0 oy
945 göst.
Diğer kategorisinde (2,604 puan) tarafından

Kizlar 5 gundur dogum yaptim ilk gun oglumu emzirdim guzelce ama sutum tam inmedigi icin mamada verdim doymuyodu simdi sutum geldi ama goguslerim emzironce cok aciyo dayanamiyorum dikislerin acisi bi yandan mastit oldum oda bi yandan dun sadece bikere zorla emzire bildim tum gece mama yedi ilk bebegimi de bu yuzden emzirememistim mamayla buyudu hep biyanim eksik bu yuzden ama elimde degil cok aci veriyo dayanilcak vini degil gogus uclarim yara oldu kan oldu hep goguslerim zaten tas gibi olmus cok rahatsizim bana bi akil verin napim ben bu bebegimi emzirmek istiyorim qaz sancisi ceksin istemiyorum ama napcami bilmiyorum acimamasinin bi yolu varmi siz nasil emzirdiniz lutfen cok ihtiyacim var gercekten dunden beri perisan oldum :'(

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Allah yardım etsin inşallah mama vermesen meme alır sütünü ver mamaya alışmış olabilir meme istemeye bilir 
(2,604 puan) tarafından
Yok cnm memeyi tutuyo istiyo hatta ama acidan emziremiyorum emzirince canimdan can gidiyo :(
tarafından
Anladım canım acı çeke ver canım anne sütü çok önemli göğsün iyileşir 3 Güne ama bebek emzirmesen almaz bir daha krem kullan zeytin yağı sür bebeğin için dayan
-Reklam-
+1 oy
(2,047 puan) tarafından
Mina hanım hemen bi emzirme danısmanından yardım alın bu böyle uzaktan çözülecek bi durum değil, eğer bebeğini emzirmek istiyorsan önce mamayı bırak sütün yeterli bunu unutma, doğru emzirme pozisyonunu öğren memeni bebeğin ağzına tam girsin ki kan revan olmasın hiç bi yer, kendine güven hiç bişey için geç değil üzerinden şu stresi at önce tecrübeli bi anneymişsin cok sey biliyorsun o zaman bunları uygulayacaksın pompayla sağ sütünü ilk günlerde anne sütünden değerlisi var mı  bebeğini anne sütünden mahrum etme, hemen yasadığın ilde emzirme danısmanı bul ulaş yoksa bi hemşire bul oda yoksa git sağlık ocagına sana yardımcı olsunlar 
(121 puan) tarafından
Beni çocuk doktoru danışma hemşiresine yönlendirmişti, hemşire bizzat izledi doğru yapıyorsun dedi..Lansinoh krem kullanıyordum kullanmaya devam et dedi..Acısına dayanamıyorsun ama mecbur çekeceksin dedi..
Araştırdım durdum strece mi sarmadım, kabile kadınları gibi çıplak evde mi dolanmadım ki..Bir sürü krem denedim..
En sonunda mastit olunca yine lansinohun elektrikli pompasını aldım dayanamayacak durumda olanı sağıp verdim diğerini emzirdim..Emzirdiğim daha kötü oluyordu devirdaim yapıyordum bir biri, bir diğeri diye..Çok şükür biberona alışıp beni unutmadı..2 ayımı aldı bu süreç..
(2,604 puan) tarafından
Haklisin cnm dayanmam lazim ilk bebegimide emziremedm mama verdim bu yuzden cok zorluk cekti yavrum qaz sancisi mahvetti insallah bu bebegimi emzirmem lazim
+1 oy
tarafından
Inan herkrs bunları yaşıyo sadeve sende olmuyo bu durum. Ağzıma agiz mendilini alirdim onu isirirdim bagirmym diye emzirirken. Ayakta bi yandan emzirip bi yandan tüm odalari koştuğumu bilirim acisindan. Ama geçiyor zamanla. Ilk 5 1p dakika ınanılmaz aciyodu sonra uyusuyodu sanki emzirirken. Zeytin yagi sür uclarina strec kapat. Her cesit kremden al kullan. Ama vazgecme rabbim bol bol süt versin bebeginin rızkını kesmesin hic
(2,604 puan) tarafından
Aminnn cnm.Allah razi olsun yalniz olmadigimi gorunce biraz rahatliyorum
+1 oy
(58 puan) tarafından
Valla canim bi yolu yok aci ceke ceke emzireceksin yara oldugu icin her turlu acir ama krem kullanmayi sutunun fazlasini sagmayi unutma bide gogus kalkani al ucu hem hava alir hemde akan sut oraya biriktigi icin cabuk iyilesir kahverengi kismin tamamini agzina vermeye calis boyle boyle alisir sakin pes etme sen annesin guclusun atlatabilirsin bunu ben hungur hungur agliyodum acidan emzirirken ayaklarimi yere vuruyodum ama hepsi geciyo merak etme
(2,604 puan) tarafından
Bende ayni sekilde yapiyorum cnm kolumu isiriyorum acidan agliyorum ama qaliba baska carem yok emzirmem gerek
(58 puan) tarafından
Evet canim dayanmalisin sonunda cok mutlu olucaksin en fazla 1 hafta kendi sutunude sur bolca ucuna ve unutma mutlaka hava alsin
+1 oy
(102 puan) tarafından
Danışmana falan gerek yok canım burada en iyi danışman annenin kendisidir sizde biticek birşey bebeğini iki öğün kadr emzirme mamasını ver zeytin yağı yada kantoronlu zeytin yağı veya bir vazeline sur sabhdan öğleye kadr kalsın sonrasında güzel ılık bir duş al hem sut damarların yumuşar hemde temizlemis olursun rahatlama hissedicek bebeğini emzirebileceksin çünkü nedenini soyliyim gelen sütü bebeğiniz bitiremediği için gogsunuz sütten gerilme yapıyor ve daha çok acı hissi veriyor size o şekilde çatlama aşamasına gelir bunu birkaç gün deneyin bana yazın buradan fayda olup olmadigini üçüncü çocuk annesiyim tecrübelerim var canım çok rahatlarsın  emin ol sen emzirmeyi bilmiyor deilsinki destek alasın danismanlardan bu tamamen sizde biticek birşey buna danışman birşey yapamaz sadece krem verebilir belki
(2,047 puan) tarafından
Hiç bi danısmanla görüşmemişsiniz belli ki danısmanların sadece krem vermekten baska şeyler yapmadıgına ne zaman ihtiyacınız oldu da görüp kanaat getirdiniz acaba? Anneyi doğru yönlendirelim
(2,604 puan) tarafından
Bilmiyorum ki kafam allak bullak zeytinyagini deniyim sagol cnm
(102 puan) tarafından
Ben gayet doğru yönlendirme yaptığımı biliyorum ki tecrübe konuşuyorum üç çocuk annesiyim bizde anne olduk bizlerde bu sıkıntılardan geçtik bir insanin herşey kendinde biter uzmanlar sadecee emzirme eğitimi verir bu bayan emzirmeyi bilen kadın bilmem farkında mısınız sadece göğüs acısı çekiyor bunun içinde sedece krem veriyolar siz nerden biliyorsunuzki bilmediğiniz şeyi yorumluyorsunuz danışmana gitmedigimi belki sizin olmamış olabilir ihtiyacınız danışmana ben üç çocuk annesi olarak ihtiyacim olmuştur muhakkak bence siz bayana korku vermeyin danışmana siz deil bir doktor yönlendirme yapar sadece size psikyatriye gidin dese birisi hemen gidicekmisin doktor tavsiyesi uzeri gidersin dmi bilmeden tecrübe edinmeden siz konusmayin bence
(102 puan) tarafından
Kiiii bir normal doğum ve bir sezeryan yapmış anne olarak tecrübem var çok şükür
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Canım daha 5 gün olmuş çok normal asla pes etme normal doğuma rağmen benim sütüm 3 gün sonra geldi emzirmeye 6 7 günde anca alıştı göğüs ucum yoktu çok zorlanıyodu yanlış emzirdiğimi için göğüslerin acıyo sadece ucu değil kahverengi kısmın hepsini vereceksin 1 hafta acıması normal memeler alışıyo sonra hiç acımıyo pes etme sakın mama ver ama memeyi de hep ağzında tut memene uyusun kokusunu alsın aç kalmasın sarılık olur 
(2,604 puan) tarafından
Cnm sen normal yapmissin ben sezeryenim tum icim disim hep aciyo kansizlik bi yandan o kadar gucum takatim azaldiki insallah dedigin gibi olur alisirimda emziririm
0 oy
tarafından
Kuzum Allah yardımcın olsun. Siz nasıl emzirdiniz demissin. Valla ağlaya ağlaya emzirdim. Ne denediysem yaralara iyi gelmedi emzirdikçe kendi geçti. 
(2,604 puan) tarafından
Herkeste ole diyo iste nasil dayancam bilmiyorum o kadar gucsuz dustumki
Sagol cnm.Allah razi olsun
tarafından
Bi kaç gün daha acır sonra iyileşir kuzum cidden emzirdikce iyileşiyor. Sen onun o da senin şifan olur inşallah
0 oy
(48,465 puan) tarafından
bebis göğüs ucunu tam tutamiyor mu acaba canim 
(121 puan) tarafından
Muhtemelen yaraları çok derin ve bebek her emdiğinde iyileşme süreci olmuyor..Bir tarafı düzeldiğinde diğer tarafı yarılıyor yada parça kopuyor, kendim yaşadım çok kötü bir durum..Çözümü bulmam 2 ayı buldu, denemediğim yöntem, kullanmadığım merhem kalmadı neredeyse
(2,604 puan) tarafından
Tutuyo cnm zaten sorunda o arkadasin dedigi gibi goguslerim hep yara oldu gomlegime degince bile cok aciyo dayanilcak gibi degil :(
(48,465 puan) tarafından
evde kimse yokken havalandir göğüs kalkani varmis burda okumuştum iyilesene kadar ondan al canim
0 oy
tarafından
Canm mama vericeyine sütünü sagib versen iyi olur. Benimki gogusumu almiyo 2dk emiyo uyuyo bu yüzden sarilikda geçirdi son çare mama veriyorum sütüm yetmediyi yerde ama her 2satten bir sagib süt vermeye çalışıyorum
(2,604 puan) tarafından
Cnm elimden geleni yapiyorum sagiyorum guc bela emziriyorum dayanamidim zaman mama veriyorum ama goguslerim acimasa direk emziririm ama dikislerimin agrisida bir yandan vucudum cok yorgun dustu :((
tarafından
Aynı durumdaydm Allah yardımcın olsun canm isn zor. Göğüs ucu kullandinmi
(2,604 puan) tarafından
Yok kullanmadim ama onuda deniycem
0 oy
(12,509 puan) tarafından
Ayyy o ilk zamanlar çok can acıyor ben bisey kullanmadım zamanla geçmişti canım :(
(2,604 puan) tarafından
Nasil dayandin cnm yaa çok zor :(((
Ben bide ikinci bebek
(12,509 puan) tarafından
Bende de iki tane var gerçekten zor oluyor ilk bir ay Rabbim dayanma gücü versin inşallah
(2,604 puan) tarafından
Insallah cnm
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Normal canim zamanla geciyo:) damarların acilmasi lazim
(2,604 puan) tarafından
Herkes ole diyo ben bide sezeryrn oldum lohusa psikolojisi aliniyorum her lafa dikis acisi agrisi goguslwrimde ole olunca napcami sasordim
(4,134 puan) tarafından
Herkesden uzak durmaya bak.. ve bundada kötü bisey yok .. bebegin var dogum yapmişsin bide szeryan lüften saygi göstersinler sende sakin takma.. ve emzir emdikce inşaAllah Bolognese bol gelir♡ bebeginede mama şişesi aliştirmasan daha iyi olur cünkü onlarin kolayına geliyo..  emek yorucu oluyo ve o yüzden Mama istiyolar..
(2,604 puan) tarafından
Çalisiyorum cnm ola bildigince gogsumi veriyorum
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Canım sağ sütünü ver göğsün rahatlasın hem mama vermemiş olursun
(2,604 puan) tarafından
Az once birini emzirdim digerini sagip verdim cnm insallah bisekil idare edrim alisirim bu duruma
(3,617 puan) tarafından
Bebiş zamanla alışıo inan
0 oy
(476 puan) tarafından
Meme ucunu yanlis verdigin icin yara oluyor benimde cok yara olmustu hastanede ebelerden yardim iatedim dogrusunu gosterdi 2 gunde alistim acimiyor  gogus ucundaki kahverengi alanin hepsini bebegin agzina vericksin sadece ucunu deil o yuzdn yara oluyor 
(2,604 puan) tarafından
Bilmemki hepsini verince tutamiyo gogsumu birden tutuyo  o kadar aciyoki anlatamam
(476 puan) tarafından
Ama sen gogsunu birakmiycaksin ona destek yapcaksin cnm onun daha çene kaslari zayif o doyana kadar gogsunden destek vermen lazim
(2,604 puan) tarafından
Elimden geldigince yapiyorum cnm
(476 puan) tarafından
Insallah duzelir o zmn ne diyim cnm ❤
0 oy
(121 puan) tarafından
Lansinoh kremle göğsünüzü her emzirme öncesi ve sonrası nemlendirin..Birde elektrikli sağma makinesi alın, emziremeyecek kadar acıyan göğsünüzü sağıp verin diğeriyle emzirin ki unutmasın sizi..Ben bu şekil ancak iyileştim..Kullanmadığım merhem ilaç kalmamıştı..Biberona da alışmadı bu şekilde..Dayanacak duruma geldiğimde sonra daha sağmadım, direk emzirdim..
(2,604 puan) tarafından
Az once dedigin gibi yaptim cnm insallah alisirimda bende direk emziririm çokk sagoll
(121 puan) tarafından
Sende sağol, zor bir süreç..Benim diğer çocuklarımda da göğüs ucu yaram olmuştu ama 3. Çocuğumdaki kadar kötü olmamıştım...Allah kolaylık versin İnşallah..Bil ki geçecek
(2,604 puan) tarafından
Insallah cnmm insallahhh

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 105 göst.
9 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrvgul (3,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Zeynep5100 (982 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 88 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kubra_16 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 248 göst.

377,817 soru

11,308,457 cevap

34,741 kullanıcı

...