0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bebeğim 4.5 aylık. Haftanın 2 günü şampuanı ile diğer günler saf su ile yıkıyorum. Oda sıcaklığı ideal ama bebeğimi hasta ederim diye de korkuyorum. Yıkama sebebim ise bebeğim yıkanmadan rahatlamıyor.. Sizce hasta eder miyim?

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hasta olur mu bilmem de israf yazık günah ya
tarafından
Neye israf anlayamadım. 1 kova suya mi ?
tarafından
Evet bir kova suya..
tarafından
Bebeğimin rahatı için yapıyorum , çeşmeyi açıp altına sokup saatlerce suyu akıtmıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.
-Reklam-
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Evin sıcaklığı kaç derece?

Bence normalse sorun olmaz
tarafından
Dışarısı çok soğuk olduğunda 27 28 oluyor içerisi. Eğer sıcaksa 26 27 de sabitleniyor. Yani şöyle söyleyeyim oğlumu yıkarken ben terliyorum :). Inşallah olmaz dediginiz gibi
(2,479 puan) tarafından
Ohoooo ev çok sıcak bile bişey olmaz canım. Ben 24 25 e ayarlıyorum zaten oda ısısı 25 seninki sıcak bişey olmaz
tarafından
Çok teşekkür ederim sağlıkla büyüsün inşallah tüm yavrular :) annelik işte hep bir evham
0 oy
tarafından
Alistiysa evin içinde sıcaksa hicbise olmaz, daha çabuk gelisir
tarafından
Evet maşallah suyu çok seviyor. Her gün aynı saatte başlıyoruz mızıldanmaya. Bende onun rahatladigini gördüğümde yıkamaya devam ediyorum ama insanın içi tedirgin oluyor mesela bugün kafasını yıkamadım sürekli kafasını islatmayayim dedim
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Ev sıcaksa bişey olmaz Allah ın izniyle canım bende 2 güne bir yıkıyorum suyu çok seviyor 
tarafından
Ne güzel. Suyu sevmeleri çok iyi. Onun huzurlu olması için sakinleşmesi için herşeyi yapıyorum ama tereddüt edince bir akıl danışayım dedim çok teşekkür ediyorum
(3,823 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Banyo yaparken ideal sicaklik 26 27 derece olmasi lazim evin evin sicaksa sorun olmaz yazin bende hergün yikiodum simdi haftafa 2 kez
tarafından
Evet dediginiz gibi 26 27 bazen 25 26 arası sabitleniyor. Onu yıkarken ben terliyorum mesela. Yıkanırken yoran bir bebek değil bıraksam kalıcak suda :)
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Ben soğuklar geldiğinden beri haftada 2 kez yıkıyorum
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bensw hergün yıkıyorum en iyisini yapıyorsun bebek yıkanmakla hasta olmaz aksine çok rahat eder 
tarafından
Içim i çok rahatlattınız çok teşekkür ederim. Bende bu düşüncede olduğum için hem temkinli hemde severek yapıyorum ama annelik işte hep bir korku. :)
(25,224 puan) tarafından
Bencede öyle biz bile yıkanınca ne kadar rahat ediyor çuz, bebek sadece kirlendiği içij yıkanmaz zaten çok rahat ediyorlar gerçekten. Sonuçta sogukta yıkıyor değiliz evimiz sıcak allaha şükür evin içine kar yağmıyorya:)
tarafından
Çok haklısın:)
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Hergun yıkamam  3 güne bı ikisinide yıkarım hergun yıkamaya pek gerek yok bence yaz olsa neyse de illaki insan. Biz bile banyo yapınca üşüme geliyo
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Su  iyidir canım ev sıcak oluyorsa sıkıntı olmaz su bebisi büyütür ")
tarafından
Çok teşekkür ederim. Rabbim hepsinin sağlığını yerinde etsin inşallah. Içim biraz da olsa rahatladı çok sağolun :)
tarafından
Rica ederim canım ")
0 oy
tarafından
Yazın bende her akşam yıkardim ama şimdi gerek yok biraz azalt canım 
tarafından
Tamam çok sağolun bebeğimin durumuna göre azaltmayı deneyeceğim:)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Evin sıcaklığı iyise birşey olmaz allahın izniyle
tarafından
Inşallah çok teşekkür ederim
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Benim bebeğim temmuzda doğmuştu gün aşırı yıkadım şu an havalar soğudu 3 günde bir yıkıyoruz
tarafından
Ssağlıkla büyütün inşallah çok sağolun
0 oy
(806 puan) tarafından
Valla benim evim kaloriferli ama soğuk oluyo alt toplantı salonu olduğu için o yüzden haftada 1 yıkıyorum kızım hemen hasta olduğu için korkuyorum
tarafından
Anladm tabi bebeğin durumuna göre hareket etmekte fayda var. Tehlikeye de atmamak lazım sağlıcakla büyüsün inşallah
(806 puan) tarafından
Aynen öyle canım Allah razı olsun seninkini de inşallah
0 oy
tarafından
Havalar soğuk şimdi hasta olması mümkün tabi ki haftada 2 kere yeterli canım 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 150 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Asabii (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 190 göst.
3 Mart 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu