0 oy
1,128 göst.
Diğer kategorisinde (70 puan) tarafından
Eli ayağı tutan bi eşiniz var kaynananız gidip hep milletin eskisini getiriyor.  İlk çocuğunuz ister misiniz.  Ben istemedim kaynana sürekli miletin giydiğini getiriyor du doğumda hediye bile almadi eşim diyor ne olacak bizi düşünüyor eşim niye istiyor eski seyler onu anlamıyorum sizce haksız mıyım 

43 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Cok haklisin insanin kardesi olur verir en guzellerden ayirdigini ama sagdan soldan geleni giydirmem bende
(70 puan) tarafından
Bide bilerek yapıyor.  Kadın diyor benim gözüm hep başkasında kaldı baban almazdı hiç falan filan
tarafından
Demekki zamaninda yasadiklarimdan psikolojisi bozulmuş varya hic mucadele etme getirdiklerini.ust uate bas ver birine sende kocanda afedersin esek gibi gitsin alsin cocuguna birsey alamayanda ben adamim demesin
(70 puan) tarafından
Ağzına sağlık canım bende diyorum çalışıp alabilirsin bi bebek arabası görsen dandik bisey bi yere gidince belim kırılıyor resmen bi bebek arabası bile almıyor gözümde kalıyor herşey kaynanamla konuşmuyorum şuan zaten
tarafından
Yani lafini esirgeme bi bebek arabasi bile alamayacaktiysa niye baba olmuş o zaman
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben eski olmaması şartıyla giydiririm. Benim anne tarafında sülale de hep vardır o Bi teyzemin kızına kıyafetler küçük geliyorsa diğer teyzemin kızına verirler. Mesela diğer teyzemin kızının küçülmüş kıyafetleri var yazlık bekliyorum kızım 6 aylık olsun hepsini ona giydirecem çünkü hiçbiri eski değil hepsi yepyeni
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Güvendiğim abla kardeş den alır temizleri giydirdim elbet ama sağdan soldan getirip eşimde kıyafet almaz ise giydirmem ablamdan dolu şort getirdim bak yazın giysin diye ama şu kiyafet alacak ayakkabıyı dedigimde yok diyemez madem almayip sağ sol dan büyütecek çocuk yapmasaydi
(70 puan) tarafından
Aynen eşimi beni çocuğumu kıskanıyorlar çok hepsi de görümcem kaynanam özelikle.  Şuan konuşmuyorum  bide esim annesini savunuyor hep ne olmuş demiş diyor yani böyle bisey mı var bende anneme dedim kadın sınır oldu
(12,777 puan) tarafından
Niye görümcen kıyafet almıyor mu çocukları ile ilgilenmiyor mu bana demesin sevmiyorum de o babası tabiki ilgilenecek de kıyafet de Alaçak o zaman sana getirsin kiyafeti bana değil de
(70 puan) tarafından
Görümcem hiç bisey almıyor çocuklarına bayramlik falan hiç almıyor vs başka şeyler.  Eşime bide bağırıp çağırıyorlar di bazen kulak misafiri oluyorum konuşunca.  Işte bisey alcaz yok niye alıyorsunuz ne gerek var çok simartiyon diyor eşime halbuki görsen hiç bisey almıyoruz da öyle sürekli dolduruyordular bide ayrı oturuyorum mesela bana yardım eder yok kılıbık misin sen yardim ediyorsun karina falan
(12,777 puan) tarafından
Hiç evdeki durumunuzu anlatmayın o zaman yardım ediyor sa vs diye ister istemez dolup kiziyordur eşin onların amacı aramızı bozmak
(70 puan) tarafından
İste ben anlatmam hiç ama eşim Her şeyi anlatıyor düşün benim yedigime kadar karışıyordular yok karının her dediğini yapma her  istediğini alma çuklata alma falan
0 oy
(15,958 puan) tarafından
Tanımadığım kişilerin eskilerini kızıma giydirmem. Ama şu an kızımın giydiği kıyafetler hep 2. El teyzemin 3 Kızı var kuzenimin 1 Kızı var kuculenleri hep kızıma gönderdiler 
(70 puan) tarafından
İste esin almasa bilerek hiç bisey tek kıyafet değil ayakkabı bebek arabası beşik falan
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bende pek almam canim almadım da sonra kaynanam demekden vazgecti ne zaman bi sıfır olursa ya da kendi alırsa onları getirdi 

Illaki bildigim bi insn verirse ben ikinci el giydirmem demiyorum yıkıyorum utuluyorum giydiriyorum ama kaynanamın getirdiklerini kabul etmedim ara ara lafda soktu hiç umrumda degil
(70 puan) tarafından
Benim ki bilerek yapıyor sırf bisey almayalım diye
(2,127 puan) tarafından
Evet canım malesef ama sen takma aksine gundelikde bile şık şeyler giydir sonra vazgeciyolar zaten.
(70 puan) tarafından
Konuşmuyorum şuan zaten biçok yaptığı şeyden dolayı
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Aile dışı kişilerinkini giydirmem zor durumda kalmadıkça  tabi onlarda eski olmamak kaydıyla.titizimdir elbise konusunda iki tane olsun ama temiz olsun isterim 

Hele öyle bir kaynananın getirdiklerini hic giydirmem sende tepkini koy

(70 puan) tarafından
Zaten konuşmuyorum şuan
tarafından
Katılıyorum canım. Benim de ilk gebeliğim şuan bana öyle başkasından kıyafet getirecek olsa gözünün önünde atarım çöpe. Ha eşimin küçüklük kıyafetlerini istedim çünkü babası yıkandı mi tertemiz olur hepsi de en azından köyde sandıkta durana kadar yarın evladım büyüyünce bak bunlar babanın küçüklük kıyafetleri sende giydin bunları demek istiyorum. Bir ikincisi de bu tarz kaynanalari toplayacaksın meydana benzin döküp yakacaksin nefrettt
(27,348 puan) tarafından
Aynen öyle
tarafından
Düşüncesizlik başka bir şey yok. Parayla da ilgisi yok bunun.
0 oy
tarafından
Canım kizim 14 aylık şimdiye kadar hep arkadaşlar kıyafet verdi l kadar çok kıyafeti var ki ben çok nadir alıyorum ama verdikleri kıyafetler çok güzel bende almış olsam aynılarını alırdım ama eski çirkin kıyafet verseler istemezdim
(70 puan) tarafından
Kaynana bildiğin çevreye yaymis bi yere gittim kadın ayakkabı verdi utandim nasıl
0 oy
tarafından

Kısa ve net giydirmemm

(70 puan) tarafından
Bende hiç istemiyorm. Canı.m
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Sudanlık giydirmedim tanıdığım biriyse belki olabilir eğer istemiyorsan diyebilirsin kaynanana boşa alıp getirmesin yani 
(70 puan) tarafından
Kadından soğudum artık.  Tek kıyafet degilki düşün eşim kıredi çekmiş eşime bağırıyor paranı ne yaptın diye sanki bekar tek yaşıyor bide ben ayrıyım eşim ne yapsa sürekli dolduruyorlar beni ilk gezdiren eşim şuan bi yere götürmüyor bide esim şakasına hamile dedi ikinci geliyor baktım teli suratına kapattı banane diyip
(3,276 puan) tarafından
Deli mı ne akli yok fikri yok söyle kötü aileleri bir yere kapatsalar birbirlerini yeseler
(70 puan) tarafından
Keşke ya ne güzel olurdu valla bide hiç haketmediği halde neler yapt im allaha havale ediyorum babası desen ayrı piskolojisi bozuk kızımın elini sobaya sıcak caydana vurdu neymiş alışsın bilsin diye cahile bak böyle bisey mı var ya eşimin gözü kör olmuş sanki hala babasını tututor ya senin çocuğunu n elini yakıyor koltuğa koyuyor 3 aylık bebeği tutmuyor alışsın diyor çocuk düşüyor 3 aylık nerden bilecek
(3,276 puan) tarafından
3 aylık bebek ya 3 yaşında değil ki allah akıl fikir ihsan eylesin
(70 puan) tarafından
Eşime muska mı ne yapmış artık kaynana böyle şeylerle uğraşan biri gözü kör olmuş sanki eşimin hiç bisey görmüyor
0 oy
(774 puan) tarafından
Valla nerdeyse hepsini görümcem verdi yıkadım ütüledim giydirdim ama herkesten kabul etmem 
(70 puan) tarafından
Bende hiç istemiyorm
0 oy
tarafından
Eşinin  isine oyle  geliyordur çalışıp  yememek ayrı birde bey eşeği gibi gölgede yatanlar var öyleyse  ondan anasını haklı buluyordur
(70 puan) tarafından
Evet ilk çocuğum bi bebek arabası almadı.  Eski var ne gerek var diyor anasını n dediğini diyor sürekli bide anası cahil o ondan cahil görmüyor hiç biseyi
tarafından
Mülayim insan oldukça insana hep daha fazlasını kabul ettirmeye  çalışıyorlar bi olaya he deyince arkası da geliyo illa kotu mu olalim ya anlamiyorum
(70 puan) tarafından
Aynen işte makinam bozuktu dedi eskiden makina mı vardı eşime bende anneme söyledim aradı dedi niye sen elinde mı yıkıyorsun da kızım elinde yikasin falan eşim ilk bana karşı baya iyiydi bi dedigimi iki  etmezdi hep doldurdular bide kaynana muska yapan bi insan
0 oy
(12,264 puan) tarafından
3 oglandan sonra kızım oldu eşim girdirmem dedi ama arkadaşım bir koli dolusu kıyafet getirdi hepsi de çok yeniydi 

Ben giydirdim 

Birde kız kardeşim den aldım o kadar herkesin kini giydirmem ama
(70 puan) tarafından
Benim ki bilerek almıyor o yüzden sınır oluyorum
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Imkan varsa kendin almak en iyisi 
(70 puan) tarafından
Imkan var işte almak istemiyor
0 oy
(5,477 puan) tarafından
Benim kardeşim değil birşey değil giydirmem geçen gün eşimin bi akrabası getirmiş biri vermiş onada attım valla kimse kusura bakmasın şükür durumum var tanımadığım birinin eşyasını giydirmem 
(70 puan) tarafından
Işte zaten böyle insanlar kasten yapıyor sanki muhtaç gibiymisiz gibi sanki
(5,477 puan) tarafından
Boşver mecbur almam zorunda Allah'tan kaynanam da sevmez öyle şeyi benden önce o der at gitsin temiz olsun 1 tane olsun der
(70 puan) tarafından
Benimki tam tersi cahil bide bana dediği şey yok ben hiç görmedim baban almazdı hep gözüm kalırdı millete diyen biri yapıyor
(5,477 puan) tarafından
Onu diyen düşünen biri dha yenisini alma derdinde olur tövbe tövbe ya
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Normalde kimse kimsenin eskisini giymemeli. Bu kardeş dahi olsa. Çünkü ilk giyen kişinin huyu diğerine geçiyor
(7,704 puan) tarafından
Canım şöyle ki. Bizim giydiğimiz kıyafetlere, takıp takıştırdığımız her şeye huyumuz geçiyor. En bilindiğinden bahsedeyim örneğin. Değerli taşlar oluyor ya mesela akik, mesela sedef gibi. Onlardan yapılan bilekliği sahibinden başkası takamaz. Çünkü tüm enerjisi o taşa geçmiştir. Başkası takarsa o taştan takan insana sahibinin enerjisi hatta kötü enerjisi geçiyor. İşte böyle. Bilmem anlatabildim mi :)
(11,060 puan) tarafından
Maddesel titreşim falan mı yani Allah Allah araştırmak lazım. Ama öbür türlüsü de içime sinmiyor yani israf oluyor güzelim kıyafetler bi iki ay giyilip atılacak mi, hadi değerlendirilebilecekleri değiştirir değerlendirirsin, ya olmayanlar. Ne bileyim büyük oğlum çok sakin mizaçtadır,  küçüğe bi çöp almadık desem yeridir abisinin kıyafetleriyle büyüdü ama asla benzerlik yok mizaçları tam ters. Aklım almadı araştırmak lazım
(7,704 puan) tarafından
Benim araştırmalarım sonucu bu böyle canım. Mesela bir insana kral kıyafeti giydir hemen onun mizacına bürünür. Birisine de yırtık pırtık kıyafetler giydir o da ona bürünür. Buradan da yola çıkmak gerek
(11,060 puan) tarafından
Sen de halısındır illa ki, işte kendi deneyimim öyle olmayınca bi hadi ya öyle miymiş diye şaşırıyor insan:)
(7,704 puan) tarafından
Aynen canım. Her şey değişik işte
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnde kaynanam getiriyor elalemin eskilerini ayrıca maddi durum da iyi olduğu halde bişey almışligi yok daha da milletten topluyor bnde ne yapıyorm ..ona he tmm diyip aliyrm ve bir gariban bulup veriyorm yada onada verilmeyecek kadar kötüyse aldığım gibi atıyorum.. haberi de yok :D ama eşim biliyor.. kusura bakmasın kimse bnm evladım çok zorda olsa hadi eyv ama hem bizim hem onun maddi durum iyi iken bu bnce sadece bir saçmalık
(70 puan) tarafından
Yani bende onu anlamıyorum işte yeni bisey almak varken bilerek eski bisey getirmek hiç o kadar yengem var hiç âilemde görmedim verdiklerini
0 oy
(775 puan) tarafından
Çok zorda kalmadığı sürece kesinlikle temizi var pisi var şükür eşimde kesinlikle böyle birsey kabul etmez sonuçta ilk çocuğumuz.
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Hiçbir şey almayıp o şekilde getirip önüme koyarsa sonra da ben yaptım havalarına girerse giydirmem asla ama kendi birşey almasa bile bana sorarsa getirsem giydirir mısın diye kimden olduğunu da biliyorsam sorun yok giydiririm ilk çocukta da son çocukta da farketmez bende başkalarının kıyafetlerini giymisim hiçbir şeyim eksilmedi bebekken neyse tamam ama bence bir çocuk büyürken varlığı yokluğu paylaşmayı paylaştırmayi bilmeli giysin de o yüzden ama gel gör ki etrafta kıyafet veren yok 
0 oy
tarafından
Eğer tanıdığım temiz giydiren biriyse olabilir inan çok fazla giyemiyırlar herşeyini almıştık oğlum 3 aylık 1 dolap kıyafeti var ve hiç biri olmuyor şu an dün gittik zıbından çoraba takımdan tuluma herşeyini yeniledik hep küçüldü 
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Durumun varsa tabi kabul etme 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 872 göst.
0 oy
32 cevap 486 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
77 cevap 875 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (115 puan) tarafından soruldu