0 oy
527 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Normal mi kizlar sizce kayinvalidem yagli degil dedi sütun napmam lazim yaglanmasi için linclicek olan hic yazmasin moralim bozuk zaten:'(

18 Cevaplar

0 oy
(24 puan) tarafından
Biraz yağsız gibi sütun ondan canm
tarafından
Napmaliyim peki yagli olmasi icin cnm
(24 puan) tarafından
Canm benimde oyelydi  protein agirlikli  et ağırlıklı beslen bol kuruyemiş
tarafından
Tm cnm cok saol hemn aldırıyorum esime
(24 puan) tarafından
Emzirdikçe yağlanıyor kuzum  kafana takma hiç herkesin böyle oluyor ilk başta benim de oyelydi  eme eme süt yaglaniyor maşallah gayt yerinde sütun yeterli kafana takma boyk e şeyleri hic
tarafından
Tmm cnm sık sık emziriyorum yaglanir inslalah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay canım bişey olmaz sütun maşallah var bişey olmaz
tarafından
Oyle cnm ama yaramazmış bu süt
tarafından
Of şu kadınlar niye herşeye muhalefet Allahım insanin çocuğunu bile doya doya bakamiyo tövbe yarabbim üzülme sütun olduğuna şükret .  Ya emziremeseydin hiç olmasaydi
tarafından
Oyle tabiki şükürler olsun kötü niyetli degildir aslinda kayinvalidem ama sütun cok yağsız yaramaz diyince üzüldüm  acikcasi
tarafından
Bişey olmaz canım yarar yani
0 oy
tarafından
Canim bebeğin kaka yaoarken Pütürlü oluyorsa sütun yağldr
tarafından
Evet cnm pütürlü yapiyo
tarafından
O zaman yaglidir canm sıkma canını
tarafından
Insaallah cnm
0 oy
(859 puan) tarafından
Benimki de böyleydi ama kızım genede kilosu iyidi 
tarafından
Daha 37 gunluguz ilk ay iyiydi kilo alimi insaallah devam eder buyuk oglum kilo almazdi dogru duzgun bu da oyle olsun istemiyorum
0 oy
(140 puan) tarafından
Gogusten ilk gelen sutumu sagdiniz 
tarafından
Hayir 37 gunluk bebegim
(140 puan) tarafından
Önsut bu ozaman sulu olan kismi
tarafından
Gogus kalkani takıyorum birini emzirirken otekinden de akiyo ya iste bu akan sut
0 oy
tarafından
canım bu ön süt yağsız olur bıraz daha bekle sağ, arkadakı süt yağlı olan ona ulaşınca yağlı olduğunu göreceksın. bırak sen kayınvalıdeni konuşsun dursun. bu arada süt artırıcı ve yağlandirici şeyleri de yemeğe devam et. 
tarafından
Ne yiyevilirim  cnm mesela
tarafından
sütarttırıcı yulaf, bol su, dereotu, bulgur pilavi özellikle tahin helvası ceviz tarzı badem şeylerde iyi yağlandırıyor yani sabah kahvaltını ara öğünlerini güzel ye kalıtelı beslen. benım oğlum 9 aylık şükür hiç mama vermedim emziriyorum. bu arada sağım yapıyorum çalıştığım için. sağım yaparken beş dakka birini beş dakka birini döndürerek 25 dakıka sağıyorum.
0 oy
(5,053 puan) tarafından
Şu kaynana laflarına takılmayın ya dr bebeğin kilosuna ne dediği önemli cnm bnm
tarafından
37 gunluguz cnm  asi icin gittigimde kilosunu cok begendi hemsirler ama ne biliyim yagsiz süt yaramazmış
(5,053 puan) tarafından
Yok be bak hemşire iyi demiş sağlık önemli bak benim bebeğimin kiloduda az evet üzülüyorum ama canı sağ olsun
tarafından
Cok sukur cnm oyle
0 oy
(7,508 puan) tarafından
Ayyy su kayınvalidelere sinir oluyorum ne demek yaramaz sütun o ne kadar kıymetli haberin var mı hiç moralini bozma o sütun 4/1 kadar olması için gecelerce göz yaşı döken var . Bir de sütun yağlı kısmı sonra ki sağımda çıkar sen sadece sütünün varlığı ile mutlu ol yavrunu besle başka kimseye kulak verme canım
tarafından
:)) şükürler olsun cnm 2.bebegim ilk oglumda sütüm hic yoktu onuda biliyorum yani ne zor olduğunu:( simdi bunda var ama o da yagsizmis
0 oy
(1,909 puan) tarafından
Her annenin sütü bebeğine özeldir ve en etkili ilaçlardan  bin kat daha etkili  o sütü sana ceren rabbim senin bebeğine özel gönderdi onu şükret  canım sütün olduğu için sütün yağlı olması kilo aldırır senin bebeğin sağlıklıysa bunu dert etcek değilsindir umarım 
tarafından
Şükürler olsun sağlığıyla alakali bi problemimiz yok
Bnde hep dua ediyorum Rabbim evladimi gönderdin rızkınıza gönder diye insallah yeterlidir sutum de
(1,909 puan) tarafından
Emin ol yeterli kontrollerde söyler doktor yetmeseydi çok bilmişlerin seni üzmesine izin verme tamam tamam de geç
tarafından
:) tmm cnm saol
0 oy
(5,566 puan) tarafından
Evet canım yağsız biraz daha sarı olmalı hem yağlı olunca bebek güzel.kilo alıyor.  Bol ceviz ye havuç ye kırmızı et çok ye.  
tarafından
Tmm cnm cok saol dikkat edicem
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Çok merak ediyorum şu yağsız diyenler neye dayanarak diyolar azıcık açıp okusalar ya onları linçlemeyi çok isterdim. Süt bebeğin ihtiyacına göre salgılanır canım o an neye ihtiyacı varsa onu içerir bazen suyu fazla bazen yağı bebek hastaysa ona göre olur. İnanma yağsız diyenlere sütün bebeğinin neye ihtiyacı varsa ona göre olur. Sabah başka akşam başka olur. Saģlıkla emzir güzel güzel büyüsün kafana da takma böyle şeyler. 
tarafından
Amin  cnm inşalalh goruntusune bakarak.soyledi kayinvalidem yagsiz diye ama napalim olana şükür
(3,212 puan) tarafından
Yok canım saçmalamasın sen de her duyduğuna inanma kendine vücuduna bebeğine güven. Analiz mi ettirmiş kayınvaliden.
0 oy
tarafından
Bol bol ceviz ye canım aşırı yaglandiriyor sütü ve tahin helvası bu ikisini tek geçerim 
tarafından
Tahin helvasi hic sevmiyorum ama ceviz yerim
tarafından
Çikolata gofret seviyorsan beyaz çikolata ye canım oda çok iyi sutlendiriyo yaglandiriyo
tarafından
He bak onu yerim:) saol cnm benim
tarafından
Bide morlarını yüksek tut canım sütü moralde çok etkiliyor ;) bende bu günlere isinlanmak istiyorum ya gebelik beni çok strese sokuyor sanki sürekli birden kanama olacak gibi hissediyorum:)
tarafından
Allah korusun cnm  stres gebeliktede iyi degil yapma sende:)
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Sutun gayet iyi masaAllah bebegini bol bol emzir cok guzel sutun var annesi yarasin  bebise zaten pompa on sutu alir genellikle yagli sutu en fazla bebek ceker pompa degil o yuzden sen gogsun bosalana kdr emzir 
tarafından
Pompa sutu degil cnm bu hani bi gogsu emzirirken öteki akar ya gogus kalkanina gelen on süt bu cekilen sut degil yani
(5,913 puan) tarafından
Eee daha ne onsut fazla oldugu icin akar zaten hic kafana dert etme gayet iyi sutun var
0 oy
tarafından
Benimki oldu bitti böyle sütüm
0 oy
tarafından
Ama resmi kaldır kuzum Nazar Çeker, sütü olmayan anneler de var
0 oy
(5,373 puan) tarafından
Canım sadece görüntü olarak biliyorum benmkinin üstünde sarı yağ birirkiyodu hani normal sütten de bilirsin sennki yağsız gerçekten ama yağlı süt iyi mi vs hiç bi bilgim yok üzülme belki öyle olmasının bi farkı yoktur bi işe yaramıyodur yani bunu bilmiyoruz ki 
0 oy
(2,029 puan) tarafından
konuş konuş sütum de aynen böyle hatta biraz daha açık su rengine yakın  bebeğim 2 aylık 7 kilo maşallah çok tombis bebeğin 5 i gecik kaka yapıyorsa ve puturluyse yağlı dir takma
0 oy
(325 puan) tarafından
Resim falan görmedimde galiba su gibi rengi benimde öyleydi ama bebegim 2 kilo dogdu hemen toparlandi guzel kilo aldi cevisli bekmez sucuklari var kuruyemis olara badem kaju antep fistigi tukettigimde ise yagli bembeyaz oluyo

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
0 oy
2 cevap 57 göst.
24 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lavinya01 (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde duygumiray (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Lale030507 (271 puan) tarafından soruldu

399,870 soru

11,961,176 cevap

36,128 kullanıcı

...