0 oy
1,277 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şuan 8 aylık ilk 6 aylıkken tereddüt ettim alerji olabilir dıe herseyi 3 gün kuralıyla vermeye çalıştım mesela havucu 3 gün püresini ard arda verdim sonra sıkıldım ne yersem ağzına veriyorm bisey olmadı çok şükür yumurta yesem onada veriyorum eskiden kural. Mi varmış annem ne bulsam verdim der patates yemeği olsun baharat da olsa tabiki aşırı olmamak kaydıyla veriyorum bolda şu veriyorum benim gibi olan varmi merak ediyorum bir tanıdığım her yemeği 3 aylıkken vermeye başladı ben 6.ayda başladım şuan alerji görmedim domates salata falan verdim inşallah böyle devam eder sizler nasıl yapıyorsunuz 

41 Cevaplar

+3 oy
(1,075 puan) tarafından
Şimdi ben şunu  anlamdım bunu buraya doğru bir şeymiş gibi neden yazıyorsun arkadaşım her annenin doğrusu farklı herkes kendince büyütüyor yaptıkların sana doğru gelebilir he bebeğini de etkilememiş olabilir ama ya bir başkasının bebeğini etkilerse ve o bir başkası bunları doğru zannederse??
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya bende öyle valla verdim direk yedincok şükür ilk zamanlar yemekle başlamadım ama yoğurt meyve püresi falan dış çıkınca yemek verdim
tarafından
Çokda üstüne düşmemek lazım
tarafından
Aynen canım.siniri olmalı bence
0 oy
(135 puan) tarafından
Valla cnm bende ne yersem veriyorum benim ki 10 bucuk aylik ne yedek o da yiyor hatta bazen benim ortagim bu diyorum 
tarafından
Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim Allah bagislasim:))
0 oy
(643 puan) tarafından
Bende aynısını yaptım ama kabağa alerjisi olduğunu fark ettim ben yiyincede süte geçiyor oluyor o u8kabak yemeyi vermeyi kestim sadece diğer türlü herşey veriyorum 1.5 yaşında
tarafından
Arada illaki alerji yapan olabiliyor farketmek önemli sağlıkla büyüsün inşallah Allah kazadan beladan korusun yavrularımızi
0 oy
tarafından
Bende öyle yaptım canım kızım 4 aylık olduğunda yoğurt mayaladim günlük onunla başladım 6 aydan sonra bende yediğim yemeklerin çoğunu yedirdim cok şükür sorun yasamadim oğlum su an 3 aylik ama insallah onada öyle yapicam
tarafından
İnşallah canım Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim
tarafından
Amin insallah canm
0 oy
tarafından
4 ayı geçerken annem tattırdı biraz 6 aylık olunca cennet hurması falan verdim ama sürekli sürekli yapamadım ben de çeşitli püreler ev kalabalıktı zaten herkes yediğinden bi lokma verse çocuk doyuyordu herşeyden verdim hiç yemek de seçmedi sıkıntı da olmadı hamd olsun  :)
tarafından
Hamdolsun sağlıkla büyüsün ler inşallah :)
0 oy
tarafından
Beni de linçlesinler bende aynı yaptım sonuçta bizim bebeğimiz ben ne yesem değil de yine de püre veriyordum üç gün kuralını yapmadım ve ağır değil de meyve türü verdim şimdi 1 yaşına gircek makarna pilavı çok seviyor 
tarafından
Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim benimkide herseyi yiyo msallah:))
tarafından
Yani canım mesela onu yemesin bunu yemesin sonra bu çocuk hep iştahsız oluyor ☺☺
0 oy
tarafından
Bende öyle yaptım çok şükür  bir şey olmadı ama olmayacak demek de değil aslında yanlış yaptığımız 
tarafından
Orası öyle Allah korusun evlatlarımızı canim
0 oy
(15,999 puan) tarafından
Bende ayni sekil canım benim sutum azdı diye 5 aylikken tadima başlamıştım kizimda sonra ne yersem yedirirdim. Bende cok takilmam 3 gun kuraliymis şuymuş buymuş 
tarafından
Aynen canım Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim
0 oy
(248 puan) tarafından
Vallah bnde senin gibi yaptım ya biz herşeyi çok a artiyoruz en ufacık şeyleri koskocaman yapıp çocukların gelişimini engelliyoruz bence 
tarafından
Bencede canım Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim
(248 puan) tarafından
İnsallh benimki herşeyden yiyor bence bu kadar korktuğumuz için bazilarininji ekgida yemiyor
0 oy
(10,523 puan) tarafından
6 aylıktan beri verdim ne yedi isem kuru fasulye daha verdim 14 aylık çok şükür hiç bir sıkıntısı yok 
tarafından
Masalalh :) Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim
(10,523 puan) tarafından
AMİNNN cnm bnm
0 oy
(4 puan) tarafından
Bende öyle yapmıştım açıkçası 5 ayda su vermehe başlamıştım azar azar sadece anne sütü almasına rağmen çok sıcaktı çünkü bizler nasıl suya ihtiyaç duyuyorsak yavrularimizda öyle . 
tarafından
Ben çok su veriyorum canım sağlıkla büyüsün evladin:))
(3,274 puan) tarafından
Kız ben suyu doğduğundan beri veriyorum ilk çocuğuna da vermiştim babam hep sudan zarar gelmez asıl susuz kalırsa zarar diyordu ebemiz de son ayda yaz bebeği olcak aslinda su vermeyin deriz ama sen bir çay kaşığı bile olsa şu ver demişti
0 oy
tarafından

Bende veriyorum ama benimki pek yemiyo herşeyi şu anda mama içiyo 

tarafından
Afiyet olsun kzuuma
tarafından
Saol teyzesi :))
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Canim linclenecek bise yook senin evladin. Sen onun zarae gormesini istermisin. Tercih meselesi. Ben 9 aya kadar dikkkat ettim sonra doktorum sizin yedikleeinizden verebilirsin cok aci baharatl8 olmadigi surece dedi. Yani oyle olsa doktor onermez. 
tarafından
Düşünceme katıldığına sevindim sağlıkla büyüsün evlatlarımız canim:))
(7,411 puan) tarafından
Amin canimmm. Sevinmene bende sevindim ☺
0 oy
(57 puan) tarafından
Aman ver gitsin eskilerde kuralmi varmiş mamadan iyidir ben mama veriyom ama icim rahat degl bi an once 5 aylik olmasini bekliyom
tarafından
Allah sağlık versin kuzuma :)
(57 puan) tarafından
Amin amin canm bide parada dayanmiyo
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Beeen ama ben 3 gün kuralını uyguladım herşeyde. içinde Salça ve şeker olanların dışında herşeyden koyuyorum önüne kendisi yiyor. 
tarafından
Ben hiç ayırmıyorum afiyet olsun yavruna masllah ona:))
0 oy
tarafından
Bende öyle yapıyorum 3 4 aylıkken tarhana çorbası verdik .d çilek bile veriyorum şuan 1 yaşında ama oo acılı yemekten bile veriyorum çünkü biz acısız yemek yiyemeyiz fazla alışması için az az veriyorum. Daha ne diyim ki cipsi kraker ne bilim dolma herşey veriyorum bunlar 7 8 aylıkken başladım 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Bende öyleyim valla 
0 oy
tarafından
Üç gün kuralı falan uygulamadkm ben iki tane büyüttüm biri 11 biri 13 yaşına geldi.simdi bir aylık oğlum var onada aynı yapicam 
0 oy
tarafından
Alerji olur  yok doktorum verme dedi veya da hazır yiyecekler kolayına gelip verenleri de çok iyi tanıyorum çocukları  cılız  zayıf  yapıya sahip bende 4.5 ay  olduğundan itibaren  herşey veririm şuan 9 aylık bugün babasıyla beraber koyuneti bile yedi o kadar...

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 229 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kumsal1 (3,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 430 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 364 göst.
0 oy
5 cevap 143 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Tugbamelis (1,070 puan) tarafından soruldu