0 oy
333 göst.
önce Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
İyi akşamlar herkese, ben nasip olursa 2. bebeğime hamileyim henüz çok başındayız. Bir kızım var 5 yaşında. İlk hamileliğiniz ile ikincinin belirtileri aynı mıydı? Belirtileri aynı olup farklı cinsiyette bebekleri olan var mı aramızda?

20 Cevaplar

0 oy
önce (5,118 puan) tarafından
İlk kızımda 4.5 ay mide bulantısı kusma çektim. İkinci kızımda yoktu ama ikincide bel ağrım çoktu bacağıma vuruyordu
önce (13 puan) tarafından
Allah bağışlasın yavrularını
önce (5,118 puan) tarafından
Amin cümlemizin evladını
-Reklam-
0 oy
önce (215 puan) tarafından
İlk kızımda 17. Haftada hareketlerini hissetmeye başladım o zamana kadar hamileyim demeye çekinirdim hiç bir belirtim yoktu şu an 9 haftalık hamileyim arada bi mide bulantısı oluyor gibi oluyo çöp kokusuna vs başka hiç birşey yok ay sonu cinsiyeti öğreniriz büyük ihtimalle bakalım bu ne çıkıcak :) 
Rabbim saglikla kucağına almayı nasip etsin
önce (215 puan) tarafından
Amin cümlemize inşallah
0 oy
önce (7,577 puan) tarafından
İki oğlum var ikisinde de çok güzel geçti hamilelik ne mide bulantısı ne ağrı şuan 3. Ye hamileyim 9 haftalık bir ayda 6 kilo verdim mide bulantısından heryerim ağrıyor uyku bağımlısı oldum
Yaa sağlıcakla kucağına al inşallah
önce (7,577 puan) tarafından
Amin canım❤
0 oy
önce (10,819 puan) tarafından

Belirtileri farkli olup ayni cinsiyet olan var :D

Allah bağışlasın:)
Kaynanam kiz :D birinde deli gibi recel yemis birindede tursu. 2yi esimi yani hep kiz beklemis o yuzden ama oda erkek olmus :D
Yaa ahahahah:) hiç belli olmuyor o zaman asermeyle bağlantılı değil
Aynen canim bunu duydum ya asla degil :))
0 oy
önce (90 puan) tarafından
İlkinde çok midem bulaniyordu ama ikincide hiç bir şey hissetmedim tam tersi oldu son aylar mide bulantım başladi .ilki kız ikincisi erkekti
önce (90 puan) tarafından
Amin.hepimizin evlatlarını inşallah
0 oy
önce (99 puan) tarafından
İki çocuğum var, 1 kız ve 1 erkek. Her ikisinde de neredeyse aynı belirtiler oldu. Tek fark aldığım kilolar oldu. Birde kızımda gerçekten göbeğim, kalçam genişti. Oğlumda karnım daha sivriydi. Ama mide bulantısı, halsizlik, yorgunluk aynı düzeydeydi. 
İlkinde kuyruk sokumu ağrısı çok yaşadım, ikincide hiç yoktu. Bir bu farklı sanırım.
Teşekkür ederim, sizinde gönlünüze göre olur umarım.
İnşallah çok sağ olun
0 oy
önce (4,886 puan) tarafından
İlk hamileliğim çok güzel geçmişti oğlum olmuştu 

2. Ye hamileyim 20 haftalığım berabet bir hamilelik geçirdim kesin bu kız dedim ismini bile koydum fakat öğrendik Buda erkek yani cinsiyetle alakası yokmuş
Sağlıcakla kucağına al inşallah. evet bir bağlantısı yok demek ki
önce (4,886 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım hepimiz inşallah
İnan ben öğrendikten sonra bile hayalsiz kız diyordum taki net iki doktor da erkek deyince inandım hatlarda bulantılarım var
0 oy
önce (130 puan) tarafından
İki hamileligimin ikisi de tamamen farklı geçti. İlk bebegim erkekti yaklaşık 4 ay mide bulantısı sonra da mide yanması yaşadım. Bel ağrım hiç bitmedi uykum hiç bitmedi hep uyurdum.  Yüzümde gebelik maskesi oluştu her yerim simsiyah oldu. Psikolojik olarak çökmüştüm.  Şimdi kızıma hamileyim . Zaten daha başında rastgele farkettim gecikme vardı ama mevsimsel sanmıştım gebelik dusunmedgimiz için. Göğsümden aşırı agri vardı süt aktı.  Test yaptım hamile çıktım.  Bir gün bile midem bulanmadi. 29.haftamdayim yüzüm hiç kararmadi sivilce falan hicbisey olmadı. Bel ağrım yok. Psikolojim gayet iyi kendimi iyi hssediyorum.  Uyku sorunum yorgunlugum hiç olmadı ama bunda da baş dönmesi sorunum var . Tansiyonum sürekli düşük.  Yani ikisi de birbirinden tamamen farklı iki hamilelik cinsiyetle alakası var mıdır bilmiyorum. Belki ikinci hamilelik olduğu için kolay geçiyordur.  
Rabbim kolaylastirsın sağlıkla al kucağına inşallah
önce (130 puan) tarafından
Amin inşallah hepimizin
0 oy
önce (581 puan) tarafından
İlkinde hamilelik belirtim hiç yoktu ikincide kusma tiksinme her şey vardı ikiside erkek :D
önce (581 puan) tarafından
Amin cümlemizin :)
0 oy
önce (7,014 puan) tarafından
İki hamileliğimde de ilk aylar bulantı sorunu yaşadım ama ilk hamilelğimde hiç zorlanmadım işimi gücümü rahatça yaptım ikinci hamileliğimde sürekli yatıyordum zar zor iş yapıyordum çok ağır hissediyorudum kendimi ilki çok rahattı hamile değilmişim gibiydi sanki
0 oy
önce (13,961 puan) tarafından
Iki oglum var ikisi de cok baskaydi
önce (13,961 puan) tarafından
Amin cumlemizin evlatlarini
0 oy
önce (1,153 puan) tarafından
Kızım 5 buçuk yaşında 27 haftalık hamileyim canım cinsiyeti de erkek :) ilk kızıma hamile iken hiç bişey hissetmiyordum miğde dahi bulanmazdı sadece miğdem yanardı okadar ama bu ikinci bütün hepsi var miğde bulantısı halsizlik sürekli uyku isteği devamlı aşerme ve yemek yeme bu şekilde farklılık var yani :) 
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:)
0 oy
önce (122 puan) tarafından
İlk kızımda kusma bulantım olmadı ikinci kızımda 4 ay kusma bulantı hepsi oldu üçüncüde ise herşeyi nirvanada yaşadım hiçbir gebelik bir olmuyor canım
Haklısın Allah bağışlasın yavrularını:)
önce (122 puan) tarafından
Amin cümlemizin kini inşallah
0 oy
önce (10,427 puan) tarafından
3 hamileliğin birbirinden çok farklıydı ama 3 çüde  erkek  oldu
Allah bağışlasın yavrularını:)
0 oy
önce (1,345 puan) tarafından
İlk kızımda iki kez mide bulantısı geçirdim sonrası doğuma kadr cok rahattım her önüme geleni yer içer iş yapardim  bide turşu limon erik çok aserirdim 

Bu gebeligimde mide bulantısı ayri koku ayrı ayrı çektim yerden kalakmiyorum.hep halsizlik yorgunluk yatma isteği var cinsiyeti bilmiyorum bunda birşey asermedim sadece hamile.oldugumu bilmiyordum ilk zmn tatlı istemiştim 
0 oy
önce (3,209 puan) tarafından
Iki oglum var. Ilk oglumda hamile gibi degildim. Ne bulanti ne kusma ne halsizlik. Ikinci oglumda ilk 4 ay komaliktim. Kusma, bulanti ve halsizlik coktu. Bu belirtilerin cinsiyetle hic alakasi yok.
Evet kesinlikle haklısın. Allah bağışlasın yavrularını
önce (3,209 puan) tarafından
Amin :)
0 oy
önce (3,278 puan) tarafından
İkisinin de bulantıları farklı haftalarda başladı. 2.sinde daha çok bulantım oldu. Birinde kokudan tiksinme oldu. Diğerinde olmadı ama onda da yediğim her şey aşırı bulantı yapıyordu. 
0 oy
önce (1,124 puan) tarafından
Benimde iki gebelik çok farklıydı ama ilki dünyaya gelemedi onda çok kusma halsizlik uyku hali vardı 2.de hiç kuma mide bulantısı yaşamadım 25. Haftada bir yanma oldu tek onun dışında ilkinde çikolatadan tiskindim ikincisinde çok yedim
Allah bağışlasın
0 oy
önce (6,330 puan) tarafından
İlkinde hamileliğimi anlamadım bile ikinci en başından beri sıkıntılı geçti ikiside kız :) belli olmuyo yani 
Öyle gerçekten:) Allah bağışlasın yavrularını
0 oy
önce (14,582 puan) tarafından
Belirtileri ve hamilelik süreci yüzde yüz farklı olmasına rağmen ikisinin cinsiyetide kız benimkilerin. 
önce (6,330 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin evladını bağışlasın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 154 göst.
0 oy
15 cevap 242 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 222 göst.
28 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
5 Haziran 2024 Aile kategorisinde Mhmd8mrn (7,014 puan) tarafından soruldu

391,013 soru

11,698,276 cevap

35,576 kullanıcı

...