0 oy
2,061 göst.
Diğer kategorisinde (583 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Eşiniz hiç eve harçlık birakmiyo diyelim sizde bir kadın olarak kendinize göre sevdiğiniz beğendiniz kıyafet veya ev gereçleri oluyor. Eşinizin cebinden günlük 5-10 lira alıp biriktirirmisiniz???

Soru sormak için sordum yanlış anlaşıldı galiba benim öyle alma gibi durumum yok aciklama gereği hissettim 

65 Cevaplar

0 oy
(3,157 puan) tarafından
Benn almadım cebinden ama eve para kör birikim amaclı bende ihtiyacım olduysa alırım ama kocama söylerim mutlaka
-Reklam-
0 oy
(470 puan) tarafından
Ben çocuk değilim harçlık işteyim veya harçlık vermesini bekleym.ihtiyacim olduğunda veya bişey almak istediğimde şundan almak istiyorum senin için uygunsa diyorm o da durumuna göre gder birlikte alırız ekstra bı para istemem . cüzdanımdan al der mesela markete gitmek istedigimde.cuzdani getiririm o kendi verir asla cüzdanını dahi acmam
0 oy
tarafından
Söyleyerek alırım o da benden alır para alıyom ben derim o kadar o da bişey demez. 
0 oy
tarafından
Yok canım almam isterim verir vermemezlik yapmaz  para olduğu sürece 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Yok nolrsa olsun asla almam 2 sene oldu bir kere cebini kurcalamadım cebinde ne kadar varmş nolmş hiç bilmem zaten bana göre doğru bişey değil kocann cebini kurcalamak 
0 oy
(25 puan) tarafından
Para biraktigi icin hic oyle bir durumum olmadi ama eğer ki eve birakmasaydi ben alirdim cebinden sonucta eşim siradan biri degil ve ben hergun ceplerini kontrol ediyorum ne var ne yok diye eksik coksa ne yaptin diyorum 
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Almam hatta cebine elimi sokmam makineye atarken kontrol etmek dısında bazen cebimden sunu getirir misin der pantolunu gotururum kızar bana cırak gıbı ne getiriyon hatun al getr ixinden der ama bekarlıktan aliskanlık babadan oyle gorduk bise istesem parasını veırr alırım zaten pazar market de esjm yapar ben sadece dısarı cıkarkwn harclık diye verır
0 oy
(359 puan) tarafından
Yani bu zmaana kadar almadım şükür hep param oldu ama çalışmasam ve eve bırakmasa alırdım yani çünkü insaniz ihtiyaçlarımız oluyor bu çok normal vermiyorsa gidip elden dilenecek halim yok ya alırdım yani 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Asslaaaa ama asla isterim yok derse susarim uzatmam o kendisi  1 2 gun sonra kendi cikarip verir  bunaltirsam ver ver diye daha kotu oluyoruz o zaman hic vermiyo bi kere isterim ikiciye asla.israr etmem 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Alırım tabi cnm ama sonrasında söylerim eğer ki o an uyuyo olursa 

Sen bakma burda ay asla almam diyenlere niye almayayım ki eşim değil mi ?
0 oy
(996 puan) tarafından
Vallahi ben alıyorum 5 lira 10 lira yeri geliyor 20 lira zaten onun da haberi oluyor çaktırmıyor ses etmiyor  ama mesela ben öyle yaptım çocukların bayramlıklarını ben aldım ama hep evimi harcarım O da bilirim ben boş yere harcayacağimi zaten parası bittiğinde der benden yürüttükleri birikti mi var mı paran diye Söyler yani der bana kirli çıkı diye ama ben ondan para istesem bana şu lazım bu lazım diye çıkarır verir yani son parası da olsa verir ben sadece biriktirmek için bazen iyi oluyor çünkü
0 oy
(240 puan) tarafından

Valla 5 /10 tl değil bazen 100 tl alıyorum haberi bile olmuyor ben nereye harcadım diyor kendi kendine :D zaten maaşını ben cekiyorum harçlığını benden alıyor vardigimide bazen geri alıyorum 

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Almadim hic ama olurda alirsam haber veririm muhakkak ki bi yere gittiginde parasi var sanip mahcup olmasin yada kaybettim diye dusunup uzulmesin yada baskasi caldi diyip kimsenin gunahinA girmesin diye yoksa esim o benim tabikide isterimde alirimda 
0 oy
tarafından
Ben almam ve alanları da hiç tasvir etmem yani sevmedigim şeylerdir bunlar babam küçükken pantolonundan cüzdanını isterdi ben direk pantolonunu getirirdim babama aynı şeyi esim e de yapıyorum parayı al der ben gider cüzdanı getirir ona veririm 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Alırım valla. Benimki bazen bahçeye gidiyor cüzdan götürmüyor napim akşama kadar gelmesini mi bekliyim. Telefon da almıyor yanına. Biriktirmek için değil ama lazımsa alır kullanırım sonrada söylerim iyi yapmışsın der. Eşim o benim. Yeri gelince oda benim cuzdandan alır. Yada ben annem gildeysem para lazımsa biriktirdiğim yerden alır alıyorum ordan para der mesela. Tabi gizli biriktirdiğim yeri asla bilmez o ayrı mesele :D
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Benım eşim bırakmasa bile ben almam ne biliyim söyle düşünürüm parası olsa bırakırdı ben o istediğimi almasanda olur benım param olmasada olur ama erkek adam parasız olmaz bence ben cebinden para almayı bırak cebini boşaltmak için bile sokmam elımı kendisi cıkarır cebindekileri hep 
0 oy
(1,318 puan) tarafından
Misal o uyuyordur yada evde değildir alırım sonra ona derim şunun için bu kadar para aldım oda  tamm iyi yaptın der .  
0 oy
(976 puan) tarafından
İhtiyaç duyarsam alırım, sonra aldım haberin olsun derim 
0 oy
tarafından
Asla almam...
tarafından
Ama kartini alirim:-D
0 oy
(180 puan) tarafından
Eşimin cebinden para aldım evet ama.habersiz değil yorumları okudum şaşırdım biraz o benim kocam herseyim cüzdanınada bakarım parasını da alırım aynı yatakta yatıyoruz afedersiniz hala cüzdanı parasımi kalmis

İlgili sorular

+1 oy
45 cevap 792 göst.
4 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sezgin (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 681 göst.
23 Ekim 2021 Aile kategorisinde mutsuzkz (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 387 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (729 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 619 göst.