0 oy
736 göst.
Aile kategorisinde (83 puan) tarafından
2 ay var doguma.  Bu ay sonu  beni memlekete gönderecek yani götürecek yol uzun yolculuk çok tavsiye edilmiyor. Ama ağır ağırda olsa götürcem  diyor. Memlekette ailesinin yanında durmalı istiyor. Ben hiç istemiyorum defalarca  gitmicemi  söyledim ama nafile. Temmuz sonuna kadar o burda ben orda olacam bi izinde gelip gidecek. Ne yaptım ne ettiysem vazgeçiremedim. Gidicem ama bunu olur boyu başına kakcam dedim. Nasıl davranmalıyım vicdanına işlesin istiyorum.

32 Cevaplar

+4 oy
(8,081 puan) tarafından
Kadınlar gününde neler konuştuk şuan okuduğum şeye bak.. kadın gitmek istemiyor ama eş zorla götürmek istiyor benim artık bazı yazılanları cidden aklım almıyor. Rabbim sana akıl vermiş güzel arkadaşım bu eşin de olsa en güzel en hassas döneminde zorla birşey yaptırmasına izin verme orada rahatsız olacaksın belli ki niye gidesin ikna edemedim ne demek gitmek istemiyorum evimde olmak istiyorum de geç 
-Reklam-
+2 oy
(7,791 puan) tarafından
Bu sinirle erken dogum yaparda cocugumu kuvagima almazsam yuzune tukurur giderim daha da yüzümü goremezsin de 

Dakinlik onemli vs anlat iste evimde durcam annem on gun  gelcek koju kapamdi ben dogurcam ben karar vereyim birakta de sustur kiz 
+2 oy
(1,501 puan) tarafından
İlk bebeğinmiş sezaryan, doğum, hastanede kalmak, 40 gün meme açık gezmek, arkana geçen kan, duş alma ihtiyacı, sakinlik ihtiyacı vs o kadar zor ki kendi evinde bile rahat olmuyosun yerinde olsam asla gitmem gideceksen de anneme giderim kocan kendi doğurmaya gitsin anasına eğilip doğrulamıyosun bile benim iç çamaşırımı annem çekti kvdem mi çekecekti eşim yoktu otur evinde ya da annene git rezil olursun bi de hayvanları varmış sana kim bakacak ki kimse annen gibi bakmaz sana 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Neden öyle birşey yapıyor ki eşin yanında zaten yalnız değilsin ki babasız gibi neden çocuğunu uzakta doğurmani istiyor çok saçma
(83 puan) tarafından
Ailesi baskı yapıyor bence
(1,343 puan) tarafından
Ama çok saçma baba olacak hiç heyecanda mı yok sen orada o başka yerde ailesi gelsin o zaman ne bilim çok değişik
(83 puan) tarafından
Hayvanları tarlaları varmış gelemezmiş annesi
(1,343 puan) tarafından
Valla ne bilim canım ilk bebeğin mi eşinin destek olacağına inanıyorsan kendi evinde doğur daha iyi ailenden biri gelsin yada ama ne bilim babasız gibi oralarda çocuk doğurmakta olmaz ki
(446 puan) tarafından
Hayvanları ve bahçeleri varsa o zaman onlar sana hiç bakamaz
0 oy
(83 puan) tarafından
Kimse kimseye zorla bişey yaptıramaz niye göndermek istiyor dogumdan sonra lohusayken evinden başka yerde nasıl rahat edebilirsin ki
(83 puan) tarafından
Diyorum anlamıyor artık pes ettim.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İstemediğin birşeyi yaptırma tabi ki sen alınıp bırakılacak Bi eşya değilsin 
(83 puan) tarafından
Yeminle bıktım
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Neden öyle bisey istioki cok saçma 
(83 puan) tarafından
Bakamazmisim cocugada kendime de zorlanirmisim
(1,808 puan) tarafından
Yanina 10 gün kadar  gelebilecek biri yokmu canim  inan gittiğin yerde  pisman olursun yinede bilmem ama
(83 puan) tarafından
Annem var ama gelmesin diyo
0 oy
tarafından
Evinde niye durmuyir sun ki
(83 puan) tarafından
Bakacak kimse yokmuş ilk hamilelik bide sezeryan olmam gerekliymis
tarafından
Ailen yok mu yaa eşinin ailesi gelsin baksın
0 oy
tarafından
Gitmesin onlar mi gelsin baksin istiyorsun? Cunku dogumdan sonra illaki yardima ihtiyacin olacak 
(83 puan) tarafından
Annem gelsin istiyorum ama olmuyo.
0 oy
(119,069 puan) tarafından
Ailesini ara ben gelmek istemiyorum de
(83 puan) tarafından
Ailesiyle muhatap olmam o konuda zaten haz etmiyorum onlardan. Özellikle annesinden.
0 oy
(265 puan) tarafından
Kendi annenlerin yanına gitsen olmaz mı? Bu ne saçmalık ya o dogurmuyor sonuçta sen doguracaksin.Kendi annenin yanında rahata edersin açık açık söyle.hayir derse de dur evinde.Planlamis bunlar senin annen gelcek tabi o gelemeyecek oh ne ala izin verme böyle yapmalarina
(83 puan) tarafından
Aynen öyle ama inanın çok ayak diredim yok Allah yok diyo.
(265 puan) tarafından
O diyorsa sende kalkıp gitme otur evinde annemde gelsin gelmicek de gelene git diyemez sonuçta öyle yapana boyle
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Çok çok çok saççmaa neden öyle birşey yapıyor ki ya
(83 puan) tarafından
Bi cozebilsem
(83 puan) tarafından
Keskem
0 oy
tarafından

Benimkide ilk baslarda goturcem diyodu sırf kimlikde dogumyeri Elazıg yazsin diye ama ben olmaz dedim temmuzda dogumum ve cok uzak 2 gun yol gidip gelemem o bebekle artik kim gelecek demeye başladı :D

0 oy
tarafından
Çok şacma ya yanina gelecek biri yokmu canim gelip kalsin 10 gun filan 
0 oy
(518 puan) tarafından
Milletin yanında yatamam kanamam çok olur yataklara geçer de,bebek sürekli emmek ister emziremem milletin yanında de duş almak gerekir alamam de yani bunlar yalan değil sonuçta anlayışlı olmak lazım uyumak istersin başka yerde basinda kaynana uyuyamazsin bunları güzel işle eşine bak bebek iki saatte bir emmesi lazım annen baban ya da başkalarının yanında göğsümu açamam de kan geçer pijamana utanırım babandan falan böyle mahrem konulardan bahset
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ayy benimkide eve cagiriyor hayir hicbir faydalari yok kuru kalabalik yapiyorlar gitte diyemiyorsun cildirtiyorlar insani yahu puff kac kisilik evlilik yasiyoruz anlamadim gitti
(24 puan) tarafından
Valla ben kimseyi istemiycem misafirde böyle bi zamanda bide annem yada kız kardeşim gelcek benimle bi alışıyım diye yardımcı olmak için doğumumda annemlerin orda olcak 40 çıkana kadar annemin evindeyim rahat edecem bana bakabilecek tek yer tek kişi bu böyledir yani
(1,250 puan) tarafından
Ne guzel senin annen hayirli benimki oz annem ama uvey olsa bu kadar zalim bu kadar umursamaz olur hakkinda hayirlisi canm
(24 puan) tarafından
Hayırlısı kuzum belki sınandığın mükafatı karşına daha güzel şeyle çıkar her insan bir olmuyor malesef kiminin anası kiminin babası kiminin eşi canını sıkma boşver Allaha bırak o bilir
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Orda eminim çok daha fazla  zorluk çekiceksin. Allah korusun ben yerinde olsam gerekirse kocamla 3 ay küs kalırım ama yine de evimden gitmem, tek başıma bütün zorluklara katlanırım yine de başkasının çenesini çekmem, Allah yardımcın olsun ama doğum yapcak olan sensin. Herkesin sana ayak uydurması lazım. 
0 oy
tarafından

Sürükleyip götürcek değil ben kendi evimde duracam istiyorsan sen git orda doğur de :Dne saçma ya neden böyle bişi istiyor herkes kendi evinde olmak ister 

0 oy
(3,213 puan) tarafından
Git annene orada doğum yap o zaman asla kabul etme ve susma 
0 oy
(1,326 puan) tarafından

Oohoooo bnce gtme. Beni kendi ailem çağırdı. Bnde gidecektim. Aralikta dogum yaptım. Gitsem son ayimd gidecektim halıyle kis ayinda olunca cocuk biraz toparlaman kadarda dönemeyecek tim. Gitmedim. Napacaktim dedi hazir 2 -3 aylik cocugu mu getiricem snaa  . hic zorluk görmeden cocuk sahibi mi olacaksın dedim. Gitmedim. Anne geldi 15 gun kaldı. O gitti eltim.geldi 40 im cikana kadar sagolsun. Kendi evimde kaldım. Esimde zorluğunu görmüş oldu :). Gitmeni tavsiye etmem hemde kaynak evine.lohusalikt zorlanirsin. Bu4da neler okuyoruz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 330 göst.
31 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 904 göst.
29 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde Nesrinsonmez (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 143 göst.