0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (2,396 puan) tarafından

Cocuklarinizin arasında 2.5-3 yaş olan anneler.

Günlük nasıl idare ediyorsunuz.

2.5 yaşında yaramaz bir oğlum var. Bir de 28 günlük bebeğim..

Sabah kahvaltı bile yapamıyorum ikisinin karnını doyurayim diye. Gece uykusuz kalıyorum. 2 saate 1 emziriyorum ya. 

Sabah gözlerim resmen şasi oluyor. 

Temizlik hiç ama hiç yapamıyorum. Kimi zaman bebegimin aglamasindan ne sabah kahvaltısı nede öğlen yemeği yiyorum. 

2.5 yaşındaki oğluma günlük 3-4 öğün yemek yedirirdim. Şimdi 2 yi zar zor veriyorum.

Siz nasıl yapiorsunuz?

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
arkadaşımın yeni oldu herşeyi sınırlı yapabiliyor uyuyamıyor şuan uyuttuğunda da iş tutuyor olduğu kadar 
(2,396 puan) tarafından
Yok anam yok bebek uyudugunda bende uyuyyimn diyorum bu sefer diğeri başlıyor anne şu ver anne bunu ver demeye
tarafından
biraz önce daha arkadaşım mesaj attı kızı uyuttum oğlan da uyuyordu tam uyuyacakken oğlan uyandı sonra kız uyanıp emzirdim aynı durumlar yani
-Reklam-
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Son postuma bak cevabım orda gizli :) 
(2,396 puan) tarafından
Ahahah dur bakayim :D
(1,541 puan) tarafından
Hahaqhh
(2,396 puan) tarafından
Amaniiiiiiiiiiiiiiiinnn :O
(17,763 puan) tarafından
:D  boynum ağrıyo kız
0 oy
(935 puan) tarafından
Ahh ahh daha iyi günlerin canm birde digeri ayaklansın görürüm senii ... :))
0 oy
(476 puan) tarafından
Bnmde 3 yasında oglum 30 günlük bebegim var Bn gayet iyiyim bnmde oglum cok yaramaz ama Bn sınır koyuyorum bazen telefon veriyorum işimide yapıyorum yemegimi de yiyorum suan hiç zorluk cekmıyorum
0 oy
tarafından
25 günlük bebeğim haziranda 3üne girecek kızım. Elhamdulillah büyük kızıma bakarak bebek bi nebze sakin. Gece uykusuz gündüz iş yaparak geçiyor maalesef. Kahvaltı yapsam akşam yemeği kalıyor. Eşim gelince yapıyorum. Bi işimi yapsam öbürü mutlaka kalıyo
0 oy
tarafından
Valla benimde öyleydi ne zaman emeklemeye başladı o zaman rahatladım
0 oy
(790 puan) tarafından
Benmde bebeğim 3bucuk aylık büyük 2buçuk yaşında valla zor ama düzen kurmalsn yoksa baş edemezsin bende çok yoruluyrm ama mecbr işi gücü erteleyip çocuklara daha cok vakit ayırmaya basladm yemeklerinden ödün vermedm hiç.şimdi birgünü anlatım sana sbh 8de kalkıyz 9da oglma kahvaltı yaptrym snra bebeğin maması altı üstü değişiyor snra eşim evdeyse onu bekliyorum kahvaltıya 11de kalkıyo o kalkınca bebeği besleyip uyutuym veya salıncak var yanımda yatıyo biz kahvaltı yapıyz snra oglumu doyurun çorba vs makarna falan yiyo snra aradan zaman geçiyo süt içiyo büyük uyuyo küçükte uyuyo o arada işlerimi yapıym yemek yapıym snra kalkıyolr yine besliyom ikisnide bebek kendi yatıyo oynuyo büyükte kendi oynuyo snra yemek falan filan akşam oluyo gün nsl bitiyo anlamym en başlarda zor oluyo ama alışıyosn düzen olunca kolaylaşıyor sabret düzene girecek ama hiç bir iş çocuklardan önemli dgl bırak pis kalsn ama karınlarını doyur onlarla vakit geçir oyna herşey yerine gelir valla benim günüm yedr içir topla iş güçle geçiyo gece yatym hemen sbh oluyo ztn bebek için mecbr kalkıym besle yat sbh oluyo ama bunlarda gececi emin ol 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnmkinin arası da3 yaş olacak.Bakalım nasıl olacak ilki kız bu erkek.İlk çocuk erkek olunca çok zor oluyor açıkçası bn kaldıramazdım iyi ki bnm ilki kız olmuş.Bu ikinci erkek nolacak bakalım ..
(2,396 puan) tarafından
Tam kesin birsey demeyeyim ama erkek çocukları daha yaramaz oluyor :(
0 oy
tarafından
Benim aralarinda 11 ay var cok yaramazdilar kücuklüklerinde  neler cektim piskolojim bozuldu resmen simdi buyuduler coksukur.
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Oğlum 3 yaş 5 aylıktı kızım doğdu. Kızım gazlı bir bebekti ilk 3 ay gece gündüz memede uyudu. Kızım kucağımda yaptım her işimi temizlik hariç temizlik yapamiyordum haftada bir eşim yapıyordu yada yardımcı alıyorduk eve. Çünkü kızım ben hariç kimsede durmuyordu. Oğlumu doğururken ve kendim yemek yerken kızımı da emziriyordum uykusuzluğa ise yapacak birşey yok iki çocuk olunca gündüz de uyumak yok ama bir süre sonra düzeliyor şuan 19 aylık oldu kızım oğlumda 5 yaşına girecek geçen seneye göre baya iyi durumdayız
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Benimde oyleydi yas araligi 3 yastı  simdi biri 6 biri 3   ama ilk zamanlar bende cok zorlandim simdi buyuduler yetisiyorum laftan sozden anliyorlar senin bebisin kucuk annesi ilk zamanlarin gecicek bunlar 
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Eşin yok mu en azından işten gelince destek olsun uykuya da ihtiyacımız var
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Biri 3 diğeri 1 buçuk yaşında çocuklarım dediğin gibi başta çok zorlanıyordum kucugumun bebekligi çok fenaydi birde hep böyle geçecek diye düşünüyordum yani ne düzen olacağından nede kendimden umudum vardı ama inan et ki zamanla hepsi geçiyor herşey yerine oturuyot benimkiler birlikte oynar yer uyurlar 6 aylıktan hamileyim yani demem o ki sabir herşeyin zamanla oturacağına düzeleceğine inan ve kendini hiç yıpratma .. 

RABBİM başka dert vermesin..
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Ayyyy tam benim açacağım post vuuuu

Oğlan 24 aylık

Şuan 4.5 aylık hamileyim.

29 aylık olcak doğum yapınca.

Neler bekliyo beni yaaaq:blink:

(2,396 puan) tarafından
Doğurma içinde kalsın :D
0 oy
(4,167 puan) tarafından
Bızde sorun olmuyor kızım 6 yasında oglum 4 aylık, kızım bana cok yardim ediyor kardesınjn bakımda severek yapıyor. Belirli saatlerimiz var duzenımız var sukur yemegımı de yapıyorum evimizde temizliyorum, bebegım sakın bı bebek uykusu Vs bellidir. Yetısemesem de esım yardım ediyor sagolsun
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Tam 3 yaş var biri 3 buçuk yaşında biri 8 aylık düzene girdik biz artık çok şükür rahatız 
0 oy
tarafından
Merhaba cnm.öncelikle alllah yardım etsin bize  çok zor iki çocuk bakmak . Bende   arada zorlanıyor m 4 buçuk yaşında oğlum var 2 buçuk aylık kızım var  önce  kizimi hallederim sonra oğlumla ilgilenirm  hatta  kızım uyuşma oğlumla oyunlar oynarım kizimla ilgilenince kıskanıyo onunla da zaman  geçirmeye çalışıyorum  . Acta kaliyomm uykusuz da ama  mecbur.  Çok şükür kaynanam ve   görürmcem yanimda arada  oğlumla ilgileniyor lar .

İlgili sorular

+1 oy
40 cevap 504 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 178 göst.
5 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 425 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 1,034 göst.