0 oy
500 göst.
Diğer kategorisinde (6,681 puan) tarafından
Eşimin kuzeninin akşama nişanı var çoçukları annemle kuzenime bırakmayı düşünüyoruz daha doğrusu eşim öyle istiyor 2miz gidelim eglenelim diyo 5yıldır 2miz baş başa bir yere gitmedik her yere çocuklarla gitdik..5yaşında biri 2yaşinda da biri..ilk kez birilerine emanet edicem kendimi çok kötü hiss ediyorum annem genç ve çoçuklarimda annemi çok sever kuzenimde iyi biri çoçuklarima güzelde bakar eminim kendisi zaten çoçuk pedegog ama yinede huzursuzum kendimi kötü anne gibi düşünüyorum..

Kararsızım ya acaba akşam kendimle götürsemmi?

30 Cevaplar

+2 oy
(544 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Büyümüşler bırakıp gidebilirsin.Sen mutlu huzurlu olacaksın ki çoçuklarına da etki etsin.Çık gez eğlen kendine vakit ayır.İnsanın kendine vakit ayırması onu kötü annne yapmaz.Ha bebeğin vardır o bırakılmaz maşallah büyütmüşsün daha ne! rahatlıkla bırak 
(6,681 puan) tarafından
Sağol canım benim yorumun rahatlatdi beni annemede güveniyorum zaten de bakalım akşama kadar kararımda dura bilecekmiyim
(544 puan) tarafından
Emin ol sana da iyi gelecektir yabancıya bıraksan aklın kalır da annen sonuçta bir de iki çoçuk beraber oynarlar seni bile aramazlar hiç gözün arkada kalmasın rahatına bak.
-Reklam-
+2 oy
(266 puan) tarafından

Benim bebegim daha doğmadı ama. Dün açılan postdan sonra anneme bile emanet etmem çocğumu. :ermm:

(6,681 puan) tarafından
Ay o postu hic hatirlatmayin zaten..benim annem benim çoçuklarımın üstünde nasıl estiyimi bilir gözünden biran koymaz ama yinede kötü hiss ediyorum
(266 puan) tarafından
Benim için kimsenin kırılması çocugumdan önemli degil.  Beni babaannem büyütdü annemin haberi bile olmadı  benden. Şimdi ben kalkıp anneme çocuk emanet edemem içim hiç bir türlü rahat etmez. Açık açık anneme güvenmiyorum. İyi ilgilenmez çocugumla. Bir yerini kırar falan. zaten kırgınım  hayatım boyu kırgın olurum.
(6,681 puan) tarafından
Umara azeriydinde sen sehv elemiremse sen ne yaşamisan bilmirem ama diyesen yaxsi seyler yasamamisan..menim anam ele deyil ama o gunde bir defe menim usaqlarimi gormese deyir gece yata bilmerem..menim usaqlarimla nefes alir..anama guvenim sonsuzdu❤narahatciligimin en esas sebebi usaqlarima yalan danismaqdi ona gore ozumu pis hiss edirem
(266 puan) tarafından
Uşağlıqdan heç yaxşı şeylər  yaşamamışam  . Bilmirəm niyə beləyəm. Amma heç kimə güvənmirəm. Anama belə. Təbii ki hər kəs eyni  ola bilməz. Sənin anan məsuliyyətli  ola bilər  ama özümə qarşı olmayn şeyi övladımada gözləmirəm
(6,681 puan) tarafından
Elbetdeki canim eledi her kes oz valideyinibe beleddi..men anama guvenirem arxeyinem ondan problemim usaqlarima yalan danismagimdi onuda axsam gelende deyecem ozlerine
+1 oy
tarafından
Mantikli dusunmus eşiniz eglemmek degilde hastalik var 
(6,681 puan) tarafından
Azeriyiz canım burda vürus yok artık
0 oy
(1,438 puan) tarafından

Hec biraxmamisan deye ele his edirsen canim.anana buraxirsan anan sen kimi baxar.men anamdan başqa heç kimə qoymaram.narahat olama ged yoldaşınla:))

(6,681 puan) tarafından
He canım düz deyirsen yoldaşımda ele deyir prosta yenede narahatam
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Benm kızm şuan 5 buçk aylık bırakamam ama bazı tanıdıklarım var 3 yaşında kzını kaynansına bırakıp gezmlre kahvltılra gidyo Bi arkdşım var oğlu 7 buçk aylık faln kaynanadn bırakıp uyumya yda gezmeye gidiyor canm şmdi kendim öyle Bi durumda naparm bilmiyorum çnkü bnmki dha küçk o yüzden bişy söylemek içn erkn :) 
(6,681 puan) tarafından
Ben şu yaşlarına kadar hic bırakmadım şimdi eşim israr ediyor 2miz gidelim birlikte vakit geçirelim istiyo
(4,067 puan) tarafından
En azından denemiş olursun ya bilemedim valla baklm durcaklr mı dye alıştırma yapmş olrsn
(6,681 puan) tarafından
Duracaklarindan eminim annemi cok severler ama ben onlara yalan soylediyimcin huzursuzum
0 oy
(25 puan) tarafından
5 yaşında  çocuk diyorsunuz kreş yaşı gelmis yani gayet normal  1 gece bırakmak neden bu kadar abartıyorsunuz  çalışıyor olsaydınız bir çok anne gibi en geç 2 yastan sonra zaten birine bırakıp ise gidersiniz ayrıca anneniz yani ne olacak ki 
(6,681 puan) tarafından
Hic bırakmadığım için abartıyor ola bilirim..bide nedense aklıma her şey geliyor
0 oy
(679 puan) tarafından
Ben sadece gorumceme birakiyorum zorda kalirsam
(6,681 puan) tarafından
Ben ilk bırakıcam annemden başqasına güvenemem ya
(679 puan) tarafından
Ondan baska kimsemiz yok annemuz gibi yasi büyük
(6,681 puan) tarafından
Anladim canim guveniyorsan bir sorun yok zaten
(679 puan) tarafından
Guveniyorum yoksa birakirmiyim bazen uykusuz kaldigimda cagirir beni yatiriri cociga bakar yemegi yapar ben dinlenirim
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Anneme tek birakmisliğm var 
(6,681 puan) tarafından
Bakalım bende kararımda dura bilecekmiyim
(2,826 puan) tarafından
İnşallah durabilirsin
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ben anneme bırakıp gidiyorum üstelik benimki 6 aylık 
(6,681 puan) tarafından
Biz eskiden qurbetdeydik yanimda kimse olmadi yalnız büyütdüm alıştıç çoçuklarıma babalarıyla markete gitseler bile huzursuz oluyorum
(3,527 puan) tarafından
Ya kıyamam ondandır o zaman
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Yerinde olsam hiç düşünmem bırakır biraz kafa dağıtırım. İnsana böyle şeyler gerekiyor inan ki.. 
(6,681 puan) tarafından
İnan çoçuksuz dışarı çıkmak nasıl bir şey unuttum
(11,084 puan) tarafından
Ben gezmeye çıkmadım hiç. Hastaneye falan gittim yalnız. Ben de unuttum yani.. canım git eğlen sana da iyi gelir
(6,681 puan) tarafından
Bakalim nasil olacak umarim pisman olmam
0 oy
(476 puan) tarafından
3 aylıkken başladım kendi anneme bırakmaya. Şu an 8 aylık bazen arkadaşimla buluşacak oluyorum ya da carşıda işim oluyor hava şartları müsait olmuyor bırakıyorum. Zaten annemin tek evladıyım benden başka bir tek torunu var işte. Güvenim tamdır çok güzel ilgilenir yediri oynar. Bence seninkilerde büyük bırakabilirsin hem kocanla vakit geçirmiş olursun. 
(6,681 puan) tarafından
Benimde annemin ilk torunları çok sever hatta ben kızıyım torununu kızından çok sever zaten ayni mahalledeyiz ama şimdiye kadar nedense kimse emanet edemedim ama galiba yanlış yapıyorum
(476 puan) tarafından
Eğer bakımından eminsen güveniyosan bırak canım kendine de vakit ayırmış olursun
0 oy
tarafından
Guveniyorsan birak bence benimki 6 Ylik bir kac kere isimi halletmek icim anneme biraktim ama maksimum 1 saat işe baslayinca mecbur bırakıcam 
(6,681 puan) tarafından
Güveniyorum tabikide ama çoçuklarımı kandırıyor gibi hiss ediyorum kendimi
0 oy
tarafından
Abartmayın annen gayet güzel bakar
(6,681 puan) tarafından
İnsallahh
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Sadece annem ve kaynanama hep bırakırım Allah yukarda benden iyi bakarlar çocukla çocuk olurlar
(6,681 puan) tarafından
Ben de anneme guveniyorumda çocuklarimi kandirmiş gibi hiss ediyorum
(44,744 puan) tarafından
Senin kaç tane bebis
(6,681 puan) tarafından
2 canim
(44,744 puan) tarafından
İki tane felan olunca insan her yerde goturemiyo durmuyolar ben o yüzden birakiyom.islerimi rahat halledip sonra anneme yada kaynanama geçiyorum artık kimdeyse
(6,681 puan) tarafından
Aynen..birini goturup diyerini evde birakmakta olmuyo mecbur 2sinide koycam
0 oy
(10,429 puan) tarafından
Bakıcıya bırakıyorum çalıştığım için keyfi asla bırakmadım bırakmam
(6,681 puan) tarafından
Bende ilk kez birakicam birakma taraftarı deyilim aslinda
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Annem benden iyi bakar çocuklarına ve seninkiler de büyükmüş 2 3 saat bir aksan bişey olmaz 
(6,681 puan) tarafından
Annemde oyle diyorda yinede aklima kotu seyler geliyor esimde kiziyo rahat ol biraz diye bakalim nasil olucak
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Anneme bırakırım sadece odabenden daha çok sakınır
(6,681 puan) tarafından
Benimde annem çok guveniyorum zaten her gun bize gelir çocuklarimi gorur bir gun gormesem uyuyamam der
0 oy
(48,731 puan) tarafından
pandemiden sonra arada market alisverisi icin bir kere nisan icin biraktim birakmak kötü birsey degil anne babalarinda dinlenmeye.ihtiyaci var bu küçük.ayriliklar iyi geliyo zaten gittiginizde.hep çocukları konusacaksiniz☺️☺️
(6,681 puan) tarafından
Sanki çocuklari kandiriyor gibi hiss ediyorum ya en cokta buna uzuluyorum..
Esimde senin soylediklerini soyluyo bakalim nasil olacak :)) ama çocuklar aksam ananeleriine gidecekleri icin cok mutlular :)
(48,731 puan) tarafından
bizde pandemiden once nereye olursa.olsun goturuyoduk. simdi kucuk kucul birakiyorum canim yarim saatligine falan.bazen annemdeyken birakip marketleri geziyorum
(48,731 puan) tarafından
bu kadar kasmamak lazim bende çoğunlukla babannemde dururdum çocuklar icinde guzel oluyo canim annen yani en guvenilir kişi
(6,681 puan) tarafından
Esimde cocuklar icin bir farklilik olur diyo sagolun sizlerinde yorumlari beni rahatlatdi insallah pisman olmam)
(48,731 puan) tarafından
olmazsin emin ol ozlersin hep onlari konusursun da onlarada degisiklik olur canim
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun eşler bir birine zaman ayırmalı,insan kendine zaman ayırmalı ,,, evet Anneyiz ama hemde kadınız, hemde insanız bence hep çocuklara yapışık yaşamak kendimize de eşimize de haksızlık ... Ben mesela kızım 14 aylık kaynanama veririm köyde yaşıyorum bazen komşulara götürqr yarım saat fakan durur getirir ... Bir kez eltime bırakıb gitmişdim o zaman huzursuzduç çünki eltimin oğlu çok haylazdı... Yani birine bırakıb gitsem huzursuz olurum çünki kendim gibi güvendiğim biri yok,fakat sen zaten annene bırakıyormişsun bence sorun yok ve de zaten çocuklarlada gezmeye gidiyorsanız ,bir kere de baş başa gidin bişey olmaz ... Yok eğer hep gidemiyorsanız o zaman çocuklarada değişiklik olsun diye götüre bilirsiniz ... Ama evliliğin temek kuralı bir birine zamab ayırmak ve konuşmakdır bence
(6,681 puan) tarafından
Yox canim biz her gun olmasa da hepde 2 3defe usaqlari gezmeye cixardiq qohumlara zada gedirik..ama yoldasim tutdurub ki bu defe 2miz gedek rahat eyleney qizim yaramazdi bir yerde durmur yoldasimda deyir usaqlarnan rahat olmayaciq ver mamagil baxsin..mamamnan dayimqizi parka zada aparacaqlar onsuz ama oglumun uzune baxa bilmirem ona yalan danisdigim ucun
(1,661 puan) tarafından
Baxmamışdım sulaı kim paylaşb onçün türkçe yazdım sonra gördüm sensen ... Yoxe mence bu qeder böyütmü özünüze de vaxt ayırın bax ne gözel erin senle baş başa eylenmek isdeyir ... Oğlun yalan danışmasanda başqa bie yolla ona başa sala bilmersenki?
(6,681 puan) tarafından
Yox canim hec cure razi olmaz olarsiz harasa getmeyime ama gedib gelennen sora deyecem hara getdiyimi yoxsa icim rahat olmaz..
Yoldasimada haqq verirem qizim cox nadincdi bir yerde durmur getdiyimiz yerlerde de yoldasim dusur daliyca ona gore deyir qoyaq mamagile biz rahat gedek
0 oy
(230 puan) tarafından
2.ye hamileyim 2 senedir tatil yapmamıştık 2.olunca uzun süre gidemeyiz diye oğlumu anneme bıraktık tatile çıktık annem ve babama gözüm kapalı güvenirim gözü gibi bakıyor lar babamın tepesinden inmez

Kendini hiç kötü anne gibi hissetme çünkü eşler olarak sizinde kendinize vakit ayırmanız lazım ki deşarj olabilesiniz bir evde anne mutluysa herkes mutludur canım bu benim düşüncem 
(6,681 puan) tarafından
Ne bileyim canim ya onlara yalan soylemek kandirmak en cok uzuyor beni :( ama sizde haklisiniz biz 5yildir hic bas basa bir yere gitmedik kizimda yaramaz bir yerde duran cocuk deyil..gotursek pesinden kosturmakdan nisandan bir sey anlamayacağiz
(230 puan) tarafından
Çocuklar anlamıo gibi dursa da yine de konuşmak lazım hiç bişey demeden bırakıp gidersek tabiki doğru olmaz dediğin gibi hareketliyse gittiğin den bişi anlamazsın canım
(6,681 puan) tarafından
Canim onlari once annemlere gonderip sora biz gidicez gelince ama soyluycem nereye gitdiyimizi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 137 göst.
23 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 256 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 390 göst.
8 Mart 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 627 göst.
31 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (627 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...