0 oy
382 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (166 puan) tarafından
Ilk gebelik belirtiniz  hangi hafta basladi ve nelerdi hadi sohbetee :)))

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
benim ilk belirtim şiddetli  kasık ağrısı oluyordu baya da gecikmişti ama ben nedense yoktur diyordum 21. günün sonunda test yapmıştım ve şok olmuştum  Dr. gittim 6 haftalık demişti. tabi normalde 9 haftalık olması gerekiyordu ama uymuyor demişti doktor sanırım geç döllenme olmuştu.  şu an 13 haftalık oldum riskli geçiyor bu arada dua edin lütfen 
(166 puan) tarafından
Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin
-Reklam-
0 oy
(561 puan) tarafından
Zaten planli birseydi ama ilk belirti baş dönmesi oldu ve gerindikce karnim aciyodu. O halde evin butun duvarlarini silmistim bilmeden. Sonrada bulanti kusma olmadi sadece mide yanmasi olmustu
(166 puan) tarafından
Karin acisi nasıl oluyo boyle spor yaparsin ertesi gunu agrir onun gibi mi
(561 puan) tarafından
Karnım gerilince sanki bi bag var o yirtilcakmis gibi yani ayirt ediliyordu
0 oy
(113 puan) tarafından
Benim ilk gebeligimde canim hic sevmedigim i corbayi istemişti ondan bi kac gun sonra hamilelik haberimi aldim ama ikinci hamileligimde ağrıdan soğuk terler döküyordum. Daha yeni yeni geciyo belirtilarim kesinlikle istahim yok . Ikinci gebelgim daha zor geciyor benim :)
(166 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun
0 oy
tarafından
Uykum çok geliyordu ve halsizdm test yaptık 4 gün adetim gecikince
(166 puan) tarafından
Allah bağışlasın
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Adet görmüyorum zaten ilk kızım da mide rahatsızlığim vardı hastaneye gittim öyle öğrendim oğlum da karın ağrısıyla gittim t haftalık hamileymisim 
(1,601 puan) tarafından
5 haftalık
(166 puan) tarafından
Neden adet gormuyorsun
(1,601 puan) tarafından
Çok geç oluyorum ya 5 6 ayda bir
(166 puan) tarafından
Bende oyleyim 3 4ayda bir yumurtlama olmadigi icin adet olamıyoruz, bu ay yumurtlamayi yakaldim acaba tutmusmudur ki
(1,601 puan) tarafından
Bebeğin varmı
0 oy
(375 puan) tarafından
Benim kasıklarım ağrımıştı. Anneme söyledim hamile olabilirsin dedi gülmüştüm. Hapşursam hamile olabilirsin diyordu sürekli :D bu sefer tutturmuş :) sonra baktım regl olmuyorum aldı beni panik. Yine annemdeyken test yaptım bir gün. Eşime çubuğu gösterip aşkım b.oku yedik dedim :D  nasıl bakıcam diye telaş başladı bende :) 5 aylık oluyoruz 2 gün sonra hep eşimle ikimiz baktık. Şimdi o zamanki paniğime gülüyorum :)  oğlum da bana sırıtıyor şu an yiyiciim :D 
(166 puan) tarafından
Ayyyyyy cok iyi
0 oy
(4,067 puan) tarafından
2 gün üst üste 5 dakikda bir tuvalete çıkmıştım afedersin acayip çişim geliyodu kayınvalidem yaz gnü nasıl üşüttün kız dedi meğerse hamileymişm haberim yokmuş :) 
(4,067 puan) tarafından
Bna sadece o zamn oldu planlı Bi gebelkti zaten adet gnümdn Bi gün önce test yapayım bakm varmı dedim yaptım hamileymişm eşime söyledim uyuyduk kalk hamileyim dedim uykum var gce uyamdm kalkınca knuşurz dedi yattı uyudu valla :) kalkncada sağlık ocağında kan verdik işte
(166 puan) tarafından
Amann ben esime uyku arasında soylesem naparki acabaa
(4,067 puan) tarafından
Hamilelik başlangıcı ve bitişi de aynı oldu suyum sızyo acile doktra gidelm dedim yarım saat uyuyaym ondan sonra gideriz dedi uyududa :)
(166 puan) tarafından
Hahahahhaa hic gulecegim yoktu
(4,067 puan) tarafından
:) :) :)
0 oy
(7,935 puan) tarafından
şiddetli baş dönmesi ve mide bulantısı oldu .Önce kendim eczaneden test alıp yaptıp sonra kan testi yapıldı.Doktor ultrasondan baktı kese oluşmuş, 3 haftalık dedi.

Şimdi 22aylık oldu .Köpek dişleri çıkıyor.2yaş sendromu var.Ne bılaşık yıkatıyor , ne temizlik yaptırıyor, ne yemek yaptırıyor;elimden tutmuş oturma odasına götürüyor o oyuncaklarıyla oynayacakmış ben yanında oturacakmışım.Uyku desen kader kısmet gibi birşey bazen 12de bazen 2de uyur.

Hamileliğimi öğrendiğimde mutluluktan ağlamıştım şimdi yorgunluktan , halsizlikten ağlıyorum.
(166 puan) tarafından
Rabbim yoklugunu hissettirmesinn
(7,935 puan) tarafından
amin , bir an önce kendi başına vakit geçirecek kadar bir büyüseydi .
(166 puan) tarafından
Buyur annesi ya birgun olur dersin ne cabuk buyudu
(7,935 puan) tarafından
inşallah

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 713 göst.
0 oy
28 cevap 516 göst.
0 oy
11 cevap 155 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu