0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (27 puan) tarafından
Günaydın kızlar bebeğim 8 gunluk oldu gobek bağı düşmüş bugün ben poşette saklamak istiyorum fakat eşimin ailesi gömmem gerektiğini söylüyor dinen hükmü nedir birkaç yere baktım ama bulamadım sizler ne yaptınız?

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yo oyle bisey batil inanç cnm benim iki oglumunda gobek bagi evde çekmecemde:)
(27 puan) tarafından
Bende saklıycam ya Gömdüm derim en fazla:)
-Reklam-
0 oy
(448 puan) tarafından
Bizim.burda universite hastane ve buyyuk is yerlerinin bahcesine gomerler..buyuyub is sahibi olsun diye..eskiden cok vardi

.ama ben inanmiyorum oyle seylere)) 
(27 puan) tarafından
Bende inanmıyorum ama eski nesile kalp kırmadan anlatamazsın
0 oy
(928 puan) tarafından
Valla benim oğlumun da kızımın da duruyor evde saklıyorum daha gommedim biyere yani 
(27 puan) tarafından
Bende saklamak istiyorum ama diyanette birşey bulamadım günahmı acaba
0 oy
(538 puan) tarafından

Cope attik. O artık bir çöp çünkü. 

kayinvalidem gil camiye  koyduk diye biliyor .  Kırılmasın diye mecbur öyle söyledik 

Ahhh şu hurafeler. :D

(1,664 puan) tarafından
On numara sende ki cesaret keşke bende de olsa..haka bazı hurafelere inanıyorum
(27 puan) tarafından
Bende saklayıp camiye gömdüm diyicem kalpleri kırılmasın bari
(538 puan) tarafından
Bol bol araştırmanizi tavsiye ederim Doğru hocalari dinlemeyi Kaynağı delili olmayan hadislere itibar etmemeyi. Cubbeli Ahmet Hoca yada ihsan şenocak hoca tavsiye ederim
Bol bol  nas felak okuyun. Birde peygamber efendimiz ne yapardı  o olsaydı. Neyi tavsiye ederdi. Bu gibi durumlarda Peygamberimiz ne yapmıştır ne yapmamıştır araştırmanizi tavsiye ederim.
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Ben bi oğlumunkini Yalova'da bi caminin bahçesine gömdüm 2.oğlumunkini umreye giden bi tanıdığıma verdşm Mekke ye götürdü orda gömdü tabi bunlar 3 sene evde kaldı ama 3.oğlum 2 yaşında onunki çantamda bekliyo bakalım onu nereye gömücem
(27 puan) tarafından
Diyanet sayfasında bulamadım sonuç dinen hükmü nedir acaba merak ettim
0 oy
tarafından
Ben göbeği düşünce bezine koyup çope attım saklayıp ne yapacam 
(27 puan) tarafından
Aynen haklısınız ama hatıra olarak kalsın istiyorum bizi birbirimize bağlayan birşey
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Çekmecemde saklıyorum bi hastalık olursa onda kullanılıyormuş diye duyduğum için 
tarafından
Gobek bagi bankalari var akdeniz universitesinde dogumda gelip alıyorlar  ozel bir kitin icine koyup aakliyorlar ve yilda dolar uzerinden kira oduyorsun. O dusen gobek bagi ise yaramaz ancak boyle saklanirsa olur kök hücre tedavisi
(1,464 puan) tarafından
He evet canım benimki geçti galiba
tarafından
Çok araştırdım da ilk bi 3000 tl falan veriyormussun bide sonra her til para veriyormussun. Doktor gelip alip universitenin  kordon bankasinda saklıyormuş. Yaptirmadik allah pisman etmesin
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Valla kızım 1 ay sonra 2 yaşına gircek hala evde duruyor. Ama kurban bayramında köye gidince gömmeyi düşünüyorum herhangi bi yere
0 oy
(240 puan) tarafından
Ya bu o kadar önemli mi bilmiyorum ilk oğlumun göbek bağı duruyor 8 aylık bş oğlum daha var onun ki kayboldu yani daha doğrusu masanın üzerinde peçete içinde duruyordu ordan yanlışlıkla peçeteyle çöpe atıldı diye düşünüyorum 
0 oy
tarafından
Doğru qomuceksn istedgin yere ben oğlumun kini okulunkine koydum büyüdüğünde ne olmasını istiyorsan niytleyip gomuyosn cnm
0 oy
(7,624 puan) tarafından

Saklanır hahahah :D

0 oy
(44,604 puan) tarafından
Kızımınkini cami avlusuna gömdük oglumunkide Medine de gömülü. Bencede bı yere göm canim

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 808 göst.
20 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 18 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 86 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Pinar95 (152 puan) tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,191 cevap

34,710 kullanıcı

...