+1 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (248 puan) tarafından
Az önce bir post  okudum oraya yorum yaptım anılarım depreşti buraya da böyle bir posta açmak istedim 

annem şehir dışında olduğu için doğuma gelemedi 12 saat uzaktaydı bide biz yatılı işte çalışıyorduk eşimle o zaman kalacak yer bize kadardı ücretli refakatçi tutacaktım patronun yengesi ile tanıştım baya sevdim seni kızım gibi gördüm ben sana yardımcı olurum kalırım başında dedi kimseyi tutma dedi yaşımda 19 ilk bebek acemilik ve heyecan da vardı Allah'tan normal doğum oldum o gün kaldı pek yardımcı olmadı ertesi gün çocuk kulak muayne vs olacaktı doktor da gelmeden çıkış olmuyordu son kontrol yapacaktı 2 gün yatış olacaktı yani tavuklarım dışarda kaldı diye ağlamaya başladı ( bahane idi ama ) çünkü köy dışında olduğu zaman gezerken komşu kızlarına haber edip içeri alın diyordu bu böyle bahane yapıp gitti bebekle tek kaldım lavaboya gitmekte güçlük çektim yemek yiyemedim iki kişilik odalı hastane olduğu için eşim refakatçi kalamadı patron da ben doğum yaptım eşimi çalıştırdı eşim en son isyan etti bu ne abi karım doğurmuş gidiyorum diye birde maaş vermedi bize kaldığımız işçi evinde yemek yoktu ücra bir köy yeriydi bakkal çakkal yok havasız TV yok ses seda yok al basacak diye ödüm koptu bir hafta zor dayandım annemin yanına geldim eşim başka düzgün bir iş buldu derken buralara kadar geldik ama o lohusalık zehir oldu bana abla belledeğim hamile halimle evinde misafir olduğum zaman çayını yaptığım yemeğini yaptığım kadın yarı Yolda bıraktı 

11 Cevaplar

0 oy
(5,034 puan) tarafından
İlk lohusalığım resmen kabus gibiydi Allah düşmanımın başına vermesin. 

Kızımın babasından ayrılmıştım, şerefsizin borçluları sürekli kapımıza dayanmıştı( babam zengin olduğu için babam ödeyecekmiş) gözümde tümör vardı bebeğim 10 günlükken ameliyat oldum sonuç kanser. Kemoterapi ve radyoterapi için Ankara’ya hafta içi geliyor hafta sonu Konya’ya dönüyordum. 40 gün böyle geçti. Sonrası berbat bir halsizlik 38 kiloya düştüm ne anneliğimden bir şey anladım ne de evladımın tadını çıkardım. 
(1,904 puan) tarafından
Geçmiş olsun şimdi nasılsınız
(5,034 puan) tarafından
14 yıl oldu gayet iyiyim canım teşekkür ederim
(1,904 puan) tarafından
İyi çok şükür canım çok sevindim ❤️
(2,525 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım benim
(5,034 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ikinize de❤️❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından

Zor olmuş gerçekten senin için. Herkesin derdi kendine göre tabi. Ben sezaryen oldum ama 4-5 saatte kendimi toparlayıp kalktım bebeğime bakmak istedim ama benimde annem yanımda kalıyordu. Sen git yürü ben çocuğa bakarım, sen yemeğini ye ben altını üstünü değiştiririm diye diye vermedi çocuğumu bana. Emzirmeden emzirmeye alıyodum kucağıma ama daha yenidoğan tam emmeyi bilmiyor aramızda bağ kuramadik bebekle. Sütüm gelmiyo gibi düşünüyordum. İki gün boyunca böyle geçti ziyaretçi saatlerinde de eşim tarafi kendi tarafım bebeği kucaktan kucağa gezdirdiler çocuk uyuyacak mi emecek mi düşünmediler. Beni ayakta ve iyi gören bana değer vermedi. Nasıl olsa iyi diye. Ben kendimi şey gibi hissettim sanki ben başka bı durumdan dolayı ameliyat olmuşum da annemde bebeğini alıp yanıma gelmiş gibi hissettim. İki günde olması gerekenden çok kilo kaybetti bebeğim sarılık riski olmasın diye doktor sadece 24 saate mahsus mama kullan dedi. Bunu annem duydu bana dedi ki sen çalışmak istersen çalış ben bakarım bebeğe zaten emmiyor mamayla besleniyor dedi. Benim öyle ağrıma gitti ki. Sadece 1 gün verdik o da kilosunu toplasın diye. Sonra anneme söyledim ben iyiyim bebeğime kendim bakmak istiyorum dedim. Bebeğim toparlandi kilosu filan iyidi. Ama bizim alismamiz uzun sürdü doğum yapalı 4 gün olmuş ben çocuğun altını değişmeyi bilmiyordum. Öyle böyle derken öğrendim biraz bebeğim ağladı biraz ben ağladım sonra ogre ndim herşeyi yaptım. Eşimin babası da bıraksak benegin şeyine bile bakacak kontrrol amacli. Herseyine karismaya çalıştılar. Sürekli sorguladilar beni. Evime bir kaç kez Cat kapı geldiler ne yapacağımı şaşırdım evim küçük odada bunaldım emzirirken zorlandim ama sürekli sorguluyo sanki enn duzgin bakamıyorum gibi. Genede sagolsunlsr aileler kızım için herşeyi aldılar takıları eşyaları yaptılar ama bu kez de bebeğim hakkında herşeyi yapabileceklerini sandılar. En sonunda kendi ailemle ben konuştum kirginliklarimi dile getirdim annem anladı hatta babamın hiç bişeyden haberi yoktu kızdı anneme sen kızıma neden böyle davrandin çocuguna çok güzel bakıyor sende çocuk büyüttün dedi

Annemler anladı hatasını. Eşimde Kendi ailesiyle konuştu önce anladık dediler filan sonra hala çok bilmislikler devam etti. Şimdi biraz limoniyiz ben çok kırgınım.. kayınvalidem eşimin öz annesi değil ama iyi biridir. Çok sigara içer öyle kızıma yaklaştı çok öksürüyor sürekli bende rahatsız oldum bebeğimi onlardan kimseye vermedim. Herşeye müdahale etmeye devam ediyorlar ve benim artık tahammülum kalmadı. O yüzden ben gitmiyorum. Onlar da saygı göstermeyi dusunurlerse karismazlarsa bana görüşürüm. Ama dik kafalı olmaya devam ederlerse torunlarını göremezler. Sonucya ben nereye çocuğum oraya. Tek başına asla çocuğumu göndermem eşimde bensiz bir yere gitmez. Eşim her konuda bana destekçi oldu. Beraber büyütüyoruz çocuğumuzu. Ben fiziksel olarak iyiydim ama gel gör ki baskılar laflar beni çok zedeledi. Neyse ki düzeldm
(248 puan) tarafından
Yanında insan olsa yine de sorunlar oluyormuş demmeki bende bilmiyordum yaşımdan ötürü ama gerçekten annelik içgüdüsü olarak yapabiliyorsun
0 oy
(1,435 puan) tarafından
Lohusalık benim yarısi hastanede geçti diğer yarısında eve geldim üstümde oturan insan kiliklisi ona verdiğim tazeyumurtayi sen buna büyü yapmışsın diye iftira atmasıyla kavga ettik hiç güzel gecmedi sütüm dinecek diye korktum baya vesürekli hasatalandm bayıldım bir keresinde hicguzel gunlerdegildi tek güzel şey minik oğluşumun varligiydi
0 oy
(281 puan) tarafından
1 haftalık bebeğimle kayınpederim koronaydi aynı evdeydik, hastaneye gidelim dedikçe kabul etmedi. En sonunda memlekete gidin demek zorunda kaldık. Doğuma 2 ay kala çıkıp geldiler o zamanda dogursamda gitseler diyordum 1 ay erken doğum yaptım sinirden ,benim önümde eşine banyo yap sırtını keseleyim diyordu eşim sinir oluyordu ben geriliyordum. Eşi de üvey olduğu için çok sorun oldu
(248 puan) tarafından
Benim de üvey babam vardı boşandılar şimdi annemin yanında iken o vardı ve iyi değil aramız eşimi de benim yanımda isteyen k kavgaları olmuştu bir ara ondan eşim şehir dışında çalışıyordu bebeği 6 ay da sadece 3 kere görebildi zor bir durum
0 oy
(1,576 puan) tarafından

Çok kötü anılarım var 

Ama 

Şuan yazacak halim yok:unsure:
0 oy
(1,443 puan) tarafından
Annem bana cehennemi yaşatmıştı. Eşimden bekledigim desteği göremedim. Oğlum emmedi. İnsanlar üzerime geldi. Çok kötüydü. 
0 oy
(802 puan) tarafından
Kirkim tam cikacakti deprem oldu 6 Şubat depremi cok etkilendim çok kötüydü allah birdaha yasatmasin
0 oy
(363 puan) tarafından
Lohusaligim berbat geçti anlatırken bile ürperiyorum eşim yurt dışına gitti çalışmaya ailesiyle yaşıyorduk evi ayırmak icin gitmesi gerekiyordu doğum yapacağım zaman o kadar berbat davrandıki kaynanam strese soktular sezeryan oldum eve geldim Ocak ayında kaloriferleri kapattılar yanlız uyuyordum bebeğimle ışığı üzerime kapatiyolardi korkuyordum klozeti bantliyordu görümcem sezeryanla halimle diğerini kulanamiyordum kimse yardım etmiyordu odamı temizlemeye çalışırken dikişlerim açıldı kaynanam inşallah ölürsün dedi yuruyemiyordum dikişler açıldığı için kan geliyordu o halde sandalyeye oturmama izin vermedi iki büklüm dolaştım hastanede kendime biraz geldim dedim gece bı film açıp izliyordum telefondan kaynanam geldi ne ne yapıyorsun internette dedi film izliyorum dedim iftira attılar gece yarısı interntte dolaşıyor diye yazarken bile panik atağım tuttu daha fazlasını yazamiycam rabbim kimsenin eline düşürmesin insanlar çok acımasız 
(255 puan) tarafından
Post sahibi değilim ama yazamadan duramicam bnm bile onlara ah edesim geldi bu nasil vicdansızlık gönlünü ferah tut rabbimin adaletine güven onlarda çok pis çıkar ahın insalla bu dünyada görmeden ölmezler şimdi nasılsın cnm cocuk büyüdü mü iyimisin
(363 puan) tarafından
Çok sağol canım Ben herkesi Allah'a havale ettim şimdi çok iyiyim ikinci bebeğimi bekliyorum kızımda 4 buçuk yaşında ama maalesef yaşananlar unutulmuyor
(255 puan) tarafından
Haklısın peki hala onlar yanında mı esin nasıl iyi mi sana
(363 puan) tarafından
Hayır zaten eşim doğumdan hemen sonra geldi ve kendi evimize çıktık eşim çok merhametli birisi gelir gelmez kendimi güvende hissettim o olmazsa kimsem yokmuş gibi hissediyorum Allah eksikliğini göstermesin
(248 puan) tarafından
Ya kahhar günü gelince onları hesaba çektiği zaman bin katını yaşasınlar çok kötü gerçekten
0 oy
(4,894 puan) tarafından

Dogum yapalı 24 gün olmustu . Tabi uykusuzum yorgunum adapte olamadım.  Eşimin amca karısı var evlerimiz yanyana . Hergun 5 yaşındaki kızıyla yanıma geliyor bebege bakmaya . Neyse tam uyuyacam hop kapidalar tam yemek yicem hop kapidalar. İyice rahatsız olmustum. Birgun yine geldiler şey dedi yenge ' kız sürekli başımı yiyo bebege bakalım diyo ' dedi . Yanımda kavga ediyordu kizyla . Sinirlendim iyice .'sende unuttur oyala başka bisiyle ' dedim . Küsmüş bana . Kaynanam duymuş bana kızdı niye öyle dedin diye . Sonra özür diletti ;) . Neyse zoraki barıştık.  Ama hiç istemiyordum gelmesini bebegi nazarliyordu. Sürekli uyuyo vs diyordu 

0 oy
(2,525 puan) tarafından
1 senedir yurt dışındayım ailemden uzağım burada dogum yaptım eşim dışarıda ağlıyor ben içeride. O da tek ben de. Bir arkadaşım yanımdaydı sadece. Görüntülü de konuşuyoruz bebeğimi izliyorlar filan çok zor geldi. 3. Gün çıktım hastaneden üstüne mastit oldum ağrıdan ağlamaktan öldüm resmen.  5. Gün de eşim ise gitmek zorunda kaldı. Normal dogum ama aşırı yırtılmadan çok dikisim vardı. Yemek yaptım. Bebek asla durmuyor uyku bilmezdi neler çektim, şimdi 3 aylık oldu şükür yine durmuyor ama en azından birbirimize alıştık 
(2,525 puan) tarafından
He ya 3 ay pastasını kestik kız. Instagramin var mı ekleyeyim :D
(8,505 puan) tarafından
Yok cano ya inste kullanmıyorum:)
(2,525 puan) tarafından
Üzüldüm görürdün bebisi fotoğraflarını cane
(8,505 puan) tarafından
Insta kullanmayali bir 7.8 sene oldu sanırım ya ;)
Ama annemlere gidince aklımda bulunsun yazarım sana kardeşimin hesabından bakarım:))
(2,525 puan) tarafından
Tamam canım benim ❤️
0 oy
(272 puan) tarafından
İlkimde 3gun sonra misafir geldi sütün geliyormu göbeğin hala var sanki bir çocuk daha var niye emzirmiyorsun göğüslerin küçük sütün az olcak vs vs 

2ci kayinavadem ve kızım. eşim hepimiz hastanede kaldık 1gun boyunca (önceden dedim eşim kalsın sadece yanımda tmm dedi.aylarca önce dedim ve çok kez) sonra ne oldu hepimiz hastanede kaldık. Görümcem zaten merkezde yaşıyor onlara kızımla gitmesi lazımdı ziyaretime geldi ama kaynana ve kızımı almadı ama 1saat yolcuk bizimle gitmeyi biliyor tabiki eşim taksi tuttu uzakta yasiyoruz biraz 1000 TL ödedi bedavadirya 2kizinla geldi hiç rahat bırakmadılar sürekli bağırma çağırma . Kaynbaba ile beraberdir yaşıyorum (Sezeryan oldum ustum açık tabiki ) kapıyı açınca beni görüyor hiç kapıyı kapatmadilar ben anaktari kayıp ettim o kadar utandimki anlatamam :( benim herşeyimi gördü günah onların boynuna biliyorlar kalkamıyorum yatağımda çok yüksek ne kolay ine biliyorum ne kolay üstüne cika biliyorum ve su vs arkamdan verdiler sonra patladim işte niye veriyorsunuz diye sonra diyor ama susuz kalıyor bilmem ne anne süttü zaten şu ve yemek karşiliyor ay baya sınırli oldum yine :(
(248 puan) tarafından
Okurken deli oldum ben bile

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 283 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berfinbedri (1,289 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 404 göst.
17 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 115 göst.
7 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hll (25 puan) tarafından soruldu