+1 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (137 puan) tarafından

Kızlar görümcem başka şehirde oturuyor senede bir gelir ve her geldiğinde çocuğuma bir lira vermez hediye almaz maddi durumu çok olmayabilir orasını bilmiyorum ama şok markette müdür olarak çalışıyor kocası çalışmıyor  şoktan bir kalem alıp çocuğumu mutlu edebilir diye düşünüyorum bu sefer geldiğinde oğlumun elinde su tabancası vardı şok marketten mi aldın dedi hayır dedim bu biraz büyük şokta daha küçükleri vardı dedi evet diyo ordan alsaydın diyo sinir oldum sen alsaydın desem olmaz arkadaşım yeni doğacak çocuğuma suluk almış bende instagramdan paylaşım yaptım çocuklarıma hediyesiz gelmez kimse bize değer verenler var çok şükür dedim üstüne almış baya farkettirdi

Bu ara kızı staj görecek ve benim yaşadığım şehirde olacak ısrarla kızın bende kalsın dedim bende kalacaktı birde küçük çocuğum var hamileyim ama o benim çocuğuma değer verip bişey yapmıyor 

20 Cevaplar

+8 oy
(2,457 puan) tarafından
Yani bu nasıl bir beklenti ben anlamadım. Kimse böyle bir şey yapmak zorunda değil bununla değer ölçüsü biçilemez benxe 
(137 puan) tarafından
Yaptığı zaten bişey yokki çocuk sevindirmek küçük Bi hediyeyle beklenti mi zaten senede bir geliyor
(137 puan) tarafından
Ben altın mı taksın dedim eli kolu boş Bi yere gidilir mi sizce bu bizim Türk toplumumuz da yok
-Reklam-
+3 oy
(726 puan) tarafından
Sokda çalışıyor olabilir ama almak zorunda degl öyle bı mecburiyeti yok hadi dger yigenlerine alıyor seninkine almıyor desen anlarz ama beklenti icnde olma yani saçma geldi bana
(137 puan) tarafından
Eli kolu boş mu gidilir Bi yere giderken mesela ben gitmem bu bizim kültürümüz de yokki Türk milleti olarak severiz bişey almayı ben altın mı taksın diyorum en kötü dondurma al çocuğumu sevindir ya halam bna bişey alsın desin çocuk
(726 puan) tarafından
Valla canm bekleme demekki almak istemiyor istese alır demi uzak bu konulara demekki o zmn yüzüne karşı söyle böyle böyle de yani halasından bekliyor bseyler benm evladım de belki o zmn alir
+2 oy
(409 puan) tarafından
Çok saçma düşünüyorsunuz bence halası da olsa sevgisini birşey alarak göstermek neymiş sevgi sadece alınan şeylerle mi ölçülür. Eşi çalışmıyormuş, kimse kimsenin içini bilmez belki adam elinden parasını aliyir kadının. Şok markette çalışıyor diye market çalışana bedava vermiyor hiçbir şeyi. Orada çalışanda senin aldığın fiyata alıyor herşeyi. 
(137 puan) tarafından
Çocuğa Bi kalem alamıcak durumda mı peki
(137 puan) tarafından
Sevgisini hiçbir şekilde göstermiyor ki aramıyor sormuyor bile bari gördüğünde Bi kalem al çocuğum sevinsin
(1,284 puan) tarafından
Post sahibi değilim ama bence sevgi alınan hediyelerdr
(1,284 puan) tarafından
Seviyorsan içinden gelir alirsn sevmiyorsan almazsn. Oylr kuru kuru herkes sever. Ben bunu kızımda anladm. Kaynanam gorumcemin çocuklarına zamanında çok almış. Hala kıyafet paralarını kayın babam verir. Ama benm kızıma kimse bisey almıyor. Sorsan çok sever bide kendi adı Kaynanamin. Seven alir bunu çok net söylüyorum
(409 puan) tarafından
O zaman sizin bakış açınızla sevmiyor demektir, sevmiyorsa da zorla sevdirecek halimiz yok yani kimseye çocuklarımızı. Kendi sevgimiz yeter. İlle de birşeyler alıp getirsinler demek çok saçma. Almıyor diye kızmak sinir olmak daha saçma.
+1 oy
(191 puan) tarafından
Bence insanlardan bir şey beklemeyin beklenti insanı yoruyor canınızı sıktığınızla kalırsınjz
(137 puan) tarafından
Beklemiyorum aslında ama lafa gelince bebeğimiz canımız kanımız demesin o zaman lafa gelince benim yeni doğacak çocuğuma isim aramasın
(191 puan) tarafından
E tabi karışamaz çocuğun hakkında konularda karıştırma hiç bir şeyine ne fikir al ne fikir vermesine fırsat verme
(137 puan) tarafından
Bunların üstüne fikir veriyor düşün halaysan böyle olmaz ufak bişeyle benim çocuğumu sevindir hediyeyi geç ya Bi dondurma alsana çocuğa halam sana aldım de
+1 oy
(2,116 puan) tarafından
Bence ne sen birisine birşey yap, ne de bekle. Tamam sana hiçbir şey yapmayan insana sende yapmazsın ama sen şimdiden kızı gelecek vs yarın öbür gün önüne koyduğun çayın hesabını yaparsın. Bu hoş değil. Kendin diyorsun eşi çalışmıyor diye, çocukları da varmış belki durumu yoktur. Şokta müdür olanlar çok mu maaş alıyorlar sence. Hemde şu Türkiye ekonomisini düşün kadın eşi çalışmıyorsa ne yapsın. Tamam bi çikolata alıp gelse güzel olur ama bilmediğin borcu sıkıntısı vardır belki. Böyle herkesten herşeyi beklersen daha çok üzülürsün. Ne demişler umma ki üzülmeyesin. Ve arkadaşın almış paylaşıp bilerek göstermen de ne bileyim çok çocukça
(137 puan) tarafından
İnsanlık görsünler diye paylaştım Bi dondurma alacak Bi çikolata alamıcak kadar mı sıkıntıda çocuğum doğdu doğalı her sene aynı şey be artık canıma tak etti ben yaptıkça oda yedi sadece oturdu karşılık beklemedim ben ama küçücük Bi çocuğun gönlünü alamadı ayrıca bunun hesabını yapacak olsam çağırmam evime ben
(137 puan) tarafından
Hesap kitap yapacak Bi insan olduğumu nerden biliyorsun
(2,116 puan) tarafından
Bunun hesabını soracak olsam evime çağırmam diyorsun yukarıda kızını çağırdım diyorsun lafını yapıyorsun. Ha sürekli sen yaptın o yediyse o zaman çağırma gelmesin evine. Bir yaparsın iki yaparsın üçüncüyü o yapmıyorsa kenara çekilirsin. Yok ben yine de o yapmasa da yapıcam gelsin oturalım diyorsan da laf söylememen gerekir. Yılda bir kere de gelse, sana gelicem de dese müsait değilim de ve kenara geç o zaman. Çünkü o zaman ne böyle üzülür ne de strese girersin
(137 puan) tarafından
İşin kötüsü ne biliyor musun abla doğuma gelcen mi dedim ne zaman ki diyo ben bir ay sonra tekrar gelecektim diyo doğumum dan haberi yok ne zaman olacak haberi yok biz demesek sormasak umurunda değil ama çocuğun ismine fikir vermek için arıyor eşimi çok ilginç fikir sahibi
(137 puan) tarafından
Benimle konuşurken ortak canımız var kanımız bizim canımız bebeğimiz diyo Bi kere baktın mı konuşuyon Bi kere
(137 puan) tarafından
Doğru diyorsun aslında kızını niye çağırdım ben hep verici oldum sessiz kalsaydım artık y
(2,116 puan) tarafından
İsim konusunda herkesin kendi evladı karışmak kimsenin hakkı değil kesinlikle. Çünkü isim koymak isteyen kendi doğursun kendi doğurduğuna koysun. Eğer bu tarz birisiyse ve sende biliyorsan kızını çağırman da iyi olmaz. Bence ısrar etme. Yurt vs ayarlasınlar. Yarın öbür gün yine görümcen aynı davranışlara devam ederse ve sen ağzından kaçırıp kızın benim evimde kaldı dersen emin ol yaptığın iyiliği unutur laf yaptığın için herkesin gözünde kötü olursun. Kimse yaptığına ettiğine baktığına yaşadığın sıkıntıya bakmaz, ufacık lafında seni gömmeye bakar. Ve zaten hoş değil bir insanın yaptığı iyiliği söylemesi. Ama senin görümcen de hiç adım atmayan birisi o yüzden bence en sağlıklısı uzak durman, mesafe koyman. Huylu huyundan vazgeçmez olan sana olur üzüldüğünle kalırsın, yok yere strese girme
(2,116 puan) tarafından
Bunun kim olduğu önemli değil hayatta kime herşeyi çok verisen, sadece verici olursan artık karşı taraf sana birşey yapmaz. Yapacak olsa da yapmaz. Çünkü senin zaten her şekilde vermene alışmış olur, zamanla senin yapmana vermene de mecbur gözüyle bakar. O yüzden gerçekten kimseye karşı abartmamak lazım. İster akraba ister arkadaş. Hep verici olursan bide gerçekten artık sana birşey vermeye değer görmezler. O yüzden kim olursa olsun o yapmıyorsa sende yapma. Bir yap iki yap kenara çekil. Bakarsın yapmıyorsa mesafe koy. Değmez çünkü. Bence böyle. Kendi değerini bil. Naçizane fikrim
0 oy
(32 puan) tarafından
Benim görümcemde uzakta olmasına gerek bile yok ne arar ne sorar ailenin ilk torunu kızım kendinin bebeği olmuyor allahım ona da nasip etsin en son kızımı ne zaman gördü 2 ay önce falan hediye almayı falan s***r ettim yani baya soğuk ben senin yerinde olsam hiç umursamam herkez kendine yakışanı yapar sende onlara hak ettiğini yap gitsin
(137 puan) tarafından
Hiç umursamıyor dum her seferinde elini kolunu salıyor geliyor onun çocuğu hasta oldu ben yemek siparişi verdim dışardan çocukları buraya geldi para verdim ayıp değil mi yaptığı ben oraya gittim tatlımı tuzlu mu evine hediye aldım Bi yerde insanının canına tak ediyor
(137 puan) tarafından
Bende zengin değilim ama gönül almayı biliyorum
(32 puan) tarafından
Haklısın nasıl bir insan gördün sende bir çöp alma oda onu hak ediyor
0 oy
(5,151 puan) tarafından
Çocuk sevindirmeyi ben çok severim o gözündeki mutluluk bile insana yetiyor 

Ama bu aşırı beklenti seni üzer yapmak zorunda değil ha yapsa iyi olur ama demekki içinden gelmiyor yaptığın paylaşımda bana saçma geldi açıkçası gelen hediyeli gelsin der gibi olmuş 
(137 puan) tarafından
Bir kere ya oğlum okula başlıcak her sene bana geliyor elleri boş bna yemeğe geldi onda bile hiçbişey yapmadı çocuğuma da aynı biz insan olarak Bi yere yemeğe giderken ya tatlı ya içecek almaz mıyız
(5,151 puan) tarafından
Hayır dediğini anladım kendince haklısında ama yapmak istemeyen yapmıyor sende bekleme boşver yapmazsa yapmasın almasın
(137 puan) tarafından
Bazen insanlara Apt. al olmadığını anlatmak gerekmez mi artık beni aptl gördüğünü sanmaya başladım
(137 puan) tarafından
Apt.al olmadığımı görsün diye paylaştım belki de saçmaladım yüzüne de diyemez dim
(5,151 puan) tarafından
Ap tal görünmemek bu şekilde olmaz onun yaptığını yaparsın sende verici olmayı kesersin o zaman anlar seninde bi şeylerin farkında olduğunun senin deyiminle ap tal olmadığının hediyeyi paylaşman gene tuhaf olmazdı ama düşünenimiz var hedşyesiz gelmez vs yazman cidden çok saçma olmuş kusuruma bakma
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Herkes yargılamis ama çok saçma buldum yargılamalarini siz beklemiyorsunz diye arkadaşta beklememek zorunda değil. Benmde 2 erkek kardeşm var evlenseler yeğenlerim olsa durumum olsada olmasada boa gitmem evlerine. Benmde gorumcem senin gorumcen gibi. Durumu yok güya ama yediğinin giydiğinin haddi hesabı yok. Hepte kayın babam verir parasını o kadr alış veriş yaparda surdan da yeğenime bisey alaym demez. Tek erkek kardeşi tek tek yeğeni. O yüzden seni çok iyi anlıyorum canım.
(137 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim beni anlayan gerçekten çok az burda konu para değil beklenti değil çocuğumun gözündeki mutluluk halasıyla olan ilişkisi mutluluğunu görmek ben Bi kaleme Bi çikolataya muhtaç değilim
0 oy
(583 puan) tarafından
Alıp sonradan laf edeceğine hic almasın daha iyi belki de böylesi daha iyi bosver gönülden kopan hediye anlamlıdır dille söyleyip alınan hediyenin bir manası yok  

Ve zaten alma zorunluluğu yok o yüzden çok da takılmamak lazım 
0 oy
(3,486 puan) tarafından
E sen ne israr ediyosun bizde kalsın bilmem ne. Kucuk çocuğun varmis bi de bebek gelecek o kiz is yapar mi yardim eder mi etmese agrina gider bide ona bakiyorum diye. 
0 oy
(7,433 puan) tarafından
 İllaki bişey beklentisi olmamalı herkes kendinden mesul bence bende  5 abla var     yerine göre alan var almayan var oysaki ben tüm yiğenlerim e  her zaman aldım   buda benim    huyum    
0 oy
tarafından
Bence bu düşünceniz çok yanlış ya alıp getirmek zorunda değil herkesin kendine göre borcu derdi var sonuçta 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Kimse, kimseye bir şey almak zorunda değil. Siz yaparsınız, sizi bağlar. O yapmaz, onu bağlar. Kocanız hariç hiçkimse size ve evladınıza bir şey alma mecburiyetinde değildir. İçlerinden gelir, alırlar. Almazlarsa neden almadın diye sormak ayıptır.

Ben yaptım onlar da yapmalı diye bir düşünce biçimi yok. Görümcenizde gördüğünüz bu davranışı beğenmiyorsunuz ama siz de buna benzer bir davranış sergiliyorsunuz. Eleştirdiğiniz ve içerlediğiniz durum size absürt geliyor belki ama görümceniz tarafından bakıldığında da siz haksız beklenti içindesiniz. Yeğenine almak ister, alır. İstemez, almaz. Bu tamamen görümcenize bağlı. Kaldı ki kadın tek çalışıyormuş, yorumlarda da o zaman buraya nasıl geldi diye sormuşsunuz. Hanımefendi yol parası başka, hediyelik eşya parası başkadır.

Ben de yeğenime her şeyi alırım, param olmasa bile almaya çalışırım. Baktım alamıyorum en azından gönlünü hoş ederim, Türk kültürü deyip durmuşsunuz. Hayır bu Türk kültüründen ziyade ahlaktır. Çocuk sevindirmektir. Herkes yapmak zorunda değildir.

Sevgiyi alınan şeylerle kıyaslayanlar da olmuş, şaşırtıcı. Yani size veya bebeğinize hiçbir şey almayan biri sizi sevmemiş oluyor, öyle mi? Ne saçma bir düşünce. Bir bakış yeter halbuki, bir çift güzel söz kafidir. Hatta sözü bile değil, ince düşünen tavrı bile yeter.

Görümceniz öyle veya böyle, bir şekilde sevgisini KENDİ SEVGİ DİLİYLE zaten yeğenine belli edecektir. Annesine sevdiğini kanıtlamak zorunda değil. Kimseye değil.

Fazla beklentiye giriyorsunuz, bu kalbinize yüktür. Sizi üzer. Gerek yok. Beklenti öldürür, mümkün mertebe ananızdan babanızdan (alıyor olsalar bile) beklemeyin.

Size ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi almakla yükümlü tek kişi eşinizdir. Başkaları bir şeyler almıyor diye sorumlu olmazlar.

Uzun yazdım, kusura bakmayın. Ama kendinizi yıpratmaktan başka bir şey değil bu.
(137 puan) tarafından
Fikirlerinize saygım var görümcem çocuğumu bir kere bile aramaz ki o sevgi dili de yok senede bir gelir görür o kadar benim konum burda para değil çocupun halam bna ne almış derken gözlerindeki mutluluğu görebilmek
(2,211 puan) tarafından
Şu an benim için sevmediğim kötü insanlar listesinde bulunan bir kadın ben küçükken bize her şeyi alırdı. Ama her şeyi. Oyuncak, giysi, aburcubur, kırtasiye ürünleri. Cömertliğinden mi, sevelim diye mi bilemem. Ama onu şu an günahım kadar sevmem. Çünkü isterse dünyayı satın alsın, sevgisi 5 para etmez.
Ama teyzem de var neredeyse yaşıtız, kendisi normal insanlara göre tek başına 2 çocuk büyüttüğü için fazla fuzuli para harcayamaz. Öyle olmasına rağmen düğünüme gelemedi, bana bir şeyler yapamadı diye nasıl perişan olduğunu bizzat ben gördüm. İşte bu 2 kadın arasında sevgi ne kadar farklı. Ve ben her halükarda 2.sevgi türünü seçerim.
Görümcenizi tanımam, etmem. Ama neticede o da bir anne ve çocuğunuz onun yeğeni. Sizdeki merhamet onda da var yani, o sebeple birkaç hareketi göremediniz diye hemen etiketlemeyin.
Bir bakarsınız ileride bambaşka bir durumda yanınızda o olur. Kim bilir?
0 oy
(1,117 puan) tarafından

Yaşınız kaç bilmiyorum ama ben 31 yaşındayım.

Biz küçükken gidilen yerde çocuk varsa bebek varsa mutlaka bişeyler alınırdı . Bu gerek kıyafet gerek oyuncak gerekse şeker çubuk kraker vs kimin gücü neye yetiyorsa onu alırdı. Çocukları mutlu etmeye çalışılırdı . Şimdi öyle şeyler kalmadı. Post sahibini çok iyi anlıyorum aslında bu beklenti vs değil yaşanmışlık geçmişte görülen değerlerin şimdilerde görülmemesi bir de kaldı ki birinci dereceden akraba.. 

benim kızımında halaları hiç bişey almazlar ,etmezler ,ama benim kız kardeşim gücünün yettiği herşeyi alır .. Bi çorap bi kalem bunlara verilen para onları eksiltmez de zengin de etmez . Düşündüğünü sevdiğini değer verdiğini gösterir . gitsin de markalı şeyler alsın demiyor zaten .  

(137 puan) tarafından
Bende 31 yaşındayım tam da anlatmak istediğimi yazmışsınız buraya duygularımı net şekilde anlatan tek kişisiniz konu para değil burda
0 oy
(1,261 puan) tarafından
Ben de senin gibi düşünüyorum. Bazı şeyler de yapılmalı. Maddi olarak ben de çok zor durumdayim. İşten ayrildim küçük çocuğum var diğeri doğacak 2 ay sonra nasipse. Ama abimler geldi bunca sıkışıklıgin içinde gittim mont aldım mesela. Ona gücüm yetmese ufak oyuncak araba alırdım. Yani önemli olan çok pahalı olması değil seni önemsiyorumu göstermek. Ben görumceme neler neler aldım kizina hep en iyi markalardan aldım. Onların durumu çok iyi mesela. Evleri arabaları dukkanlari var. Kenarda 2.daireyi alacak paraları var ( kaynanam nispet yapar gibi anlattı). Benim çocuğuma gitmiş mahalle arası yerden üstü farklı altı farklı kıyafet almış. Kırmızı etiket indirimli zıbın almış. Alip çocuğuna giydirmezsin o kadar adii. Çok üzülmüştüm. Ben bu kadar değer verirken benim çocuğuma niye böyle yapıyorlar diye 
0 oy
(8,189 puan) tarafından
Benim 18 yasindakı yenim bile oğluma hergun 5 TL verir arada marketen biseyde alır ben hiç birşey demem al et diye bence alması lazım arada sırada 
0 oy
(252 puan) tarafından
Canım sen çok beklenti içine giriyorsun tabiki alabilir ama o insanın belki durumu ne bilmiyorsun başka birine alıp senin çocuğuna almıyor değil ki o zaman tamam dersin yani sen böyle herşeyin lafını edersen olmaz ki herkesin yaptığı iyilik vardır burda söylemem ben yaptığımı durumu bilmedigin şeyi soyleme benim kaynımda çocuğuma bir çorap almadı ama canını verir babam o benim diye sever aklı çıkar bana bile der kız iyi bak benim oasama diye herşey hediye degil ha bu arada kaynimin durumu yok Allah versin en iyilerini isterim yani
0 oy
(783 puan) tarafından
Canım benim keşke sende çocuğu için o kadar ısrar etmeseydin
0 oy
(354 puan) tarafından
Almak zorunda değil sen alıyor musun her çocuğa hediye sevinsinler diyeeee
0 oy
(356 puan) tarafından
Sen kendin beklenti içine girmişsin benim gorumcemde güya bana anahtarlik aldı gelmeden öncede söyledi işte çok güzel bir anahtarlik aldım diye gelince kardeşine hediye vermiş bana değil 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 189 göst.
12 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Hasret23243 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
9 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Elisa123 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 107 göst.
24 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Burcin34 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 231 göst.
7 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merve Eroglu (409 puan) tarafından soruldu

395,487 soru

11,830,895 cevap

35,902 kullanıcı

...