0 oy
1,129 göst.
Diğer kategorisinde (70 puan) tarafından
Eli ayağı tutan bi eşiniz var kaynananız gidip hep milletin eskisini getiriyor.  İlk çocuğunuz ister misiniz.  Ben istemedim kaynana sürekli miletin giydiğini getiriyor du doğumda hediye bile almadi eşim diyor ne olacak bizi düşünüyor eşim niye istiyor eski seyler onu anlamıyorum sizce haksız mıyım 

43 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız kardeşten alabilirsin yada tanidgn brindn ama herkesinkide gylmezki cnm zaten eşin clisyo kaynanada neye öyle yapyosaaaaa anlmdm,:))
-Reklam-
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Bence haksızsın ben oğluma doğru düzgün kıyafet almadım bu sayede. 7 kat yabancıdan almıyoruz. Bu bebeklerin kıyafet meselesi büyük israf bence. Biz böyle büyüdük, oğlumda bu şekilde büyüyor. Alamayacak durumda değiliz, alırız, ama israf haramdır, değil mi? 
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Benim kayınvalidem onu bile yapmıyor.

İlk çocuk diye bende çok heves ettim. Çalıştığım için kendim aldım. Sonradan çevreden falan verenler oldu. Açıkcası ben giydiriyorum. Bebeklerin yedikleri helal giydikleri haram demişler. Yani haram değil de çok çabuk büyüdükleri için kıyafetleri zaten temiz kalıyor masraf yapmaya gerek yok anlamında..

Her giydirdiğimde de kim ne verdiyse hep dua ederim.

Ama hala içimde bir yerlerde kayınvalideme karşı bir burukluk var. İlk torunu hiç bişey almıyor heves etmiyor gelip görmüyor bile..

Ayrıca ben çok heves edip beşik de aldım odasını da yaptım ama gel gör yer yatağında yatıyoruz bazı şeyleri belki de biz kafamızda büyütüyoruzdur. Hayırlısı deyip geçmeli.. Çok stres yapmayın. Evladınız sağlıklı olsun da gerisi hiç mühim değil
0 oy
tarafından
Yerden göğe kadar haklısınız valla milletin eskisi ne el kadar bebeğe kıyafet alamiyomu insan 2 adet alacağıma bi adet alırım hani durumum yoksa ama eski giydirmem
0 oy
(679 puan) tarafından
Ben hep abimin ablamin cocuklarinjn kiyafetlerini giydiriyorum oglum 1 yasinda simdiye kadar bir iki bisey disinda hic bisey almadim hem kiyafet hem diger ihtiyaclari eger iyi niyetliyse al ama kotu  niyetle getiriyorsa giydirme 
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ben ablamm kızının kuculenlerini giydiriyorum kendim çok nadir kıyafet almışımdır yiğenim 1 buçuk yaşında kızım 7 aylık ablamda tertemiz giydirir  yeni gb bazen goeumcem falanda veririr oglanlarin tulumlarından onlarida giydirdim iyi durumda olur ama ben gocunmam yani bizde birbirimizin eskileriyle büyüdük bide çocuğun yediği helal giydiği haram derler çok çabuk büyüyorlar çünkü 
0 oy
(1,466 puan) tarafından

Ilk bebegim  gelenleri 2 defa yikayip  ütüleyip  citileyip  misler gibi giydiriyorum  bide kıyafete para veremem evde gelenleri  giyer ben dışarı  cikarkenkileri  alirim  gelenlerden  kotuleri  atarim  iyileri  de giyer bunda ne var bende bu sıra annen getirmiyir  diyorum esime:D

0 oy
tarafından
Durumun varsa gıyedırmem tabıykı de 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Benimde ilk bebeğim bende eski çalıştığım yerden verilen kıyafetlerin iyilerini ayırıp giydirdim kötü mü ettim iyi ettim bence doğduğundan beri hem yeni hemde verilen kıyafetleri giyiyor çokta iyi oluyor evde eskileri dışarda en yenileri giydiriyorum  bende öyle eski kıyafetlerle büyüdüm bunu bu kadar abartmayın yeri gelir sökük çoraba ihtiyacın olur diker diker giyersin 
0 oy
tarafından
Herkesin giydirdiğini giydirmem ya sagolsun eşimde kaynanamda böyle huylu değil 
0 oy
tarafından
Kendim başkasını kıyafetini giymez ki çocuğumada giydirmem. Eğer durumun varsa bütcene göre kiyafet al yeni tertemiz kıyafet giysin bebiş. O gelenleride ihtiyaci olana verirsin 
0 oy
(337 puan) tarafından
Kuzeni var oğlumun olacağı zaman durumumuz yoktu oğlumun kuzeni yeni dogmustu onunkileri verdiler ama şimdi dururumuz gayet iyi yani herşeyini alırım eşimde gider alır bişey beğendiği zaman 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  istemem  bir de ilk  çocuk  olunca  insan  yeni  cici  cici  güzel  şeyler almak istiyor 
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Asla giydirmem. Eşinin durumu da iyiyse ne gerek var. 10 tane eski kıyafeti olacağına 3-4 tane kendim alırım yine de kimsenin eskisini giydirmem çocuğuma
0 oy
(2,196 puan) tarafından
İlk çocuğum kendim de Bi şeyler aldım ama kuzenimizin verdiklerinide giydirdim bebekken giyilebilir durumdaydı hepsi zaten eski kötü değildi ihtiyaç olduğunda da tabiki alırız kaynanam çocuğun yediği helal giydiği haram deyip durur tın yani 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Mecbur biri verdiginde giydiriyorum eski ve yirtik degilse guzelse giydiriyorum.Sukur hic eksigi yok.
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Haklısın tabikide 
0 oy
tarafından
Durumun olmasa neyse de durumun varsa neden getiriyor 
0 oy
(920 puan) tarafından
Öyle eski şeyleri giydirmem ama gorumcemin çocuğunun vardı tertemizlerdi bende aldım tekrar elden geçirdim yıkadım ve mis hibi oldu giydirdim çok çabuk buyuyolar zaten
0 oy
(1,161 puan) tarafından
yok benim kocamda bende izim vermedim. yani eski kiyafet  getirmelerine.  hep yenisini aldik. kocamda asla  kabul etmiyorki. yani bir cocuk kendimiz bakamayacakmiyiz diye. o  yuzden kocama gore kimse vermez

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 873 göst.
0 oy
32 cevap 487 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
77 cevap 878 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (120 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 105 göst.
13 Ocak 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu