0 oy
827 göst.
Diğer kategorisinde (965 puan) tarafından
Kızlar bir bucuk aylık oğlum bebelac mama veriyorum anne sütü günde 1 yada 2defa ancak alıyor. Sürekli gaz sorunu var üstelik 1 bucuk yasında kızım var ona bakamıyorum yeri gelıyor bugun cok ağladım ikindi 4 te yemek yıyebildim ancak düşünün. Bana destek verin bu surec gecer demı tek basıma bakıyorum aılem uzak bıde oğlum hep kabız ve huzursuz kızlar ne yapabılırım ben ağlıyorum su an yeter artık halen sallıyorum ayakta su an ama uyumuyor :( Allah tan kızım uyudu. Be olur bana dua edın

24 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm dua et bol bol sen annesin güçlu ol
(965 puan) tarafından
Cok yurgunum bittim artık
-Reklam-
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Bu gunler geçer merak etme sen güçlü bir annesin üzme kendini ki çocuklarınada yansımasın 

ALLAH yar ve yardımcın olsun 
0 oy
(439 puan) tarafından
Kucuk bebege her gun zeytin yagi ver bir kasik gaz icin metsil kulkandim  ben hem guzel uyudu hemde gazini guzel çıkardı kizinada bu arada oyun oynar bakarsın zor biliyorum ama sen guclu bir annesin her şeyin üstesinden gelirsin  2 çocukta neymis koca evi temizler cocuklari uyutur kahve yapıp keyif bile yaparsin  @meryem 
0 oy
tarafından
Canim gazi icin yemeklerine kimyon dök ve bol bol emzir gaza cok iyi gelir kimyon
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bebeğinin kabız olduğuna emin misin nasıl yapıyor kaç güne bi
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Hepsi geçecek inşallah biraz sabir lazım la havle cek ağla açılırsın canm
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Tabiki geçer ablası azcık daha büyüdüğünde onunla oynar bakar hem kendi eğlenşr hem kardeşini eğlendirir hem seni rahat ettirir hiç merak etme annelik en zor meslek Allah sabır versin. Sallamak zorundamı kaldın ya keşke hiç alıştırmasaydın benimli 22 aylık sallamaktan bezdirdi ikinci olursa asla sallamam diyorum tecrğbe ettim insan mecbur mu kalıyor onu merakmettim 
0 oy
(502 puan) tarafından
Bugun sana benzer bi durumu ben de yasadim. 36 haftalik hamileyim.kizim 17 aylik.olmakmuzere ve dis cikariyor cok huysuz surekli kucak istiyor. Benim belim cok agriyordu esim de hic orali olmadi yatti bikac saat hickira hickira agladim yetemiyorum dogurunca daha beter olacak diye.

Senin bebisin daha cok kucuk gaz problemi 3-4 aydan sonra gecince rahatlarsin annesi hatta uyku duzeni olusur daha sonra da o.zaman hele cok da rahat edersin. Ama gercek su ki zorlanacagiz 2 kucuk bebekle evet hem de belki 1 sene baya zorlancaz
0 oy
(4,545 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun benimde bir kızım 16 aylık bir kızım 1 buçuk aylık saatlerdir sallıyorum ama uyumuyor ağlıyor hem gazi var hemde sütüm bitti 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Geçer canım geçer allah yardimcin olsun bende sendenim oğlum 3 aylık kızım 19 aylık sırayla yedir içir alt al uyut ruh gibiyim gazi olur canım oğlan çocuğu gazlı olur derler sen soğuk yiyip içme onada geçer sütünden gaz yapar baharatlı yeme baklagillerden yeme nohut kuru fasulye oğlunu iki don iki çorapla tut sıcak tut ki gaz yapmasın kendinide sıcak tutman lazım aynı zamanda büyüyecekler ve biz bu günleri ariycaz özlemle...
0 oy
(622 puan) tarafından
Üzme kendini sabırlı ol bu günler hepsi geçiyor biliyorsun sakin kalmaya çalış haline şükret senin durumumdan daha kötü olanlarda var ben virüsün yeni çıktığı dönemde doğum yaptım kızım 13 aylıktı yapayalnız dim ailemden uzakta yaşıyorum ozamanlarda virüs var diye yasaklar vardı yanımda hiç kimse yoktu iki küçük bebekle yapayalnız dim ama inan zaman okadar çabuk geçiyor ki sadece sabırlı ol sinirlerine hakim ol çok zor ama geçiyor inan
0 oy
(1,775 puan) tarafından
Kıyamam canım ya iki çocukla baş etmek zor ama geçecek bu günler emin ol bide belki mama iyi gelmiyodur SMA falan kullansan canım o iyi gelir belki
0 oy
tarafından
Rezene ve kimyon çayını iç kuzum günde 2 kez bebeğine de soğuduğunda ver bir iki çay kaşığı yüz üstü yatırıp masaj yap sırtına 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim durumum da sana benziyor kızım 2 buçuk yaşında oğlum 2 aylık. Ama kızım beni çok zorluyor her dk sessiz sessiz bişeyler yapıyo artık yapma dur demekten yoruldum sürekli gözüm üstünde 1 dk görmesem mutlaka tehlikeli bişey yapıyo oluyo . Bebekten dolayı özellikle daha çok yormak istiyo beni farkındayım. Ama küçük bebek içinde üzülüyorum ablası kıskanmasın diye hiç sevemiyoruz kucağımıza alamıyoruz hele babasına dokunmayı yasaklamış. Ufak çocukta sevilmek istiyo sürekli gülücük atıyo yüzümüzü görünce iletişim kurmak istiyo ama onu kucağıma aldığım anda kızım başlıyor bebek taklidi yapmaya hemen tekrar bebeği bırakıp onunla ilgileniyorum artık aman o kıskanmasın aman diğeri yalnız kalmasın diye arada sıkıştım kaldım bitkin haldeyim 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Canim küçük olanin mamasını değiştirmeyi denesene. Belki mamadan kaynaklanıyor olacak. Bu arada bundan q sene sonra bu günlerini unutacaksın. Biraz sabret bulduğun ilk fırsatta dinlen yat uyu. Gerekirse telefona bile bakma. Sennne kadar dinlenik olursan o kadar dinç olursun.
0 oy
tarafından
İlk 3 ay cektım canım sen bır kız buyutmussun ıste benımde kız 6.5 aylık şuan ınan kı o ılk 3 ayı unutmak ıstıyorum kendımde rahatsızdım sabaha kadar besık salalrdım aglardım hemde bagıra bagıra aglardım sabahlara kadar ama cok cok sukur gectı ve gecıyor 1.5 ay daha cekersın bıraz daha duzelır benım kızım duzeldıyse herkesınkı duzelır rezene kımyon ver ve ıc rahatlarsın sende bebegınde ya da sadece rezene ver rahatlatır onada gunahtır zeytın yagı koy mamasına bır cay kasıgı kabızlıgını alsın sureklı hareket ettır ayaklarını kendıne dogru cek bırak cek bırak sırtından asagısını bu poponun bır ustu oraya masay yap karnını zeytın yagıyla ovala masaj yap sonra bısıklet surme hareketı gıbı yap cek bırak cek bırak ınan bırqz da olsa rahatlar kızım cok guzel atardı oyle bıtmıyordu ama en sancılı gazını atardı sımdıde yuvarlana yuvarlana atıyor ve ha  yuzustu yatır sırtını ovala yuzustu cok guzel gaz atıyor ınankı cok cektım komsular kapımı calardı cocuk hastamı dıye
0 oy
(157 puan) tarafından
Cnm maddi durumun müsaitse aptamil prosyneo dene, benim oğlumda aşırı gazlıydı ilk 4ay bu mamayı kullandık, bide sık sık emzirmeye çalış ve tabağını aldığın her yemeğine kimyon at öyle ye
0 oy
(71 puan) tarafından

Canım benim büyük kızımda bir buçuk yaşında küçük kızım iki aylık

Bende ailemden uzaktayim kimsem yok eşimde polis gece gündüz çalışıyor

Ben nerdeyse hergun ağlıyordum küçük kızım bırakmıyordu emzireyim.
İkisi bı anda ağlıyor kahvaltıyı bile yapamiyrm bazen akşam yiyorum.

Ben anladım ki ağlamak  isyan etmek çözüm değil  ikinci bebeğim yanlışlıkla oldu.bide 

Sana önerim şu canım gece yatmadan kahvaltıni hazırla indir bı yere hemen yersin çocuklar durmasa bile 

Uyku düzenleri çok önemli ben büyüğü yatirdigimda oglen küçüğü uyandırır emzirirdim. Bı yatsın diğeri kalksın ki diğeri kalkınca öbürü uyusun 
Bide ben büyük kıza TV açıyorum yada telefon dan bişey açıyorum ki küçüğünü emzirirken o akıllı dursun diye.

Küçük bebegede vicol damla al arada kullan canım gaza yardım ci olur.
Belki mama ona gaz yapıyordur. Mama degisebilirsin sma oneririm
0 oy
(597 puan) tarafından
Turkiyede varmi bilmiylrum ama LEFAX isminde bir damla var her emzirme yada mamadan önce 2 fis agzina ***, gaza iyi geliyor
0 oy
tarafından
İnanki geçiyor ikinci kızım dogdunda kaç gece ağladım sinirden uyumuyor bakamıyorum yapamiyorm ben diye şuan 8 aylık ablasıyla gündüz yurutcn içinde odadan odaya koşuyorlar inan bizim duzenimz yeni oturdu herkes birbni kabullendi yeni bir hayat demek ikinci çocuk zamanla alışıyorsun o yeni hayata şuan ben iyki diyorum iyki doğmuş ikinci kizimda sende aynilrmi diyeceksin azdaha sabır et 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 325 göst.
28 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Antikor (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 378 göst.
17 Eylül 2021 Aile kategorisinde Esmer (15 puan) tarafından soruldu

379,811 soru

11,369,455 cevap