0 oy
575 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
Biz kiraciyiz şuan 800 ödüyoruz eski kiraciyiz diye ama senemiz doluyor 900 yapacak biliyorum çünkü her sene 100 lira zam yapıyor evlere baktım bu evden cikacaz çünkü adam evi satılığa vermiş her yerde 1400 1500 arası eşim tek çalışıyor 2 çocuğum var bezli ve büyük oğlum gelişim geriliği var doktor mama çıkardı mama alıyoruz bez alıyoruz ev geçimi derken bide üstüne 1500 milyar kira nasıl gecinecez bilmiyorum bildiğiniz yardım eden yerler varmı bez mama yardımı olsa çok iyi olur valla artık çocuklarımı hastaneye götüremez oldum

22 Cevaplar

+1 oy
(80 puan) tarafından
Maalesef ev satin almak da çok pahalı canım 3+1 bir ev 300/350 binden başlıyor... Eskiden 150 bine alınıyordu. O yüzden herkese.zor. ben de kiracıyim gerçekten zor
(316 puan) tarafından
Satın almayi geçtim elde birşey yok ama bari kira. Bu kadar olmasa iyidi
-Reklam-
+1 oy
(108 puan) tarafından
Sosyal yardıma başvur canım Allah yardimcin olsun ben .ilçede yaşiyorum 200 TL oduyorum kira wvimde güzel bahceli sıcak suyu hep var büyük sehirlerde geçim gerckten zor
+1 oy
(1,274 puan) tarafından
Biz doğuda olduğumuz halde kira 1300 tl. Burda her sey cok pahalı. Secenek az talep fazla o yuzdsn
tarafından
Kiz nerdesin öyle ödüyorsun ben 750 ödüyorum
(1,274 puan) tarafından
Muş merkez:)
0 oy
tarafından
Sosyal yardima başvuru yap 
0 oy
tarafından

Cnm bizde de aynı ev değştrcz 

Burda 1600-1700 den aşağı yk 

Napcaz bilmyrm :'(

tarafından
Bizim binada boş daire var ama pahalı galiba.
Ev sahibi karşı daireyi satmış öyle olmasa bi sorun derdim
(1,137 puan) tarafından
Hanımlar ben esenyurtta oturuyorum 700le girdim eve 800 ödüyorum şuan iki buçuk senedir oturuyorum.burda ve oturduğum yerde alttı üstlü boş daire var biri bodrum biri giriş kat en az bin liraya bulursunuz diye düşünüyorum
(316 puan) tarafından
Bnde hadimkoydeyim eşimin işi burda o yüzden bu taraftan bakıyoruz ama çok pahali
(1,137 puan) tarafından
Benim eşimde hadimkoyde bi fabrika da çalışıyor sırf şu evden çıkmak için oralardan ev baktım gerçekten pahalı çok hemde . Benim evim kötü değil çok güzel ama mutfağın küçük olduğu için evden çıkmak istiyorum açıkçası
(68 puan) tarafından
Canım esenyurt da aynı boşuna zahmete girip gelme derim
0 oy
(866 puan) tarafından
Evler kolay alınmıyor yada kolay yapılmıyor ki 250 bine ev aldık 2300 taksidi var kiraya versem 1000 liraya mi vericem mesela yani her şey pahalı yapacak bişey yok ..bu hale sokanlar utansın 
(316 puan) tarafından
Para olsa girecek te eşim ama yok işte ful krediye girse biz ne yicez olmuyor iste
0 oy
tarafından
700tl kiradan 1250tl olan eve çıktım bende Allah yardımcınız olsun 
(316 puan) tarafından
Nerde oturuyorsunuz şuan bnde sizin gibi olacam 800 ödüyoruz şuan ama zam ayım geldi 900 yapar ama çıkıyoruz işte ev bakıyoruz ama çok pahalı burdada duramam ev satılıyor
tarafından
İzmirde oturuyorum ben felaket bir evdi 10bin masraf yaptım başkasının evine doğalgaz bağlatmadı çok soğuktu ev 1senede dayana bildim 700tl olma sebebide çok felaket bir evdi arkamdan aynı evi 1150tl olarak kiraya verdi 800tl yapıcaktı kirayı alt katta rahat vermedi  çıktık bizde
0 oy
(65 puan) tarafından
1500 kira +aidat veriyoruz 2 ay sonra ev sahibi 250 300 liracık zam yapacakmış....
(316 puan) tarafından
Oda çok 250 300 zam mı olur yuh
(65 puan) tarafından
Enflasyona göre yapacakmış. Eşimde enflasyon 100de100 3000 lira mı yapacaksın yok diyo 250 300 liracık. Dalga geçer gibi. Allahtan ev bulduk 1100 lira daha büyük ferah :) zam olmadan çıkacağız inşallah
(316 puan) tarafından
Nerde buldunuz o evi yani nerde oturuyorsunuz
(65 puan) tarafından
Diyarbakırda eşimin görev yeri burda
0 oy
tarafından

Bizde düşünüyorduk evi taşımayı ama malesef 1250 veriyoruz 50 daha ekleyecek 1300 olacak taşınmak istesek bile evler dediğin gibi çok pahalı 

(316 puan) tarafından
Burdada aynı 1300 1400 1500 arası
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Maalesef ve maalesef öyle, millet artırıyor ev sahipleri de benim ne eksiğim var diyo basıyo zammı
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla bende kiradayım 1250 tl veriyoruz da ev almak kolay değil öyle kaç milyara alınıyo evim olsa 1300 den aşağı kiraya vermem gayet normal yani kiralar günümüz şartlarında 
(25,224 puan) tarafından
Ne alakası var senin evin olsa kaç paraya kiraya vericen acaba 500 TL ye mi. Bizimde 10 tane geçim kaynagımız yok. Evet günümüz şartlarında ev kiraları böyle. Senin piyasadan yaşam şartlarından haberin yok galiba. Vicdanım var allaha şükür mantıgımda var, olmayan düşünsün...
(316 puan) tarafından
Herşeyden haberim var evde TV var internet var görüyorum izliyorum yani ama her sene üstüne 1 milyar gelmez dimi her sene kiralar 1 milyar artıyor resmen satın almakta aynsii her sene üstüne 50 milyar ekleniyor benim evim olsa valla veririm 700 TL ye insan empati kurması lazım Allah sorar hesabini
(25,224 puan) tarafından
1 senede yaşam şartları çok fazla değişiyor. Bu sene 1000 tl ye oturdugun ev seneye değerlenip 1500-2000 tl olabiliyor buna sebep ev sahipleri değil malesef. Daha derine inmek lazım oda çok uzar..
(316 puan) tarafından
Benim ev sahibim müteahhit 4 5 binası var para çok ama gözü hep fazlasında benide kandırdı istediğiniz kadar kalın dedi yoksa asla girmezdim bu eve ilk seneden satmaya başladı sattı evi ama yine geri aldı anlamadık yani şimdi yine satıyor ha bire millet geliyor ben artık bıktım anlayacagin
(25,224 puan) tarafından
O senin ev sahibinin aç gözlülüğü olmuş ama herkes böyle değil elbet
0 oy
tarafından
Valla 500 e oturuyorum hayatta çıkmam bu evden Allah yardımcımız olsun 
0 oy
tarafından
2 sene önce 500 veriyordum şuanda 1100 veriyorum ki bizim öyle büyük şehirde degil elimizin altında bişeyde yok Allah sorar ama 
0 oy
(83 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor gerçekten bu devirde kimsede vicdan denen bişi kalmamış.. Yorumlara baktım da çok zam yapan var gerçekten yazık bu ev sahiplerine Allah sonumuzu hayır etsin
(316 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin. . Bizim burda kiŕa 400 cnm
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Sosyal yardım ve kaymakamlığa git 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Çok zor bacım ben 1200 ödüyorum. Ev borcuna girdim kiraya verdim 700 e düşün sıfır mis gibi ev.. banka Borcu 1600 hem kira hem borç zor oluyor Allah'ım yardm etsin darda olanlara . İstanbul'da bez yardimi yok cnm bende başvurdum 1 kere gıda kolisi geldi. Cimere felan yaz.
(316 puan) tarafından
Tşk ederim o hic aklıma gelmedi yazayım oraya ama oraya nasıl ulasacam bilmiyorum
(6,859 puan) tarafından
E devletten yada Google cimer başvuru yaz kimlik bilgileri doldurunuz sonra istek bölümünü secio açıklamaya ihtiyaç durumunuzu belirtin sayfa yönlendiriyor ztn cnm
(316 puan) tarafından
Yaptım ins geri dönerler
0 oy
(119,461 puan) tarafından
buyuksehirler oyle malesef babam 3+15 senelik binada oturuyo eve tasindiginda ev sifirdi suan350 tl kirasi
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ne yazıkkı ev almakta cok pahalı. 1750 TL her ay kredi ödeniyor bizde de 2 cocuk suyu elektriği dogal gazı eylulde cocuk okula baslıcak kucuk bezli kucuck. Allah yardımcımız olsun. 
0 oy
tarafından
Allah yardımcin olsun canım aileden de destek olmazsa tek maaşla geçim zor Allah hayırlı gecimler versin. Allah görünmezden göndersin

Hangi şehirde yasiyosun ki kiralar çok yüksek 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 125 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Muhammed 39 ! (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 505 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 482 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy