0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
Daha 1 ay oldu alalı bakliyat kutusunda gördüm kurtlanmıs napcam sımdı ben o kadar princi ziyan mı olcak :((

21 Cevaplar

+1 oy
(225 puan) tarafından
Bakliyatarin çok sıcak veya güneş alan bir yerdeyse yerini değiştir serin ve direk güneş ışığı almaması lazım
-Reklam-
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Ya yeri sicaktir ya güneş almıştır yada nemli bir yere koymussundur durduk yere kurtlanmaz

(134 puan) tarafından
Yeri sıcak sanırım.
(27,353 puan) tarafından
Evet olabilir bir tepsiye dok hava alsın kurtarabildigini kurtar
+1 oy
(3,282 puan) tarafından
Su değdiysede olur canım 
0 oy
tarafından
Kutu ne plastik.mi cam.olsa iyi olur defne yapragi al icine at bakliyatlarinin bir iki tane
(134 puan) tarafından
Cam.. :(  denim bakım
tarafından
Evin sicak bide sanirim ondan en iyisi buzdolabina koy sen devamli oluyo diyosun
0 oy
tarafından
Benim evim çok sıcak dışarıda hiç bir şeyi tutamıyorum kurubaklagil bakliyat un makarna ne varsa buzdolabında bir gün dursun dışarda anında guvelenir bir daha pır pır uçuşurlar evde sınır oluyorum 
(134 puan) tarafından
Benımde yaaa :(( dolaba koyuncada yer tutuyor
tarafından
Valla ne yapalım canım yoksa tüm araya gidiyo 2 5 kiloluk alıyorum atıyorum dolaba topluca alamıyorum zaten yoksa ziyan olup gidiyo
0 oy
(85 puan) tarafından
Kaba koyduğunda içene bi avuç tuz at o zaman kurtlanmaz. Ama muhafaza ettiğin yer de önemli tabi
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Buzdolabina koy ben artik oyle yapiyorum hemen kurtlaniyo
0 oy
(616 puan) tarafından
Ben dolapta saklıyorum hiç sknti yaşamadım canım şuan unum bile orada 
(616 puan) tarafından
Buzdolabında yani
0 oy
(322 puan) tarafından
Igne deligi kadar da olsa nemliyse islaksa ondan da oluyor. Koymadan önce kapak dahil iyice kurula. 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Ev sıcaksa ondan olur birdahaki sefere içine bolca tuz at sineklenme ve kurt yapmaz toplu pirinç aldığımız bı yer var orası öyle dedi bize hep öyle yaptım çok şükür hiç birşey olmadi
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Eşimin tarafı pirinç eker bana da 25 kilo yollar. Cnm sıcağı sevmez tuz at bol bol  eğer fazla pirincin oluyorsa dök elekten geçir dip tozu böcek Kürt yapar başıma geldi cnki. Buzdolabının teknesinde tut ben öle yapiyorum
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Pirinç tam kurutulmamıştır 
0 oy
tarafından
Ben buzdolabına koydum bütün bakliyatlari çok şükür hiç sorun yok
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Ayıklayıp kullan birşey olmaz canım. Ama kesinlikle nemlendirme. İçine defne yaprağı koy kutunun. Pirinci alırken dikkatli ol aldığın kap nemli ıslak olmasın ondan olur
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Sarımsak koy kabuklu sekilde
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Alla alla bnm bildiğim sıcaktan kurtlanırda bilmedim 
0 oy
tarafından
Sıcakta durmasın bi kaba boşalt mesela yoğurt kabı ağzı kapaklı birsey içine de 1 kg pirinç 1 avuç tuz koy öyle hiç birsey olmaz 
0 oy
tarafından
Evin nemli olabilir balkona birak
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Evin sıcaksa veya güneş görüyorsa kurtlanır. Benim de öyle oldu bütün bakliyatlarımı buzdolabinda muhafaza ediyorum
0 oy
(5,406 puan) tarafından
At gitsin yenilmez artık. Mecbur soğuk bir yer de muhafaza et ve az al

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 152 göst.
5 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadime665577__ (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 192 göst.
0 oy
9 cevap 202 göst.
+1 oy
12 cevap 369 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu

380,339 soru

11,388,190 cevap

34,892 kullanıcı

...