+2 oy
1,052 göst.
Diğer kategorisinde (1,644 puan) tarafından

Ben bebeğimi 34 haftalık doğurdum ve tersti zorunlu sezaryen oldum yani bir kaç gün önce de eşimin kuzeni ilk çocuğunu normal doğurdu kaynanam X kisisi doğurmuş haberin varmı dedi var aradım da H.olsuna dedim normal doğurmuş senin gibi değil dedi eşimde o an şaka amaçlı sen dogurmadin yani kaynanan onu demek istiyor gibi dedi tebessüm ettim ki kaynanam tabi dogurmadi doğum öyle olur işte dedi bende açtım ağzımı yumdum gözümü dalgamı geçiyorsunuz erken geldi ne bekliyorsun hastanede yattım yanıma bile gelmediniz tek başıma çocuk doğurdum bide utanmadan sen doğurmadin diyorsun bana dedim zaten bu doğum konularından çok kızgındim üstüne bana dogurmadin diyince patladım Allah aşkına niye boyleler bu yaşlılar illa normal mi doğurmak gerek yani o kadar ofkeliyim ki şuan bu cahil insanlarla muhatap olmak yüzlerini görmek istemiyorum o kadar soguttular kendilerinden :angry:

48 Cevaplar

0 oy
(2,761 puan) tarafından
Sezeryan doğum değilmiş mi ağzına carpacan iki tane ilk bebeğimde sezeryan kolay diyordum sonu zor tabi ağrıları falan ama 2. Sezeryan oldum 10temmuzda daha daha zor sontayi takmaları vajinaya ilaç sürmeleri ki bunları da geçtim bebeğim 11.30 da aldılar beni 2.2.30 da çıkardılar doğumdan ve ağlamamak için kendimi zor tuttum
(1,644 puan) tarafından
Gerçekten zor 2.gun ağrıdan kalkamadım tuvalete bile gidemedim çok afedersin altımda hasta bezi vardı ona yaptım
-Reklam-
0 oy
(39 puan) tarafından
Laf anlatmaya değmez bende 2 yıl önce sezaryenle doğum yaptım vajinal doğum çok istiyordum bebek iriydi kafasıda büyüktü doktor riske atmayalım dedi 4 kilo doğdu bana çocuk görmeye komşum geldi diyorki sezaryenle mi oldu evet diyorum çok yanlış yaptın bilmem ne diyor 2. Olursa ne olacak dedi yani o da sezeryan olur dedim bana diyorki hayır doktoru dinleme benim bir tanıdığım vardı 1. Sezaryen oldu 2.yi doğuma kadar evde bekledi evde doğurdu öyle yap. Tamam öyle yaparım dedim :D ne demiş İlber Ortaylı CAHİLLE SOHBETİ KESTİM :D aynen öyle yap. Birde karşıma 3 tane 2 kilo çocuk doğurmuş kadın geçmiş normal yapamadın mı diyor. Senin gibi 2 kilo doğurmaadım 4 kilo doğdu diyecektim lanet olsun cahil dedim sustum. Yani kimse kimsenin hayatına karışamaz isteyerekte sezaryen olmuş olabilirim zorunluda olabilirim sanane kimene 
(1,644 puan) tarafından
Aynen öyle normal doguranlarin sezaryenle doguranlari bı küçük gormeleri var sinir oluyorum
0 oy
(3,889 puan) tarafından
Bnce sezeryan iki kere doğurmak gibiymis canım 3 normal bir sezryanim var ama sezryan çok çok çok zordu 
(1,644 puan) tarafından
Gerçekten zor
0 oy
(569 puan) tarafından
Benim şeytan kaynanam da kendi sezeryan doğurduğu için benim normal doğurmamı saymıyordu he normal mi boşver demişti çıkıp gitmişti bir kere bile nasılsın iyi misin diye gelmedi 
(1,644 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah hepmi dengesiz olurlar
0 oy
(111 puan) tarafından
Saçmalık.   Bebek için daha sağlıklı bence.  Oyle dediklerinde hee bebegimi sen doğurmuştun ya unutmuşum de.    Bende bebeğimi 5 ay önce sezeryanla doğdu.   İlk bebegim normal dogum yüzünden kaybettim.   Ne yani insanlarin sacma düşüncesinden dolayı yine mi kaybetseydim. Ohhhh misss gibide oldum 
(1,644 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt bacım ❤️
0 oy
(111 puan) tarafından
Valla kv de eşimde böyle bir söylemde bulunmadı ima bile etmediler etseydiler yemin ederim yüzümü asla gormezdiler.   Başka insanlarda sezeryan oldum diyince aaa diye üzüldüm diyenler oluyor.  Niye üzülüyorsunuz gerek yok.  Normalden bin kat daha iyi kendi isteğimle oldum diyorum
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Kaynanalar niyeyse öyle düşünüyor bende anlam veremedim. Benimde normale zorlandı hem onu çektim hem sezeryana alındım acil. Bariz bişey demedi ama pekte içine sinmedi. Gayet normal bence sezaryen doğurmakta. Bakma sen saçma sapan konuşur onlar.. Eşinde öyle dememesi lazım ne kadar şakada olsa. Olayı coşturmuş
(1,644 puan) tarafından
Bazı olaylar yaşandı eşimde bende kaynanaya kırgındik onun üzerine söyledi eşimin art niyeti yoktu kaynanamın o olaylardan sonra susar cvp veremez derken asla susmadı biz utanır belki diye düşündük aslında
(2,696 puan) tarafından
Hm anladım canım boşver o zaman eşinde senin yanındaysa onu çok takma. Büyük saçmalamış :) o anda çektiğimizi bir biz biliriz. Benimde oğlum 10 günlük vefat etmişti. Kayınvalidemlerin olduğu şehire defnettik, başka şehirden geldik.. Cenaze günü kaynanamın evinde komşusu dengesiz dedi, hani torunun için gidecektin bak gidemedin. O da onlar benim ayağıma geldi dedi.. Sanki herşey normalmiş gibi. Hiç unutmam böyle patavatsızlıklarını ama yine birşey denmiyor yüz yüze bakıyorsun işte. Çektiğin zorluğu bir sen bilirsin onların canı acımaz.
(1,644 puan) tarafından
Basın sağolsun Rabbim sabır versin
(2,696 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(21 puan) tarafından
Öyle kişiyi Alcan ona sezeryani yaşatacan bak bakalım kolaymiymiş :)
(1,644 puan) tarafından
Aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 684 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 313 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 200 göst.
0 oy