+1 oy
1,247 göst.
önce Diğer kategorisinde (50 puan) tarafından
Bu son post olsun valla sinirim tepeme çıktı. Buraya yazmak istedim. Burda da yazdım zaten kardeşimin durumunu. En son 2 gün önce akşam annemi arayıp olmaz dedim, tatlı dille söyledim. Tekrar Aynı şeyleri söylemeye gerek yok önceki postta var zaten. Neyse bugün annemi aradım, naptınız yurda gidiyor demi dedim. Bilmiyorum ki yaa bizden de yarına kadar haber bekliyorlar napcaz dedi. Anne bırak gitsin daha rahat eder dedim. Neymiş de bi kız varmış onu şimdiden aramış gelirsin boş ver ablanı demiş dışarı çıkarız gezeriz demiş kardeşim de ben nasıl kalayım yurtta ders çalışamam arkadaş ortamı olur demiş. Ben de öyle bir dünya yok anne giriş çıkış saatleri var etüt yapıyorlar gözetim altında oluyorlar hatta daha iyi çalışır başında öğretmen olur dedim. Burda hiç çalışamaz iki çocuk hatta biri yenidoğan, benim evim küçük dedim. Kardeşim de yok ablamda daha iyi çalışırım en azından İnternet var bilmediğime bakarım demiş. Bilmediği tiktok izlemek video çekmek. Asla zannetmiyorum çalışacağını. Ben hâlâ olmaz diyorum annem diretiyor. Ben yiyeceğini de bırakırım, ona yer ayarlarız sende dedi. Ben ona yemek seçiyor falan demiştim. Yiyeceğini bırakmana gerek yok anne burda yemek yeniyor onun istediği şekilde olmuyır o kadar ısrar ediyorsan boş odaya koyarım orda takılır yiyeceğini de kendi yapar gider gelir bana da bulaşmaz yabancı değil işini de yapar besbelli dedim. Doğru yabancı değil Aynı b*ktansınız dedi. Ay Allahımm annem olmasa hakkı olmasa yeminle lafı çakar kapatırım telefonu. Annem bana senin doğumunda kızını biz bakarız sende bizimkini bakarsın dedi, ben de gerek yok herkes kendininkine baksın, size mi sordum yaparken dedim (bu cümleyi ablam bana kurmuştu laf sokmuştu da) o da öyle olmaz falan filan uzattı konuyu. Bn olmaz dedikçe diretti. En son tamam sende kalır sabah gider akşam gelir sana zararı olmaz dedi. Ay nedir bu ya kafayı sıyırmış bunalr 

46 Cevaplar

0 oy
önce (39 puan) tarafından
İnsanlar yadırgamış ama her abla kardeş gül gibi geçinemiyor ben kardeşlerimle iyiyimdir ama 2 3 günden sonra sıkılmaya başlıyorum daralıyorum çünkü evde benim düzenim var en basiti wc yi banyoyu benim gibi kullanmayacak koyduğum şeyi yerinde bulamayacam o kendine göre eşyalara yer bulacak derken bu 1 yıllık süreçte en basiti bunlar batacak ondan ayrı olarak eşimle istediğim gibi vakit geçiremeyeceğim maddi açıdan hergün burda diye yemek yapmak zorunluluğu var ben belki o gün yemek yapmayacam ya da dışarıdan söyleyecem artık bu devirde onlarda masraf onun haricinde arkadaşlarım gelse rahat edemem hepsini toplayınca evde kendi aile üyen hariç başkası olunca olmuyor zorlayabiliriz bu durumu tabiki ama başka ihtimallide varsa orayı değerlendirmesi mantıklı yoksa tabiki herşeye rağmen başımın üstünde yeri var ve bu postu açan kişi yeni bebek sahibi olacsk o dönemler herşey batarken birde evde sürekli kardeşinde olsa başka biri var belki kadın bebek uyuyunca uyuyacak vakit bulursa diğer çocuğunda ama biri olunca olmaz ayrıca eşide evde afedersiniz donla gezmek istiyor belki o da olmayacak yani neresinden tutarsan tut elde kalıyor ayrıca yemek seçen ve sürekli hasta olan birinden bahsediyoruz çocuklu evde hasta olan biri oldumu bu çocuklara da geçecek kadın hangi biriyke uğraşsın bu kız genç kız yarın öbürgün cahillik yapacak belki bi erkek arkadaşı olacak bu normal ama belki farklı bir münasebetleri olacak kardeşinde olsa bunu bilemezsin kabak bu kadının başına patlayacak her türlü risk Allah yardımcın olsun bacım umarım vazgeçerler. 
önce (50 puan) tarafından
İnşallah vazgeçerler. Ve söylediklerin çok doğru bu yüzden istemiyorum yoksa niye istemeyeyim. 3 yıldır evliyim her kalıcam dediğinde tamam dedim ama bu kadar  uzun kalmadı. En son temmuz sonu gibi gitti yanımdan bir ay kaldı o bile aşırı zordu kaldı ki 9 ay
-Reklam-
0 oy
önce (36 puan) tarafından
Canım işini bilmiyorsun sen. 

Kardeş ya birşey söylemek ıcın cekınmene gerekn yok .. Sen teklif et ne yurdu burda ablasının evi var bende kalsın başka yerler e gerekn yok de sana gelsin ıkı üç hafta sonra ders çalışmıyor kendıne zarar veriyor geleceğyle oynuyor diyip yolla 
0 oy
önce (9,201 puan) tarafından
Annen anlayıp ısrar etmemeli idi zor bı durum ama madem gelecek artık oluruna bak kasma kendini daha zor olur sana
0 oy
önce (621 puan) tarafından
Ben lise sonda yurtta kaldım kardeşlerimin sesinden ve her gün servisle gel git yapmaktan ders çalışamıyorum diye valla çok güzel yurt ortamı her akşam etüt var başında iki tane hoca var yemeğini hazır yiyip çıkıyorsun odana kendi odanda gürültü olsa etüt odaları var. Akşam ezanı okunmadan yurdun kapısı kapanıyor çıkmak yasak kardeşin yurtta kalmamak için bahane arıyor bence 
0 oy
önce (22 puan) tarafından
Kardeşim bir yıl üni için bende kaldı bana yardımcı oldu erkek olduğu halde. 
0 oy
önce (387 puan) tarafından
Yası küçükmüş daha sen de eğitim ver dısıplini ogret sorumluluklarını ogret benım yeğenim 2 aydır benımle resmen elım ayağım bır haftaya gidecek  oturup ağlarım herhalde arkadaşım gibi bazen bakıp keşke kızım olsaydı diyorum şart koy düzgün davranacaksa kalsın sana da arkadaş olur
önce (50 puan) tarafından
Burda kaç Kez kaldı canım her zaman söyledim. Şunu yap bunu yap. Emir vererek de söylemedim soğumasın işten diye. Ben bunu yapıcam da onu yapar mısın gibisinden ya da ne bileyim ya da hep kızımı saldım üzerine. Allahtan kızım onu seviyor iyi anlaşıyorlae ama bir yere kadar kardeşim sıkılıyor. Şimdi yine aynısını yapıcam inşallah o da benim elim ayağım gibi olur inşallah değişir
önce (387 puan) tarafından
Yanı gerekirse kız da dediğim gibi kardesım bile değil yegenlerım var her şeylerine karışırım kızarım da ablalarım asla bişey demez geçen İstagram açmış hemen alıp kapattım her işi de yaprırım ha bir hafta olsa bişey olmaz ama berâber yapacaksak herseyi de yaptırırım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 371 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 806 göst.
0 oy
3 cevap 131 göst.
20 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Yrdsn (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 591 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Asel Linam (967 puan) tarafından soruldu