0 oy
644 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (191 puan) tarafından
Daha yeni geldi başıma oğlum banyoya girmek istedi kapıyı kapatınca sinirlendi başladı ağlamaya bende her zaman ki hali deyip bakmadım sonra bi baktım ki nefesini tutmuş morariyo çocuk kilitlendim eşime seslendim hemen o aldı kucağına. Sonra normal halde ağlamaya başladı. Şimdi netten baktım katılma nöbetiymis..

Geçici durum 4 5 yasında geciyormus ama nasıl bir yol izlemem lazım benim bilmiyorum 

Çocuğu bu sekilde olan var mı 

20 Cevaplar

0 oy
(119,112 puan) tarafından
O an burnuna üfleyin bebegin
(191 puan) tarafından
Tamam canım sağol
tarafından
Ben sırtına vurdum öyle kendine geldi cnm yüzüne mi üflemek gerekiyormuş
(191 puan) tarafından
Bende dili boğazına kaçtı sandım ters çevirdim ama burnuna üflemek lazımmış bi de yan yatırmak lazım
(119,112 puan) tarafından
O an nefessiz kaliyo burnuna üfleyince düzelir kuzey 1 kez oyle katildi snr bana burnuna ufle dediler
-Reklam-
0 oy
(2,962 puan) tarafından

Yeğenim öyle her seferinde bir panik havasi oluyor dudakları morarıyor pek birşey yapmiyorlar ağlayınca hemen susturmaya çalışıyorlar o kadar aceba bir çaresi var mıdır :ermm:

(191 puan) tarafından
Tıbben bir çaresi ilacı falan yokmuş canım ya demir eksikliği yada nörolojik kardiyolojik bir sorundan öyle yapabiliyorlarmış bazıları da sinirlenince falan iste
(2,962 puan) tarafından
Hmm bizimki baya sinirli bir bebekti şimdi 7 aylık ama hala aynı bir sinirli ki sorma sanki koca insan gibi sinirleniyor
(191 puan) tarafından
14 aylık benim ki bu aralar diş çıkarıyor sinirli normalde de sinirli
(2,962 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bacım zor valla
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Benim 1 yasinda kizim var o da oyle agliyor :( kotu birsey mi bu
(191 puan) tarafından
Valla ben çok panik oldum onu öyle görünce inşallah bi daha yapmaz.
0 oy
tarafından
Uğunuyor canım uğundurma cimcikle ağlat 
tarafından
Tekrarlamaz inşallah canım ya
(191 puan) tarafından
Ben dili boğazına kaçtı sandım ters çevirdim baktim hala nefes almıyor esim yüz üstü kanepeye uzattı sonra normal bir şekilde ağladı
(191 puan) tarafından
İnşallah canım aklım çıktı bir şey olacak diye
tarafından
Kuzenimin kızıda öyle ağlardı şükür düzeldi huy edinmesin kuzum dikkat et olmaz inşallah çok zor bir durum
(191 puan) tarafından
Ne zaman duzeldi canım
0 oy
tarafından
Demek ki benim kızımda da var bu. Çünkü ne zaman şiddetli ağlasa nefessiz kalıyor. Hatta 1 buçuk yaşındayken hastanede serum aldı zor bela serumu taktık. Sonra serum bitince hemşire çıkarmak için geldi görünce çok korktu bi anda ağlama krizi geçirdi ve nefessiz kaldı biz o hastane koridorunda doktorun odasına nasılda koştuk bilmiyorum serum yerlerde sürünüyordu kapı bütün herkes görünce ayy çocuk gidiyo diye bağırdı doktor direk aldı kucağına bi şekilde düzeldi hayatımızın en zor anıydı. Ama artık kızım huy edindi ilaç içerken bile aynı durum kaç defa boğularak kustu ilacı o kadar zor ki hasta olcak diye ödümüz kopuyor çünkü hastaneye gidersek iğne falan imkansız ki geçen hafta gittik tabiki iğne yaptırmadı hemşire de baktı ki baya kriz geçiriyor 3 kişi tutamıyoruz cesaret edemedi yapamıyorum dedi. Ve kızım 28 aylık 
(191 puan) tarafından
Hâlâ aynı şekilde kendini nefessiz bırakacak şekilde mi ağlıyor canım
tarafından
Evet canım yani artık zorlamıyoruz bizde pes ediyoruz ki yine nefessiz kalmasın diye mesela şurubu zorla ağzına koyarsam direk boğulur ve kusar. Mümkün değil o şurubu içirmek. Bin tane oyun yapıyorum çikolata gibi gösteriyorum o şekilde kandırıp şurubu içiyor tabi anlıyor hemen boğulmuş gibi yapıyo bende o anda hemen ilgisini başka bişeye çekiyorum işte mesela aa bak kapı çaldı kim geldi falan diyorum. Eğer o anda dur kusma falan desem anında kusuyor. Yemek yerken de öyle yemek istemiyorsa direk boğuluyor kusuyor fena huy edindi bunu. Ağlamasa bile bi anda kıpkırmızı oluyo bende hemen eğiyorum aşağı doğru direk yemeği kusuyor. Ama yani genellikle şiddetli ağlamaların sonu boğulma ve kusma
(191 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun inşallah en kisa zamanda düzelirler çocuklarımız
tarafından
İnşallah canım amiin
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Çok tepki vermeyin çocuk huy ediniyo. O an dikkatini dağıtmaya çalışın sevdiği biseyi eline verin yüzüne su sürün ama panik olmayın. Eğer sürekli panik yaparsanız bütün ağlamalarin da huy edinir
(191 puan) tarafından
Ağlamayı huy edinmesin diye inan aglayinca bakmıyorum hatta ağla oğlum diyorum bi mühlet sonra kendisi susuyor ben tepki vermeyince yine o şekilde davrandim baktım nefesini tutmuş morariyo. İnşallah huy edinmez tavsiyen için çok teşekkür ederim sağol
(1,165 puan) tarafından
İnşallah canım sen yakının da sevdiği bişey bulundur yada TV de bişey gösterin falan dikkati dagilsin. Allah yardimcin olsun. Benim ki de 5 6 aylikken yapardı 14 aylık şimdi geçti hamdolsun
(191 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Uzulmemesi aglamamasi lazim cocuk bu zor yani ama yine de dikkatli olun nerde ne zaman olacagi belli olmuyo gecmis olsun benim kuzenimde de vardi 4 yasinda birakti cok sukur
(191 puan) tarafından
Sağol canım inşallah erken bırakır yoksa her defasında ölüp ölüp dirilecem galiba
tarafından
Ay Allah korusun sakin olun dedigim gibi uzmemeye calisin en basitinden şöyle ornek verim benim kuzenim dayımla disari cikmak istedi dayim goturmedi diye pesinden bayildi suan 5 yasinda 1 yildir oyle bi sıkıntısı yok cok sukur
(191 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım sağol
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Yüzüne doğru ufleyin birdaha olursa çok geçmiş olsun
(191 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
oğlum 1 yaşında daha 2 ay önce yaşadımçöpü karıştıryordu kızdım başka yere aldım niye aldım diye ağlamaya başladı arkamı dönüp salata yapmaya devam ettim sesi kesildi sustu sanıyorum kardeşim birden refleksle kucağına aldı görünce şok geçirdim yüzü dudakları kulakları mosmor ağzı açık sesi gitmiş resmen kendinden geçmişti sirtina vurdum kendine geldi ama ben öldüm o an birnsure suratı ben beyaz oldu ani tekrar yaşadım Rabbim göstermesin :/
(191 puan) tarafından
Amin amin canım benim de öyle oldu valla aklım çıktı
0 oy
(385 puan) tarafından
Tanidigimin ki ileri boyut. Kitlenip aglamaya basliyor bazen titriyor uyanamiyor bazen , hastanelik olduguda oluyor , elinizden geldigince aglatmamaya calisin Allah yardimciniz olsun 
(191 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
tarafından
Kardeşim iki yıl katılma nöbeti ile yaşadı annem garip ağlamasın diye neler yaptı ama kardeşim her seferinde morardı kaldi. En son bı komşusu burnuna ufur sonra çocuğa sakın yaklaş bağırma yanında nöbet gecirirken dedi. Annem de aynen öyle yaptı nöbeti bitmedi ama Cook kısa surdu iki yıl sonra da bir anda kayboldu gitti. Nöbet aninda siz de bağırıp panik yaparsanz çocuğun nöbeti uzun ve riskli oluyor siz sakın olun ve annem canmm kuzum gibi hoş şeyler söyleyin. Çok geçmiş olsun
(191 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım tavsiyen için.
tarafından
Ne demek rica ederim :)
0 oy
(901 puan) tarafından
Bizde 4 oldu aynı daha fazlasını yaşadık canı yanınca bir anda ses seda gidiyor aglıyor ama ses yok agzı açık morarıyo ölümden dönüyoruz kaç oldu bugün de oldu allahtan 4 kere oldugunda annem lere denk geliyor tek olsam bende giderim yıgılır orda korkuyorum bir gün ölecek diye ama şiddetli canı yanınca öyle oluyor 13 aylık olcaz bizde hangi doktora gitmek lazım acaba 
0 oy
(704 puan) tarafından
2 kere basıma geldi iki ay arayla benimde kızım 16 aylık öldüm öldm dirildim resmen çok sinirlenince uykusu olunca yapıyor onu fark ettim aglatmamaya calısın o kadar diyorlar huy haline getirebiliyormus bebekler bunu doktorumuzla tekrar görüsücem bu hafta bende.
0 oy
(409 puan) tarafından
Benim oğlum doğduğundan beri öyle oluyor ama büyüdükçe azaldı şimdi 21 aylık arada bir yine olur ama üstüne düşmem ilk başlarda panik yapmıştık sonradan araştırdım üstüne düşmemek gerekiyormuş öyle öyle unutuyormuş öyle olunca rahat bırakıyorum sakinliyor ondan sonra gidip sarılıyorum yada kendi geliyor huy edinmesin diye uğraşıyorum üstünü değiştirirken çok yapardı büyüdükçe farkına varıyor 
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Rabbim sifa versin amin
0 oy
(25,224 puan) tarafından
2 aylıkken oluyordu doktora götürdük doktor görmek için ağlattı baya katıldı morardı normal bebek katılması dedi zamanla düzelicek dedi 3 aylıkken düzeldi zaten o kadar ağlamadan her ihtiyacını gideriyorum şükür ağlamıyor. Ağlstırken doktor parmaklarına dudak ve diline baktı morarma varsa tehlikeli dedi çok şükür morarma yoktu normal dedi. 
0 oy
(712 puan) tarafından
Canm eşimin kuzeninin çocuğu öyle simdi 8 yaşında okula gidiyo hala çok sinirlenir ağlarsa dediğin gibi oluyo ama sonrasında bayılıyormus doktor yaşı ilerledikçe geçer demis 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Canım öyle bir durum olduğunda öncelikle sakin ol sonra da çocuğunun poposunun iki yanağı var ya onları birbirine doğru sık o zaman düzeliyor :-)
0 oy
tarafından
Eltimin kızı da öyleydi kaynimda öyleymiş ağlayamaya başladı mı mosmor oluyor nefes alamıyor bayılıyordu şimdi 5 yaşında geçti artık 
0 oy
tarafından
Ne hamilelik ne dogum ne başka bisey bu hepsinden zor . Kızım elinden kumanda alsam ugunur bayılır giderdi.  Kac kez apartmanı ayağa kaldırdım kızım öldü diye. O kadar zor büyüttum ki  bağa bahçeye bile gitsek peşinde gezerdim düşecek ugunacak diye . Şimdi 5 yaşında 1 seneye yakındır olmuyor . 

Doktor ugundugu zaman sakın su değdirme dedi . Ağzına üfle dikkatini çekecek bisey soyle mesela kedi gelmiş falan de inşallah bidaha olmaz

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 260 göst.
22 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
11 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ehfzy (4,034 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 163 göst.
2 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ikiipasaannesi. (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 260 göst.
13 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmeleklerim (7,768 puan) tarafından soruldu

378,177 soru

11,318,665 cevap

34,765 kullanıcı

...