0 oy
1,454 göst.
Aile kategorisinde (641 puan) tarafından

Ben eczacı kalfasıyım ama evlendikten sonra bıraktım koca parası yiyorum :)

61 Cevaplar

+18 oy
(2,786 puan) tarafından
Evet gelelim bizim mesleklere 

İlk önce temizlikçiyiz 

Sonra aşcıyız

Ambulans şoförü yüz çocuk hasta  olunca hastaneye taşırız 

Doktorum evde ateş dusurme seansları yapıyoruz 

Avukatiz kocaya ve kocanın ailesine kendimizi savunuyoruz 

Öğretmeniz çocuk her şeyi bizden öğreniyor 

Tamirciyiz evde bozulan her şeyi biz tamir ediyoruz moralimizi bile 

İşte bunların hepsini yapana ev hanımı diyorlar halbuki bütün işi biz ev hanımları yapıyoruz mesleğin en büyüğü bu ama kimse farkında değil özellikle kocalar 
(1,980 puan) tarafından
Alkışlıyorum
(2,786 puan) tarafından
Teşekkürler tatlım ❤️
(825 puan) tarafından
En zor meslek hem fizikten hem ruhen yipratici
(1,001 puan) tarafından
Ben doğumdan sonra işe döndüğümden beri gözümdeki en kutsal meslek ev hanımlığı. Dünyanın en nankör işini ev işini yapıyorsu, idare ettiğin psikoloji projelerinin haddi hesabı yok :) Mesai saatin yok, fazla mesai gelenek olmuş. Karşılığı da karın tokluğu :))
(2,786 puan) tarafından
Aynen öyle canım ve yaptığımız şeyler hergun aralıksız aynı
-Reklam-
+2 oy
(782 puan) tarafından

Mesleğime hiç başlamadan koca parası yemeye başladım :woot:

+1 oy
(3,556 puan) tarafından
Ameliyathane hemşiresiyim 8 yıldır fiili olarak çalışıyorum:)
(2,941 puan) tarafından
Kilo almayan biri eğer seni konusturmazlarsa sorun olmaz bence benim eşim çok zorlamış beni senin kocan kim kaç çocuğun var ben kimim diye sorular sormuş cevaplar hiç bana ait degildi hahahahah
(3,556 puan) tarafından
Lmihrace ameliyathane hemşiresi olduğum için elbette ameliyat sırasında kesi hastanin açılması işlemin yapılıp tekrar kapatılması aşamalarında açık ve kapalı ameliyatlarda doktorla birlkte çalışıyorum ilk öğrenme aşaması sancılı geçiyor öğrenmek zor bir ameliyathane hemşiresi bir yılda yetişiyor zaten kendimi nasıl hissettiğim kısmına gelirsek genel anlamda soğukkanlı birisiyimdir zaten o yüzden psikolojik anlamda hiç etkilenmedim desem yeri vardır herhalde sende düşünüyorsun bu mesleği öğrenirken zor saoguk kanlı ve sabırlı biriysen yaparsın
(7,506 puan) tarafından
Yok canım benimki sadece merak. Bende ameliyat videoları çok izlerdim bekarken çok cezbederdi beni hatta otopsi falan izlemiştim ama şuan asla otopsiye bakamam annelik ile birlikte merhamet mi yüklendi napti bilmiyorum
(50,175 puan) tarafından
asla bakamam dokunamam pansuman yapamam kesemem edemem ☺️ kutluyorum sizi
(3,556 puan) tarafından
Teşekkür ederim kızlar
+1 oy
(4,307 puan) tarafından

Anayım ben anaaa babaneyim ben babane :D

(306 puan) tarafından
Gerçekten babanne misin
(4,307 puan) tarafından
Evet vallahi babaneyim
(306 puan) tarafından
Maşallah valla kaç yaşında torun
(4,307 puan) tarafından
Kasımda iki bitecek canım
(306 puan) tarafından
Maşallah valla masallahh
+1 oy
(1,481 puan) tarafından
Anlat bana öğretmenim iyi insan nasıl olur

Eğit beni, eğit beni bir aydınlık hayat için:)❤️❤️
+1 oy
(12,187 puan) tarafından
Okulda öğretmen.

Evde aşçı,Dr,son üzücü,oyun ablası, düzen ve tertip sağlayıcı. Mesai sabah 6buçuk akşam 9.
(517 puan) tarafından
Akşam 9 da bitiyosa iyi
(12,187 puan) tarafından
Kız uyuyor :) eşimle vakit geçirmek için zaman oluşuyor elhamdülillah
+1 oy
(137 puan) tarafından
Tüm cevaplari okudum hem gibte ettim hem gözlerim doldu meğersem ben hiç Bir şeymişim 16 yaşına kadar aile şiddeti görüp 20 yaşına kadar eziyete maruz kalıp sonra tanımadığım biriyle görücü usulü sırf aileden kurtulmak için evlenip 7 yıl evli kalıp hem eşimin hem ailesinin hakarettine maruz kalıp annem vefat edince boşandıktan sonra ailesiz olduğum için çalışıp ayaklarım üzerinde durmak için çocuklarımdan ayrı kalıp evsiz barksiz biçare o işten o işe koşturup 3 yıl yaşam mücadelesi verip şimdiki eşimle tanışıp evlenip mutlu olacağımı zannedip aslında hayatımda en büyük nimet ve sansimin çektiklerimin mükafati karşılığında bu eşimi Allah'ın bana Lütfü olup çok mutlu olmam gerekirken her gün çocuklarımın hasretunden gece olunca hüngür hüngür ağlayıp okumak için çok çaba verip hem kuran hem okuldan saçı sürüklenerek eve getirilip odaya kapatılıp dövülen..... Ben ne olduğuma karar veremedim affedin, sen bı hiçsin deyin mesela ben alışkınım ama ben tüm bunlara rağmen hiç Bir şey olamasam da anne olmayı çok sevmiştim neyse:((((
(382 puan) tarafından
Hepsini okudum canım çok güçlüsün onu anladım kalbim sızladı yaşadıklarına Allahım seni korusun çok üzüldüm çok
0 oy
(5,028 puan) tarafından
Bi kamu kurumunda mufettisim.
(203 puan) tarafından
Hangi alanda müfettişsiniz, mesela vergi, hukuk bs.gibi
0 oy
(226 puan) tarafından
Muahesebe mezunuyim bir yıl aktif çalıştım sona evdeyim sekiz senedir
0 oy
(1,349 puan) tarafından
Atanmamış, ücretli (amele) Öğretmenim.
(1,349 puan) tarafından
Vallahi kuzu öyle maalesef, senelerce KPSS ye çalışıyoruz. O kadar çalışıyoruz ki her yıl yapacağız işte bu yıl olacak diyoruz ama sonuç yine aynı. Kadrolularla aynı işi yapıp maaş günü onlar 3 kat alıp hala azımsıyorlar sen o verilen 30 saatlik ücrete eyvallah diyorsun ya zoruna gidiyor işte .
tarafından
O konuda zaten adaletsizlik var ve ucretli arkadaşlara bizde destek veriyoruz o konuda tamam esit olmasın ama 3te 2si olsun bari sonuçta onlar yeri geliyor bizden daha fazla calisiyor
(1,349 puan) tarafından
İlk kez görev yapacaktım zaten henüz bir dönem çalıştım tecrübe olsun diye hamileydim o halimle bana 3 öğretmenlik iş vermişler herkes 4 gün giderken ben 5 gün gittim sonra işten ayrılınca yerime 3 öğretmen almışlar beni çok aramışlar ama işte. Şuan da başvuru yaptım mecbur çalışacağım sigortam yatsın diye boşuna okumadık ama en kısa zamanda çocukları büyütüp KPSS yi aradan çıkarmak istiyorum Allahın izniyle.
tarafından
3 yıl atama yapılmayacak cnm 3 yıl sonrası için şimdiden çok iyi hazırlan ki 3 yıl sonra senide zumremizde görelim kadının mesleği kesinlikle olmalı hele anneyse artık zorunlu olmalı
(50,175 puan) tarafından
zaten sen o bölümü kazanip okumussun bide kpss seyi çıkarıyorlar yazik
0 oy
(5,724 puan) tarafından
İlahiyatçıyım ama çalışmıyorum belki kurs açmak gibi bir niyetim var ama zor geliyor ☺️
(4,307 puan) tarafından
Okadar çok öğrenmek istiyorum ki ama kendime güvenim 0
(5,724 puan) tarafından
İnan başlayınca gerisi su gibi geliyor sen yeterki niyet et
(4,307 puan) tarafından
Kafam almaz diyorum ama annem 50 yasinda öğrendi benim neyim eksik diyorum
(5,724 puan) tarafından
73 yaşında bir teyze öğrendi söyleyeceklerim bu kadar ☺️
(4,307 puan) tarafından
Ayyyy kendimden utandım suan
0 oy
(3,863 puan) tarafından

Atanamamis ogretmen :) Bİ de sosyoloji okudum ama meslek olarak görmem icin kirk fırın kitap daha okumam lazim . Sagolsun hem ailemde hem esimde maddi bı sıkıntı yok . Yoksa öyle ya da boyle bi yerde çalışırdım. 

0 oy
(4,421 puan) tarafından
Çalışmıyorum çocuklarıma bakıyorum 
0 oy
tarafından

Ben otomotiv sektöründe kalite Güvence Sorumlusuyum

0 oy
(1,812 puan) tarafından
Bende eczacı teknisyeniyim 20 yıl sonra bebek olunca bıraktım şimdi bende eşimden geçiriyorum:) :) 
0 oy
(15,714 puan) tarafından
Örtmenim    
0 oy
(3,913 puan) tarafından
Onun  bunun amelesi ınsanların hayatında amelelik yaptığım kadar varım yapmasam yokum 
0 oy
(236 puan) tarafından

4cocuk anasıyım onlara bakmakla meskul ve 5ci yolda selamlar olsun :D

(236 puan) tarafından
Hahahahaa;))oda çok iyi can yoldaşım Allah kolaylık versin inşallah bizlere ♥️❤️
(770 puan) tarafından
Maşallah sezaryen mi normal mi
(236 puan) tarafından
Başta 3normaldi 4cu mecbur sezeryanla oldu 5ci de öyle olucak
(7,506 puan) tarafından
4.mecburi mi oldu merak ettim
(236 puan) tarafından
Evet sancım açılma vardı bebek ters geldiği için acil sezeryana aldılar
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Guzelik uzmanıyım 
0 oy
(1,169 puan) tarafından

Grafikerim cnm fakat 2 küçük bebeğim olduğu için home ofis çalışıyorum sayfam var instagramda çocuk odası tablo ve ahşap oyuncak üzerine satış yapıyorum hatta şuanda boyama yapıyorum 

image

İlgili sorular

+2 oy
59 cevap 1,431 göst.
26 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,046 göst.
0 oy
3 cevap 139 göst.
15 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Ecrin-Busra (2,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
85 cevap 2,221 göst.