0 oy
536 göst.
Aile kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Çocuğum sürekli hastalanıyor. Sürekli boğazları sisiyor ve ateşi çıkınca en az 39 derece oluyor. İğne olmadan da iyilesemiyor. Daha 1 ay olmadı 6 iğne yedi kortizonlu.. 2 kere serum yedi.  Ama simdi tekrar kuru öksürük nezle gibi bisey başladı. Bugün sağlık ocağına goturdum. Doktor boğazları çok az kızarmış başlangıcı var dedi ama bu çocukta alerji de olabilir bu kadar sık hastalanması normal değil dedi.. Bundan önceki doktor da demişti. Ailede alerjik biri var mi dedi yok.. Bir de vitaminsizlikten  boyle olabilir dedi ve bence de öyle :( tüm gün sadece 3-4 kere biberon maması yedi ve 2 kase yemek yedi sadece.. Sabah peynir yumurta sut ile yaptığım muhallebinin yarısını yedi. Öğlen kalan yarısını yedi. Sindi de tarhana yedi ekmek ufaladim onun da yarısını. Bir bardakta kefir içti iste tüm gün yediği bu.. Yanı bi öğünde en fazla 120 ml yemek yiyor. Herşeyi ağzına sokuyor çok bitkin düştüm artik..

8 Cevaplar

0 oy
(1,558 puan) tarafından
Göğüs hastalikları uzmanina bir baktır cnm 
(1,126 puan) tarafından
Çocuk doktoruna randevu aldım detaylı baktircam ins
(1,558 puan) tarafından
Baktr cnm zaten o yönlendirir
-Reklam-
0 oy
(909 puan) tarafından
Süt ve süt ürünlerini kırmızı eti kes ne sen ye ne de çocuğa yedir kız alerjisi var çocuğu öldürmussun hemen diyete gir 
(4,285 puan) tarafından
Senin ne kadar post acman bizi ilgilendirmez yani aktif bi kullanicisin daha nazik cümle kurmayı öğrenebilirsin. Gördüğüm şeyi mudahele etmeye bayılırım post sahibi yazsa da yazmasa da ben görmezden gelemiyorum malesef
(909 puan) tarafından
Keşke bana da laf söylendiğinde müdahale edip savunsan hani ben de anneyim hatırlatırım benim bebişim böbrek kalp hastası ve de etkisi olan bir bebek ha bir de damar genişlemesi var :)))
(4,285 puan) tarafından
Görsem inan mudahele ederim senle münakaşaya girdim diye tekrar böle duruma sahit olsam gene seni savunurum kişisel kimseye kin gutmem çünkü hiç birinizi tanımıyorum özel ayrimcilik yapacak bi durum da o yüzden söz konusu degil
tarafından
Benim bebişimde böbrek kalp hastasi damar gelişmesi var derken bile gülücük işareti koyuyorsun :(
(909 puan) tarafından
Bebisinin bobreginin nesi var kiz
0 oy
(13,793 puan) tarafından
Gecmiş olsun canım. Detayli tetkik falan yaptır birazda dikkat et , suyu falan kaynatip içir. 
(1,126 puan) tarafından
Çocuk 1.5 yasında ama kaynatmam gerekir mi normal suyu ilitip yapıyorum mamalarini
(13,793 puan) tarafından
Canim çeşme suyu kullanıyorsan mutlaka kaynat. Benim bu yaşimda çeşme suyundan boğazım hemen enfeksiyin oluyor. Benimki 15.5 aylık ben hep kaynatiyorum suyunu.
(1,126 puan) tarafından
Yok normal içme suyu kullanıyoruz hic düşünmedim bunu da doktora sorayim
0 oy
tarafından
Canım hsnfi doktora gidiyorsun doktor niye başka bölüme sevk etmiyor 
(1,126 puan) tarafından
Aile hekimine gittim o beni çocuk doktoru ile KBB ye  yonlendirdi
tarafından
Benim kızım alerjisi var çok kolay hasta oluyorö havadan nem kapar derler ya aynı öyle. Alerji ilaçlarını kullandıktan sonra biraz daha iyi oldu. Doktor en son bademciklerini alalım dedi ama virüs çıktı o yüzden erteledi.
(1,126 puan) tarafından
Anladım bakım bize ne diyecekler.. İnşallah çözüm bulunur
tarafından
Bulunur canım bu arada geçmiş olsun.
(1,126 puan) tarafından
Çok tesekkur ederim
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim şifa versin canım  bağışıklığı güçlü dgl demek ki  . Sen iyi bi doktara götür  çoğu bisey bilmiyo.  Inş bidaha hiç hastalanmaz 
(1,126 puan) tarafından
Eğitim araştırmaya goturwcegim inşallah çözüm bulunur. Allahım sofa bekleyen herkese şifa versin
0 oy
(403 puan) tarafından
Ayni benm kizmda böyleydi alerjik bronsitide vardi.surekli antibiyotk serum igne yerdi.ayda iki kere antibiyotk verrdi bazn.artk doktr yapick bisey yok kimi cock 7yasnda stlatiyr kimisi ergenlkte dedi.birinci sinifa gderknde cok hasta oldu sonra iyi oldu şükür eskisi kadr hasta olmuyor
(1,126 puan) tarafından
Ya simdi şöyle durup dusununce doktor bana sizde alerji var mi dedi yok dedik ama simdi siz yazınca gecmisime  gittim de benim burnumun  almadığı bi gün yoktu ilkokulda. Yılın 6-7 ayı nezle gezerdi sürekli hastalanirdim 2 kere zatürree oldum acaba bana mi çekti hic aklıma gelmedi doktora demek
(403 puan) tarafından
Belkide sana cekmistir canm.bende anneme surekli hasta diye dert yaniyordum.annem ben senide ayni büyüttüm sana benziyor demisti.sen bi alerji testi yaptir.küçük kizimada yaptilar ondada alerjik bronşit çıktı bi ilac vermsti o haffletiyordu.bıraktık ilk okula giderkn her dakka hasta oluyor smdi okullar acilmadn yine gotrcem bi test yaptircam bende
(1,126 puan) tarafından
Nasıl yapılıyor o test çocuk doktoru mu yonlendiriyor
(403 puan) tarafından
Evet cocuk doktoru alerji doktoruna yönlendirdi.bende tam anlamdm koluna cizgiler cizdi kagitla biseyler yaptı.sonuclari aldk alerjik bronst var battaniye tüylü hali tül perde bile kullnma dedi toza da alerjisi çıktı baya biseye bakiyrlar neye alerjisi oldugu tespit ediliyor.kanda alınıyor bizm alerji duzeyi 225 çıkmıştı doktor yüksek demisti.öyle biseyelr iste canm bende tam hatırlayamıyorum şimdi.
(1,126 puan) tarafından
Anladım Allah razi olsun bilgi sahibi oldum. Pek bilmiyordum:) inşallah sonuç alırız
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım

Muhtemelen alerjidendir benim oğlumda öyleydi. Ağustos ayında grip olduğunu bilirim. Sonrada tonsilit olup hastanede yatmıştı ateşi düşmüyor diye

Çocuğum 6 yaşına geldiğinde farkedildi alerji olduğu ve çok şükür atlattık. Şuan 14 yaşında biz 11 yaşına kadar yaz kış alerji tedavisine devam ettik. Aynı dediğin gibi iştahıda yoktu resmen sadece çorbayla büyüdü. 
(1,126 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ben durumu izah edeceğim doktora inşallah gerekli tetkikler yapılır da bi çözüm alınır. Anne sütü de tam alamadı iyice vicdan yaptım..
(1,595 puan) tarafından
Sağol canım
Canını sıkma canım inan bu günler geçiyor. Sonra aklına gelince neler çekmişim diyorsun. Annelik kolay değil inşallah tez zamanda sorunun ne olduğu anlaşılır. Rabbim şifa versin
(1,126 puan) tarafından
Evet hic kolay değilmiş. Ben çok hastalık yaşadım.çocukken annem.basımda aglardi amma duygusalsin derdim. Simdi anlıyorum.. Amin sagolasin Rabbim şifa versin
0 oy
(132 puan) tarafından
Ahu bacım o dert bendede vardı ilk oğlum bir yaşına gelmeden yerden herşeyi ağzına atmaya başladı sonra halinin tüylerini yolup yolup yedi hep engel olmaya çalıştım ama çok atik hemen yapıyor yapacağını halıları kaldirmistik sürekli hastalaniyordu göğsü iltihaplanirdi boğazı enfeksiyon olurdu hep alerjiydi sürekli hastanekerdeydik iki yaşına kadar böyle sürdü sonra aklı kesmeye başladı acı biberle korkuttum yerlere isot pul biber yeşil biberin taneciklerini döktüm öyle öyle vazgeçti neler neler çektim bir sene de çok yurdu beni bide hamileydim şimdi üç yaşında elhamdülillah geçti o huyları bize hep dediler kanı düşüktür ondan yiyordur ama doktor alakası yok dedi çocuklar herşeyi tatmak istiyor kanı da çok az düşük çıktı hep antibiyotiklerle ayakta durdu hiçbir şey yemiyirdu Allah yardımcın olsun benim yaptığım yöntemleri dene 
(1,126 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun benimki de öyle aslında evet bebek gelişiminin bin parçası hayati ağızlarıyla taniyolsr ama olur olmaz herşeyi sokuyolar afedersin arkamdan da gözüm olmalı bugün mutfakta ona yemek isitiyordum  kasları göz arasında demir kapının paslı asma kilidini bulmuş agzindaydi.
(132 puan) tarafından
Geçecek inşallah canım elinden geldiğince engel olacaksın yinede doktora götür bana bide çocuk psikoluga götür demişlerdi küçük çocuk daha konuşamıyor derdini nssil anlatacak götürmedim

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 395 göst.
2 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Furkimmmmm (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 247 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 785 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
+1 oy
61 cevap 1,776 göst.