0 oy
340 göst.
Aile kategorisinde (94 puan) tarafından
Simdi şoyle anlatayim arkadaslar. Birine anlatmazsam sinirimden catlayacagim. 

Kirada oturuyorum. Koydeyiz ama 350 tl kira veriyoruz.  3 senedir oturuyoruz. Evin her yerinden bocek fare vs cikiyor. Altı ambar, tabi biz kullanmiyoruz köyde herkes kullanir, ahırı ev sahibi kullaniyor. Yani gelen giden cok oluyor. Benim de 16 aylik oglum var 9 aylik da hamileyim 9 gunum kaldi doguma. Gelen giden evime girmese de rahatsiz oluyorum. Neyse asıl konuya geleyim. Dun esim eve geldi köyde satılık ev varmis gidelim bakalim mi dedi tamam dedim 750 m2 kadar bir yér 50 60 bin tl diyormus adam, ev de var oturulacak sekildeymis dedi. Ben de sevindim kendi evimiz olacak diye. Kabul ettim. Oglani kayinpederime biraktik kaynanam tutturdu ben de gelcem diye. Sanki o oturcak. Yol boyu "ev soyle iyiymis boyle iyiymis işte baya idare eder sizi " bilmem ne dedi durdu. Kayinpederim oyle anlatmis. Evin onune gelmisiz ben hâla gidecegiz diye bekliyorum cunku onunde durdugumuz ev bildiginiz HARABE! Kapidan girerken korktum ev yikilacak diye. Yeminle sinirden aglayacaktim. Eski,duvarlari 1 metre kalinligi olan kerpiç evler var ya hah onlardan ev. Duvarlar birbirinden ayrilmis, evin icinden temizlemeye kalksak en az 4 kamyon pislik pasaf cikar. Kaynanam beni dürtüp dürtüp iyi iyi guzel ev, kredi cekersiniz bir yandan oturursunuz bir yandan yaparsiniz, diyor. Evde tuvalet banyo mutfak yok odanın birinin tamamen tavani yok. Bildiginiz yok. Eski ev zaten yurudukce gacır gucur sesler geliyor. 2 tane pen cam takilmis ona mi guveniyorlar bilemedim. Eve girince bi daraldi icim. Tavan yerden en fazla 1 bucuk mt yuksekte duvarlar çöktü çökecek. Kaynanam hâla ev guzel diyor. Allah askina 3 sene olmus daha evleneli. Eşyalarım yeni. Ben o eve nasil sokayim bu eşyaları. Gunah degil mi? Kaynanamlara geri döndük oglani almaya, yol boyu kaynanam konusmaya devam etti hâla ev guzel diyor icimden saydiriyorum guzelse sen git madem, cek kredi yaptir diye. Eşimin yanina oturdu kaynanam kredi cek oglum yaptir evi, bir daha bulamazsin boyle bi ev diyor. Gebelikten midir bilmem aglayasim geliyor hâla. Zaten eşim 3300 tl maas aliyor. 1350 tl aylik kredi oduyoruz, 350 tl kira, 250 300 tl elektrik 100 tl su faturasi evin geliri gideri derken her ayı sıkışık geciriyoruz. 60 bin tl Kredi cekersek 85 bin odeyecegiz. Onu da 36 ay vadeli olursa aylik 2300 tl odememiz gerekiyor. Bizi baya baya aşacak. Ben bunlari dusunuyorum kaynanam HÂLÂ al oglum al ev guzel diyor. Gecenin bi yarisi kalktim dua ettim insallah adam satmaktan vaz gecer diye. Sabahin köründe kaynanam aradi ne yaptin oglum dusundun mu alcak misin evi diyor. Her seyimize karismasindan biktim artik bunaldim. 3 senedir ayni. Ozelimiz kalmadi bu kadin yuzunden. Gebelikten mi boyle dusunuyorum yoksa ?

12 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
O metrekare ye uygun yer yıkılıp yenisi yapılabilir imkan olsa ama senin anlattığım gibiyse tabiki orda durulmaz
(94 puan) tarafından
Vallahi oyle ya. Kope.k bagalasn durmaz. Keske videosunu cekseydim.
(9,247 puan) tarafından
Neresi orası . Valla ben böyle şeylere çok üzülüyorum Allah tez zamanda feraha çıkartın canim
(94 puan) tarafından
Burdurda köydeyiz canim benim. Allah razi olsun. Içim daraliyor dunden beri
(9,247 puan) tarafından
Bilirim burdurun ewlerini canım Isparta dan ew baksanız olmuyor mu illa orasını olcak
(94 puan) tarafından
Eşim köyde fabrikada calistigi icin baska biyere gitmek istemiyor. Ilçeye tasinalim bari ordan alalim evi diyorum onu da istemiyor. 150 bine 450 m2 arazi veriyorlar. O kadar para verecek olsam ilçeden de alırım. Ama işte sözum pek gecmiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Esine dedin mi begenmedigini bide ev buyuk falan diye kaynanandami sizin yaniniza iliscek acaba aklima o geldi
(94 puan) tarafından
Yok kiz ne buyugu ev kümesten hallice. Kaynanamla hayatta yasamam. Zaten ayri yasadigimiz halde her haltimiza karisiyor bir sekilde. Esimin aklina girmeyi basariyor. Esime de dedim ben hic begenmedim icime sinmedi diye. Ama o da biraz otururuz elimize para gectikce yeniden ev yaptiririz diyor cok yipratacak kendini. Usteleyip uzmek de istemedim
tarafından
Kaynanana ver cevabini izin verirsen biz konusalim sonucta sen degil biz oturup oturmuycagimiza karar vericez o yuku biz cekicez de
(94 puan) tarafından
Demeye derim de eşimle aramin bozulmasindan korkuyorum
tarafından
Sende uygun dille konus canim direk pat soyleme sen cekiceksin o kredi borcunun yukunu dimi
(94 puan) tarafından
Zaten boyumuzu aşacak kredi işi. En iyisi ufak ufak beynine islemek galiba.
0 oy
(472 puan) tarafından
Canım sakın alma eşine söyle sevmedim istemiyorum de. Tavrını koy 

Madem kaynanan çok beğendi kendi otursun 

Anlatığına göre bildiğin harabe onun neyine güzel diyor yav 

Daşşak mi geçiyor kadın cahil 
(94 puan) tarafından
Biz bundan beter evlerde oturduk diye esimin aklina girmeye calisiyor. Muhtemelen de girmeyi basardi. Ben begenmedigimi soyledim zaten ama bana laf dusurmuyorlar. Tam agzimi aciyorum lafi agzima tıkıştırıp kendileri konusuyorlar
(472 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah
Ne yap ne et gitme ay inşallah adam satmaktan vazgeçer
(94 puan) tarafından
Insallaaahhh. Gebenin duasi kabul olur derler. Dua ediyorum surekli
(472 puan) tarafından
Sen bide gebesin yav Allah akıl fikir versin bacım canım. O evde bebek nasıl büyür. Ayyallahım
(94 puan) tarafından
Ben de anlamadim. Her gun yikilaak mi acaba basimiza diye dusunmekten uyuyammam ki zaten
0 oy
(26 puan) tarafından
Merhaba canm nasıl olsa o evdə sen oturacaksın kocana beğenmediğini söyle kredi çekip tamir etdiriceğinize paranızın üstünü tamamlayıpp iyisisni alın 
(94 puan) tarafından
Begenmedigimi soyledim ama bilmiyorum tek carem adamin evi satmaktan vazgecmesi
0 oy
tarafından
Canim 60 bine koyde iki tane ev yaparsın zatenki benim gorumcem 30 bine mis gibi daire yapti koyde
tarafından
Neresiki orasi canim he sizin arazi yok pardon ya gorumcemin vardi yapacak yeri
tarafından
Gecen sene yaptırdı canim hersey dahil mutfak dolabi filanda
(94 puan) tarafından
Yok canim. Bizde arazi de yok. Kaynanamgil yemiş ama kenara koymamis. Babam diyor buraya gelin evinizi arazinizi yaptirayim ama eşimin işi burda oldugu icin gitmek istemiyor
tarafından
Anladım canim neresi sizin koy peki böyle bir ev yapacak kadar yerde alamazmisiniz mesela
(94 puan) tarafından
Karapınar canim. 450m2 yere 150 bin tl istiyorlar burda. O kadar parayi verecek olsam şehirden bir ev alirdim. Cok uçuk burda fiyatlar
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Canim niye susuyorsun agzini acip anne neresi guzel desene. Susup susup sinir oluyorsunuz icinizde. Krediye sahsen tumden karşıyım, eainle konuş, begenmedim degmez de gec. Hamilesin iyice dert etme kendine
(94 puan) tarafından
Kaynanama laf etsem eşimle aram bozulacak biliyorum o yuzden icime atiyorum. Bi de burasi var icimi dokebildigim. Kredi borcumuz zaten var esim dugunde cektigi krediyi oduyor hâla. Bi de zorla ev sahibi etmeye calisiyorlar cok paramiz varmis gbi
(6,978 puan) tarafından
Esin biraz akilli davransın, kaynanana esine evin hali ortada de gec
0 oy
(42 puan) tarafından
Valla canım ev anlattıklarını gibiyse o evde oturulmaz çocuğun küçük hasta olur bide bebek  de gelecek sanmıyorum olacağını peki eşin evin halini görüp birşey demedimi ev iyi veya  kötü diye ya kaynana ne demeli kadın o evin halini görüp sizi nasıl zora sokuyor anlamış değilim 
(94 puan) tarafından
Ev gercekten kotu. Keske videosunu cekseymisim. Eşim gordu evin hâlini ama kendimizi toplayana kadar oturalim diyor. Acik acik soyledim ben begenmedim o evi diye. Orda oturacagima 250 300 tl lik bi cadir alirim onda bari otururum diyorum eşim de uzuluyor ama benim karnim burnumda her gun evden cuval cuval toprak atacak olduktan sonra niye tasinayim ki? Kaynanam zaten bi seye de burnunu sokmasa şasarim. Kadin her olayda her muhabbetimizde daliyor icine. Tlfndan esime bisey gosteriyorum hani bakayim neymis o, sunu alalim diyorum neymis o bi bakayim aman bosverin almayin oyle seyler, sunu canim istedi alir misin diyorum yemesen bisey olmaz masraf yaptirma diyor. E onu alma bunu alma bu adam ne demeye aksama kadar calisiyor? Uzaktan bakinca hic bir seye karismiyor gbi duruyor ama içi beni yakiyor
(42 puan) tarafından
Valla canım kocan seni seviyor sözüne itimat ediyorsa hiç sorun olmaz karşına al eşini güzelce konuş anlaşin sonuçta o evde sen ve çocukların oturacak mikrop kapmayin sonra
(94 puan) tarafından
Gelince anlatcam bi sekilde derdimi artik.tesekkur ederim
(42 puan) tarafından
Rica ederim canım herzamn
0 oy
(791 puan) tarafından
Csnm yıkıp yeniden yaprsnz nye morelini bozuyonki
(94 puan) tarafından
Yikilck tabi de ilk once baya bi tadilat lazim. Odalarin birinde oturup digerlerini yaptirin diyorlar da bn zaten dogurmak uzereyim. Yeni oda yaptirincaya kadar basimiza kösecek bi evde oturmk istemiyorum.
(791 puan) tarafından
Kız kynanla otr
(94 puan) tarafından
Demedin demi boyle bisey. Yok yok demedin. Simdi bile hayatimin icine eden kadin ayni evde oturursak kanser eder bni.
(791 puan) tarafından
Kanser etyse bi odada idare et tadilat olana kadar
(94 puan) tarafından
Ha yok onu teklif ettim. Ev üstune ev olmaz kndi duzeninizi kurun dedi
0 oy
tarafından
Seninki kadar olmasa da benim kaynanamda herseye karisir hepsini bosver esini kendine cek dedigini yatir kafasina sok
(94 puan) tarafından
Olmuyor işte. Bn kendi istedigimi soyleyince kiyametler kopuyor. Bn de istiyorum kndi evimiz olmasini ama boyle bi evi de istemiyorum. Ki cocugum da dogmk uzere yeni dogmus bi bebegi nsl sokarim bn o eve
tarafından
canm baska caren yok ama esini eline alman lazim ezilmemek icin yoksa yipranan hep sen olursun esin ailesinin sozune mi gidiyor
(94 puan) tarafından
Annesinin sozune cok bakiyor. Ne yaptiysam vazgeciremedim bu huyundan.  Annesi de sen evlendin karismayayim artik demiyor. Bir oğlu daha var bekar ama burnunun dibine yanastirmaz anasini, saygisizlik da tmez ama yine de kendi bildigini yapar. Esimde  oyle olsun istiyorm ama bisey diyemiyorum annesi sonucta
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Ben olsam içimde tutup dert edeceğime ona söylerdim neresi güzel göster hele ben göremedim falan derdim sen anlattıkça içim daraldı
(94 puan) tarafından
Gözü de kör değil ya biliyor içine girilmeyeck bir ev oldugunu. Sırf kndi evlerine yakin diye istiyor
0 oy
(1,501 puan) tarafından
InEsin kör mü canım 
(94 puan) tarafından
Eşim kör degil de bi umut kendi evimiz olur mu diye dusunuyor o da
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Tabiki tepkimi veririm kaynanama cunki senin cocugun olucqk kucuk o evde rutubetde olar simdi orda nasil kalirsnz   imkan varsa yikip en azi 1 salon 1 oda mutfak banyolu kucukde olsa yeniden yaoabilrsinz
(94 puan) tarafından
Imkan anca kredi cekersek var. Delirmk uzereyim
(1,370 puan) tarafından
Uzulme canim oda duzelir insallahh

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 147 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 709 göst.
1 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy