0 oy
460 göst.
Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
4 yaşında bı kızım 18 günlük bı oğlum var :( ben sanki yetemiyorum yada lohusa psikolojisi :( yani oğlumla ilgileniyorum bebek o ama kızıma yetemiyorum çocuğum birden boşluğa düşmüş gibi oldu geçen parka gitti komşu ile herkesin çocuğu oynuyor o oturuyor Candan baktım bütün çocukların anneleri vardı bı ben yoktum ve kızım oturuyordu oynamiyordu öyle bir zoruma gitti anlatamam sürekli ağlama krizlerim oluyor sadece kızıma uzuldugumden :(( bugün babanesine gitti geldi yanıma anne ben gidiyorum dedi kardesini öptü kokladi daha kapıdan çıkmadan ben ağlamaya başladım psikolojik olarak berbat durumdayım hiç böyle hayal etmemistim bu beni çok yoruyor ihmal ediyorum kızımı çok üzülüyorum napmam lazim iki çocuğu olanlar nasıl yapıyor bakıyor ikisine bir nasıl ilgileniyor akıl verin bana napmam lazim 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
havlar guzel canim sen gotur kkucuk bebeginide al 
-Reklam-
0 oy
(57 puan) tarafından
Aahh canim allah yardimcin olsun benim 3 ayim berbat gecti daha yeni yeni alisiyoruz kizim 5 yasinda oglum 4 aylik oldu..evet biraz ihmal ediliyo buyuk olan bana hic gecmeyecek gibi gelmisti ama bebegin huyunu öğrenince daha kolay oluyo idare etmek. Tabi esimin hakkini odeyemem Allah razi olsun hamileligim cok zor gecti hep kızımla o ilgilendi halada o daha aktif ilgi konusunda. Ama kızımda ablaliga alisti sanki 40im cikinca yardim aldim psikoloktan baska turlu basa cikamadim 
0 oy
tarafından
Ben bi kac gun once sancim war diye doktora gittim kizimida baba annesine giraktik oyle aglafimm onun icin uzulurse kiskanirsa onu sevmedigimi dusunurse diye benm bebegim daha dogmadi ama dusundukce aglayasim geliyor benim kizimda 2 yasinda napacagimi bilmiyorum 
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Aynı durumdayım kizim 8 yasinda oğlum daha 2 yaşında çok ihmal ettigimi düşünüyorum onu üzülüyorum 
(13 puan) tarafından
Üzülmemek elde degilki :(
0 oy
tarafından
Canım öncelikle kendini böyle üzme lütfen. Benim büyüğüm 7 buçuk yaşında küçüğüm 4 aylık olacak ona rağmen nasıl zorlanıyorum ki senin şuan bebişin çok küçük daha hiç düzeniniz oluşmadı hep meme, kucak ister hangimiz yetebiliriz.? Büyüğünde daha minik hepiniz alışmaya çalışıyorsunuz yeni düzene normal olarak. Hiç bir eksiğin yok inan bana. Bebeğiniz sadece az daha büuümeli o zaman keyif alacaksın ablası onun aguladığını görünce ona daha çok ısınacak sen kendine kızına biraz daha fazla zaman ayırabileceksin. Babasına verirsin arabasıyla onu gezdirir, siz abla olan kızınla zaman geçirir telafi edersin inan bana. Sağlıklı olsunlar yeter ki ve sende sağlıklı olmalısın ki hepsini ayakta tutmalısın. Bir kaç ay sabret o zamanlarınız daha güzel olacak, yani geçecek. Kendini yetemiyor gibi boş bir düşünceyle yorma, tadını çıkart. Bebeğin bir daha bu kadar minik olmayacak. Zaman hızlı geçiyor. 
(13 puan) tarafından
İnşallah atlatirim sağlıklı bı şekilde :(
0 oy
tarafından
Başkasıyla biyere yollama .sen çık onla cikabiliyorsan .sen biriyle yollarsan başından saviyorsun sanar.havalar güzel yarım saatte olsa sen çıkar bebeisi de köy arabasına .parkta karsindaymis ...sana da iyi gelir hem
(13 puan) tarafından
Bebeğim çok huysuz sürekli emmek istiyor kucak istiyor bı uyandimi birda çok zor uyuyor beni çok zorluyor keske cikabilsem
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Cok zor oluyor sevgimi hep büyük kızıma verdim ilk zamanlar küçüğü bebek onun ihtiyaçlarını gördüm kızım yanında yokken sevdim kokladım ama şuanda kızım kıskançlık krizleri başladı hiç böyle değildi dün kulağını ısırdı bu gun oturuyodu arkaya itti ayakta durmaya başladı kızım itiyo..  bu ara bende aynı çıkmazdayım rabbim kolaylık versin inşallah:/
(13 puan) tarafından
Amin inşallah :(
0 oy
(642 puan) tarafından
Benim oglan iki buçuk yasinda kiz 4 aylik. Lohusalik psikolojisi de seni su an etkiliyor. Kirkin cikinca daha iyi olacaksin insallah.

Soruna gelirsek,küçük uyuyunca hep büyükle oynuyorum oturuyorum. Bulasik  birikmis ev pismis ne yapayim cocuk daha önemli. Ikisinjn uykusunu denk getirirsem yemek yapiyorum yoksa esim isten geldiginde yapıyorum.  Emzirirken ozellikle buyukle sohbet edip ilgilenmeye çalışıyorum. Mümkün oldugunca rakip gostermemeye calisiyorum. Bazi seyleri yapmaya engel bebegin varlığı ama ben baska sebepler bulmaya calusiyorum ki onu düşman bellemesin.elbette zaman zaman krizlerim buhranlarim oluyor ama insan bi düzen olusturuyor eskisi gibi olamasa da. Bir de anneme geldim ben. Boylece oglum dışarıda zaman gecirebiliyor. Diger türlü hic cikaramiyordum. Penceren disariyi izliyordu üzülüyordum. Allah yardimcimiz olsun. Zorlugu var elbettw ama birkac seneye onlar arkadas olacak biz de daha rahat edecegiz ınsallah. Bazen kiskansa da kabullendi kardesini. Sevdigi seylerden vermek istediği oluyor.sevdigini de buradan anliyorum çünkü bize bile vermek istemez her zaman. Ozetle mumkun oldugunca ona sevginin azalmadigini her zaman ozel kalacağını hissettirmek lazim. Birlikte kek corba falan yapıyoruz bunlar da birebir ilgilenme gibi oluyor.hem isler yapilmis hem de hos vakit gecirmis oluyoruz. Seninki daha büyükmüş daha cok etkinlik yapabilirsin. Karsina alip konusabilirsin. Ve lutfen aglamakli halinden sıyrılıp cozume odaklan. Mutlaka annesinin hisleri yavrularına gecer çünkü. Bir de karsina alip konuş bence,bak yavrum sana olan sevgimjz asla degismedi. Sadece kardesin biraz büyüyüp kendi islerini yapabilene kadar onunla biraz daha fazla ilgilenmem gerek gibi. Bak elbiselerini giyemiyor. Bak yemegini kendi yiyemiyor. Bak konusup derdini anlatamiyor gibi. Insallah isine yarar. Bildigimden degil ayni dertten mustarip oldugjmdan fikrimi paylastim.insallah bi parca bile olsa merhem olur

(13 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ediyorum :(
(642 puan) tarafından
Kendini hic garip hissetme canim. Hepimjz ayni yollardan geciyoruz.hangi anneyle konuşsan ayni. Küçük olan 15 gün yogun bakimda kaldi mideden beslendi filan. Emzirmeye gel deneyelim dediklerinde oglumdan ayrilirken neredeyse hüngür hüngür aglayacaktim bebek nasilsa besleniyor oglum annesinden ayrildiginj bilir üzülür diye. Ordan hesap et. Sonra bebek emmedi beni,ama gördüm yani ilkinden de tecrube ettim iyiye gittigi belli. Tekrar aradim gelin beni alin bebek emmedi diye. Nasil mutluydum oglumun boynu bükük kalmayacak diye.halbuki öbürü yogun bakimda. Tezat gibi ama degil iste. Ikisine de anneyiz ikisi icin de elimizden gelen neyse yapmaya calisiyoruz..
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Benimde çok zoruma gitmişti bnmde kızım 4 bucuk yaşında saolsun annem çok ilgilendi eşim evde oldukça gezdirdi atlattik çok şükür oglun uyudukca kizinla ilgilenmeye çalış hassas oluyorlar
0 oy
(344 puan) tarafından
Canım birde şöyle düşün diğer çocuğu okula giden anneler var onların işi daha zor dersini çalıştır okula hazıla götür getir bunlar daha zor geçiçi bir dönemin içindesin herşey yoluna girecek zamanla kendini ona göre programlayacaksın

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 232 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Leyla233 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 403 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Leyla233 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 610 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 203 göst.