0 oy
986 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından

Kırmızı oda dizisinde hastaların doktora anlattığı gibi rahatladığı gibi ,bende size anlatıp rahatlamak istiyorum sizin fikirlerinize önem veriyorum .

Kizlar ben 4 sene önce evlendim eşimin ikinci evliliği çocuğu diğer kadından yok benim tek evliliğim önceki evliliği resmi nikah üzerine değil sadece imam nikahlı idi .
Önceki eşine 3 adet düğün yaptı 3 farklı şehirde. 
Belki bizimde düğünümüz olabilirdi olmadı,olsada gelecek akrabaları yok zaten hepsi il dışındalar .Benim annem babam arkamda durdu sağolsunlar ama abim yengem istemedi ortalığı ayağa kaldirmaya çalıştılar annem ve babamı doldurmaya çalıştılar tam onlar dolmaya yakın iken ben eşime kaçtım. 10 gün sonra evime geri geldim ve nikah yaptım çünkü annemin üzülmesini istemedim ama eşimide seviyordum .Kactigim için teyzem ve ablam benimle konuşmadı ve nikahıma gelmedi .esim yaklaşık 10 kardeş kendi harici 9 .
Kınama eşimin akrabalarından kimse gelmedi kimsesizdim.
Kuaförde bile tek basimaydim. Nikahıma kaynım eltim ve gorumcem geldi .Fakat anne babası gelmedi 10 saat uzakliktalar .Yani kısacası hayata onlarsız başladık (sebeb olarak hepsinin önceki karısını istemeleri heralde ) 
Bende eşimin hiç birini kızımın mevlidine ve doğum gününe cagirmadim .Benim en mutlu günümde yanımda olmayanlar yine mutlu günümde yanımda olmasin istedim 
Çocuğumu görmeye gelmediler aradan 5 ay sonra kayınpeder geldi bir meyve suyu bile getirmedi kızıma birşey takmadı birşey takmak zorunda değil ben o birşey taksin diye yapmadım kızımı ama küçük bir toka yada 1 paket buskivu bile soksa şu eve ben çok mutlu olurdum .
3 4 5 ay arayla 4 çocuk dünyaya geldi yani torunu .
Hepsine altına takmış fakat benimkine takmamış bunu yeni evlenen gorumcemden duyuyorum .
Ne tesadüftür ki 2 ay önce köye gittim ve altın parası verdi (kafasına taş düştü sanırım) 

Gerçi hoş kızım 14 aylık oldu yeni doğduğunda taksaydı altın 500 du şimdi 800 .

Konu altın falan değil aslında, ben parayla değil huzurla mutlu olurum .
Fakat ayrm yapması benim zoruma gidiyor fakat ben neden onlara taktın o zamanlar bana takmadın diye yüzüne vurmadim allaha havale ettim 
 ..
Anlatacağım bu kadar okuyanlar için teşekkür ederim 

8 Cevaplar

0 oy
(683 puan) tarafından
Canım imtihan kismet benim durumum seninkinden beter ama sabir ve şükür ediyorum rabbime naapalim:(
(4 puan) tarafından
Ama eşim neden çok seviyor onları.
Bu bana değil eşimide yapmış oluyot
(683 puan) tarafından
Canim benimkide oyle nolursa olsun onlari daha cok cok seviyorlar
(4 puan) tarafından
Ağzına.....tatli oluyor umarım allah kimin haklı kimin haksız olduğunu karşısına çıkarır eslerimizin
(683 puan) tarafından
Cok cok üzülüyorum ama  elimden bisey gelmiyor amin canim
-Reklam-
0 oy
(1,982 puan) tarafından
O ayrım illaki oluyor canim ben anlatsam ooo bunlarda neymiş dersin valla takmıyorum istediklerine yapsınlar 

benim kendi anam babam kocam sağolsun gerisi umrumda degil
(4 puan) tarafından
Işte konu orda benim kocam sagolmuyor
Bu yaptıklarına rağmen benden daha ön planda tutuyor
(1,982 puan) tarafından
Benim eşimde öyle kimse anasına babasına kötü demez yapmazlar demez herkes anasını babasını atmaz canim illaki kıymetli oluyorlar ben eşime senin anan baban şöyle demem benim oğluma yapmıyorlar demem neden eltimin oğluna yapıyorlar benim oğlumu ayırıyorlar demem

Oğlumun herşeyini kocam annem babam yapıyor

Kaynamgil öbürlerine yaparlar ama lafını etmem
0 oy
tarafından
Ya sen eşinle mutlu olduktan sonra bırak ailesini bir köşeye , ne takion ailesini ,

Sen eşinle mutlu olduktan sonra sizin birbirinize söylediğiniz o güzel cümleler birer altın.
(4 puan) tarafından
Hahaha kız güldürme beni ,ben eşimle mutlu değilim. Ne altını bir coppp
0 oy
(601 puan) tarafından
Canim eşinle eğer mutluysan gerisi bos benimde eşimin ailesinden yana bı iğne görmedim evlenirken kendi dugunumuzu borçla yaptık mobilyaları borçla aldık bı 4 bilezik yaptı düğün gecesi saat 11 de takı için kavga çıkardı ve biz kendi dugunumuzden kacarcasina gitmek zorunda kaldık eş dostun yardımıyla ertesi gün babamın çalıştığı yere gidip boğazını sıkıp bıçak dayadı hiç bişey yapmadığı halde ve ben arayıp hesap sorduğumda 4 tane bilezik yaptım ya ve or...pu dedi eşimde ynimdaydi konuştuğumda ve babası o gün öldü bizim için.zaten baba oğul ilişkileri yokmuş bnde kaymk oldum tamamen bitti ..bnde kaçarak evlendim ailemle 3.gun barıştık bir ay içinde düğün yapmıştık..6 buçuk yıl odu evleneli..şükürler olsun eşimden yana hiç bı sorunum yok çok şükür.oda bazen çocuk gibi davranıyor onada hak veriyorum çünkü ne güzel bı çocukluk ne de gençlik anısı var hep babası başına bela açmış ..bo..kunu temizlemek zorunda kalmış..demem o ki esinl iyiysen huzurunu hiç biseyin bozmasın izin verme hiç biseyi takma kafana
(4 puan) tarafından
Ama annesine küfür ettim derken whatsap üzerinden eşime yazdım o kufuru kadının yüzüne etmedim yani
(601 puan) tarafından
Aa ayıp ama o kdarda olmaz :(
(601 puan) tarafından
İnsan sinirliyken agzından çıkanı duymuyo tmmda oda ayip etmiş canm :(
(4 puan) tarafından
Napim ama napim kuzum en sinirlendiği nokta annesine küfür edilmesi .
Çok sinirlendirdi beni .
Ama babama atması çok kötü oldu benim için:(
(4 puan) tarafından
Duymuyo kuzum sınır adında duymuyor ama sanki her gün mü küfür ettim her allahın gunumu ettim erkeğin ve kadının kufuru farklıdır bir .
Bilmiyorum ya
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Ahhh sen bide benim içimdekileri bilsen kısmen aynı durumdayız 

Artık şaşırmıyorum böylr insanlar varmış ve birden fazla
0 oy
(48,295 puan) tarafından
esinin sana tavri hareketleri.nasil
(4 puan) tarafından
Nereye gidicemki  ? Çocukla.
Annem ve babam kocamı el üstünde tutuyor .
Bir kere vurdu bana eşim annem dediki sınır etme sende onu vurmasın
(48,295 puan) tarafından
ailen arkanda değil esinde bunun rahatligi var belliki
(4 puan) tarafından
Evet kuzum evet bunun rahatlığı var .
Bir kere köye gitti beni 1 aulik bebekle burda bırakıp .
Giderken kavga ettik kapının camını kırdı.
Babam tutupta sen kimsin ?
Kızımı üzmeye hakkın yok diyemedi .
Babam gitti cam yaptırdı
(48,295 puan) tarafından
Allah once annd babana akil versin sana sahip ciksinlar
sonrada esine akil.merhamet versin ki yuvasina sahip ciksin oda
(4 puan) tarafından
Babam çok değişiktir hayatta onla yapamam yük olurum gözüne batarım.
Annem rahat kadındır.
Hep gözünde ben suçlu olurum .
Hiç birşey demedi bile eşime neden kocamı gruba ekledin diye .

Amin inşallah
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ben kayınvalidem in verdiği küçucuk rutubet li bı evde oturdum üç yıl altlı üstlü her şeylerini yaptım ama diğer gelini gelince onunla iyi olunca ona dis geciremeyince benden çıkardı eşim için her şeye katlandim arayı bulmaya çalıştı en son diğer gelini için altın takmak için bir sürü kredi çektiler borc batağına battilar bize saldırmaya başladı çıkın evimden kira vermicekseniz dedi kucağımda bebeğimle sokağa attı eşime demedigi kalmamış kendi annesi benim evimde yemek yediniz bana para vermediniz diye eşin de bir gün görür gerçek yüzlerini ona bsey yaptiklarinda merak etme şimdi eşim de ben de hiç biriyle konuşmuyoruz kendi oğlunu dayilarina teyzeleri ne kötüleyen bir anne düşünün çok kötü kalpli yani her anne anne değil malesef
0 oy
(252 puan) tarafından
Benim annemde babamın 2. Evliliği ve bayramlarda bile gözümün önünde diğer torunlara harçlık verirlerdi bana vermezlerdi. Bazı aileler kendi seçmediklerini gelin olarak kabul etmek istemiyorlar. Kendi seçtiklerinde de boşanma istememe oluyo bi anlasalar keşke. Sen bence hiç kafana takma inan ki yapmamaları daha iyi. Yaptıklarında hak sahibi görürler kendilerini bir de.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 230 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 785 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (881 puan) tarafından soruldu
+1 oy
61 cevap 1,775 göst.
6 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Linaaa_ (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 505 göst.