0 oy
869 göst.
Aile kategorisinde (968 puan) tarafından
Esimin arabasi vardi satti smdi almak istiyor bende bileziklerimi vercm dedm ama sartlarim vardi... cnku annesi surekli koye giden biri ve butun isleri plansiz dengesz herkese kendi tasittirir suan arabamz yok lazm olunca babamin arabasini istiyoruz ama bazen sinirleniyorum ben kendim babamdan istemeye cekinirken ailesi araba sanki hep bizim kapidaymis gbi davraniyor babannesi gecen evlerinz yakin ortak kullanin falan dedi. Bende esime dedm ben cekiniyorum babamdan istemeye babannenin dedigi lafa bak esimde sen ona ne bakiyosun bos mezar  bulsa girecek dedi bende sonra annende oyle dedm biraz bozuldu ama konu oyle kapandi. Smdi esim kendi isi icin babamdan arabayi istedm smdi esim annemleri gene koye goturecem diyor benide hastaneeye goturecek ben mi fzla sinirlenniyorum bilmiyorum hemen yok koye esys gidecek o gidecek bu gidecek. Kendi arabamz olsa dusunemiyorum bile ben mi abartiyorum babam verir sorun etmz hatta bi tek benm esime verir normalde kimseye vermez ama aileside abartiyor babam bilse kizar 

21 Cevaplar

+2 oy
(402 puan) tarafından
Eşinin ailesi yüzsüz.b.okunu çıkarmışlar resmen
(968 puan) tarafından
Evet esimle bu yuzden cok kavga ettk baslarda esimede uzuluyorum benm aileminde her isine kosar ama smdi duyunca sinir oldum gene hastane randevum erken esim izin aldi sende isini halledince acik hava biyere giderz havamiz degisir diyodm smdi bu is cikti giderz gene diyor ama bu sefer ben mala kiymet vermis gbi gozukuyorum yoksa konu o degil ailesi hc anlayisli degil baska akrabalarina oyle yapiuor
-Reklam-
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Sırf o yüzden hamile olduğum halde aldırmıyorum eşime araba. Aramız bozulur bunun yüzünden diye.
(968 puan) tarafından
Vallahi bende ayni durumdaym ama esimin arabalara cok aliskin en uzun suan arabasiznkaldi bilezikleri verme sartimda herseye sen atlamicaksin ilac unutmuslar koyde al da yinesini eczaneden yok varken niye para verceklermis gitti onu aldi koyden yolda 45 dk lik yok smdi alsak zirt pirt dertleri bitmicek ama bzimde ihtiyacimz var napcm bilmiyorum
(2,186 puan) tarafından
Iyi bir araba alacak kadar takım var ama kaynanam ve kayınlarim yüzünden aldırmıyorum. Çünkü beni sevmiyorlar ama benim bilezigimle alınan şeye benden çok binecekler. Eşimde yumuşak yüzlü..
(968 puan) tarafından
Aynen aynen iste bilmiyorum ya valla cok.sikintidaym abisi hc mal mulk edinmz akilli. Annesinin islerinede kosmaz esim kadar bende kiziyorum abin ilgilensin biraz sonucta hastalik degil bsey degil esim isten eve gelmeden onlarin isininhallediyor gece 11 12de ac ac gonderiyolar kocami
0 oy
tarafından
Ailesinin ne suçu var senin adamda bütün suç 
(968 puan) tarafından
onunda ailesi diye bsey demek istemiyorum ama annesini duyuyorum telefnda msjlarinida okurum bakiyorum yazmis aldin mi kayinpederin arabayi dye kadin rahat birakmiyor ki
tarafından
Eşin alamam diyecek işte annesi işin görüldüğüne bakar
(968 puan) tarafından
Iste noldu suratin asildi dedim virus var yolcu arabasiyla ugrasmasnlar dedi ama iste oncedende boyleydi esim col merhametlidir sen cagir gider yani ondan hem kiziyorum hem uzuluyorum
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Ne kadar babanın arabası da olsa bi süreden sonra bıktınlık gelir ya   yanlış yaptıkları 
(968 puan) tarafından
Tabiki esimde cekinir bana soyletir herseyi smdi durup dururken kendi isleri soktular araya hep boyle
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ne kadar rahatlar alma araba falan , dünürün arabasına böyle davranıyorsa kendi oğlunun arabasıni size hiç bırakmazlar ayrıca babana da eşinden gizli şöyle vermesin araba madem milleti taşıyor çok saçma o arabanın kilometresi gidiyor vs kaynananın derdine değil iyikkk Allah'tan da korkmuyorlar ya yazık babana da ne emekle aldı kim bilir 
(968 puan) tarafından
Babamada yansitmak istemiyorum isteyince verir bana soyler damadina bsey demez bu sefer benmm kafam dolar
0 oy
(673 puan) tarafından
Araba alacağız maddi yardım lazım deseniz destek olmaz böyleleri ama kendi malı gibi kullanırlar.
(968 puan) tarafından
Onuda yasadik dogru dedin bi 10lira istedide 3 gun bana gelio gittiler vazgecir diye
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Canım ababama güzel bir dille anlat arasın esini kızımı hastahaneye götür getirince hemen getir oglum işim var desin sevmiyorum ben boyle seyleri ya. 
(968 puan) tarafından
Babamda butun gun iste evimz arasinda 2 sokak var onuda dusundm ama ailesiyle ilgilinsorunlari yansitmak istemiyorum cnku daha once sorun yasadik babam bilenir yani
0 oy
(964 puan) tarafından
Iyyyy evet bizimde arabamiz var 2 de abisi saolsunlar hep benim esim benim esim cok javha ediyoruz cok
(968 puan) tarafından
Bende diyorum kavga ederiz siz arabayi araba gibi kullanmiyonuz diye esim yok artik benm evim ayri oyle yok diyor ama gene ayni bide bebegm olacak beni birakip gitmek yok diyorum nee kaynanam hala findik diyip duruyor dogumun olacak kurban bayraminda umurlarinda degil
(964 puan) tarafından
Sinir oluyorum bende mesela esime izin aldiriolar hep hastaneye gidicez diye tamam bazen goturur eder ama abileri ne bka yariyo onlar calisip ederken biz borc oduyoruz bide onlar yüzünden esime en sonunda dedim zaten ya onlar ya ben dedim o gundur gotrmuyo biraz abimler kossun demjs
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Bütün  suç  eşinde   emanet  araba  sonuçta  kendi  işini  halledip  bırakması  lazım   zaten  eşinin ailesi yüzsüz  beleş  sonuçta diye düşünür 

İlk  zamanlar  bizde  babamdn  araba  alırdık  eşim  işini  hemen  halledip  bırakırdı arabayı  bezin  koyup  sonuçta emanet 
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Artık iş kullanma boyutuna gelmiş hayır demeyi bilmediniz sürece devam edecek.
(968 puan) tarafından
Esimlede bu konuda kavga etmek istemiyorum mahcup oluyor zaten yeterince. Ama aklima geldi benm annemlere yakin olmamla ilgili laf sokup duruyolar bende kayinvalideme babannenin dedigi lafi dicem arabayi ortak kullanin dye belki bseyleri anlar ozaman
(4,665 puan) tarafından
Bazen açık açık konuşmak degilde böyle altan altan konuşmak gerekiyor gerçekten
(968 puan) tarafından
Evet oyle diyecem zaten kendinsurekli kaynanasini sikayet eder herturlu konu acilacak
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ben olsam eşime söylerim arabayı lüzumsuz istemeyelm babam bişey demiyor ama hoş olmaz derm.. bende Asla araba almam böyle insanlar icindeyken hurda olur 
(968 puan) tarafından
Esim kendi is gorusmesine gidecek benide hastaneye goturecek onun icin aldik. Kaynanam hemen araya sokuyor kendini esimde virus var yolcu arabasiyla ugrasmasinlar dedi ama oncedende oyleydi  cokta esimle kavga etmek istemiyorum cnku esim mahcup oluyor
(4,961 puan) tarafından
Eşinle tartışma bence zoruna gider.. sonuçta sende annenin işini görmek istersin araba var diye.. yüzsüz olan annesi
(968 puan) tarafından
Evet esim kendi aileminde islerine kosar hc hayir demez. Annesini kabahatli buluyorum bende ama iste sinir oluyorum artk kendimz araba almak istiyoruz sirf bu yuzden esim beni 2 3 ay sadece ikna etmekle ugrasti sartlarimi soyledm annen soyle boyle dye olmayacak sorun yasamicaz dedi ama bizim olmayan arabada boyleyse hc rahat birakacsgini sanmiyorum
(4,961 puan) tarafından
O arabanın 1 aya kalmaz kilometresi  biter hahaha. Şaka bı yana sizin arabanız olsa tabiki annesi her işini onla görmek ister .. emanet araba ile bu kadar işini gorduruyosa
0 oy
tarafından
İnan ki daha fazlasını yaşadım bu yüzden eşimden nefret ettim hâlâ daha sinirliyim babam arabayı eşim iş yaparken verdi kullansın lazım oluyo diye araba babamın babam işe giderken eşim bırakıyordu o yüzden laf etti ama kendisi işten çıkıp eltimi bizim eve getirmeye gelirdi eltim hanım gezmeye bize gelirken yürümez eşim arabayla getirip götürürdü annesi her yer öyle giderdi ama ben bi yere gidecek olsam yürü derdi malakk bak yine sinirlendim en son eltim ve kaynanam benim hakkımda eşimi doldurdu ben de eşimin ağzına ettim babama da söyledim anneme de söyledim annem bi daha senin herhangi bi akraban bu arabaya binmeyecek dedi ölüyo olsalar hastaneye gile götürme ambulans çağırsınlar dedi hem babamın arabasıyla geziyorlar hem bana ve aileme laf edip eşimi doldurdular şerefsizlerr
(968 puan) tarafından
Evet bende eltim ve kaynimla sorun yasadm babam onlar bida benm evime girmeyecekler dedi bnde esime soylemek zorundankaldm arabayada almadi esim ama annesi icin boyle olsun istemiyorum ama abartiyolar
tarafından
Hak ediyorlar kesinlikle ben şu an hiç biriyle görüşmüyorum gidip gelmiyorum kandilde bayramda mesaj atarlarsa cevap atarım o kadar. Benim zoruma giden eşimin bana olan tabrıydı onları istedikleri zaman istedikleri yere götürüp getirdi beni sağlık ocağına bile götürmedi çok zoruma gitti babama dedim al arabayı bi daha verme diye de bu sefer de babamla arası açılır diye babam almadı
(968 puan) tarafından
Yani oda sacmaymis.. benm esim oyle degil isimz erken bitecek acik hava biyere giderz avmye giderz bebegimze bseyler bakarz diyordum gene gideriz diyor ama kaynanamin herseye kendininm sokusturmasina kiziyorum
tarafından
Haklısın canım Allah yardımcın olsun
0 oy
(19 puan) tarafından
Kesinlikle kizmakta haklisiniz. Ben evlenirken arabam vardı  Evlendik arabami eşim kullanıyor.  Ve bu kaynana kayinbaba gözünü arabama dikmiş sürekli afedersiniz tuvalete bile arabayla gitmek istiyorlar. Sanki bundan önce arabalari varmış gibi. Utanmıyorlar da bu oğlumun arabası değil . Gelin izin verir mi hiç ? Asla gerekirse kavga edin söyleyin istemesinler
(968 puan) tarafından
Bunlarda oyle arabayi araba gibi kullanmiyolar insan mal sahibi olamiyor bunlar yuzunden
(19 puan) tarafından
İnanın çalısmiyor olsaydım satar kurtulurdum. Görürler o zaman ebelerini de neyse. Tövbe tövbe ağzımı bozmak istemiyorum beş para etmez insanlar için.  Tavrınızı koyun kesinlikle taviz vermeyin
0 oy
tarafından
Emanetin canı gtunde olur babamda olsa almam ben. Ve bence abartmjyirsun. Sinirlendigine gore demekki.sizi suistimal ediyorlar. Ve bence uazik etme bileziklerine. Annesinin servisçiligini yapacaksa anasi versin bilezik. Gittigiyle kalir söz verse bile tutmaz gene taşır ben diyim sana 
(968 puan) tarafından
Soyluyorum esime bi araba bulmustu olmasin diye dua ettm bi 6 7 kusur eksikti annensinden istedi de annesi 3 gun bana geldi gitti almasin bizim borcumuz var anca kendimize yetiyoruz vazgecir diye... bende esime soyledm annen boyle boyle dedi vermek istemiyor kimseden bsey isteme diye onzamna bi kizdi alevlendi smdi gene ayni yumusadi onzaman onlardannm sebep olmadi ama alsa da rahat birakmzlar bendenoyle dedm haklisin diyor ama sonra gene ayni
tarafından
Ya araba gercekten şart. Babanin arabasina bunu yapmaya devam edeceklerse alin ama ne bileyim eşinde bayir demeyi bilsin ya isim var desin. Ay iyiki kaynanamlar baska şehirde yoksa bende kudururdum boyle işlere hic gelemem ben. Benim kaynanada babaniza araba alin diyor eşime. O arabasini satip arsa aldi kendine de. Bende dedim ne alaka ya. Almasaymis arsa banane. Zaten o arsa yuzunden en az 40 binimiz gitti
(968 puan) tarafından
Cok zor ya bencil ve cok anlayiszlar
tarafından
Aynen oyle. Eşine şu bilinci aşılamaya çalış sen ben ve çocuklarımız ayri bir aileyiz ve artik kendı iyiligimizi daha çok düşünmek zorundayiz
(968 puan) tarafından
Iste bakalm bebek olunca nasil olacak
0 oy
(835 puan) tarafından
Eşinde suç ki
0 oy
(238 puan) tarafından
Sizin arabadan hiç inmezler bunlar bence benim kaynanamgil benden çok biniyor valla bende senin gibi bileziklerimi vermiştim de alınmıştı. En ufak şeyde bile eşimi arayıp gel bizi şuraya götür diye arıyorlar benimde senin gibi canım sıkılıyor tek evladi sen değilsin diye eşimde ne yapayım annem babam diyo götüruyo
(238 puan) tarafından
Sorun zaten hep biz deki kocalar ailelerinin yaptığını her zamn unutuyor her zman görmezden gelme bnde böyle böyleydi diyorum aman boş ver canını sıkma onlar degmez diyo adamların ruhunda var unutmak
(968 puan) tarafından
Benm babamda dolar var onu verecekti biz almadik dolar dusuktu o zaman zarar eder diye esimin ailesinoyle yapti ben olsam unutmam yani.
(238 puan) tarafından
Valla nedense bu eş aileleri hiç bir şeye elini sürmuyor babamda bize kızım olacağı zman bir sürü yardım yaptı herşeyini aldı onlarda tik yok.nedense kız babaları daha merhametli oluyorlar
(968 puan) tarafından
Oyle valla hamileyim kotu dusuncelerden giybetten uzak durmaya calistim ama aileme soylemek istemiyorum buraya yazdim cok sistim artik tesekkur ederim ilgilendiginz icin
(238 puan) tarafından
İnşan bazen konuscak birini arıyor bendede durum aynı aileme pek yansitmak istemiyorum durumları. Onlara yansıtma en azından senin kafan rahat zannederler bide seni düşünmezler
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm bileziklerini verme sakin çok çok pişman olursun ileride sen ne kadar şart koysan köy ama değişen bişi olmuycak sen o arabayı al emin ol senden fazla ailesi kullanacak arabanın başına bişey gelse bütün masraf size kitlencek 
(968 puan) tarafından
Evet farkindaym bunlar yuzune mal sahibi olamiyor insan
(3,419 puan) tarafından
Öle canm bende aldırmıyorum eşim asker sürekli göreve gidiyor alsa hep babası kullanmak istiycek o yüzden bende hiç araba istemiyorum
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Eşinin ailesinin de maşallahı var sanki kendi arabalari o kadar da olmaz tepkin az bile kalmış sizin arabanız olsa neler neler yapacaklar kim bilir
0 oy
(119,134 puan) tarafından
babana yazik km artiyo degeri dusuyo sonucta
(968 puan) tarafından
Yani 7 senelik araba ama babam cok temiz kullanir km daha 200 bile degil modelide yuksek babam bilse koye esya tasiniyor bana kizar esimde oyle pis agir bsey koymaz cok kollar ama o yipraniyor uzuluyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Annesi arayınca araba lazımmış hastaneye gidip gelip geri verecez demeli eşin
(968 puan) tarafından
Esim is gorusmesine gidecek gidecegi yerden biraz uzaktada annesinin koyleri biliyor ondan sikistirdi araya kendini esim gidecek diue erteledi gitmeyi 3 gun bekliyor bide hep 4 ayak uzerine dusuyolar sinur oluyorum

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 915 göst.
0 oy
22 cevap 614 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Nalannyy (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 414 göst.
16 Aralık 2020 Aile kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 166 göst.
16 Eylül 2021 Aile kategorisinde Miray22 (7 puan) tarafından soruldu