+1 oy
405 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,078 puan) tarafından

Ben yapmıyorum çünkü sürekli bugün ne yapsam? diye düşünmekten gına geliyor ama yapmadığım günde eşim hep tartışma çıkarır :( 

27 Cevaplar

+3 oy
(2,872 puan) tarafından

9 yaşından beri en azı 20 en fazlası 300 kişilik medreselerde yatılı büyüdüm, 8 kişilik bir ailenin içine doğdum. Bu yüzden elim hep fazla fazla yapardı.

İlk evlendiğimde 1 haftalık yemek çıkıyordu, ben günde 1 öğüne tıkanan biriyim diye gariban eşim yiyordu hep.
O yüzden artık her gün ama azıcık yapıyorum. Yetmezse yoğurt falan yanına güzel gidiyor. Hem böylece israfın ve doyduktan sonra yemenin haramlığından kaçınabiliyoruz. Sofradan doymadan kalkmak da hem sünnet, bir taşla kaç kuş...
-Reklam-
+2 oy
(1,914 puan) tarafından
Yemek yapmadığın zaman bırak da kavga çıkarsın sonuçta işten geliniyor ve yemek yenmesi gerekiyor yemek yapmıyorsan kahvaltı tarzı bişiler hazırlayabilirsin 
(624 puan) tarafından
Ben çocuklu çalışan olarak söylüyorum o zaman ben de işten geldiğimde hazır sofra beklerim yoksa kavga çıkartırım. Sonuçta ben de eşim kdar yorulup para kazanıyorum. İnsanın bazen canı tüm gün yorulmasa da hiçbir şey yapmak istemiyor. Arada da dışardan söylenir yani kavga çıkartmak bu kadar kolay mı
(1,914 puan) tarafından
Ya Allah aşkına ben çalışmayan kadınlar için söyledim evde akşama kadar oturur keyfi yemek yapmaz ondan bahsediyorum lafı başka yerlere çekmeyin saygı duyun herkesin kararlarına bence kavga çıkarmaya yer aramayın
(624 puan) tarafından
Kavga çıkarmaya hevesli olan sizsiniz : D kadın bile hemcinsine tüm gün oturuyor derse kocalar ne demesin. Canı istemeyebilir insanın her gün dedim ben de. Erkekler ise gitmediği günlerde yemek beklemesin o zaman? Kavga çıkartacak yer yok biz de size kaltilmadigimizi belirtiyoruz. Ortada hakaret yok bir şey yok
(1,914 puan) tarafından
Tamam hanımefendi
(1,358 puan) tarafından
Güzel eşleriniz olduğuna sevindim kader ve another❤️ çok şükür benim de keyfime karışan bir eşim yok :)
+1 oy
(5,717 puan) tarafından
Hergün yaparım eşim tek çeşit olursa doymaz üstelik ☺️
0 oy
(624 puan) tarafından
Yaptığım yemeği 2-3 gün yeriz. Her gün yapmıyorum..arada da dışarda yeriz, eve söyleriz 
(2,078 puan) tarafından
2 eyvallah da 3 gün eşim istemiyor az yapıyor kalmıyor genelde
0 oy
(876 puan) tarafından
Her gün yapamyrm artk bazen kahvaltıya kalıyoruz yorgun düşüyorum bsey yapasim gelmiyor eşimde bsey demiyor kahvlti yapariz diyor 
(2,078 puan) tarafından
En güzeli valla
0 oy
tarafından
Bazen o kadar yorgun oluyorum ki yapasim gelmiyor. Eşim gelince aperatif şeyler yapıyoruz birlikte ya da dışardan söylüyoruz. Kızlarımın ikiside küçük olduğu için anlayışla karşılıyor eşim bu durumu.
0 oy
(18 puan) tarafından
Malesef Allahını her günü 2 çeşit en az yanındaki şeyler ile 5 6 çeşit yaparm
0 oy
(5,016 puan) tarafından
Genel de 2 gunluk yaparim. Hafta da 1-2 de disardan soyleriz.. Calisiyorum bu arada. Anca bu kadar oluyo.
0 oy
(803 puan) tarafından
Yapıyorum çünkü küçük bebegim var onun yemesi lazim 

Yapamadigim gunlerde oluyir tabiki o zamanda eşim eve sipariş veriyor 
0 oy
(10,021 puan) tarafından
ne yapacağımı bulmak yemek yapmaktan zor ama severim ben yapmayı. çoğunlukla da yaparım 
0 oy
(15,646 puan) tarafından
Bazen iki gün aynı yemeği yeriz bazen dışardan söyleriz bazen gün menüsü gibi börek çörekle geçiştiririz genelde de mutfağa girip birlikte yaparız o yüzden bana eziyet değil ama karar vermek cidden sıkıntı 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Yani eşimi işten yemeksiz karşılasam heralde kavga çıkarır 

Zaten temizlik yaptığım günler çocuğun hasta olduğu günler kendi der dışardan yiyelim yoruldun diye

Onun dışında hergun az az taze yemek yaparım 
0 oy
(1,247 puan) tarafından
Benim eşim sabah kahvaltıyı iş yerinde yapıyo öğlen yemeği yiyo o yüzden akşam yemeğine yemiyo. Bende aksine yemek yapmayı çok seviyorum. Neyseki alıştım şimdi işime geliyo kızımla kendime çorba makarna kızartma tarzı yapıyorum 
0 oy
(1,765 puan) tarafından
Yapmaya çalışırım yapmazsam evde ne varsa onu yeriz makarna menemen kahvaltı gibi bizim evde karnımız doysun yeter yemek aranmaz hele bu sıcakta 
0 oy
(1,086 puan) tarafından

Kilis, İstanbul, Gaziantep, Samsun, Ordu, Trabzon, Amasya, Tokat. Hiç gezmemişim .d

(785 puan) tarafından
Başka postla karıstırdı arkadaş bırı paylaşmış gezdıgın yerlerı yaz dıye ya
(455 puan) tarafından
Postları karıştırmış :D yanlış tikladi heralde :D
(1,086 puan) tarafından
Ahahahahaha bu nasıl oldu yaaaa :))) bende bakıyorum cevabım nereye gitti diye :))))
(455 puan) tarafından
Reklam yüzünden kayma oluyor bazen bana da oldu birkaç kere yanlış posta tıkladım :D
(1,086 puan) tarafından
Ayyy bu reklamlar zaten :))
0 oy
(221 puan) tarafından
Yapıyorum gozum kesmezse 2 dk haşlama yaparım çünkü ıkı kıcuk oğlum var onların yemesı lazım ve dısardan yemekte çok pahalı boşa masraf olrak görüyorum dısardan yemeyı
0 oy
(1,782 puan) tarafından
Yaparım canjm hergun çünkü adam çalışıyor yorgun geliyor aç geliyor mecbur karnını doyurması lasim ben evde olduğum halde açlığa gelemihorum mesela evde birseh kalmamış çalışıyor fırsat yok almaya iki gündür kızartma çorba makarna yaparım sesini etmez olan şeyleri yer hasta olduğumda yada çocuklar artık gün boyu krize girdiklerinde dışarda isteriz onun dışında hep evde yaparım 
0 oy
(785 puan) tarafından
Hergün yaparım 2crsıt salatayı saymazsak ayrıyetten 3cocugum var bıde gebeyım yaparken çok zorlanıyorum
0 oy
tarafından
Normalde çok severim günlük uğraşmayı mutfakta taze taze ama şu ara diyetteyim o yüzden pek yapmıyorum gecistiriyorum Allah'tan eşim yemek seçmiyor
0 oy
(455 puan) tarafından
Şuan hamile olduğum için iki güne bir yapıyorum çoğu zaman bir yemeği iki akşam yiyoruz. Çünkü birgün iş yapsam yemek yapamıyorum yoruluyorum. Eşimde hamileyim diye birşey demiyor. Ama normal zamanda pek istemez iki gün üst üste aynı yemeği. Ama maalesef yapacak birşey yok.

İlgili sorular

0 oy
91 cevap 1,160 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,280 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 186 göst.
0 oy
13 cevap 247 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bulut01 (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 267 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde Mina&19 (290 puan) tarafından soruldu