0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (178 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar kayınvalidm normalde köyde yasıyor ama bu bir buçuk aydır tansiyonu düsmüyor ve merkezde eeltimde kalıyor orda hastaneye gidip geliyor.  Her neyse bende gidip eltimde yardım ediyorum evini temizliyorum yemek hazırlıyoruz vs.  1.5 yasında kızım var ve kalabalık da asla durmuyor bende eve geldim.  Evim bi yarım saat kadar eltimde uzakk. Her neyse eltim ile konusuorum diyor köyden bir sürü insan geldi maf oldum yoruldum.  Yani hastalığı çok büyütülck bir hastalık da değil kaynanamın kendisi biraz abartıyor . 

Esim dedi gel gidelim ben dedim gelmiyorum ya kızlar eltimede üzüldüm Allah için bu hastalıkta bu selde misafir olur mu ya bide asiretler gelen 10 ar 10 ar geliyor. Neymis köyden mis neymis gelme diyemezlerms.  

Artı kaynanam eltimde kaldığı yetmiyor bide kızlarını arayıp gelin beni tek bırakmayın diyo 

İnsan masifirlikte misafir çağırır mı ya 

Eltiminde kızı küçük biz cocuklarımıza mı bakalım senin kızlarına mı sanamı 

Artık bezdirdiler yemin ederim yaa 

Kaynanam her gelene kızım yemek koyun kızım bunu yapın ya ya yemin ederim ayaklarımız tutmuyor

15 Cevaplar

+3 oy
(7,935 puan) tarafından
Eşin ve eltinin eşi kaynananı ikaz etsin .Kapıya koronadan ötürü misafir kabul etmiyoruz yazın .Gelmek için arayanlara da kusura bakmayın virüsten ötürü misafir kabul edemiyoruz deyin.Kaynanan iyileşip evine dönünce gelmek isteyen evine gitsin .Ayıp olur diye kendinizi ateşe atmayın
(178 puan) tarafından
Anlayan kim
-Reklam-
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Kaynanan kaşınıyor virüs istiyor canı belliki:ermm:

(178 puan) tarafından
Kızları geliyor o çocuklar ev talan.  Yaa bari landım edin yada alın anneniz birazda sizde kalsın ayaklarımız tutmuyor artık ya.  Temizlik çocuk yemek maf olduk eltimle
+1 oy
(48,713 puan) tarafından
kaynanamda virüs cikti diye laf uydurun ☺️
(4,713 puan) tarafından
Hahaha  ++++
+1 oy
tarafından
Bu hikaye de yalnızca eltine üzüldüm sende misafir gibi gidip geliyorsun ne olursa olsun asıl yük o garibanın omuzlarında Allah yardımcısı olsun eşleriniz kaynana ile görüşsün yoksa tansiyon değil onun cehalet yüzünden misafirleri ölüm getirecek 
0 oy
(13,709 puan) tarafından
Esleriniz bı sekilde geri çevirmeli geleni
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Ay aynı kaynanm gibi abartmayı seviyolar benim kaynanmda safra keseside taş vardi ameliyat oldu cok buyuk bir ameliyat degildi butun cocuklarini yanina cagirdi yani benim evime mahfoldum kizimla Allah yardimciniz olsun valla 
(178 puan) tarafından
Ya sorma bize diyor iyiyim oğlu içeri giriyor ayy buram ağrıyor
(5,272 puan) tarafından
Yeminle aynı benim kaynanam
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Haklisinnn..!!!!ama dügün dogumgünü baska büsürü kişiniin oldugu yere gidiyosan buraya gitmen ayip olur.. hicbiryere gitmiyosan buraya gitmesin.. dikkat ediyosan Allah sana bi emanet vermiş ona iyi bakmak istiyosan kimse karişamaz..
(178 puan) tarafından
Ben zaten 10 gündür ordayım ama maf olduk ve gelen insanlar köyden geliyor ve ne bi maske takıyorlar asiretler ha öpeyim ha sarılayım hastalıkta olacak is değil
0 oy
(3,617 puan) tarafından

Eltini dusunmen ne hoş :)

Kayninla esin konuşsun anneleriyle çok istiyosa kızlarına gitsin böyle şey mi olur desinler :)

(178 puan) tarafından
Eltimi seviyorum ablam gibidir ona yapılan yarın banada yapılacak çünkü bende gelinim. Ama ayıp kadının evi talan yani 1 ay temizlesek zor çıkarız içinden
0 oy
tarafından
Bu vuris zamaninda bu adar misafirin olması büyük tehlike teşkil eder...
0 oy
(13,887 puan) tarafından
eşlerinizlie konuşun bi tansiyonu bu kadar abartmamak lazım cahil kadın yaa 
0 oy
(583 puan) tarafından
Zaten korena tansiyon hastalarını daha çok etkiler ve Kalabalık ta tansiyon sürekli çıkar hizmet etmeniz hoşuna gidiyo demekki  yüzden yatti kalkmiyo
0 oy
tarafından
Şuan sizinle birebir durumdayız canım valla sanki ben yazmışım gibi geldi bana çünkü benimde eşimin babaanesi hasta bizde köydeyiz sabah öğle akşam durmadan kalabalık misafirler geliyor hepsine yemek falan yapılıyor yani eşimin babaannesi büyük oğlunun yanında kalıyor zaten kendileri kalabalık bebekleri var evleri saray gibi büyük bide hem misafir var hem eşimin halaları annesi için orda kalıyolar çocuklarıyla beraber falan kimse virüs dinlemiyor valla şansları var o kadar millet geldi gitti kimse yakalanmadı hastalığa. Ben kendim hamileyim oğlumda 16 aylık o yüzden ben gitmiyorum vala ALLAH korusun birinde virüs olsa yakalansam en kötüsü bana olur gerçi eşim kaynanamlar görümcem falan hep oraya gidiyolar onlarda bana getirebilir hastalığı hani napalım ALLAH a sığınmaktan başka çaremiz yok ALLAH sanada eltinede hepinize yardım etsin hastalıktan korusun sizi inşallah
0 oy
tarafından
Gitsin köyüne orda ağırlasın misafirlerini mantak kı ne. Valla eltin iyi dayanıyor. Sikayet etsin caktırmadan polise. Polis gelsin uyarmaya. Zabıta bile olur kaynananın gözünü korkutsun yeter. Cahillik başa bela 
(178 puan) tarafından
Eltime Allah sabır versin.  Yani bugün onlara yapan yarın bana yapacak
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kızında kalsın valla olcak iş değil korona olmasa bı nebze ... Gelenlerinden akli yerinde değil sanırım isimsiz ihbar yapın polise şikayet edin
(178 puan) tarafından
Az kaldı aklıma gelmedi değil hani

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 252 göst.
0 oy
40 cevap 983 göst.
4 Mart 2021 Aile kategorisinde 171018 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 921 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy