0 oy
899 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
3 buçuk yıllık evliyim iki senedir çalışıyorum kuaför dükkanım var eşimde kahveciydi o ara sorunlar oldu kahveyi abisine devretti abisinin verdiği arabayla bizim araba borcu silindi yani kahve kaynimin artık eşim işçisi oldu o ayrı sinir olduğum konu neyse. Şimdi 50 bin liraya yakın arabamız var bizde kiraciyiz ve iknci çocuk geliyo haliyle 4 5 ay snra calisamicam uzun bı süre ya devrtcem yada bı sure süre ara vercem çünkü şuan oğlum 7 aylık daha. Eşiminde Eminevim ve birevim de arkadaşları var yardımcı olacaklar arabayı satmayı düşünüyo eşim 50ye satarsa 40ını peşin 10 bin liraya da şahin veya doğan flan uygun araba almak istiyo çünkü araba bize şart arabasız olmuyo 40 bin peşin 1000 lira taksitle zaten şuan kiramiz 800 üzerine 200 lira fark olucak ama eşim çalışmayı sevmeyen biri hemen sıkılıyo işten kafasına göre çalışmadığı zmanlar bile oluyo yani başvurduğu yerler de 5 aya çıkar demişler yüksek peşinat ve yüksek taksitle olduğu için ama kafamda deli sorular var ya odeyemezsek ya elimizdeki arbaa da giderse düşün düşün kafayı yicem bı yandan mantıklı geliyo nereye kadr kira oducez her sene 100 lira zam yapıyo ev sahibi nasıl kirayı oduyorsak onuda öderiz kira verir gibi düşünüyorum sizce nasıl mantıklı mıdır 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç bin tllik eve gireceksiniz canım
(2,484 puan) tarafından
Evet dondurma hakkida var
Biz insallah ilk evimiz ciksin gircegimiz zaman dondurcaz 1-2 ay ister istemez tasinma masrafi olucak diye
Ben simdi 950 tl kira bide eminevimi oduyorum cok sukur borçla gecinip gidiyoruz
tarafından
Öyle kira zor vallaha bizde 1600 kira veriyoruz şuan
(2,484 puan) tarafından
Fazla mesaiyle evi donduruyoruz bizde adam dun gece 1 de eve girdi sabah 7 de geri gitti
Simdi yaptik yaptik ilerde hic yapamayiz ben evladim icin elime 5 krş gecse atiyorum kenariya
Zor bu zamanda gecinmek
Ev sahibi olmaz
Ve eminevim cok guzel biseye sebep oluyo cok kisi memnun
tarafından
Aynennn ama arkadaşın kendi fikri eşim çalışmaktan sıkılıyo demiş iyice düşünüp taşınsın
(1,114 puan) tarafından
Ya arabayı bile ikimiz zorlukla ödedik ama araba taksidi yüksekti 3 bin ödüyorduk. Ama şöyle de düşünüyorum ilerde calisamadigim zman nasıl kirayı mecbur ödeyecek onuda mecbur oducek bu sefer ha kira vermiş ha onu ödemiş ve şuan ben calisiyoken yazildik yazildik yoksa hem kira hem onu eşim ödeyemez sonra. Ve admda garanti vermiş 5 6 aya çıkar çıkmazsa paranı geri vercem diye. Ama bakalım hayırlısıyla şu araba satılsa istediğimiz fiyata
-Reklam-
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Canım valla elimde olsa ben hemen yazilirim kira vermek çok agrima gidiyo bu arada devlet yeni cikardi toki daha ucuz emin ev biraz pahali yani faiz alıyorlar banka gibi ama tokide ole bise yok bide onu araştır ama kira ödemekten bin kat iyidir bu toki isine bi gircektik ama pesinatimiz yok
(3,617 puan) tarafından
Kasabası nasıl pahali kiz esimin akrabalari hep orda 400 700 arası kiralar dio
(1,114 puan) tarafından
Yeniceköy kasabasindayiz valla sobalı evler 600 anca
(1,114 puan) tarafından
Oda kaç senelik evler yani rutubetli nemli evler onlarda
(3,617 puan) tarafından
Allah yardim etsin valls
(770 puan) tarafından
Emin evimin dosya parasi 5 bin degil 18 bin biz yatirdik paramiz yandi esim caydi geri aklina girmisler cikmaz diye simdi toki dusunuyoruz bakalim hayirlisi
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Bildiğim kadarı ile odeyemediginiz zaman bir kaç ay durdura biliyorsunuz..

Yada ayrılmak istediniz peşinat ve ödemelerinizi geri alıyorsunuz.. sadece dosya masrafı gibj bı ücret alınıyor sanırım onda geri ödeme olmuyor..

800 lira kira az değil giderekte artacak.. ama daha uygun bir ev olursa sizin için düşük meblali daha kolay olur.. 1 yıl erken bitse kar.. hakkinizda hayırlısı olsun inşallah. 
(1,114 puan) tarafından
Bulunduğumuz yerde en aşağı evler 200den başlıyor yeni bina almak istiyorum bide çevremizde de var ama bakalım şu araba satılsa hayırlısıyla
(3,187 puan) tarafından
Tabi olmuşken birazda iyi olsun.. herşey gönlünüzce olsun canım ☺️
(1,114 puan) tarafından
Yani Allah'a şükür iki tane ev değiştirdim kiracı olarak ikisinde de ilk oturan ben oldum aldığım evde yeni bina olmasını isterim tabiki :) amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsunda eşin çalışmayı sevmıo sıkılıo demişsin ee çoçukda olacak nasıl guvenıp kendı evıne geçeçeksın zorda kalma canım eşinle çok detaylı otur konuş 
(1,114 puan) tarafından
Ya şöyle düşünüyorum kirayı nasıl mecbur veriyor 800 800 ben çalışmadığım zmanda 800ü verecek ve her sene zam geliyo kiraya. Onu da o zman mecbur ödeyecek. Şimdi hiç olmazsa 5 6 ay çıkmazsa bı yandan taksidi ödenir ben calisiyoken.
tarafından
O da var tabı hayırlısı hakkında
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm hayırlısı
0 oy
tarafından
Valla o borcun altona girdimi tıpış tığış çalışacak ama ödeme xorluğu çektiklerinde de kıçlarını yırtıp herşeue bi bahane bulup kavga ediyorlar götünğz yemiyorsa evlenmeseydiniz elin kızında perişan ediyosunuz 
(1,114 puan) tarafından
Aynen öyle cnm evlendiysen evine cocuklarina bakmak zorundasın
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam arabayi satar ustune ne var ne yok ekler 250.000 e yazilirdim

Ayda 1.500 odeyin 

Daha iyi 

Eşine de tesvik ver iste bizim evimiz olucak vs gibi adama ev baktir

Bu sekilde o da heveslenir belki daha cok calisir
(1,114 puan) tarafından
Ya şimdi araba kaça satılacak belli değil en az 47 diyo eşim 40ini verip kalan parayla üzerine ekleyip ucuz şahin doğan vs almamiz lazım arabasız olmaz bizim çünkü. Kaynanamın günü var verirse 2 ay snra o 5 bin vercek vercem dedi ama öncekiler gibi döneklik yapmazsa tabi.
0 oy
(370 puan) tarafından
Canım öylede böylese aylık 800 liralık kira ödüyeceksin birde her sene arttığını düşün 2 sene sonra 1000 lira olucak en azından kendi evini ödersin bence iyi fikir 
(1,114 puan) tarafından
Evet ama burda guvenilir olmadığını söylediler eminevimin yada birevimin bildiğim kadarıyla Eminevim senelerdir var
0 oy
(434 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben o firmalara güvenmiyorum. Babamın arkadaşının taksidi bittiği halde borç çıkarmışlar. Evi de teslim etmemişler.
(1,114 puan) tarafından
Güveniyor musun güvenmiyo musun. Benim çevremde çok insan aldı eminevimden ve Eminevim senelerce var halamın oğlu araba aldı evi vermeme gibi şansları yok kura çıkınca eve borç bitmeden giriyon çünkü
(434 puan) tarafından
Güvenmiyorum canım yazamamamışım :)) valla adam girmiş kuraya borcu bitmiş evi vermemişler üstüne de borç çıkartmışlar.
(1,114 puan) tarafından
O başka firmaya yazılmıştır cnm eminevim ve birevim senelerdir var ben onlardan öyle bişey duymadım hiç çevremde de çok kişi aldı onlardan ev araba. Valla bilmiyorum yine Allah korusun. Halamın oğlu da yazıldı şimdi düğün takılarını satıp eminevime verdiler ev için
(434 puan) tarafından
Yoo eminevimdi çok eminim evraklarını gördüm
(1,114 puan) tarafından
Hmm ne bileyim valla cnm insan illa tereddüt ediyor ama başka ev almanın da yolu yok kredi çıkmıyor anca boyle yerden alabiliriz başka şansımız yok rabbim yüzümüze baksın inşallah
0 oy
(864 puan) tarafından
Cnm evet mantıkli ama sıkıntı şu hem kira odeyecen hem oraya para verecen yani bilmyrm biz vazgcetik tokiye yazildik toki çıktı çok şükür bakalım ne zamn yapılır artık 
(1,114 puan) tarafından
Cnm adam 5 aya kadr çıkar yüksek peşinat verdiğin için hemde yüksek ödeme tuttuğun için demiş 5 aya kadr çıkmazsa gel verdiğin parayı geri vercem demis. Bende şuan çalışıyorum Ağustos ayına kadr calisabilcem o zmana kadr hem kira hem onu odeyebiliriz araba borcumuz yok çok şükür
(864 puan) tarafından
Ha iyi o zaman canm ya
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Ev almak mantıklı yanliz 10 bine araba mümkün değil 
0 oy
(11,338 puan) tarafından
Araba nasıl bi araba ki 50 bin yapıyor canım 10 bine araba kaldı şuan Şahin dogan zaten 50 ben var belki de fazla
(4,875 puan) tarafından
Post 2020 ye ait ☺️
(11,338 puan) tarafından
Ay ilk defa bi tarihe bakmadim o da eski çıktı iyi mi :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 368 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde A.l.p1453 (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 308 göst.
14 Haziran 2023 Aile kategorisinde Miniktirtil (1,286 puan) tarafından soruldu
0 oy