0 oy
920 göst.
önce Aile kategorisinde (426 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar içimi döneceğim tek burası var buraya yazmak istedim.. Ben 4 yıllık evliyim başlarda annemle eşimin arası iyiydi sonradan bozuldu ben bir ara boşanmak için evden gittim ve bu benim peşime geldi kesindi kararım. Beni ikna etmeye çalışırken annem ona sataştı o anneme derken kavga ettiler eşim zorla kolumdan tutup arabaya bindirdi ve yalvarınca tamam dedim barıştık ama anneme sürekli kin tuttu konuşmak istemedi. Bugün de ben annemdeydim annem bana çok yakın ara sıra gidip geliyorum, kaynım aradı bana geldiğini arkadaşım koç kesti adak payı getirdim dedi bende mecbur annemdeydim buraya getirmesini söyledim. Et büyük bir but şeklindeydi ben evde onu parçalayamazdım Keskin bıçak yok anneme dedim sen parçalarmısın oda yaptı sağolsun ona da but tarafı senin olsun dedim annem etini siyirdi bana verdi. Aldığı kemikli etdi. Eve geldiğimde eşim ete bakmak istedi butu nerde dedi bende böyle böyle dedim. Bana nasıl verirsin diye eti fırlattı verme hakkım yokmuş. Köpeklere verirmiş yine anneme vermezmiş çok ağır laflar etti. Ve annem benden hiç birşey esirgemez dolabından ne varsa verir bana neler aldı neler parasnı bile istemedi. Bide babasını arayıp daha et met vermeyin gitmiş annesine vermiş diye şikayet etti. Bu evlilik benim gözümde bitti. Oğlum 3 yaşında ben ağlarken geldi peşimden canım annem diye agladı sarıldı tek üzüldüğüm çocuğum. Keşke ölseydim de böyle birisiyle evevlenmeseydim. 

29 Cevaplar

+4 oy
önce (1,842 puan) tarafından
Bazı erkekler dünyaya odun olarak gelir odun olarak göç eder giderler annen tabi senin arkanda durup seni savunacak sen onun evladısın kavga etmek yerine kızınızı bir daha üzmeyeceğim demesi gerekirdi sonuçta annen seni ağaç kavuğundan  çıkarmadı arkanda ailen varmış böyle saygısız bir adama katlanma çalışıp çocuğuna aslanlar gibi bakarsın böyle bir baba yanında çocuk yetişmez zaten çünkü daha kendi büyüyememiş babasını arayıp şikayet ediyor
önce (426 puan) tarafından
Çok haklısın bende artık çekmek istemiyorum yoruldum, o sırf annem bana arka çıkıyor diye yapıyor istiyor ki sahipsiz kalayım. 2 ay öncede oğlumun doğum gününe annemi çağırdım diye doğum gününe katılmadı odadan dışarı çıkmadı Bide gündüz demiştim annemi çağırıcam diye sesi çıkmamıştı akşam olunca böyle yaptı millete rezil oldum
önce (1,842 puan) tarafından
Valla koca bulunurda ana baba bulunmaz yazık yani annene sen onun ailesi ne öyle yapsan seni pişman eder  hiç ağlama evladın üzülmesin dik dur kendini ezdirme
önce (5,347 puan) tarafından
daha annenin damada kin tutmasi gerekir . ne munasebet kizimi baba vine dondurtecek
derecede kavga edip
o raddeye getiriyor ev huzurunu diye .. bu utanmadan kaynanasina kin tutmis . napsaydi kadin yurugt kizin sen nolursan ol benim yanima evime gelemessin artik deyip kizini almasaymiyfi eve.  hayir bide eti ben olsam eve geyirmeyebilirdimde annemdeyken kestik pisirdik taze taze yedik yani sanane. kfin igrasmis etmis ben parcalayamam beceremem misal .
-Reklam-
+4 oy
önce (378 puan) tarafından
Böyle iyi annelerin böyle aşağılık damatları oluyo.Üzüldüm Allah o adamın kalbine vicdan merhamet koysun 
AMİN... Okadar haklısın.
+1 oy
önce (268 puan) tarafından
Çok zor bir durum Allah kolaylık versin. Et tırnaktan ayrılmaz. Ne yaşandı bilemem ama gene de eşiniz büyüğüne saygılı olmalıydı ayıp etmiş. İnsan çocuğa kıyamıyor tabii. 
Onun istediği annem bana sahip çıkmıcakmış, onun evine gidince hadi kocanın evine git demesi lazım miş bana arka çıktı diye yaptı tabiki bunu biliyorum ve eşim suçluydu o konuda.
önce (268 puan) tarafından
Öyle şey olur mu ya. Annemiz tabii ki bize sahip çıkar hele ki eşimiz bizi üzüyorsa. Olması gereken annenin her koşulda evladına sahip çıkması. Eşiniz sizi çaresiz kendine mahkum görmek istemiş bu bencillik
+1 oy
önce (3,478 puan) tarafından

Ne cahil insanlar var ya pislikkk

Cahil ve merhametsiz vicdansız..
0 oy
önce (639 puan) tarafından
Annenin verdierini alirkrn iyi ne olmus yani bi et verdiysen gereksiz kin tutmaya ne gerek var
Aynen öyle ve bu kin evliliğimizi bitircek artık yeter oğluma bundan 2 ay önce doğum günü yaptım, annemi çağırdım diye odadan dışarı çıkmadı düşün doğum gününe katılmadı. Geçen yıl yine annemle konuşmuyo diye  doğım gününe gelmemişti annem
Bu küslüğü 1 yıldır sürdürüyor saçma sapan
0 oy
önce (1,053 puan) tarafından
Üzülme cnm çocuğunda üzülür Allah eşine merhamet versin 
Amiin..
0 oy
önce (1,363 puan) tarafından
Böyle durumlarda çocuklar o kadar günah ki . Oğlum veya kızım canım acısa hemen gelip öper severler kurban olurum onları yaradana 
İyiki dediğim tek şey cocuğum..
0 oy
önce (6,658 puan) tarafından
Kendi kız kardeşi gelmiş olsaydı onlar sahip çıkmıcakmıydı ne kadar terbiyesiz bı davranış Allah akıl fikir versin çocuğu ağlarken de mi içi gitmedi o kişinin bı kız evladı olsa demek ki sahip çıkmıcak kapısına gelse almicak ayy dicek çok şey geliyor ağzıma da neyse Allah ıslah etsin 
Bu sahip çıkmaz kendi ailesine de aynı davranışları yapıyor çünkü. İstiyo ki ben sahipsiz kalayım. Yaklaşık 1 saattir ağladım resmen kendisi oturdu telefon baktı sonra bide üstüne yemek bekledi benden sonra gitti yattı uyudu hiç bişey olmamış gibi. Benim gözümde bitti sanki artık çekip gidebilsem bundan sonrası daha kolay olucak.
önce (6,658 puan) tarafından
O olaydan sonra sende yemek hazırladım deme sakın zaten taviz verildiği için daha da beter oluyorlar vermiceksin taviz
0 oy
önce (33 puan) tarafından

Bu olayı ne zaman yaşadınız? Yani ne kadar süredir bu şekilde annene karşı? Olaylardan önce annene karşı nasıldı? 

Yaklaşık 1 yıldır böyle. Olaylardan öncede pek saygısı yoktu ama böyle hareketleri yoktu yine gidiş geliş yapıyorduk. O zamanlar da annen şöyle böylr diyordı ama iyiydik. Şimdi tamamen koptu. Artık annemle konuşmamasını da geçtim saygı bile göstermiyor. Annem geçen bahçeden fındık cevz yolladı oturdu yedi o yerken iyi herşeyi. Ve annem bana kat kat herşeyi yapan bir insan Allâh ondan razı olsun.
1 yıldır tutumu hep aynı mı ? Minnacık bir şey de olsa yumuşaması yok mu ? Annenin size gelmesine bir şey diyor mu ?
Evet hep aynı. Geçen yıl sırf konuşmuyolar diye annem oğlumun doğum gününe gelemedi. Kendi ailesi geldi annem gelmedi. Bu sene yaptım ozaman annemi çağırdım ve bunu onada söyledim gündüz haber verdim aradım annemde gelcek dedim odadan dışarı çıkmadı oğlumun doğum gününe bile katılmadı. Aralarında abartılacak kadar bir kavgada olmadı.
Kaç yaşındasın? Mesleğin var mı?
0 oy
önce (191 puan) tarafından
Nişanlıyken annem düğün tarihini uzattığı icin esim nişan attı annemle tartıştılar sonra geri döndü benim tek şartım anneme karşı iyi olmasıydı evlendigim günden beri çok şükür yüzüme vurmadı ikiside hersey geçmişte kaldı ama böyle bir durum olsaydı diye düşünüyorum kesinlikle tepkim farklı olurdu. 
Bende dedim iyi olcaksın dedim ama maalesef sözünde durmadı ve 1 yıldır böyle sürüyor sanırım evliliğiimin bitmesine sebep olucak gerçi bitek sebep bu değil zaten de. Çünkü yoruldum böyle olmasından. Annemi ezerek konuşmaları istemiyorum artık
Bu terbiyesizlik resmen annenize saygısı yoksa sizede sevgisinin olduğunu düşünmüyorum acı ama gercek bu üzgünüm bizde kayinvalidelerimize bayılmıyoruz ama hatır denen bişey vardır esimin hatrına saygıda kusur etmem budur sevgi fedakârlık sırf siz üzülmeyin diye bile susması gerek ayrıca erkeğinde biraz ağırlığı olmalı hiç sevmem böyle küsen erkekleri
İnan bu evden çıkıp gidebilsem herşey benim için daha iyi olucak. Çünki çok mutsuzum ben.
Aile olmayıncada olmuyor inanın bazen eşim bana annemle sorun yaşarsan görüşme ben gidip gelirim sadece diyor ama inanın olmuyor aile olmazsa olmaz esim mutsuz olacak çünkü esinizinde bunu düşünmesi lazım iliski icinde nekadar mutlusunuz bilemem ama ailenizi dışlaması çok kırıcı ve böylede ilişki sürmez anneniz duydumu bilmiyorum ama duyduysa çok kırılmıştır sen doğur büyüt afedersiniz çok özür dilerim öküzün biri kızını alsın evlensin bir parça kemik ya kemik şaka gibi kemik verdi diye aşagılasın ben olsam çok üzülürdüm gercekten sessiz kalmayın iliskiyi yürütmek te psikolojik şiddet ve çocuğunuz sağlıklı büyümeyecek ailen arkandaysa hiç durma
Bende çok üzüldüm aklıma geldikçe ağlıyorum annem bana okadar şey verirken bunun lafının edilmesi çok ağrıma gitti annem bahçesinden fındık, ceviz neler verdi oturup yerken iyiydi ve bi çok şey veriyor annem bunlar dha hiç birşey
0 oy
Aynı şeyi siz kayinvalideniz için yapmış olsaydınız esinizin tepkisi ne olurdu ? Empati yoksunu insanların merhamet duygusu yok inanmıyorum ya
Eşim annesinede değer vermiyo ki. Onada bazen i.t gibi davranıyor. Hiç geçinilcek biri değil bak 4 yıldır sabrediyorum ben gıden yıllarıma yazık. Kardeşleri bile diyor o geçimsiz huyu kötü sana diyolar Allah' yardım etsin.
Hani derler ya evlenmeden önce eşinizin annesine nasıl davrandığına iyi bakın annesini sevmeyen esinide sevemez
önce (7,507 puan) tarafından
4 yılın gittiğine üzülüp bütün bir ömrunu heba etme
0 oy
önce (1,218 puan) tarafından
Annene böyle anlatma çok üzülecek 
Anlatmadım... :(
0 oy
önce (1,218 puan) tarafından

Adam bile demek istemiyorum o köpek

O şerefsiz 

O hayvan 

O gerizekalı 

O mal 

Özür dilerim ya köpeğe benzettim köpeğe hakaret oldu
Ne desek boş Allah'a havale ettim.
0 oy
önce (360 puan) tarafından
Çok ağır laflar etmiş haklısın 
Çok üzüldüm..
0 oy
önce (9,390 puan) tarafından
Annenin hizmetini gör daha iyi bacım cocuguna da uzulme daha mutlu olur. Adam olsun eşin 
Okadar haklısın ki.. Benim ağlamaktan gözüm şişti onun yaptıgı gitti yattı uyudu hiç bişey umrunda değil. Bide benden yemek bekliyor hizmet beklıyor. Zaten değer vermiyo ben değersizim bunu anladım. Biticek bu evlilik . Sadece sorun annem değil zaten genel şeylerde var.
0 oy
önce (399 puan) tarafından
Ben yuva yıkılsın asla demem ama yol yakınken tekrar bırak git ve bu adamı asla affetme. Koca bulursun anne baba asla bulamazsın. 
0 oy
önce (32 puan) tarafından
Bir yorumda yazmışsın ya beni sahipsiz bırakmak istiyor diye.. Aynı benim eşimden bahsettin.. Benimki de aynı annemle arası iyi değil çünkü ailem beni vermek istemedi ama ben o zamanlar cahillik mi kader mi bilmiyorum anlamadım.. İllede vereceksiniz dedim ve afedersin o b.ku yedim.. Şimdi bin pişmanım.. İki çocuğum var onlar için sabrediyorum herşeye ama ne kadar sürer bilmiyorum.. Sonumuzun olmadığını bir yerde patlayacağımı biliyorum ama hayırlısı bakalım.. Allah yardımcımız olsun ne diyim.  
Banada annem sormuştu sen bu adamla mutlu olucağına emin misin demişti evet demiştim ama ne yazıkki allah benimde belamı verdi gibi oldu. Annemde istememişti acele ettin demişti. Keşke evlenmeseydim keşke bu evliliğin tek iyi yönü çocuğum başka beni mutlu edicek bişey yok bende hep çocuğum için sabrettim ama galiba artık tükendim
0 oy
önce (5,762 puan) tarafından
Yazık yaa bir et için çok kindar mış eşin ne olmuş braz et kadın kesmiş etmiş her ne olursa olsun senin annen oda saygı duymak zorunda herkes kavga eder tartişir ama öyle küsmece darilmaca insanı evlilikten soğutuyor Allah yardımcin olsun inşallah cnm yaa üzülme dua et inşallah onlarda barışır 
1 yıl oldu canım barışmaz bu, bu oğlumun doğum gününde annemi çağırdım diye surat yaptı odadan dışarı dahi çıkmadı katılmadı bile. Artık benim içinde bitti gibi . İçimde okadar şeyler birikti ki tükendim
Kindarlik yapyor işte ailen de yakın trip falan ypyor smdi kötü kalpli bir insan ama Allah büyük keşke kavga olmasaymis hani boşanma aşamasında niye saydrdilarki birbirlerine annen yaşça büyük saygıli olsaydı ya eşin
Annem sırf sahip çıkıyo diye almıcakmış beni evine anneme öyle diyor anneme kovucakmış git kocana dicekmiş annemde niye öyle deyim ne olursa olsun  kızım o benim dedi . Oğlum daha 5 aylıktı annemin yanında vurdu bana annemde şahit oldu gördü. Eşim de küfür hakaret pis konuşmalar iki kavga etsek bana i.t kah*pe der. Annemde bunları duyunca baktıki mutsuzum destek oldu ne yapsın annem o benim.
Tabi kadın destek oluyor kızına benim annem öyle kizarmiydi blmiyorum derdi git evine dayak yesemde küfür hakaret etsede der git evine senin annen arka çikiyor valaha helal olsun ama yaptığı çok saçma ölümlü dünya bugün başımıza ne gelecek bilemiyoruz belki öyle bişey olduki eşin annene muhtaç olur sen merak etme Allah buyuk
0 oy
önce (9,058 puan) tarafından
Gerçekten insanlıktan nasibini almamış yazık 
0 oy
önce (623 puan) tarafından
Çok yanlış yapmış Allah yardımcın olsun ama eğer senin ailene saygı duymuyorsa sanada saygı duymaz gülüm şimdi ne yapmayı düşünüyorsun
İnan oturdum düşünüyorum. Ağlamakdan gözüm şişti artık. Eşimin okadar yanlışını affettim ki gözünde değersizleştim bunu fark ettim onu hep affettim okadar pişmanim ki. Ben ağlarken gitti yattı uyudu okadar rahatlık peki ben neden acı çekiyorum. Bende bitti artık bazı şeyler zaten daha önce bitmesi gereken bir evlilikti devam etmemesi gerekiyodu.
önce (623 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inşallah kardeşim ne diyeyim fazla yüz verince cidden böylelerinin g*tü kalkıyor bazen sert bir zemine oturtmak lazım böylelerini, seni ve anneni ezmesine izin verme bu adam değişmeyecek anlattıklarına göre yol yakin iken doğru kararı ver gülüm, Allah'tan isteğim hakkında hayırlı olan ne ise rabbim onu nasip etsin inşallah ve gözyaşların kurumadan hakkını alır ondan

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 213 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Arzumm (1,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,084 göst.
3 Kasım 2020 Aile kategorisinde Allesok (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 364 göst.
15 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,416 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 593 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,850 soru

11,960,129 cevap

36,128 kullanıcı

...