana.ama yani dogm yapan insann yanina muayneye sokulurmu akil mantik.gorumcem abim esimde gulmustu bana hastane inlemisti hepsinin sesine.ama hem komik hemde cok kotu biseydi kadin dogum yapamamistu ve kadinin esi diarda kafati yiyorduu.sonradan ogrendim kadinin cocugu kuveze girmis meger kadin ikincagj yerde nefes alip bebegi icine cekmis.bebek cok nefessz kalmis en zson durumu kritikti.adamda disarda karimi kurtarin tamam bebegi istemiyorm diye agliyordu.
+1 oy
(1,761 puan) tarafından

İlk oğlumda benim kabızlık problemim aşırı vardı aferersin doğumda bı sıçtım kova tutmuslar önüme ay nasıl utanmıştım:)ikici oğlum da ise sezeryan oldum uyuyormusum ara ara uyanıp bebek doğdu mu nerde sorup duruyorum sonra beni kapıya aldılar görevli abiye bebeğim nerde çaldınız mi dedim adam kahkahayı basıp bak ablacım yanında dedi gerçekten de yanimdayms:)

+1 oy
(4,312 puan) tarafından

Ahahahha 3 normal doğumdan sonra sonuncum sezeryan oldu neyse spinal oldum bebeği aldılar dediler bebek dogdu annesi gözün aydın ben tabi ağlıyorum hemen kendimi toparladim ama benim suyum gelmedi bebek nasıl oldu dedim ameliyathane de gülme sesleri yükseldi dediler suyu falan boşver sen bak bebeğin dogdu işte dediler ben yine ama su gelmeden bebek nasıl olacak:D

+1 oy
(17,917 puan) tarafından
Doğumda ebenin eline vurmustum. Alttan muayene edecek zannettim. Yapıştırdım eline bı tane istemsizce. Sonra özür dilerim.istrmeden oldu demiştim 
+1 oy
(3,724 puan) tarafından
Doğum yapmıştım. Normal doğum. Sezeryandan korkuyordum bu arada o ameliyat sonrası kalkmak yürümek çok zormuş diye. Normal doğumda hemen kalkılır derlerya. Doğum bitti odaya geçicem. Beni tekerlekli sandalyeye oturttular öyle odaya götürdüler. Oda kapısında bizimkiler bana bakıyor. Ben onlara yaklaşıyorum yavaş yavaş. Ali rıza bey gibi hissetmiştim kendimi:D Hatırladıkça gülüyorum. Niye oturdumki şimdi ben buna diye düşünüyordum. Ama az bi dikişim vardı belki de ondandı. 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 745 göst.
25 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 188 göst.
24 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde asllyd (587 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 917 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (428 puan) tarafından soruldu
+2 oy
21 cevap 605 göst.