0 oy
469 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Merhaba kizlar konu şöyle 2 yıllık evliyim bir de eltimle kaynım var onlar da 2 yıllık evli. Eltim ve kaynım kayinvalidemle ve kayinbabamla gorusmuyo. Sebebi ise eltimi istememeleri oğluna layık bulmamalari nişanlılık doneminde kötü davrandilar eltime evlendi hala iyi davranmadılar. Kaynım ve eltim de en son kocamin ailesiyle iletişimi kesti eşimle de iletişimi kestiler çünkü eşim annesiyle babasından yana. Kaynanam başka şehirde ama oğluna sürekli diğer oğlunun kendisini ne kadar üzdüğünü anlatarak eşimin de öyle olmaması için ona kendini acindiriyo. Bu kez eşim kardeşi gibi olmamak için bana haksızlık yapiyo misal kaynanamın evine tatile gidince kizkardeslerini biizimle her yere goturuyo tek başına pek bi yere çıkamıyoruz bana bi güzel söz söyleyince hemen arkasından annesine de güzel söz söylüyor bunun gibi hareketleri var. Daha önce eşim bana annesinin trip atmasından korktuğunu söylemişti laf arasında çok eskiden söylemişti. Şu an asla böyle bi itirafta bulunmaz ben konuyu açsam asla kabul da etmez çünkü daha önce konustum fayda etmedi ben bu durumdan çok rahatsizim ne yapmalıyım sizce normalde eşimle iyi anlaşıyoruz ama bu konuda ne yapacagimi sasirdim bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

4 Cevaplar

0 oy
(22,072 puan) tarafından
Hey postttttuste ciksin
-Reklam-
0 oy
(118,983 puan) tarafından
Eltin tam benim kafadanmis
(11 puan) tarafından
Senin de mi durumun aynı yoksa eltimle
(118,983 puan) tarafından
Hee kiz  aymi valla
(11 puan) tarafından
Iyi en azından kocan yanindaysa
0 oy
(948 puan) tarafından
Hayy ben böyle kocanın topuğuna sıkarım valla anne kuzusu kuzum bırak sen karışma sen karıştıkça sen suçlu olursun ilerde bu yaptığın hem kayinin hem eltin hem kaynana hem kocana kötülük yapmış olur derler bırak rahat kafan yorma bacım kafanı yorma valla dertsiz başa dert Alcan
(11 puan) tarafından
Ben ne yazmak istediniz pek anlamadim desemiyi biseyler belli ki ama anlayamadım
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kaynananın sana karşı bir kötülüğü yoksa. Sen kocandan daha iyi ol ona karşı. Eşin annesine çok düşkün demekki. Sende onun kadar düşkün olursan eşinin gözünde sende kıymetli olursun.  Haksızlığa uğramadığın sürece iyi geçinmeni tavsiye ederim. Sırf sana daha düşkün olsun diye tatsızlık çıkarman fayda etmez.  Bir insanı ne kadar birinden uzaklaştırmaya çalışırsan oraya yönelir. En güzeli tam tersini uygulamak tecrübeyle sabit. Anneni arayalım annene gidelim annenleri çağıralım diyeceksin. Bir süre sonra kendileri sıkılıp vazgeçiyor. 
(11 puan) tarafından
Hamileyken canım kavun istedi eşim koştu aldı sen layt erkek olmuşsun dediler ben nasıl kendilerine iyi duygular  besleyeyim öncesinde besledim kötü biri olmadığımı ispatlamaya çalıştım onlara çocuklarını elinden almış gibi olmayayim diye çabaladım ama artık içimden gelmiyo
(273 puan) tarafından
Aynen canım bende de öyle bir durum oldu şimdi seviyor musun desen kesinlikle hayır hatta yüzünü bile görmek istemiyorum diyebilirim ama eşim için mecbur seviyormuş iyiymiş gibi yapcam öyle yapınca belki değişir umuduyla çünkü sinsi kaynanam hep öyle yapıyor oğlunun bir dediğini iki etmiyor bana da onun önünde iyi davranıyor ben birşey yapsam hemen eşime yetiştiriyor o yüzden bende öyle yapacam bakalım el mi yaman Bey mi yaman
(11 puan) tarafından
Ben benimkinin değişeceğine inanmıyorum iyi de olsam kötü de olsam sadece allah bana sabır versin dayanma gücü versin çünkü hiç güzel şeyler yaşamadım kim ne yapıyorsa allahindan bulsun allaha havale ettim ben
(273 puan) tarafından
Amin canım amin kız bende çok şeyler yaşadım kaynanam kaç kere gördüm oğlunu bana karşı doldurduğunu önünde benim alehime konuştuğunu ben doğum yaptım 6. Günü eşimle ailesi bana geldi kavga ettiler kaynanam ne laf varsa söyledi ben senin çocuğuna hoca bulmak zorunda değilim bilmem ne banane senin çocuğundan Allah sana benimki gibi bir oğlan senin gibi de bir gelin versin bilmem ne bilmem ne bunları eşim yokken söylüyor eşimin yanında da Allah oglumun yardımcısı olsun sen idare nedir bilmiyorsun benim oğlum gibisini zor bulursun herşey senin suçun sen hicbirsy haketmiyorsun işte daha neler neler eşimin yanında bana o.ruspu şeref.iz dedi kizima bana nalet okudu eşim ağzını açıp tek laf etmedi daha üstüne benim üzerime yürüdü sus lan die o ameliyatlı halimle
(273 puan) tarafından
Yani seni çok iyi anlarım Allah kimseye böyle kaynana es vermesin Allah kimseyi böyle dertle sinamasin çok zor yani daha doğrusu ben eşim için değil kızım için iyi olmak zorundayım ki kızım güzel bir yuvada olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 141 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde Mzzalperen0 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde Mzzalperen0 (8 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 333 göst.
0 oy
26 cevap 697 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu