0 oy
1,278 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şuan 8 aylık ilk 6 aylıkken tereddüt ettim alerji olabilir dıe herseyi 3 gün kuralıyla vermeye çalıştım mesela havucu 3 gün püresini ard arda verdim sonra sıkıldım ne yersem ağzına veriyorm bisey olmadı çok şükür yumurta yesem onada veriyorum eskiden kural. Mi varmış annem ne bulsam verdim der patates yemeği olsun baharat da olsa tabiki aşırı olmamak kaydıyla veriyorum bolda şu veriyorum benim gibi olan varmi merak ediyorum bir tanıdığım her yemeği 3 aylıkken vermeye başladı ben 6.ayda başladım şuan alerji görmedim domates salata falan verdim inşallah böyle devam eder sizler nasıl yapıyorsunuz 

41 Cevaplar

0 oy
(274 puan) tarafından
Doktorum sadece ilk 10gün 3gün kuralını uygula sonrasına gerek yok dedi bende uygulamadım ama her gün yeni bir besin tattırdım alerjen şeyler yedirmiyorum domates yumurta beyazı gibi çok şükür bir şey olmadı ama suyu çok vermiyorum istediği kadar içiyor sık emziriyorum sıcaklardan dolayı
-Reklam-
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Kizimdada oglumdada aynen oyle yaptim yapiyorumda
0 oy
tarafından
Bende aynı öyle yaptım 4 aylık yoğurt verdim 5 aylık çorbadan

6 aylık Kahvaltı başladım şuan 18 aylık her şeyden severek yiyo burda az çok kişi bilir tarifler vermiştim çok kişiye

Tabi her Bebek farklıdır belli olmaz reaksiyon gösterip gostermicegi 
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Bnde üç gün kuralına uymadim ne varsa verdim domates flna vermedim ama geçenlerde bı meyve verdik beli kabarcık oldu sonra vermedim bı kaç gün geçti kabarcığı bu yakınlarda çok az yine tattirdim bişey olmadı şuan kabarcık olmuyo o meyveden de acı ekşi fln çok verme pişik sorununu çoğaltır
0 oy
(1,240 puan) tarafından

Bebeğim 11 aylık 9 aya kadar çorbalarını özel yaptım herşeye fazlasıyla dikkat ettim 9 aydan sonra biraz esnetmeye başladım.Kendi çorbalarımızı baharat ve tuz miktarına dikkat ederek hazırladım ve bebeğime vermeye başladım.Sabah kahvaltı ve gece muhallebilerinde yine dikkat ederek yapıp veriyorum.

6 aydan 9 aya kadar herşeye dikkat ettim herhangi bir şeye alerjisi olabilir diye bu konuda hassas davrandım.Fakat 6 ay da bebeğe yediklerimizden vermek bence çok çok sağlıklı değil herşeyi yeni yeni tadiyorlar ve birden o ağır yemekleri vermek bence doğru değil.Normalde 1 yaş sonrası başlanır kendi yediklerimizden vermeye fakat benim doktorum tuz baharat salça miktarina dikkat ederek verebilirsin alerjik bir bebek olmadigini söylemişti.
0 oy
tarafından
Bende 2 oğluma böyle yaptım hiç özel püre vs yapmadım ben ne yersem onlarda onu yedi şimdi herşey yiyorlar Allah şükür hiçbir şey de olmadı 
0 oy
tarafından
Bnm oğluma 4 aylıkken çorbalara başlamıştım melemenin suyuna batırıp küçük ekmekler veriyordum 6 aylıkken bi kase pilavla cacık yiyodu hiç bi sorun yaşamadık şuan 10 yaşında.. Şimdi bir oğlum daha oldu 36 günlük buna nasıl yaparım bilmiyorum oğluşumun durumuna bağlı midesi alırsa her şeyden azar azar veririm sakınmam..
0 oy
tarafından

Valla bende öyle yaptım hala da yapıyorum inanmayacaksın belki ama dün acı biber turşusu yiyordum çok istedi yemek için ağladı verdim baya baya emdi acıydı da ha cimbiberi ydi iki üç kez emdi gözleri kızardı çektim hala da istedi eşek anası gibi acıyı sevecek :D aman dediğin gibi önceden kural falan yokmuş valla ben herşeyi veriyorum abur cubur çay kola tarzı hariç o gün sonra 9 aylık olacak hiç bir alerji görmedim henüz 

0 oy
(2,078 puan) tarafından
Ayy canım 3 çocugumu o şekilde büyüttüm, çok şükür bir sorun yaşamadım, sonuncu yeni düzenden dolayı çocuğa ne vereceğimi şaşırdım acemileştim valla :)) 
0 oy
tarafından
Valla cok dogru hani 3. Ayda vermek degil ama yedigim herseyi veriyorum. Mesela tuzsuz yada sekersiz vermem. Alsin tadini sevip yesin. 
0 oy
(9 puan) tarafından
KıZımda 6 aydan sonra sizin gibi yaptım ne yersem verdim sonra önüne koydum o yedi ben seyrettim ama bazı şeylere alerjisi vardı pisigi hiç geçmedi zorla iyilesirdi. Şimdi oğlum var 1 ay sonra basliycak ek gıdaya bu Biraz narin herhalde deneyerek vericem bunda
0 oy
tarafından
Valla canım benimkinde süt yumurta alerjisi olduğu için onları veremedim halada veremiyorum şuan 15 aylık ama 8 aya kadar sadece kendi sütümü verdim çünkü sütüm baya boldu hatta sonrasındada çok boldu ama yinede az az bişeyler vermeye başladım şuan herşeyi yiyor hiç bişeyden mahrum bırakmıyor kendini ağır yemekleri seviyor ekmek çay versem yemiyor illa et falan olacak :))
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Acı, baharat olayına dikkat ederek ben de veriyorum yemeklerin suyuna falan ekmek bandırıp yediriyorum. Kızımın damak tadı var onu farkettim. Karışımlı şeyleri yemeyi sevmiyor, her şeyi tattiriyorum. 7 ayı geçtik bu arada .1 tane disimiz var.
0 oy
tarafından
3 aylık degil de 6 aydan sonra herşeyden verdim fazla baharatlı hariç her yediğimden ona da veriyordum şimdi 1 yaşında akşam yemeği kahvaltı ne yersek aynisini veriyorum özel olarak yemek yapmıyorum bebegime 
0 oy
(149 puan) tarafından
Valla brnde öyle yaptım kuzum benim kızım zaten asla püre sürmedi ağzına naparsam yapıyım yediremedim bende kendi yediklerimizden yedirmeye başladım Allaha çok şükür bisey olmadı ama baharata tuza salcaya ve şekere dikkat ettim bünyesinin kaldıracağı kadar kullandım 
0 oy
(901 puan) tarafından
Valla canım benim oglan 10 buçuk aylık şimdi mama tarzı şeyleri yemiyo 6 aydan alıştık biz yemek içmek işine şimdi ona özel her gün değişik şeyler yapıyorm mesela peynirli makarna. Dolma cacık iki gün de bir tencere kebabı yapıyorm yani türlü yemegi çok seviyor yogurtla yanında bayılıyo bazen çorba yiyen  çocuk seviyorum ben 
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Bende erken başladım dondurma felan bende veriyorum abartmadan tabi .. benimki 8 aylik !♡♡  Rabbim korusun bebişleri
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Ben 5nci ayda 3 gün kuralına yapmadan azar azar tattirdim zaten alerjisi varsa hemen belli eder. Şuan 6 buçuk aylık ve 1 kaşe veriyorum. Dikkat ettiğim konular, paketli gıda vermemek. Salçalı baharatlı kızarmış yiyecekler ve tuz vermemeye çalışıyorum. Çünkü unutma ki 2 yaşına kadar bir bebek ne kadar sağlıklı beslenirler ömrü o kdr sağlıklı geçer o yüzden ilk 2 yıl çok önemli.  Bence sağlıksız olan şeyleri verme derim. Mesela patates kızartması yerine haşlama ver. Baharat vereceksen nane ver
0 oy
(5,016 puan) tarafından

Bir kişi bile linç etmemiş tüüü size :D

0 oy
(1,235 puan) tarafından
Bnde ayni canm ne yesem agzina verdim ilk zamnlar sadece tadina baktrdm simdi ne yesem veriyom cok sukur bsy olmsdi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 230 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kumsal1 (3,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 430 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 364 göst.
0 oy
5 cevap 145 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Tugbamelis (1,079 puan) tarafından soruldu