0 oy
1,017 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (132 puan) tarafından

Hayirli geceler hanimlar,

Az once kayinvalidemin genclik resimlerine bakiyordum, 
O zamanlarda bile saci basi yapili hemen hemen her resimde ev haliyle bile makyajli bebekli haliyle bile bakimliydi, birde kendime bakiyorum bi tuhaf oldum etrafmdaki herkes az da olsa makyaj yapmaya ozen gosterirken ben sacimi bile taramaya useniuorum, bebekten dolayi mi acaba diyorum, bi yere cikarken bile dikkat etmiyorum kendime icimden gelmiyo artik cocuk olmadan evvel boyle degildim pek makyaj yapmazdim ama sacimi vs yapardim. su an kendimi cok salmis durumdayim nasil toparlanicam bilmiyorum. 

28 Cevaplar

+1 oy
(4,539 puan) tarafından
Senin doğal halin bile çok güzel boşver makyajı
(132 puan) tarafından
Tesekkur ederim =)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Günlerdir bıyıklarımı alcam hüsnü gibi geziyorum ortada 
tarafından
Kız sen yine günlerdir diyorsun, yemin ederim en son doğum zamanı ne olur ne olmaz diye kaş bıyık almıştım, 8 ay oldu bebe daha yeni aldım ahahhaha =))) Allahtan öyle çok görünen çıkan tüylerim yok da en son yandan bakınca görünmeye başlamış da kocam dedi seni bizim berbere götüreyim diye ahahhahaha
tarafından
8 ay mi saka yapmiyorum recep ivedik gibi olurumbhatta daha kotu ilurum 1 haftada üzüyor benim
tarafından
Vallahi kız. Tabi kıl yönünden şanslı sayılırım o yüzden öyle saldım dışarı da maskesiz çıkmıyoruz zaten, e bakınca öyle çok da görünmüyor her seferinde erteledim aman uğraşamam şimdi diye diye kaldıydı. Ben hem ağda hem ip geçiyorum uğraşıyorum baya diye üşeniyordum
tarafından
Usenme bacim. Hadi bugun makyaj yap guzelce giyin
tarafından
Bu arada makyaji bende sevmiyorum eskiden cok yapardim .   Cokda guzel beceririm ama Zaten şuan makyaj yapmamak moda yani suratin boya badanagibi degilde bir goz alti bir rimel hafif bir ruj bukadar en guzelide oyle duuryor zaten
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Derin bir nefes al ve makyaj yap.Makyaj mikemmel bir sey kendini cok iyi hissettiriyor
(132 puan) tarafından
Makyaj yapmayi pek beceremiyorum :/ youtube dan baktim yeni baslayanlar icin ama pek beceremedm eyelineri
(6,203 puan) tarafından
Eyelineri bosver onu ben de yapamiyorum :D digerlerini yap.Yala yapa alisirsin
tarafından
Aylaynir çekme kirpik kıvırcı ile kirpiklerini kıvır sonra rimel çek bir deee şeftali tonlarında golden tosun rujunu sür tamamdır
(132 puan) tarafından
Rimel surdukten sonra unutuyorum elimle gozumu kasiyorum size olmuyo mu hic batiyo her yerine gozume bulasiyo??
(132 puan) tarafından
Haklisin yapa yapa alisicam
0 oy
tarafından
Yaş kaç canım bende senin gibiyim
tarafından
Bende 19 yaşındayım ilk hamileligim saçımı taramaya bile üşeniyorum hep bana bakım yap diyorlar bişey yapmiyorum kendimi o kadar salmışım ki ..
(132 puan) tarafından
Valla kayinvaldem bile bu yasta kremler suruyo kendine benden daha bakimli kupe yuzuk takiyo ben onu bile takasm gelmiyo
tarafından
Benim de kayınvalidem 60 li yaşlarda kendine baya çeki düzen verir künye küpe kolye herşey takar bir de bana bak erkek gibi geziyorum
(132 puan) tarafından
Sende bendensin desene =)
tarafından
Evet ya ;))
0 oy
(45 puan) tarafından
Yoksa sen ben mısın.  Heves bacım heves. Kalmıyo ınsanda. 
(132 puan) tarafından
Cok heves ediyom kendine bakanlara cocugu olupta
0 oy
tarafından
Kendime bakmayı çok seviyorum severek yapıyorum ama bazen zorlada olmuyor 
(132 puan) tarafından
Bende tam aksi, kendime bakmayi sevmiyorum galiba kendimi mi sevmiom ne anlamadm gtti
0 oy
tarafından
Kaynanandan ders almalisin ozaman :)
(132 puan) tarafından
:) bakim konusunda evet almaliyim
0 oy
tarafından
Bence içten gelen bı şey bu ben de her gün yapmam ama haftanın en az iki günü mutlaka saçımı makyajımı yaparım evde hiç bı yere gitmesem bile 
(132 puan) tarafından
Haklisin, benim icimden gelmiyo
0 oy
(198 puan) tarafından
Bebekten önce hergün duş alıp makyaj yapıp güzel giyinirdim gerekirse bütün gün saçımla ugrasırdum mükammel yapardım şimdi gör duştan sonra tarayamıyorm bile gidip uyuycam :D valla baya saldım kendimi ev işiyle ugrasmaktan zaman kalmıyo kalsa bile dinlenmeye çalısıyorm napim üşeniyorum:D 
(132 puan) tarafından
Bende useniyordum, bi zaman sonra aliskanlik haline geldi
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Kiz salma kendini ben canm sıkılır kalkarım giyinirim makyaj yaparım ev haliyle bile dikkat ederim sende silkelen söyle kalk aynaya bak barışık ol kendinle 
(132 puan) tarafından
:( icimden gelmiyo ki sorun bu psikolojik mi bilmiyorum
(1,175 puan) tarafından
Azcık zorla bak o zaman hep yapmak isteyeceksin öyle bakımlı olunca bu kez salmak zor gelir
(132 puan) tarafından
Yarin kuafore gitcem insaallah
0 oy
tarafından

Bende salmıştım kendimi dogumdan sonra ama geri toparladım evde daginik olsamda dışarda mutlaka bakımlıyım :)

(132 puan) tarafından
2 yil olcak ama ben hala toparlanamadm
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Yazdiklarini gördüm tamda beni anlatmışsın ama bn ama eşim makyajı sevmez bide tesettürlüyüm tesettüre uygun giyin der onun yüzünde bn saldım kendimi
(132 puan) tarafından
Benim esim giyim konusunda biraz dikkat et diyo yani popon belli olmasn uzun giyin diyo makyaj vs bisey demiyo,
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bence kaynanana helal olsun. cok seviyorum oyle kadınları. bende evlenmeden önce bi bakimliydim ki nasıl hemde bi evlendim arkasından da bi kaç aya hamile kaldım derken o zamandan beri perişanım resmen. ama illa oyle aman aman bi makyaja gerek yok ufak dokunuşlar bile insanı iyi hissettiriyor yani ben iyi hissediyorum. 2
(132 puan) tarafından
Bende cok ozeniyorum oylelerine gorumcemde cok dikkat eder makyajsiz ekmek almaya bile cikmaz
0 oy
(425 puan) tarafından
Bekarken hiç makyajsız gezmezdim evde bile evlendim yine aynıydı çocuklar oldu buraktim tam kendime geldim kendime bakmaya başladım yine hamileyim yine saldım çayıra 
(132 puan) tarafından
:)) bende daha bakimliydim bekarken evlendikten sonra da oyle de cocuk olduktan sonra artik icimden hic bisey yapmak gelmiyo esim bile daha bakimli su an benden sac sakal tariyo bisiler bisiler
0 oy
(383 puan) tarafından
Gün bakımlı cilt günü canım böyle ışıl ışıl olanından :) makyaj devri kapandı. Cildine uygun bakım ürünlerini alıp bir güzel cilt tonu eşitleme nem verme vs vs bakım yapıp makyajsız da ışıl ışıl ol. Bebeğin uyuyunca oh mis gibi 15 20 dakikanı ayır hem keyifli de oluyor kafan dağılır. 
(383 puan) tarafından
Valla canım 25 sonrası çok dikkat etmek gerek çünkü bir kırışınca pek bakımla hallolmuyor. Ben yves roche den memnun kalmadım o nedenle ra roche ye geçtim. Ama serum tarzı şeyler dene onlar kremler göre daha etkili. Göz altı için ayrı zaten. Biraz maliyetli gibi duruyordu bana başta ama dediğim gibi yılda 2 ay kullanınca sonra nemlendirmek yetiyor. Bir kutu da 2 ay gidiyor. Yüzümü havlu ile kurulamayı da bıraktım mesela. Çok az nemini alıyorum peçete ile.
(132 puan) tarafından
La roche posay i bi arkadasm da onermisti de yves rocher yeni aldgm icin bakmamistim, tam olarak ne almam gerekiyo yuzum ne yagli ne kuru, sorunum ise goz alti morlugu ve yeni olusan kirisiklik, ciller ve benler var onlar gitmezde en azndan goz altim duzelse yeter bana
(383 puan) tarafından
Benim de cildim karma. Ben çok makyaj yapan biriydim o nedenle de cildim de renk eşitsizliği kırışıklık göz altı morluğu vardı. Ben hassa cilt serisi yıkama jeli ve tonik aldım cildi arındırdım bir süre. Sonra nem için ve kırışık için hyalu serum ve göz kremi kullandım iyi de geldi. Hele çil varsa ki bende de var mutlaka güneş kremi her sabah. Ben leke için de bioderma c vitamini serisi var ona başladım. Hatta düşünürsen linkini atarım
(383 puan) tarafından
https://www.bioderma.com.tr/urunlerimiz/pigmentbio/c-concentrate
Çil bende de var o nedenle de buna başladım. Bir de yüzümün her yeri aynı renk değil renk eşitsizliği var iyi de geliyor.
(132 puan) tarafından
Tesekkur ederim link icin, mutlaka bakicam canim=)
0 oy
(7,928 puan) tarafından
=Ahanda ben resmen 
(132 puan) tarafından
=) yalniz olmadgma sevindim
(7,928 puan) tarafından
Yemin ederim bende :))
(132 puan) tarafından
=) =)
0 oy
(29 puan) tarafından
Ben de dışarı çıkarken özeniyorum ama evde Görsen capulcu gibi nerde Çamaşır suyu lekeli birseu var onu giyiyorum saç baş desen felaket. Ben de özeniyorum ama sonra diyorum ki aman bosver al telefonu eline instagrda boş boş takıl:(
(132 puan) tarafından
Ben dsari cilarken bile ozenemiyorum, kiyafet aliyorum mesela bi jevesle sonra onu giyesm bile gelmiyo bilmiyorum disari da xikasm gelmiyo gerci cocukla cok zor kendini yerlere atiyo diye pek bi yere de cikmiyorum zaten
0 oy
(80 puan) tarafından
Ben makyajdan nefret ederim ama cilt bakimi rutinim var. Sabah temizleme,nemlendirme gece kremler vs o yüzden de makyaja ihtiyacim olmuyor. 

Saclarima da ombre yaptırdım guzel toplarim ya da salarim guzel giyinmeye ozen gösteririm bu kadar hiçbiri ekstra zaman istemiyor.

Sabah uyanınca pijamani cikarirken güzel bi elbise giyin 

Yüzünü yıkarken bi temizleme jeli ile yika sonra nemlendir 

Sonra da saçını toplarken tara güzelce öyle topla bu kadar çok şeye gerek yok bakımlı olmak için bi de parfüm tamamdir
(132 puan) tarafından
Ben evde pijamasiz duramiyorum ki.
 yuzunu neyle temizliyosun?  Ombre hangi renk yaptin? Belki bana da fikir olur
(80 puan) tarafından
La roche posay yüz temizleyici gayet güzel ombre de koyu sarı yaptirdim
(132 puan) tarafından
La roche posay biri daha onerdi burdan, su an onu arastiriyom netten, tesekkur ederim =)
(80 puan) tarafından
Cilt tipine göre tercih et canım benim cildim aşırı hassas yani atopik mesela senin yağlı mı karma mı kuru mu
(132 puan) tarafından
Benim cildim karma sanrm, yani yanakalrm alnimin koseleri kuru burnumun oralar kasimin ortasi yagli
0 oy
(154 puan) tarafından
Tam da bu yüzden hemen toparlanmalisin evet bebekle birlikte zor ama kendin için de bişey yapmalısın ben hep şunu derim insanlar bakınca şuna bak evlenince veya çocuk olunca salmış kendini demesin sevgiliyken esim makyaja izin vermezdi nisanlandik karışmaz oldu evlendik ruj sürmeden evden çıkmıyorum sesini cikarmiyo giyinip suslenirim bak kayınvalidem köyde oturur eltim bakimsizdir ama asla öyle olamam köye gelirim burda bile gezmeye giderken süslenip giderim aynaya bakınca hem kendimi iyi hissetmem lazım hem de insanlar şuna bak demesin o yüzden önce kendini mutlu etmek için eskisi gibi bakımlı ol salma 
(132 puan) tarafından
Haklisin, bende yapmak istiyorum ama useniyorum yada icimden gelmiyo yani soyle; hem yapim diyorum hem yapasm gelmiyo yani karmasik bi durum
(154 puan) tarafından
Psikolojik yorgunluk olsa gerek inşallah hemen geçer ama evde kendi kendine ara sıra yapmaya başla alışırsın ara verince insanın yapasi gelmiyo zaten yapmak değil de temizlemek yoruyo beni:D
(132 puan) tarafından
Sanrm psikolojik, evlenmeden once hem calisiyodum hem okuyodum yine yoruluyodum ama bakimliydim, evlendim calismaya devam ettim yine dikkat ediyodum bebek olnca ara verdm calismaya evde kalmaktanda olabilir belki
(154 puan) tarafından
Muhtemelen ondan kaynaklı biran önce atlatırsın inşallah ♥️
(132 puan) tarafından
Insaallah ♡♡♡♡
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bana bakim dedimmi kıl tüyünü al banyonu yap disini fircala aksam kremlen yat bu kadar kiz makyajla hic aram yoktr o kadar yoruluyrmki 2 cicukla bunlari yaptigima sukur
(132 puan) tarafından
Valla ben makyajda degilim, ben onlari bile yapasm gelmiyo sorun bu yani onceden boyle degldm ama su an biyigm kasm orman givbi ve gormemek icin aynaya bakmuyorum

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 909 göst.
13 Mart 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 274 göst.
0 oy
0 cevap 121 göst.
11 Eylül 2021 Moda kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 319 göst.
20 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hilal-Alp Kutay (2,701 puan) tarafından soruldu

378,395 soru

11,326,294 cevap

34,778 kullanıcı

...