0 oy
927 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Kızlar benim kaynanam bazen bişey alınır yapılır onun parasını ne kadara alınır söyler durur Buda benim hiç hoşuma gitmez kayınpederim oğluma kıyafet almış eşimde getirdi kayananamla aynı binadayız o da bakamaya geldi neyse eşime diyor ki bunlar işte 3bin TL vardır işte bu kadar alınmış der hep böyle yani bazen parası önemli değil der yalandan sonra fiyatını söyler yahu ben alın demedim ya almışsada Allah razı olsun derim teşekkür ederim beni ilgilendirmez ne kadar para verildiği eşime diyorum ki annen niye böyle diyor diye yok annem yabancı mı kötü birşey mi diye ben dedim ki kötü birşey değil dedim ama söylenmez böyle şeyler ayıp dedim benim annem alsa söylemez dedim ben sorarım annen alırsa dedi bende dedim niye soruyorsun ki annem söylemez dedim işte kaynanan biraz hasta ama böyle konuşması onla alakalı güya öyle der eşim ama değil sen benim anneme ***** mı demek istiyorsun falan dedim bende sacmala dedim sinirlendim senin benim anneme dediklerinin yanında ben bunu demişim hiç kalır dedim açtırma ağzımı dedim güldü sustu . **** oluyorum böyle insanlara 

15 Cevaplar

+1 oy
(119,275 puan) tarafından
Alinan seylerin parasini soyleyen insandan nefret ederim 
(253 puan) tarafından
Bende hiç sevmediğim için eşime söyledim sordum tabi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim kaynanam da oyle malesef ben de cok takiliyodum ama artik takmamaya calisiyorum sinirlerim bozuluyo cunku 
(253 puan) tarafından
Bende çoğu zaman takmıyorum ama bazen çok sinirime dokunuyor dayanamayıp söylüyorum eşime
0 oy
tarafından
Sende tabi alacan torunun oh de geç yâda annemde su kadar harcadı de üstünü siyle sustur esinle kavga etmeye bile değmez 
(253 puan) tarafından
İşte öyle pat diye laf yapıştırma huyum yok hele eşimin yanında öyle bişeyler diyemem maalesef anasına bana demediğini bırakmaz tabiki alacaklar ama ben olsam o kadar para vermem
0 oy
(903 puan) tarafından
En ayar olduğum konu eşler arası vede aile içinde maddiyat lafının yapılması çok şükür öyle sorunlarım yoktur ama olsa da gerçekten sinir olurdum 
tarafından
Sen kaç yaşındasın  ufak duruyon baya :D
(903 puan) tarafından
Ufacık bişeyim zaten 24 e çeyrek var :) 23 buçuk
tarafından
Pek de ufak degilmssn:D
(903 puan) tarafından
Üzdün :))))) ama ufak sandığına göre o kadar göstermiyorum demekki
0 oy
(14,030 puan) tarafından
İnan ki kaynanam herseyin ücretini fiyatını söyler herseyin ama markete gider bisküvi alır gelir bu kadar şey 20 tl tuttu der mesela elbise alır bu elbise 100 tl der ne bileyim herseyin ama herseyin fiyatını söyler ay gına geldi artık napayım ya bana ne faturası 40 TL olmuş ay ben nasıl oducem görüyor musun 40 tl olmuş diyor ya çalışıyor olsam dicem hani işittiriyor. Bende duymazdan geliyorum ne desem boş çünkü anlamıyor laf sokmalarımı 
(253 puan) tarafından
Benim kaynanada söyler ama bu kadar değil tabii bende boş bulup pek dert etmem ama bazen aşırı sinirime dokunan şeyler oluyor
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Verdiği paraya üzülmüyosa işte tüh çok gitti vs demiyosa bu kadarcık şeyde ne sinirlenecek bişey yok kendinizi germeyin böyle ufak şeyler yüzünden bende kahnanama hemen sorarım anne ne kadar verdin diye çok savurtgan çünkü kesin kazıklanmıltır siye düşünürüm
(253 puan) tarafından
Daha neler diyor da kaynanam boş boş konuşuyor onları demiyorum bile eşime ben bu konularda para lafının edilmesini hiç sevmem ve ben olsam bu kadar para vermem napayım ben ver demedim sonuçta o çok düşünüyorsa desin kocasına
0 oy
(2,963 puan) tarafından

Benimde annem öyle 2 tlye bişey bile alsa o 2 tl olur 2 bin tl sonra köydekilere kadar anlatır ballandira ballandira sonra da der ki parasinda değilim laf geçti söyledim öylesine der :unsure:

(253 puan) tarafından
He yaaa hep işte yalandan o laflar yok işte parasını önemli değil yok laf arasında öylesine söyledim tabi tabi neyi nasıl söylediklerini anlamıyoruz salağız sanki
(2,963 puan) tarafından
Bizim gelinde sinir olur bende çok kızarım ama hep yapar bunu bi susmaz Allahtan ben bir çöp bile istemem istemediğim halde ona da laf yapar burnun havada diye amaan ne bileyim uğraşmak zor bunlarla... sen ben yapsak gençler cahiller derler kendileri yapınca ne yaptim ki ne dedim ki diye aptala yatarlar
0 oy
tarafından

Bu iyi kaynanaymis yine alıyor benimkide surat asıp beni siniyor kızıma laf eder güler ben dönünce sanki ben yokmuşum gibi yapar eşimle konuşur ağzına fırın küreğini soktuğu.m madem öyle yapacaktin ne diye gelin diye istemeye geldin iki kere hizmetçilik edecekmisim ona yok ya ben anamın evinde öyle iş görmedim kendi işimi zor görüyorum küçük çocukla neymsi inip yardim edecekmisim hersyee susacakmisim Allah ömrünü kısa eylesin kadın yine beni sinirlendirdi ya:angry:

(253 puan) tarafından
Gelin değil köle diye mi almış seniiii saçmalığa bak bak kocan senden bunları istemiyorsa hiç takma yapma canım o istediği kadar istesin söyleşin benim kaynanamda söylemez ama belli eder işte ona hizmet edelim falan filan bizde aynı binadayız her gün inmem valla öyle yapmamda
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Söyleyiş tarzı önemli canım hani böyle söylemek var söylemek var tabi. Benim Kaynanam da söyler ama kötü niyetle söylemediğini bilirim su kadara aldım deyip yüzüne vurur gibi ses tonuyla söylüyorsa o zaman ben de kötü niyet ararım ama normal söylüyorsa samimiyetten dolayıdır
0 oy
(616 puan) tarafından
Ay benimkide öyle geçen oğluma 10 TL ye kamyon almış 100 olmuştur söylediği oğlum ilk torun bu arada doğduğundan beri sayildiir aldığı he alsın diye demiyorum çok şükür anne babası başında oğlumun alırız ama ben alıp söylenince hoşuma gitmiyor 
0 oy
(302 puan) tarafından
ay keşke bişy alsalarda parasını söleseler hic bişi almadılar 1bucuk yaşındayız 5tl harçlık bile yok ben napıyorum yeni bişy giydirdimmi ay güzelmiş nerden aldınız deilermi görümceler kaynanam annanesi almıl dayısı almış diyorum dogum hediyesi ble takmadılar sözde adını koyduk daha alacaklar gecen eşime dedim mahallrmizde bi dede var o bile sürekli bişy alır harclık verr sennkilerden daha ii adam bak diyom daha olalı hediye almadılar hediyesini evlenince iksi bi arada taksınlar bari dedim
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Varya benimkisi de aynı. Ben o yüzden bişey alsın yapsın istemiyorum hiç. Kayinbabam hediye filan alsın hemen arayıp beğendin mi şu kadar vermiş filan der.. ayak üstü neyi ne kadara aldığını hemen anlatır övünür. Genel olarak iyi kadındır ama biraz Usul erkan bilse iyi olurdu. 
0 oy
(103 puan) tarafından
Benim kaynanam lafını etmez alır alınama bisey de demez ama hergün iş çıkışı eve gelirken aldığı şeyleri sayar şunu şu kadar aldım bunu böyle aldım şu kadar param gitti bugün işyerinde şunu ettim bunu ettim kafa şişirir yani hergün bende sinir oluyorum. Eşim de diyo anne sen neden hep yaptığın seylerinsayiyosun diye ama hala aynı bende dinlemiyorum artık 
0 oy
tarafından
Benim kaynanada öyle. Rakam belirtmesede çok pahalı der bilmem su kadar kaliteli marka falan der. Nolacaksa sanki
0 oy
(4,961 puan) tarafından
O söylerken hiç tepki verme aliyosa kendi torununa aliyo sen ismarlamiyosun bazı insanların böyle huyu vardır canım belki alışkanlık olarak söylüyor.. sen tepkisiz kal bı kere teşekkür et geç

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 781 göst.
0 oy
8 cevap 238 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 886 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 223 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu