0 oy
930 göst.
Aile kategorisinde (154 puan) tarafından
Eşinizle hiç yakınlaşma oldu mu acaba sizce bir günahı varmıdır merak ettiğim için soruyorum yeni doğum yapmış biri için 

14 Cevaplar

+7 oy
(5,406 puan) tarafından
Bizce değil dince günahı var zaten. 40 gün lohusalık bitene kadar cinsellik olmamalı 
(5,406 puan) tarafından
Sen birlikte ol elif bizim bildiğimiz o. Bak arkadaş 2 aydan bahsediyor doğru söylüyor ilişkiye girmezsek ölmeyiz kanama bittikten sonra  vücut toparlanmalı
(1,908 puan) tarafından
Aynn öyle ne acelesi var bizim kocalar erkek degilmi beş ay oldu irade meselesi senin doğumdan sonrada en az iki ay bekliyorum ben eşimde sağlığın daha önemli diyo zaten bu işin acelesi ne  anlamadım ölmessinizya
tarafından
Dinen Günah değil mi???? Hiç bir kitap yazmıyor madem sen mi yazisiyorsun bunu ?
(132 puan) tarafından
Kuran'da yaziyor canım kanaman bittiğinde abdest alıp namaz kılınıyor 40bekle die bişey yok bilinçsiz yorum yapmayın lütfen araştırın biraz tamam cinsellik açısından sağlıklı olmayabilir tam duzelmeyebilir rahim ama namaz kılınıyor kanaman kesilirse okuyun lütfen
(5,406 puan) tarafından
Kuran da bakara süresini kendine göre yorumlayamazsın fıkıh kitaplarında da yer alıyor bu konu diyelim doğum dan bir hafta sonra kanaman durdu hadi 2 gün de bekledin gusül aldınn ilişkiye girdin ardından yine kesik kesik kanaman oldu ??? Ne olacak şimdi bilebilir misin kanamanın duracağını. Ben adetliyken bile durdu deyip abdest alıyorum diğer gün bir bakıyorum nokta kadar gelmiş. bu yüzden en uygun tarih 40 gündür çünkü 40 günden sonra kanaman olsa daha özürlü lohusalık oluyor ve günahı kalmıyor ayrıca vücutta toplanmış oluyor. Şimdi kim kime yanlış bilgi veriyor?
-Reklam-
+1 oy
(1,939 puan) tarafından
Olunmaması gerekiyor vücudunun toparlanması lazım sonucta yeni doğumdan çıkıyorsun kanaman vs oluyor ağrı in oluyor 
0 oy
(12,486 puan) tarafından
O işi yaparsan günah tabiki 
(154 puan) tarafından
Hayır dikiş olduğu için o iş olmaz tabi
(12,486 puan) tarafından
Dikiş olduğu için derken
Daha kırklı muhtemelen kanama da vardır nasıl olacak
(6,136 puan) tarafından
Dikiş olmasa da o iş olamaz tabi ki
(132 puan) tarafından
Kanaman bittiyse cinsellik olabilir dinen günah değil Kuran'da yazmıyor öyle bişey araştırın lütfen hocalara sorun
0 oy
(439 puan) tarafından
Gunah cunki 40 li yani lohusa sayiliyorsun doktor bile yasak diyor sakin günahını ödeyemeyiz onun
(132 puan) tarafından
Kanaman bittiyse cinsellik olabilir dinen günah değil Kuran'da yazmıyor öyle bişey araştırın lütfen hocalara sorun
(4,934 puan) tarafından
Ona bakarsan kuran da namazların rekatları da yazmıyor ee nerden çıktı bu rekat sayıları?
Mevla habibi ile insanlara detayları bildirmiştir
Ben hanefi nifas fikhi dersi aldım ordan biliyorum boş konuşmuyorum
(132 puan) tarafından
Kanaman bittiyse namaz kilabilirsin 40i bekle die bişey mi var ya o zaman namaz kılmak içinde 40i bekleyelim
(4,934 puan) tarafından
Namaz farklı cima farklı namaz kanama biterse kılınır ama cima icin nifas müddeti bitmesi lazim
(132 puan) tarafından
Ben ne dersem sen bildini okuyacaksın boswer ama bı hocaya sor
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Tabikide günah dinimiz bizi düşünerek yasak kilmis zaten rahim biraz toparlasın diye 
(154 puan) tarafından
Yok zaten öyle bir yakınlaşma değil öpme türü birseyden bahsettim
(3,036 puan) tarafından
He ondan bi sakinca yok niye olsun nerede duracağını bil yeter :Dd
(86 puan) tarafından
Bu bilgiyi tam olarak nerden öğrendiniz kaynağı var mı merak ettim de
(132 puan) tarafından
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Sarılır opebilirsin ama cinsel manada yakinlasamazsin hem haram hemde nasıl cesaret edicen 
(132 puan) tarafından
(1,073 puan) tarafından
Nasil yani sen bunlari bilmiyin mu. Adetliyken esinle beraber oluyon mu
(132 puan) tarafından
Farkındaysan ben adetten bahsetmiyorum doğum kanaman biterse ilişki oluyor  namaz oluyor abdest alınıyor  kanaman bitse bile 40a kadar beklemek şart değil günahda değil
(6,669 puan) tarafından
Kanaman bittiyse olur ama yinde desenin tercihin
(1,073 puan) tarafından
Ben sana demedim ipek denilen arkadasa sordum
0 oy
tarafından
Hem dinen yasak hemde dikişli dikişli yapılmaz. 
0 oy
tarafından
Tam bir yakınlaşma günah ve zararlı gerisi sana kalmış 
0 oy
tarafından
Kedi gibi gelir sokulurdu avcunu yalayıp uyurdu snra
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sarıldık optuk birbirimizi zaten yürütmek içinde sariliyodu ilk günler mecbur yani masumane yakınlaşma illaki oldu cinsel anlamda olmadı canim dinen günah zaten olmamali
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Dinen günah lohusasin sonuçta olmaması gerekiyor 
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Ben korkumdan 3 ay sonra izin verdm
0 oy
tarafından
Kanamanız bittiyse birlikte olabilirsiniz diye biiyorum ben. Ablam hoca da o söylemişti bana. 
(4,934 puan) tarafından
Ilk doğumda 40 gün beklemek sart
0 oy
tarafından
Dinen de çok büyük gunabi var 

Sağlık açısından da çok tehlikeli 
(132 puan) tarafından
Anlatmaya çalıştığım sadece cinsellik değil namazda kılınabilir kanama bittiyse
(9,971 puan) tarafından
Kesik kesikte gelse adet diyemi geciyo canim. Belli bi gunumj varki iste 5 gun gelmezse 40 kanamasi bitti diye
(132 puan) tarafından
Kesik kesik geliyorsa yapmayın zaten bittiğinden emin olun bende hocaya sormuştum kuran kursunda internette hepsi yazar canım o kadar ince ayrintiya kadar bilmiyorum
(9,971 puan) tarafından
Yok iste mesela diyelimki 30dan 3te kadar gelmedi abdest aldin birliktelik oldu e sonra baktin kesik kesim geliyo bunun bi geri donusude yok. Onu merakettim
(132 puan) tarafından
Günde 1damla felan gelirse bişe olmuyormuş namaz kilinabilirmis normal abdest alarak

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 485 göst.
0 oy
22 cevap 396 göst.
0 oy
39 cevap 852 göst.
11 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nur... (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 672 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,370 soru