0 oy
362 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar 40 hafta 2 günlük olduk hiç sancım yok ne su var ne nişan sabah kontrolüm var ya suni vericek yada max.   41 e kadar bekliycek suni ile doğuranlara sorum süreç nasıl ilerliyor zor mu suni kaç saatte doğurdunuz? 

16 Cevaplar

0 oy
(590 puan) tarafından
40+3 suni sanciyla dogum yapttim ilk farkettmedim yani hic hissetmedim serum bitmeye yakin artik hissetmeye basladim adet sancisi gibi aralikli girip cikiyor oda bebek kanala girdimi oluyor agrilarin o arada nefes alip ver hizli hizli agrin azaliyor bagrinca gecmiyir
(774 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ben suni sancı alıp sezeryan olanlardanım canım.

8 saat suni sancı aldım 4 cm açılma oldu ama bebek pisliğini yaptığı için acil sezeryana alındım.

Ama dayanılmayacak bi ağrı değil aralıklı adet sancısı gibi
(774 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(1,635 puan) tarafından
Normal yada sezeryan hiç farketmez. Sağlıkla al kucağına gerisi önemli değil.
Herşey gönlünce olsun inşallah
(774 puan) tarafından
Tabiki canım benim Amin inşallah o sağlıklı olsun yeterki :)
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Valla benim çok kolay ilerledi inşallah benm gibi olur oglen 2 de suni sancı verildi yavaş yavaş arttilirdi aksam üzeri 5.45 te doğum yaptim 
(774 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim banada bekleyen tüm annelerede sağ salim evladını kucağına almayı nasip etsin :)
(5,938 puan) tarafından
Amin canım amin mevlam yar ve yardımcın olsun bir avazda doğurursun inşallah
(774 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)
0 oy
(19 puan) tarafından
Ben 39+2 de doğum yaptım çatı muayenesinde 3 cm açıklık vardı gebelik şekeri vardı ben de o yüzden doktor beklemek istemedi suni sancı verdi ilk başlarda bişey hissetmiyorsun ama serum bitmesine yakın ağrılar başlıyor ilk başta adet ağrısı gibi giriyor ara ara sonra sıklaşıyor ben saat 8 den öğlen 1 buçuğa kadar sancı çektim sonra yeterli açılma oldu 10 cm yani doğuma girdim doğumun da 8 dakika sürdü zor olmadı yani benim için hayırlı doğumlar versin Allah size de :) 
(774 puan) tarafından
Amin canım inşallah teşekkür ederim
0 oy
(620 puan) tarafından
38. haftada suyum geldi suni verdiler canım. Serum yarıya gelmeden doğumum oldu. 6saat falan bekledim heralde serumla. İlk başta hiç bi şey hissetmiyorsun, sonrara doğru hafif hafif sancı artıyor.Ben sonlarda bağırdim istemsiz. Sanci gelince ayakta durmak hizlandiriyormus, zorlansamda ayakta kaldım.Yurudum falan.Herkesin açılması farklı oluyor canım, benim hızlı ilerledi. Doğumum da tek ıkınmada oldu. İnşallah hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın canım. Düşünme doğumu hiç, herkesin farklı oluyor. O an gelince zaman hizlica ilerliyor anlamıyorsun ne olduğunu
(774 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Iki doğumum da suni sancı ile oldu .ilk olan çok zordu bahsetmek  istemiyorum ama 2. de sabah 10.30 da suni sancı verildi 1.5 saat sonra hafif hafif hissetmeye başladım, doğum yakinken biraz ağrı oluyor haliyle. 13.44 de doğum yaptım. Hiç bağırmadım, sürekli dua ettim, sancı geldi mi nefes alıp verdim, şükür geçti gitti. Kolay bir doğum oldu yani .
(774 puan) tarafından
Ne güzel canım teşekkür ederim
0 oy
(115 puan) tarafından
Bende 42 hafta oldum sandım çok az başladı suni sancı verdiler hava verdiler açılma 1 cm oldu sadece olması 2 gün suni sancı çektim en sonunda çocuk oksijensiz kaldı sezeryan aldilar
(774 puan) tarafından
Ah canım bebişin iyi mi şimdi
(115 puan) tarafından
Iyi çok şükür
(774 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım
0 oy
(15,856 puan) tarafından
41 haftalıkken suni sancı ile dogum yaptım. Suni sancı normal sancıya göre daha hızlı ilerliyor. Tabi bu herkeste aynı sonuç olacak diye bir şey yok. 4 cm açıklıkla hastaneye yatisim geldi sabaha kadar 6 oldu sonra serum takıldı suni sancı için. Serumla birlikte odanın icin de yürüdüm. Sonra sıcak duşa girdim belime karnıma bacak arama sıcak su tuttum. Ben duştayken ebeler geldi. Sancimin artmasını beklediler. Yani sancı var ama hissetmiyorum hissedeceğim kadar siddetlenecegini beklediler. Sonra suyumu patlattılar. Suyum gelir gelmez sancım geldi. Yarim saat 45 dk ye doğurdum 
(774 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım
0 oy
(370 puan) tarafından
38+2 de suyum geldiği için apar topar içeri alındım. Akşam 9da başladılar suni sancı vermeye sabah 7.45te doğurdum. Başta bişey hissetmedim ama gece yarısından sonra sancı artmaya başladı. Açılmam çookk zor oldu. Tam sezeryan alınacakkken bi anda 8cm açıklık oldu vazgeçtim. Zordu valla hiç yalan söyleyemeyeceğim. Ama benim Açılmam sabaha kadar hiç artmadı belkide ondan zordu. O sancıya bi kaç çocuk daha doğururdum. Belki seninki çabuk ilerler suniyi alıp 1 saat sonra doğuran bile var
(774 puan) tarafından
İnşallah canım sağol Allah razı olsun
0 oy
(680 puan) tarafından
8 saate sadece suni sancıyla doğurdum ilk sancılar rahat dayanabiliyorsun doğuma yakın zorlaşıyor ama Allah güc veriyor 
(774 puan) tarafından
Ah canım sağol
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kisinin bünyesine bağlı o suni işi 
(774 puan) tarafından
Evet canım öyleymiş çok sağol
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Canm korkutmak istemm 3. Dogumumm ilk kez suni sanci verdilerr dogum sirasinda ikinamiyosunn gercek sancii olmadigi icin cok zorlandim biraz daha bekletirse beklee. 
(4,152 puan) tarafından
Aynn kendi sancin olunca ikiniyosun ama suni sanci berbaat.
(774 puan) tarafından
Demi çok zor
(4,152 puan) tarafından
Hemde nasil
(5,308 puan) tarafından
Bnde maf oldum yaa kocam başımda duryordu sancı geldikçe yumruk atyordum eşime ağzım dilim kup kuru olmuş tu ıkınamıyordum vaala
(4,152 puan) tarafından
Bnm esim doguma girdi hadi canm dedikce bağırmıştım  olmuyo diee dogum yaoali tam bir ay olduu halaa ruyama giriyo. Yalvarmistim suni sanci vermeyin die. Kii bmm 5 santim acikligim vardi
0 oy
(492 puan) tarafından
O an sadece ölmek istedim 
(774 puan) tarafından
Kız deme öyle Allah büyük :)
(492 puan) tarafından
Doğrular ☺️☺️
(774 puan) tarafından
:))))
0 oy
(4,725 puan) tarafından
6 saatte doğurdum, bebegimin başı doğum kanalına girseydi daha erken doğum olurdu. Zor ama sonu çok güzel, Allah dayanma gücü versin ve bebeğin sağlıkla gelsin ❣️
(774 puan) tarafından
Amin canım inşallah teşekkür ederim :)
0 oy
(5,308 puan) tarafından
36 hftamda doğum ettım suni ile 4 saat süreç hep dua ettim tabı zorluğu çpk tu bnm için ama Allah yardım edyor 
(774 puan) tarafından
Ah canım rabbim bağışlasın evladını
(5,308 puan) tarafından
Zordu vlla Amin rabbim yardımcn olsun inşşalah
(774 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Canım sancın her türlü sunzor ama gelmeyen bebek suniylede gelmiyor olmayınca olmuyor . İnşallah en kısa sürede doğum yaparsın . Ben 5 cm açılınca serima bişey kattılar sanırım.suni sona bı saat sancı bastırdı sona çıktı o kadar çektim ins sende kolay olur
(774 puan) tarafından
Amin canım inşallah :)

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 375 göst.
+1 oy
20 cevap 664 göst.
0 oy
8 cevap 117 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde baharsena (1,189 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 531 göst.