0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde (1,661 puan) tarafından
Yani tel yatak odası ile .... hiç bir şeyim yok kaynanamın kablarınl kullanıyoruz zaten birlik oturuyoruz .... Yani takmamaya çalışıyorum ama çok isderdim benimde dilim kısa olmasın ... Eltimin her şehi var yani ne ararsanlz aklınlza gelmeyecek her şeyi sağlığına nasib olsun ... Onun babası zengin ... Benim annem babam ayrı malesef ... Hep hayatta kendimi sığıntı gibi hiss etdim hepde öyle hiss ediyorum ... Özeniyorum güzel bir evimin ve her şeyimin olduğunu hayal ediyoruum ... Saçma sapan şeyler ... Aptallığımdan hepsi keşke çok çalışıb kendime  her şey alsaydım çabuk evlenmeseydim ... Evlendikden sonra dank etdi kafama

22 Cevaplar

+1 oy
(135 puan) tarafından
Zamanla olur inş Allah huzur versin canım takma kafana
-Reklam-
+1 oy
tarafından
evlenirken eşiniz neden almadı 
(1,661 puan) tarafından
Bizde gelinn tarafl alır canm
tarafından
olsun yine de eşinde alabilir durumu varsaydı umarım gönlünce olsun
0 oy
(65 puan) tarafından
En başta çok eşya almaktansa zamanla eşinizle beraber evinizi kurmanın daha kıymetli olduğunu düşünüyorum. İnşallah Rabbim hayırlısıyla gönlünüze göre versin
(1,661 puan) tarafından
Cümlemizin kuzum sağol
0 oy
(289 puan) tarafından
Hic bir sey için gec degil canim 

Bundan sonra calisirsin alirainiz insaalah herseyini kendiniz
(1,661 puan) tarafından
Malesef bundan sonra çalışmama eşim izin vermez ... Zaten unide bitirmedim
0 oy
tarafından
Mutluluğun sağlığın yerinde mi gerisi hallolur anlıyorum seni ama emin ol sağlığın ve mutluluğun olmadıktan sonra o eşyanın hiç bir değeri yok senin de olur en güzeli en alası olur sıkma canını Rabbim büyük 
(1,661 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum canm gerçekden ama isdemsizce özeniyorum
tarafından
Olur tabiki insan özenir ister üzülme Rabbim sana rn güzel kapılarını açar inşallah
0 oy
tarafından
Zamanla oluyo cnm uzulme benim hic biseyim yoktu simdi ev ayri kendi esyalarim var . Sıkma canini
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Antalyada olsan sana veriridim valla kristal takımım yemek takımım fincan takımı hepai fazla fazla duruyor öyle evde
(1,661 puan) tarafından
Çok sağol canm düşüncen için ama çok isderdim kendim çalışıb alayım hatta eşim bile alsa içime tam sinmez
(5,314 puan) tarafından
Olur inşallah yeterki can salığı olsun
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Dert etme dünya malı kuzum en güzelleri senin de olur inşallah. Yine alırsınız eşinle birlik olup çalıştıktan sonra neden olmasın. 
0 oy
tarafından
Kiz sen  kendini oyle hissedersen onlarda sana o sekilde davranir herkes 4 4luk ceyizle evlenemiyor benmde fazla bseyim yoktu simdi hersetim var en güzellerinden insallah seninde olacak biraz sabirr
0 oy
tarafından
İnan ki boş canım eşinle huzurluysan eşya falan boş her şeyim dört dörtlük var şükür gözümde kalmadı ama şu an yaşadığım stresi Allah kimseye yaşatmasın ağız tadıyla oturamadik içinde birbirimize kavusamiyoruz bile bir sürü stres sorun var
0 oy
tarafından
Insallah gene balisir kendin gonlunce herseyi alirsin
0 oy
tarafından
Sen birlik oturduğun için sadece yatak odası alınmıştır cnm ayrı çıksanız sizede herşey alınır ya da eşin alır
(1,661 puan) tarafından
Yok kuzum bizde çehizi kız tarafı alır ve malesef öyle durumumuz yoktu düyünü bile biz yapmadık yani birazda benim aptallığım keşle çalışıb alsaydm
0 oy
tarafından
Benimde ceyizim çoktu ama hiç sermek nasip olmadı Allah güzel geçim versin 
0 oy
(1 puan) tarafından
Merhaba canim bende seninle hemen hemen ayni durumdaydim bi zamanlar tek bi farkla benim evim ayrıydı. Ilk evimi tuttuğumda sadece 2li kucuk bi koltugumuz vardi üstelik cok cok eskiydi benim annem babam var ama 10 senedir görüşmüyoruz daha doğrusu 10 sene önce beni yurda bıraktılar suan 24 yaşındayım ve 2 senedir evliyim bazı seyler gercekten emek istiyor esimin ailesi kalabalık ama ben kendimi ezilmiş hissetmemek için bugüne kadar kimseden bisey istemedim ac da kalsam söylemedim ve herseyi esimle kendimiz yaptık suan cok şükür herseyimiz var ikimizde çalışıyoruz olunca et yeriz olmayınca makarna yeriz hayat bu eger ikiniz birlik olursanız inan bana yapamayacağınız hic bisey yok insqllah Rabbım gönlüne göre verir.
(1,661 puan) tarafından
Cümlemizin inşAllah kuzum
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ne üzülüyorsun para biriktir kocanla bir ol sonra taşın kendi yuvan olsun önceliğin bu olsun eşya değil birlik zor 

Bak bende ikinci el eşyada oturuyorum mecbur ama çok şükür kocamla halletmeye. Çalışıyoruz hiç üzülme dik dur 

Bu psikolojiyi evdekilere yansıtma birde onlar vurmasın sana 
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Keske ayri evde otursaydin canim evi ayirip kendi duzenini kurmaya bak canim hersey borçla yapiliyor bu zmanda 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ben evlenirken herseyim alındı..eksik bseyim kalmadı hic. Beyaz eşyalarim mutfak eşyalarimi fln hep en pahalılarini seçtim. Çoğunu hic kullanmaya kıyamadım. Dantelli bir sürü yatak örtüm bi kez actm geri kaldırdım.. düzenim vardı herseyim vardi ama hic huzurum olmadi. Şimdi ailemin yanındayım özenip sakındigm her seyi o evde bıraktım geldim. Bi kizim icin bi kendim icin canta hazirlayip bi kac esyamla çıktım evden. 

Huzur çok önemli. Yaninda seni seven sana sahip cikan birinin olmasi hele o kadar degerli ki. 
0 oy
(945 puan) tarafından
Canım bizde öyleydik, ama şimdi ayrıyız eşyamızı aldık şükür eksiklerimiz var fakat zamanla oluyor her şey benim de annem başkasıyla evli babamı kaybettik bende bişey alamadım ama eşim bana hem koca hem Baba oldu eksiklerimizi aldık zamanla 
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Bende kaçarak evlendim benimde hiç birseyim yoktu hala da öyle yeni yeni alıyoruz
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canım aynen keşke çalışıp kimseye tamah etmeseydin. Ben kendime de kız kardeşime de herşeyi kendim aldım iğneden ipliğe. Ayrıca anne baba ayrı olunca bir çeyiz paradi veriyorlar onu alıp degerlendirmedin mi. ? Şimdi iki kardeşim bekar biri erkek üni mezunu oldu atama bekleme çalış ufak ufak alın eşyalarınızı diye teşvik ediyorum. Ben ve arkadaşım birlikte evlendik o da aynı senin gibi çeyiz dizmedi eşi de önemsemedi ama neye elini atsa onu kız tarafı alırdı deyip yüzüne vuruyorlar. Masraf yapıyorsun diyorlar göze batıyor 
(1,661 puan) tarafından
Vermediler canm ya (

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 230 göst.
0 oy
11 cevap 326 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,734 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 844 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu

381,446 soru

11,419,933 cevap

34,975 kullanıcı

...