0 oy
783 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar merhaba gerçekten ümitsizliğe düşüp  içimin daraldığı bir noktada size yazıyorum şu an . 9 aylık evliyim ilk 3 ay hap ile koruduk . sonrasında artık anne olmak istediğimi düşünerek eşimin de isteği ile korunmayı bıraktık. 6 aydır 2 kez regl gecikmesi yaşadım ve psikolojik olarak bir sürü belirti yaşayıp hüsrana uğradım. Asla isyan etmiyorum hep dua ediyorum ama arkadaşlarımın akrabaların  1 2 ayda hamile kalabilmeleri beni artık üzmeye başladı. Kontrole  gittim herhangi bir sorun olmadığını söyledi doktor ama içim bir türlü rahat değil ve özellikle bu gün gerçekten artık anne olmayı hak etmediğim için olmadığını düşünmeye başladım. Nasıl hamile kalabilirim her hangi bir şey deneyip hamile kalan hanımlar lütfen bana yardım edebilir mi ? Çok uzattım farkındayım hakkınızı helal edin .

42 Cevaplar

0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım öncelikle stres yapma lütfen bak bir tanıdığım tüp bebek ile çocuğu olduktan sonra kendini saldı nasıl olsa olmuyor diye akışına bıraktı bebeği 3 aylıkken bir daha hamile kaldı bu kadar etkilidir yani düşün 

Biri TSH baktır demis ona katılıyorum benim ikinci bebeğim iki buçuk sene olmadı sonra başka bir şekilde hamile kaldım ama doğumdan sonra başka sebepten doktora gittim hasimato troidi çıktı o mesela engelliyormus doktor demişti 

Birde soğan kürü demişler ama onun sadece iltihap söktüğunu ama yumurtalari öldürdüğünü duymuştum.ne kadar doğru bilmiyorum bence onu en son çare olarak dene 

Rabb'im inşaallah hayırlı zamanda sana da nasıp eder bir evlat 
tarafından
Yorumunuzu yeni gördüm bu ay da regl olursam hormon testi yaptıracağım hayırlısıyla çok teşekkür ederim yazdığınız için
-Reklam-
0 oy
(34 puan) tarafından
Canım emin olki anne olunca bu günleri hatırlayıp güleceksin bende senin gibi düşünüyordum bizim sekiz ay denememize rağmen olmadı ne doktorla hemde özel hastahanelere gittik hep boşuna para harcamamızla kaldık hiçbi sorun cıkmadı ve şimdi kızım kucağımda rabbim sanada nasıp etsin hiç kafana takma demekki daha zamanı var 
tarafından
Çok teşekkür ederim umut oluyorsunuz bana umarım öyle olur evladım kollarımda olsun da
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Evlendigim ilk gunden beri hic korunmadim ama hamile kalamiyordum. Doktora gittik bir sorun yok dedi folik asit verdi ve öbür ay hamile kaldim. Yani 6 aylik evliykn kaldim.

Stres yapma umitsizlige kapilma. Rabbim hakkında hayırlısini versin canim. 
tarafından
Ben 2 aydır folik asit kullanıyorum inşallah yakın bi zamanda olur Allah evladınınla sana upuzun sağlıklı bi ömür versin inşallah
(1,238 puan) tarafından
Amin cumlemize. Rabbim sanada evlat nasip etsin insallah
0 oy
(485 puan) tarafından
Her hakeden anne olmuyo maalesef keşke gerçekten hakkını verenler doğursa! Soğan çayını dene çok etkiliymis
tarafından
Bu gün denedim bakalım umarım olur bu arada yorumuna katılıyorum tamamen
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım öncelikle aklından çıkar hiç ummadığın bir anda olacak bak göreceksin ben 3 gebeligimi istedim 3 4 ay olmadi ader olmayı beklerken 45 gün test yaptım rabbimden umudumu hiç bırakma hayırlısını işte her zaman yengem 14 yıl sonra tüp bebek oldu şimdi kucağında rabbim sana ve hakeden annelere nasip etsin inşallah 
tarafından
Amiiin canım amiiin inşallah olur artık çok istiyorum
0 oy
(1,363 puan) tarafından
1.si bu kafadan çıkmam lazım. 

2.si en az bir yıl beklemen lazım.

3.su 1yil sonra olmuyorsa kocanla doktora gitmem lazım. 

Sorun yoksa Allah a siginman lazım. 
tarafından
Teşekkür ederim hepsini dikkate alacağım
(1,363 puan) tarafından
Benim kocam varikoselden ameliyat oldu çok takintiliydi olmayacak diye korkuyodu. Ben o kadar takmıyorum diyodum ama kan testinde negatif görmeden tek çizgi görmeden adet olamıyodum.
Resmen bizim özel ilişkimizi bile aşırı etkiledi bu etkileme yüzünden ben günlerce ağladım. En son artık çocuk niyetiyle benle birlikte olacaksan olma dedim çok tartıştık o ay oldu. Eşime sinirle ilişki sonrası vajinal duş bile almıştım o ay düşün
Kafadan atmadan olmuyo yani
tarafından
Çok şaşırdım vajinal duşa rağmen olmuş :) yorumun beni kendime getirdi teşekkür ederim olucağı varsa oluyor demekki beklemek en iyisi
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Kadının biri doktora gitmiş doktor kadına senın asla cocugun olmayacak kısırsın demiş.Kadın üzülmüş ama sonrasında hamile kalmıs.Nasıl olmuş bu sizce?
tarafından
Bilmem nasıl olmuş
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Adetin başladıktan 12 gun sonra gun asiri ilişki,  belinin altina yastik koy,bol bol incir ye..... bide takma kafana rahat ol
tarafından
Çok teşekkür ederim deneyeceğim
0 oy
(306 puan) tarafından
Cnm evlendikden sonra 5 ay hamile kalamadim ilk aydan itibaren istekliydik ikimizde doktora falan gittik her sey yolunda ama gebelik yoktu 5 ay her adet geldiginde modum dusuyodu en son ay sogan kürü denedim ve o ay gebe kalmisim su an 2 cocugum var. Sende dene cnm sabah aksam iciyosun 10 gun. Işine yarar ins . Bide o psikolohiden cikman lazim sirf cocuk icin iliskiye girmeyin biz artik son zamanlarda o kafayla giriyoduk ve olmuyodu en son pes ettim ve kür denedim o ay kaldi. Rabbim kucagini bos birakmasin seninde canim
tarafından
Amiiin kuzum çok teşekkür ederim bu gün başladım soğan kürüne umarım olur
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kız dur hemen ne karamsarlığa bagliyorsun daha çok erkenmis herkes hemen hamile kalacak diye bisiy yok yumurtlama günlerini takip et ve ilişkiden sonra hemen kalkma belinjn altına yastık koy 
tarafından
Bilmiyorum biraz duygusal bi yapım var ondan sanırım ben de üzülmek istemiyorum ama işte. Tavsiyelerini dikkate alacağım sağol
0 oy
(566 puan) tarafından
1 yıl 1 buçuk yıl kadara normal canım bence akışına bırak daha 9 aylık evlisin kafaya takma valla ben iki yıl istemedim sonrada 7 8 ayda anca hamile oldum yani takma sal herşeyi akışına bırak boşa stres yapma kontrolde bu sıkıntınız yoksa her şeyin vakti var
tarafından
Haklısınız biraz daha sabredersem belki daha iyi olur benim için
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Böyle düsünüp kendinizi üzmeyin stres en büyük etken bana göre. Daha yeni düşünmeye başlamışsınız neredeyse. Dr lar bile ilk 1 yıl normal diyolar sıkıntı da yokmuş akışına bırak hakkında hayırlısı olsun 
tarafından
Teşekkür ederim artık bıraktım düşünmüyorum
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Daha yolun çok başında sin hemen karamsar olma canım .. 10 yıl anne olma ümidiyle yaşayan biri olarak sana tavsiyem sitres yapma ve oluruna bırak ben 5 kez aşılama ve iki kez tüp Bebek tedavisi gördüm..3?tedavide çok şükür Rabbime anne oldum yani diyecegim daha erken normalde zaten bir yılı geçmeden evlilik doktorlar bakmıyor.. bide ovulasyon testi dene eczaneden al.. eğer bir sorununuz yoksa bu yolla Hamile kalan çok oluyor çevrende çok oldu..
tarafından
Çok teşekkür ederim çok uzun süre istemiş beklemiş ve mucizenize kavuşmuşsunuz sizin adınıza çok sevindim
0 oy
(580 puan) tarafından

Canım sana ne kadar yardımcı olurum bilmiyorum ama seninle aynı düşüncelere sahip, zaman zaman ağlama krizlerine bile giren biriyim, biriydim. Etrafında seninle aynı vakitlerde evlenen kişilerin hemen hamile kaldığını düşünüp, içten içe neden bende hamile kalamıyorum diye düşünmen gayet normal ama bunu kendine yük olarak bindirme. Bende seninle aynı düşüncelerdeydim ama artık bazı şeyler kafama dank etti diyebilirim. Şunu biliyoruz ki veren Allah alan Allah canım. Biz duamızı edelim, yapmamız gerekenleri yapıp gerisini Allaha bırakalım. Şer görünende Hayr, hayr görünende de şer vardır sözü o kadar doğru ki. Vardır herşeyin bir vakti diye düşün. İlk olarak, her hamile kalanın dediği gibi gerçekten stresten uzak duracağız, aklımızı başka şeylerle meşgul edeceğiz, 41 gün boyunca meryem suresi okumaya gayret etmenide tavsiye ederim. Yemene, içmenede dikkat etmelisin, Folik asit alımınada dikkat et. Rabbim inşallah sana da, bana da, isteyen bütün anne adaylarına hayırlısından, sağlıklısından evlat ve evlatlar nasip eder. Benim ki de baya bir uzun oldu ama inşallah yardımcı olabilmişimdir :)

tarafından
O kadar samimi o kadar naif bi şekilde yazmışsınız ki yüreğime dokundunuz resmen çok teşekkür ederim. Meryem suresini okumaya yarın başlayacağım inşallah . Hatta sadece kendim için değil senin ve her isteyen için dua edeceğim. Güzel kalbine çok teşekkürler Allah razı olsun  iletişimde kalmayı isterim seninle
(580 puan) tarafından
Ne demek canım sana iyi geldiyse ne mutlu bana. Aynı şeyleri, aynı düşünceleri bende yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum. Allah razı olsun bende sana dua ederim inşallah canım. Rabbim en kısa zamanda hayırlısından, sağlıklısından evlat sevincini yaşatsın sana :) Bende iletişimde kalmak isterim :)
tarafından
özel mesaj gönderdim çok teşekkür ederim <3
0 oy
(7,935 puan) tarafından
canım 9ay ne ki daha yeni evlisin.Doğum kontrol hapı da kullanmışsın.Hapın etkisi vücuttan 6ayla 1yıl arasında siliniyor.önümüzdeki 6ay içinde hamile kalırsın.

Doktor hamile kalmak istediği için doktora giden arkadaşlarıma folikasit vermiş sana vermedi mi 

İlişkiden sonra hemen kalkma biraz yat.
tarafından
Folik asiti 3 aydır kullanıyorum. Görümcem 4 yıl doğum kontrol kapından sonra 2. Ayında hamile kalınca ben ona yormamıştım olabilir teşekkür ederim
(7,935 puan) tarafından
rica ederim Allah gönlüne göre versin
0 oy
(81 puan) tarafından
Benim eylülde tam 2 sene olacak.

2 senedir uğraşıyorum , son 6aydır dokrora gidiyorum tedavi oluyorum, ama bu sabah baktım adet olmuşum. Hayırlısı buymuş dedim.

Demekki hala vakti var diyorum.

Sabrediyorum.

Olup da bin kere ağlayacagıma hayırlısı değilmiş nasibim buymuş diyip bir kere ağlayayım.

Benim kuzenlerim hepsi 2. 3. Ayında hamile kaldılar ama o , onların nasibi.

Çok çok erken daha senin için . 

Sabret...
tarafından
Teşekkür ederim motivasyonun için sabredelim inşallah kavuşacağız yavrularımıza ♥
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hayıt suyu içebilirain hamileliği kolaylaşyırıyor
tarafından
Herhangi bi yan etkisi var mı
(5,311 puan) tarafından
Yok canım
tarafından
Deneyeceğim sağoluuun
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim  cnm
0 oy
tarafından
Ben ilk ayda hemen hamile kalmıştım. Arkadaşım benden bi iki hafta sonra evlendi. Hamile kalamiyordu çok uzuluyordum onun adına. Halasının da hiç bebeği olmamış ona cekti diye düşünüyorduk. Hastaneye gidiyordu hiç bi problem yoktu en sonunda 1 senenin sonunda hamile kaldı. Göbeğinden iğne mi ne yaptılar 1 sene snunda. Ve folik asit kullandi
tarafından
Bakalım 1 seneyi geçerse doktorlar mutlaka bana da bi tedavi uygularlar.  İnşallah gerek kalmaz
0 oy
(128 puan) tarafından
Ben de 15 aydir ugrasyorm canm ayni psikolojideym inan planli hamilelik yasayanlari gordukce cok uzulyorm şu ay hamile kalrm dyip kaliyorlar insallah seninki benmki kadar uzamaz canm
tarafından
Allahım sana da bana da en kısa zamanda nasip etsin inşallah çok yıpratıcı bi süreç :(
(128 puan) tarafından
Evet oyle amin ins ben bu ay sogan suyu kullandm yani hamile kalamasam da rahimin temizlenmesini saglyoms bi arkdsm ictigi ay hamile kaldgni soyleynce basladm deneyebilirsin
tarafından
Ben de bu gün başladım hadi hayırlısı birbirimizi haberdar edip destek olalım bu süreçte :)
(128 puan) tarafından
Tamam canm ins Allah yuzumuzu guldursun
0 oy
(147 puan) tarafından
Bekarken de adet düzensizliği var mıydı 
tarafından
Evlenince 28 günden 35 güne kadar uzadı doktorla konuştum 45 güne kadar normal döngün değişmiş dedi ama bekarken 2 3 gün nadiren oluyodu
(147 puan) tarafından
Yani bekarken  adet düzensizliğin yokmuş. Belki ilaçtan kaynaklı olarak adet düzensizliği olmuştur. Doktorda bi sıkıntı yok demiş. Ilacın etkisinin gitmesiyle inşallah sende hamile kalırsın bence
tarafından
İnşallahh

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 159 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 200 göst.
28 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sultantprk (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Yarn1238 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 191 göst.
26 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,474 soru

11,359,711 cevap

34,837 kullanıcı

...