0 oy
849 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Bbaam gecen gun balikesirden kargoyla bisyler gondermis oraya ise gitmsti iste bebege zibin onluk corap alt bide takim almis almis tirnak makasi pamuk falan kaynanam hemen gordu diyoki kaynpederime biz toplu alcz herseyini benim annem almamis ki bbaam gidip almis demi annem de toplu alicak 6aya gircem kaynanm bsy almadi etmedi kisknc kadin oyle dyo kaynpederime nasl insan anlayamiyorm ici bk dolu

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Benim kaynanamın bi çorabı bile  yok inan 1 lirası bile geçmemiş sadece doğduktan sonra ıslak mendil aldı bi tane ...  ben bunların ne bokk olduğunu bildiğim için hem ailem  teyzelerim yengelrim hepsi eşya yaptı bebeğe  bende az çok  aldıklarını aileme bıraktım bebek doğmadan 10 gün önce getirdim herşeyi salona dizdim giden gelen hayran kaldı el örgüsü battaniyeler yelekler ceketler küçük patikler daha neler neler iki beşik bebeğe yatak yorgan ... kaynanam hasta hasta geldi  onada baktım nanköre ikide bir bana eşyaları topla artık diyordu bende her defasında yok kalsın yerimi dar etmemiş diyordum çatim  çatim çatladı patim patim  patladı 
(2,484 puan) tarafından
Allah seni napmasin kız son cumlen guldurdu benim annemlerde getirince gorumcemle kaynanam oyle olmustu suratları sirke satıyodu. Bide demiyo ay ne gerek var cocuk hemen buyuyo ilerde alınır
tarafından
Salaklar çocuk büyüyene kadar iki parça mi giyecek bende sürekli kaldırıyorum kuculenleri allah izin verirse başka çocuğuma giydiririm ..yeter ki oğlum iyi olsun ona bi mağaza dolusu eşya feda olsun
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Senin kaynana yine toplu alackmş cnm. benm kaynana ilk bebeqime qebeyken bebek arabasını beşiqini anneannesi alsın diyordu bide üstüne altın bekledilr
tarafından
Kaynanam öyledir cnm. Bebek 1.5 yaşında Bi qram emeqi yok üstünde. Bebek bana anne diyor hemen kaynanam annem diyor. Cocuk bana anne diyor dedim. Ben öyle dedim die sürekli cocuguma annem demeye başladı
(1,204 puan) tarafından
Aynı benim Kaynanam da büyük oğlu nun ilk çocuğu  olmasına rağmen pazardan 10 tllik kundak bezi aldı baska da hiç birşey.. annem dünyanın eşyasını ve örgülerini yaptı beşik bebek arabası içinde birde altın taktı dahada az buldu
tarafından
Kendileri birşey almazlar yapmzlr bide karşı taraftan beklerler.
(461 puan) tarafından
Benim kaynana da beşik konusu açılınca kız annesi alır beşiğini diyordu bende annem almicak siz alıyorsanız alim almazsanız da ben alırım dedim simdi de beşik napiyolar alacaklar:)
(116 puan) tarafından
Al birini vur ötekine. Bizimkide besik boku yedi durdu anneme kitledi çocuk odası istedi kız tarafı alır dedi kendi kendine .  Annem tek başına çabaladı tek yaşıyor birde kız kardeşime bakıyor o yoklukta gitti aldı borç ödüyor şimdi. Dogumda altin bekledi mevlutte altin bekledi birde laf vurup durdu. Annemde sırf laf vermemek için her seferinde elinden geldiğince yardım etti. Fesat kalpleri hepsinin canı cehenneme.
0 oy
(6,816 puan) tarafından
Benimkide daha bisey almadı beşiğini falan alsınlar diyolar birde künye istiyolR
(3,798 puan) tarafından
Senin ailenin mi almasini istiyolar canm künye falan ne kadar saçma yaa kimse almasin yani bebegin anne babası alır ben şahsen ne kaynanamlara ne annemlere bisey aldirmiyorum annem gitmis küvet takımını almiş haberim olmadan ona bile kızdım hic sevmiyorum böyle seyleri gücümün yettigi kadar alırım yetmedigi yerde almam sanki eskiler dört dörtlük mü büyütmüş
(6,816 puan) tarafından
Bnde aldrtmiyorum tabi biz aliriz hm esi.de aileside  oyle alismasinlsr
(3,798 puan) tarafından
Bencede canm ezdirme aileni beşik künye istemek ne demek ya cok meraklilarsa kendileri alsınlar cocuklari babamizin evinden getirmiyoruz sonucta
(6,816 puan) tarafından
Aynen kyle bende dedim zaten ben babamin evinden birinin gönlünü  gorerek yapmadim ya ben bu cocugu dedim kimin oglunun gönlünü  gördüysem  onlar alcak dedim
(3,798 puan) tarafından
Doğru canm Allah yardimcimiz olsun insallah hepimizin
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Hepsi aynı tatlım adı üstünde kaynana hiç şaşırmadım canım 
0 oy
(253 puan) tarafından
Dede olarak heveslenip almış oda alsın tekrar sanki ne bunlarda bahane ariyo ya
0 oy
(413 puan) tarafından
O doguma kadar oyle gidiyo canim yok sunu alıcaz yok bunu alıcaz yok toplu alcaz daha erken falan filan elde var sifir bi *** yapmiyolar
(534 puan) tarafından
Hislerime tercuman olmussun canim guldurdun beni :)
0 oy
(128 puan) tarafından

Doguma bir ayım var anemler herseyimi aldı adan zye bizde aldık eşimle kaynanamın bi çorabı bile yoktur bir kere gelip beni bakmadı bi yemek pişirmedi şuan kızı hamile 1 iki aydır yanında.. Bide bana dioki çocuk bizim çocuk dedim kimin emegi varsa benim kızımda çocuk o tarafın sanki oglu tasıdı benimle 9 ay boyunca o aç kaldı sususuz kaldı oglu etleri götürüyo burcuda diyet yapıo :Dsinirlenfim şimdi

0 oy
(645 puan) tarafından
Dedesi heves etmiş almış deseydin birlikte gidelim ortak beğenip alalım derdim ben olsam ne zaman gideceğiz diyip dururdum 
0 oy
(725 puan) tarafından

En azından birşey alacaklar aylarca hasta yattim kayinpederlerimin den iğne ucu bile görmedim canım birşey istemezdi gelip hepsi akşama kadar oturur hizmet beklerlerdi ki hala da öyleler;)amaannnn eşimizden hayır buluyoruz ya başkası olmasada olur

0 oy
(337 puan) tarafından
Ben beş aylık hamileyim kayınvalidem in haberi bile yok konuşmuyoruz çünkü kendi oğluna almayan dan torununa birşey almasını beklemek garip olurdu 
0 oy
tarafından
Kuzum aynı durumdayım 7 ayim bitecek annem en ufak şeyinden tut herşeyine kadar aldı geçen kaynanam diyor belli annenin parası cook ondan dolayı herşey almış . Beni bi sinir tuttu o torununa bir şeyler yapmış almış en azından sen bi çorap bile almadın dedim daha. Hepsi aynı kuzum boşver ya. 
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Tam nankòrmüs ve catlamıs emin ol.catlasin birak
0 oy
(355 puan) tarafından
Ne quzel iste alacakmis benm kaynanm sadece 20liraya 5li yeni dogan aldi bide qecen kemeraltindan 3liraya 2alt pijama almis qorsen tayt niyetine altta qiydrmezsin almasa daha iyi.. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 592 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 95488jhb (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
3 Kasım 2022 Aile kategorisinde Cano6can (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 363 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde Birbalannesi (12,791 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 453 göst.