0 oy
1,126 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Oncelikle bu postu acmamamdaki amac burdaki gebe olan annelerin dogum korkusuna yardimci olabilmek çünkü bende doğumdan cok korkuyordum cok fazla dogum hikayesi okuyordum iyi olanlar beni iyi yonde ve kötüleri cok kötü yonde etkiliyordu 

Simdi size dogum animi anlatmak istiyorum 

Tam 40 haftalik olmustuk doktor konturolu gunum gelmisti ve sabah uyandim erkenden saat 6 da kahvalti hazirladim sonra esim ve annesi uyandi geldi annesi yardim icin bize gelmisti kahvaltiyi yaptik sofrayi kaldirdim cok heycanliydim doktor insalahh hastaneye yatırır diye dua ederek gidiyordum çünkü arabamiz yoktu ve maddi durumumuz iyi degildi esim çekice  çalışıyordu o isi cok zor bulmustu 1 hafta once girmisti neyse cok yagmur yagiyordu disarda arabamizda olmadigi icin dolmusun gectigi yere kadar yürüdük yanima hic bisey almadim esim eger yatirirlarsa ben gelir alirim dedi neyse baya bi dolmus bekledim bu arada ankara yenimahale devlet hastanesine gidiyordum  dolmus geldi )) ama cok doluydu nefes alamadan gittim ))hastaneye gittim doktota göründüm nts ye gitt dedi tamam gittim bebegim nts de bir turlu hareket etmedi  ben cok uzuluyodum hep bebegimin hareketini hisederdim ama o gun hic hisetmedim diyecek kadar az hisettim sonra nts dedki bayan cikolata felan yiyip tekrar gelmemi soyledi disariya ciktik esim bana cikolata kek aldi onlari yedim bu arada hava soguktu ve yagmur yagiyodu subatin 3 dü ama ankarali olanlar bilir cok kötü ayaz vardi o gun  neyse tekara nts ye girdim bebegim gene hareket etmedi doktora girdim sonra durumu anlattim nts kagdina bakti sorun yok gidebilrsn dedi ;)) ben şaşırdım ama doktor bey bebegim hic hareket etmiyor dedim tamam o zaman gec alttan bakayim dedi ben gectim gelip bakti 2 santim acilma var dedi dogum salonuna git seni bidaha muayene etsinler dedi ben nerede dogum salonu dedim :)) bu arada hastanenin icinde biyerde zannediyorum bu hastenede yokkk dedi ya Ankara sehir hastanesi yada etlik zubeydeye gidicksnz ben kesin gideyim mi onemli mi dedim gitsen iyi olur dedi doktorun odasından cikip esime durumu anlattim esim ilk basta sinirlendi cunku hastennin yerini bilmyr ve araba yok ve para yokkk hic bisey yoktu esim ne yapıcaz diye otrp dusunyrdu , Ben tamam uzulme eve gidelim bir sorun olursa ambulans cagirirz dedim sonra patronu arayip duruyordu hadi gel artik cabuk diye bu arada adam cok kotu biriydi esime hep kiziyordu yaninda hic kimse çalışmıyormuş esimde bebegimiz icin mecbur kaldigi icin girmisti yanina neyse adami cagirdi esim geldi esime araba kiziyordu yok kac tane musteri aradi sabahtan beri yoksun felan diye durumumuz biliyor hastenede olmamaiza ragmen kizdi esim tek kelime soylemedi bizi götürdüğü icin hasteneye arabasiyla götürdü bizi sehir hastanesine sonra bize diyorki geliken ben sizi alamam dolmuslar burdan geciyor naparsaniz yapin dedi biz indik arabasından hastaneye gelince ama genede sagolsun hasteneye götürdü  bizi )) 

Kadin dogumun aciline dogru yürüdük hepimiz beraber giriş yaptirdik oturup bekledim biraz ama hastane gercekten cok temiz ve cok guzeldi yani ben hayatimda o kadar guzel bir hastane gormedim neyse hastene yi daha sonra anlaticam ben girdim acilden doktor hanim acilmama bakcakti ilk once ultrason bakti şikayetin neydi senin dedi)) bende bebegim hareket etmiyor dedim acilmama bakti acilmam 4 santim olmuştu; yanindaki hemsireye 4 santimle eve gonderemeyiz demi dedi oda evet dedi bana sordu eger istersen yatisini yapalim dedi bende siz nasil uygun gorurseniz dedim tamam dedi yatisimi yaptilar parmagima bisey surup izini aldilar hayirli dogumlar dediler tekerlekli sandalyeye oturdum ve iki hemsire beni dogum katına cikriyordu esim ve annesi kapının onunde beklylardi onlara durumu anlatim tamam dediler neyse onlarda arkamdan gelmis beni cikardilar cok heycanliydim (cunku hemsirelere doktorlar o kadar iyiydiki insanin aklina korkmak bile gelmiyordu yani herkes güler yüzlüydü) daha sonra beni bi yataga aldilar odama bir hemsire geldi bana anlatti ben senin oda hemşirenim burada dogum yapacaksin burasi cop surasi su felan diye tanitti odayi bende tamam tesekkur ederim dedim hemsire gitti ben böyle hamile kiyafeti gibi bi kiyafett giydim orda verdiler ama baglamasini yapamadim arkam acik gibiydi elimle tutuyordum neyse sonra birsuru hemsire doktor geldi odama tansitik ilk once sonra acilmama baktilar gittiler sonra bi doktor geldi beni nts ye bagladi gitti sonra nts birden değişik sesler cikarmaya basladi hemsire doktor ne varsa koştular odama ))) orda cok korkmustum agzima oksijen takiolar surekli ultrason bakiolar igne yapylr ben ne oldugunu sordum bebegin kalbi düşüo dediler ben aglamaya basladim sonra Allaha cok şükür düzeldi eger bidaha düşerse sezeryana alicaz dediler neyse nts duzgun bir sekilde ilerliyordu ama 5 dk ya bi ya hemsire ya doktor geliyordu odama acilmaya bakıyorlardi surekli 7 santimde kaldi en son )) bi hemsire geldi bana serum bagladi bune dedim suni sanci dedi cunku acilman olmuyo dedi " gercekten ne sanci ne aci hicbirsey yoktu sadece icimde ona kavusma heycanim vardi cok mutluydum derken birden karnıma sancılar girmeye başladı anladim serum etki etti)) neyse ama boyle sey gibi kizlar adet sancisinin 2 kati en fazla boyle surekli de degil 5 dk suruo en fazla sonra bi gidio bi gelio ben o sirada dua ediyordum hep )) bu arada esim annesini almamislar doğum servisine onlar disarda kalmis onlarida cok merak ediyordum niye gelmediler diye sonra doktora soyledim tamam ben cagirayim dedi annesi gelmis telefon verdi bana esin aricak diye tamam dedim sonra gitti esim aradi 5 10 dk sonra konustuk anlatimm durumu suni sanci verdiler bugu olcak büyük ihtimallle diye tamam dedi esyalarimizi getir dedim ( Allah razi olsun bebegime burdan bikac arkadas gonderdi kiyafett ben hic birsey alamamaistim )) sonra kapattik telefonu ben annemi aramak istedim bu arada annem konyada yasiyor  aradim durumu anlattim ( cunku annemin sesi beni hep guclendiriyordu)) sesini duyunca agladim annemin ( dogum korkusundan yada sancidan degil arkadaslar annemin sesini duyunca cok kotu oldum kendime hakim olamadim 

Ağladım.....

Annem babam agladigimi duyunca hemen yola cikmislar gelmek icin 

Bana tamam kizim aglama biz geliyorz dediler 

Cok mutlu oldum....

Daha sonra doktor geldi odaya bi bakalim dedi acilmama bakti altima cubuk gibi birsey soktu ben zanettim onunla bakacak acilmaya megersem suyumh patlatmis ama hic aci hisetmedim sadece ilik bisey akti ayama oyle hisettim

Ama siz ne yaptiniz suyu patlattiniz ...dedim

Bebegim senin acilman buna musaitti dedi

Neyse bisey demedim

Ama heycan daha cok basti tabi su patlatti kesin bugun olur diyordum 

Neyse yarim saatt gecti aradan 

Sancimda var tabiki gene gelip gidiyor 

Sancim var diye mırıldanıyorum 

Ayni doktor gene geldi odama tatlim bi ikin bakalim gelecekmi bi ittir dedi ben utandim ikinirsam büyük tuvaletimide yaparim ayip olur dedim 

Boyle tam ikinmadan ittirmeye calistim sonra bebegim ikin büyük tuvaletini yapar gibi dedi tamam dedim  

Ikındım 

Dogum oluyo odayi hazirlayin diye bagirdi hemen temizlikciler geldi yatagi açtılar birsuru doktor geldi odaya ikin dediler bana gene ben cok fazla ittiremedim bi bay doktor dirsegiyle karnima baski uygulamaya başladı sancim cogaldi o anda ama hersey 5 dakika surdu diyebilirim bebegi basini hisettim sonra hemen cikti zaten gördüğüm an o kadar mutlu oldum ki o an hersete degerdi bana bakıyordu bebegim yanima koydular kuvezin icine sonra gene ikindim bebegi  esi geldi tum doktorlar gecmis olsun dedi gittiler odamdan bi doktor kaldi dikis atmak icin dikis 2 saat sürmüştür ama biraz acıdı diyebilirim ama ( deger)) bebegime bakıyordum surekli ağlıyordu sonra üsürmuki diye sordum hayir üşümez onun ustunde isiticisi var dedi doktor neyse dikis isimde bitti bebeği giydirdik ben yerimden kalktim cok şükür iyiydim odama götürdüler beni bebegimizide aldik asagi katta normal servise indik esim geldi bakti bebegimize cok mutlu oldu oda annem gilde gelmisler o sirada cok mutlu oldum ben ama kayinvaldrm annem gile cok kotu davrandı hosgeldnz bile demedi cok canimi skmsti o yaptigi neyse o mesele cok uzun iste ben bebegimk emzirmeye calsyrdum zaten sürekli hemsireler gelyrdu yardim etmek icin emzirmeye 2 gun kaldim ciktik hastaneden doğumum boyle oldu yani arkadaslar hic dusundum gibi korktum gibi değilmiş her gun dua ettim ama cok kokkyrdum boyle olcani bilsem hic ama hic korkmazdim benim doğumum boyle oldu insalahh tum hamilelerin doğumu benimki gibi guzel olur cok cok fazla uzun oldu çünkü cok detayli anlattim herseyi bende hameyken cok severdim boyle dogum hikayeleri okumayi dinlemeyo o yuzden hamile arkadaslarima yardimci olmak istedim korkmayin yani nasil dusunurseniz o sekilde oluyor suan oglum 4 bucuk aylik ve ben ondan once yasamıyormusum diyordum iyiki dogurmusum iyiki var iyiki yani 10 misli aciyi cekmeye bile değermiş evlatt sadece en zor sürec dogumdan sonra eve gelme sureci onuda anlatticam insalahh kisa bi zamanda okuyan herkese cok teşekkür ederim(( ellerim koptuu ya vala bi arti ativeririsiniz gari sonuna kadar gelenler)) saka bi yana cidden parmak larımı hisetmiom kendinize iyi bakın Allaha emaney olun

37 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Okuyamayanlar ss alsin arkadaslar sonra okursunuz
(6,750 puan) tarafından
Hemen hemen aynısını yaşadım ve kendi doğumumdu sanki ❣❣❣ Maşallah kuzuna..
tarafından
Cok teşekkür ederim canim dogum sonrasi surecide yazdim okumak isterseniz❤❤
-Reklam-
+2 oy
(7,972 puan) tarafından

Bu yaziya 1 fincan kahve yetmez:D

(7,972 puan) tarafından
Hepsini okudum biraz motivede oldum sanki maasallah hic öyle telas yapmamissin tatlim ya
tarafından
Cok teşekkür ederim canim yaa
+2 oy
(119,126 puan) tarafından
Cook uzundu ama guzel bi dogum hikayesi basta patrona sonra ailene surat asan kaynanana ayar oldum haa
tarafından
Evet patron cok kotu biriydi ya kaynanamda surat yapti maleseff ckk tesekkur ederim
+1 oy
(3,446 puan) tarafından

Senin yüzünden yarım saattir kahvemi icemedim :D

Tam yapacaktım postunu gördüm e oturup okumam gerekiyordu ama isim vardı iş arasında kahve içecektm sırf sen öyle dedin diye bekledim kahvemi :D

Öncelikle Rabb'im hayırlı bir kul

Hayırlı bı evlat eylesin 

Gözün aydın 

Bazı devlet hastanelerininde kötü şeyler yaşayanlar hepsini öyle sanıyo

Ben ilk kızımı özelde i

İkinci kızımıza doktor için devlette doğurdum

Devletten daha memnun kalmıştım 

Tekrardan çok geçmiş olsin ,gerçi geçmiş ama :D

image

tarafından
Ya cok tesekkur ederim evet develette dogum yaptim çünkü imkanimiz yoktu maleseff ozelde felan o yuzden hep dua ediyordum
Allahim bana cok iyi doktor ver diye
Cunku anlatylardi devlette bagiriolar kiziolar diye
Cok korkydm oyle seyler duyunca cok şükür
Hepsi cok guzeldi
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Kiz cidden cok uzun kahve yapam dur :D
tarafından
Yap canim cok detayli anlattim herseyi doktorun ne söyledine kadar
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Okumadan bisey diyim maşallah doğum hikayen değil mübarek hayatini anlatmışsın :D

Dur kız çay alıp geliyim sonra okiyim hahahah

tarafından
Vala cnm cok güldüm ya bende gebeyken cok severdim boyle hikeye okumayi seversiniz diye yazdim ))) al al oyle oku canim
0 oy
(422 puan) tarafından

Bowwwww bn bunu hayatta okimam :Ddedim gorunce 

Arkideşler bna bi ozet gecsin bi zahmet;)

tarafından
Kiz vala ellerim koptu sende oku bi zahmet
(422 puan) tarafından
Ole dedin die okudum vala helal olsunkiz usenmeden sıkilmadan nokta virgul yazmissin :) Allaha bebegini size bagislasin ins evlat candir :)
tarafından
Cok teşekkür ederim canim benim
0 oy
(2,596 puan) tarafından

Okudum valla bii bu kaadar daha okuyabilirim:D

Bi yorum yapta ona artı verelim buna verilmiyor böyle :D

tarafından
Cok teşekkür ederim canim
0 oy
(458 puan) tarafından

Üşenmedim okudum çok güzel :) benimki suniyle başlayıp sezaryanla bitti anlatacak bi dogum hikayem bile yok :(

tarafından
Cok teşekkür ederim canim seninde vardir hasatneye gidisin çıkışın bebegini ilk kucana alisin hic olmazmi canim ya ben sezaryan olsam gene yazardim bi dogum hikayesi sende yazabilirsin emin oll
0 oy
(2,070 puan) tarafından

Doğum hikayelerini okumayı çok seviyorum. Ama çok uzun simdi gerçekten kalkıp bi kahve yapıyorum kendime okuduktan sonra bu yorumun altına yorumumu yapacağım tekrar :D:kissing:

Sayende kahvede içmiş olacağım :D

(2,070 puan) tarafından
Okudum hepsini ve motive oldum bizde 38+2 yiz çok korkuyorum aka kesinlikle normal doğum istiyorum inşallah böyle güzel bi hikayem olur benimde. Hastane çıkışını merak ettim bu arada ben ya :)
tarafından
Canim en kisa zamanda hastane cikisimi yazcam insalahh yarin yada aksam yazabilirim
tarafından
Canim hastane cikisimi yazdim senin icin okyablrsn
(2,070 puan) tarafından
Tamam canım hemen bakiyorumm
tarafından
Bak kuzuk yüzde doksan sen dedin diye yazdim
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Kahvemi yaptım balkona geçtim sayfaya girdim senin hikayeni gördüm okurken kahvem bitti :D Allah uzun ömürler versin bebegine
tarafından
Cok teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından
Bende 10 gun once orda dogurdum ama benim sanci oldurecekti nolur bayiltin dedim ben bimde suyu patlattilar esim gelip gidiyodu orda çalışıyor erkek hemsire bastirdi biraz kilolu bi adam dirsegiyle bastırdı 

Ben bi post actim az önce canim yani dikislerim var ve orda eriyen ip mi dusen ip mi kullaniliyor

Beni dikerken kac tane dedim icerde uzun 1 tane dista 3 tane dedi

Ten rengi ipti evde gordum

10 gun oldu dusmedi arada agri var seninki nasildi?
tarafından
Canim bende dikislerimde sorun yasadim benimki acildi malesef ben 10 gun dikislerden dolayi yattim o hastanede eve geldim 3. Gun bi ip geldi sonra acildi yani o dikilen yer ama ic dikişler atmamis dis dikişler acildi kac dikis oldugunu blmyrm cnm ben hic sormadim
tarafından
Hmm yani bende suan sorun yok gibi agri bazen oluyo kanama vs var zaten ama dikisler dusmedi enfeksiyon olmaktan falan korkuyorum. Ilk gebeligimdi 21 yaşındayım. Panik atak var o yüzden neden dusmedi diye endişe ediyorum dogursam bile alttan kontrol beni korkutuyor. Dr kendi duser dedi ama acilma oldu mu enfeksiyon var mi heo düşünüyorum
0 oy
tarafından
Aglayarak okudum sebebi ise herseye pozitif bakman iyimser olman beni cok ama cok duygulandırdı ve kalbinin ekmegını yemıssın canım saglıkla büyüt hep mutlulukla❣️
tarafından
Yaa cok tesekkur ederim ablacim bu arada 19 yasindayim büyük ihtimalle buyugumsndr cok tesekkur ederim
tarafından
24 yasındayım bende canım ıstedıgon gibi hitap edebilirsin ben boyle seylere takılmam ama cok ıcım gitti hikayene daha dogru su herseye ragm3n sukrune iyi niyetine ❤️
tarafından
Cok tesekkurler ablacim elimden geligince herseyin en ince ayrintisina girmeye calistim duygumu hisettirebdigime cok sevindim❤ gercekten
tarafından
Sezeryan yapmıs birisi olarak hıssettıysem herkes hıssedtmıstır diye dusunuyorum kuzum ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından

Tam 8 dk da okudum valla :) Rabb'im huzurlu ve sağlıklı bir şekilde büyütmeyi nasip etsin inşallah 

tarafından
Cok teşekkür ederim canim benim
0 oy
(813 puan) tarafından

Ne güzel anlatmışsın canım ya sağlıcakla büyüt inşallah bebeğini :)

Ama hamileliktenmidir ne annenin ağlama kızım geliyoruz dediği yerde ağlıyodum az kalsın <3 Benim annemde öyle hiç kıyamaz banada kardeşlerime de koşar gelir hemen bişey olsa inşallah bizlerde böyle iyi anneler olabiliriz :)

tarafından
Yaaa Allah razi olsun cnm evet annem cok iyi dir o zaman paralari olmamasina ragmen borc alip gelmisler benim icin
(813 puan) tarafından
Allah başımızdan eksik etmesin :)
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Gelmis gecmis en uzun post rekoru kırılmış olabilir canim:D

tarafından
Yaa olabilir cnm cunku ben gebeyken hep boyle uzun seyler ariodum bulamiodum hep kisa kisa anlatlyrdu ama oyledr o duygu gecmiodu bana ben duygumu size gecrmek istedim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kiz ne guzel anlatnissun hic sıkılmadan okudum rabbim.yavrunu sana bagislasin
tarafından
Cok teşekkür ederim canim benim yaa icimdrn geldigi gibi her detaya girmeye çalıştım
0 oy
(9,156 puan) tarafından
Ah cnm bnm ne guzel anlatmşsn ellerine sağlk☺ valla sanki ben yaşamş gbi oldum hee o kdar detaylı anlatmşsn ki her kelimesni okudum :) Allah sana bağşlasn yavrunu kzum ❤
tarafından
Ablacimm cok saoll canim ablam bnm ben havva bu arada abla tansyrz seninle
(9,156 puan) tarafından
Biliyorumm kzum biliyprum ☺☺❤❤
0 oy
tarafından

Sonuna kadar okusum maşallah çok güzel bir doğum geçirmişzin

Annen gilin gelme bölümünde tutamadım kendimi:'(

Dokundu açıkcası bana :(

0 oy
tarafından
Ayy baştan sona okudum Allah sana yardım etmiş kolaylık vermiş bence ... 

İlgili sorular

+1 oy
36 cevap 719 göst.
31 Mart 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 167 göst.
10 Mart 2023 Aile kategorisinde Gupse (39 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 840 göst.

378,225 soru

11,320,190 cevap

34,765 kullanıcı