0 oy
1,671 göst.
Aile kategorisinde (1,151 puan) tarafından
Allah neden böyle yapıyor. Ne doğru düzgün bi evim ne yiyecek bi lokmam var. Eşime yük oluyorum. Her fırsatta beni göndermeye çalışıyor. Yok 6 ay kal yok 1 yıl kal. Çok yıprandm. Baba evinde bir *** görmedm geldim burada da görmedm. 6 aylık hamileyim. Artık açlıkran kollarm kalkmıyor. Eşim bana paraları naptn diye soruyor oysa ki para verdiğinde hep temeğe gidiyor. Dolapta birşey yok ki kızıma atıştırmalk vereym. Allah brni neden görmüyor

27 Cevaplar

+10 oy
(2,792 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüyorsun Allah neden böyle yapıyor Allah neden beni görmüyor ne demek ya haşa O her şeyi görür buda senin imtihanın demek ki Allah seni sınıyor sen isyan ediyorsun yapma günaha giriyorsun
(1,151 puan) tarafından
Sen gel yerime gir de bakalım bunları demeden edecen mi?
(2,792 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama kimin ne yaşadığını kimse bilemez benim ne imtihanlardan geçtiğimi anlatsam şu haline belki de şükredersin. Ama ben kimseye demedim gel benim yerime gir bakalım diye kimse yaşadıklarımı yaşasın istemem çünkü herkes benden iyisini yaşasın temennisinde bulunurum. Düşüncenize gerçekten çok yazık diyecek bişey bulamadım.
(1,151 puan) tarafından
Bacım gel gir derken gel sen gir demedim. Kendini benm yerime koy anlamnda dedm. Benm yerime koy sonra da böyle düşünme bakalım tamam mı ben de insafsız değilim heralde düşmanm bu halde olmasn. Benm kimsenin aşında işinde gözüm yok.
(2,792 puan) tarafından
Bende o manada anladım ona göre yorum yaptım zaten yanlış anlayan sensin. Senin yerine koyarak yorum yaptım zaten neler yaşadım ama bi kez olsun Allaha isyan etmedim Allah neden beni görmüyor neden böyle yapıyor demedim şu durumda olsam da demem zaten o yüzden böyle bi yorum yaptım sana da. Birilerinin aşında işinde gözün var demedim o imada da bulunmadım konuyu başka yerlere çekme lütfen.
-Reklam-
+6 oy
(1,465 puan) tarafından
Kinamam ama bu durumunuza ragmen iki çocuk yapmak çokta mantıklı değilmiş . Keşke çalışıp sizde evinize destek olsaydınız biraz eşinizin yükünü alsaydiniz . Çocuğu para biriktirdikten sonra yapsaydıniz .
(1,151 puan) tarafından
Ben çok dedm bunu. İnancn olsn. Bana kalda ilki bile şimdi değildi. Ama beni zorladı. Fikrimi önemsemedi
(1,465 puan) tarafından
Ozaman sizde bunları söyleyin kendisine . Çocuğu sen istedin bize bakmak zorundasın diyin de sesi cikamaz ozaman . Onun dediklerini umursamadan siz onu bastırın . Tepesine siz cikin .
(7,791 puan) tarafından
+ sana
(66 puan) tarafından
Hayat öyle planlanildigi gibi gitmiyor maalesef iste,aslında mantıklı olan o evet haklısınız
+1 oy
(7,791 puan) tarafından
Allah a isyan ediyorsun ama esine laf dahi edemiyorsun... 

Canim pandemi herkesi vurdu benim de ne arkadaslarim var beter halde ama kocasi essek gibi hammalik yapti gerekirse evine o ekmegi sokti. Benim kocam da oyke isten cikarildi 3 ay baga bahceye gitti çalışmaya ben kaynanamla kaldim idare ettim bi sekilde. 

Buna da şükür demeyi bil her seyden önce anliyorum zorluktasin ama herkesin bi sinavi vardir sen isyan efince ne hun dunyayi kazanirsin ne öbür dunyayi tabi en iyisini Allah bilir... Allah yardımcın olsun.

Cocuklarini biraz büyütüp sen de calisirsin isleri yoluna koyarsınız inşallah
+1 oy
(1,850 puan) tarafından
Tövbe haşa Allah herşeyi gören ve gozetendir şirke gidiyo söylediklerin

Açsın madem interneti nerden buluyorsun 
tarafından
Seni artılıyorm sana katiliyirm
0 oy
tarafından
Eşin ne iş yapiyor ki calismiyor mu
(1,151 puan) tarafından
Pandemiden dolayı 3 ay arayla işi kapandı. Şimdi açık ama kira üst üstte geldi
tarafından
Ev sahibi de insandır herhalde konusun anlayisla karşılar inşallah bir lokma yiyecek yoksa satmisim kirasını ödenir tabi insansa inşallah düzelir hersey ne iş yapiyoedu esin
0 oy
tarafından
Gene de isyan etme. Allah yardımcın olsun 
(66 puan) tarafından
En mantıklı yorum sizinki ya,kinamamissiniz hiç değilse
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Allaha isyan ediyorsun belki farkında değilsin ama yapma. Senin şer dediğinde bir hayır vardır ya da imtihandasındır. Sabret ki sonun selamet olsun
(1,151 puan) tarafından
Nereye kadar sabredeym. Baba evinde böyleydm. Burada böyleyim. Yoruldm artk. Yemek yapsam bile bazem yapıyorım. Yapınca sofraya oturmadan evde ne kadar karınca varsa hepsi sofraya gelliyor. Bir bardak su içeyim diyorm tezgahın üstünde sümğklü böcekler. Artık yapsam da yiyemiyorm. Zaptedemiyorm
(2,443 puan) tarafından
Köyde mi yaşıyorsunuz? E canım evlenmeden eşinin durumunu bilmiyor muydun? Rabbim yardımcınız olsun ama yine diyorum isyan etme daha da kaybedersin.
(1,151 puan) tarafından
Ya pandemiden dolayı böyle oldk. Eskiden az çok geçiniyordk. Eşimin durumu da benm ailemin durumu gibi yani daha doğrusu o ailesnden ayrı yaşadığı için gurbette ben pek bilmiyordm
(2,443 puan) tarafından
Anladım canım Rabbim sabır versin
0 oy
(165 puan) tarafından
1.si Canim esin çalışıyormu 2.si  esine nasil yük olduğunu düşünürsün kadininda erkeginde kendine gore görevleri vardır sen evinde ugrssn o calisip evine ekmek getrmekle mükelleftir 3.sü de çalışmıyorsa heleki hamile halinle seni ac birakiyorsa basindan sağıyorsa o kocadan bi *** olmaz
(1,151 puan) tarafından
Bu ne ya peki her sefernde git 6 ay kal 1 yıl kal 2 yıl kal falan diyor. Yük olduğumuz çok belli. Yapamıyor. Ev geçinndiremiyor. Heleki bj pandemide
(165 puan) tarafından
Evide gecindiremiyorsa ne diyim canm seni evden yollamak yerine care bulsun resmen basindan savıyor
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Tövbe de bacım Allah'a şirk koşma öncelikle 

Rabb'im yar ve yardımcın olsun arkadaşım

İhtiyaç  HARİTASI VE AHPAP DİYE BİR DERNK VAR BAŞVURU YAP 

EN AZINDAN NETİN VAR BAŞVURU YAO VE BEKLE HİC UMUDUNU KAYBETME 

VARDIR BUNUN BİR HİKMETİ ALLAH'TAN GELEN HER ŞEYE EYVALLAH ÇEKMESİNİ BİLMEMİZ LAZIM KEŞKE ELİMDEN BİR ŞEY GELSE SEVE SEVE YARDIM EDERDİM 

BİRŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞICSM 

AİLEN KİMSEN YOK MU OEKİ SENİN DURUMU NU GÖRMÜYOR LAR Mİ
(1,151 puan) tarafından
Ya ailem var da ben bahsetmiyorm. Bi defa ekmek alamıyordk anneme para gönderir misin dedm. Mırın kırın etti. Göndermedi
(12,264 puan) tarafından
Vayyy anan sana muhtaç olsun inslalwh ne biçim ana bu evin çok mu kötü peki sümüklü böcekler tezgâh ta dolaşıyor demişsin
AHPAP ve ihtiyaç haritası na mutlaka başvuru yap canım
(1,151 puan) tarafından
Evet kötü işte. Ya herşeym başkalarının eskisi püsküsü yatağım  bile. O yüzden midem gitmiyor o yatakta yatmaya yer yatağında yatıyorm
(148 puan) tarafından
Valla canım 2. Çocuk yaparken hiç yokluk görmedin sanırım neler olacağını düşünmedin. Kızma bana ama eşinde ne ısrarı etmiş 2. Çocuk için böyle bir adam neyine güvenmiş. Hata senin yokluktasın ama çocuk sahibi olmaya doymuyorsun sonra geçine miyoruz yavrularına yazık . Allah akıl vermiş kullan diye güç vermiş çalış diye isyan edeceğine Allah’ın verdiği aklı doğru kullansaydın . Çocuk yaparken sorun yok geçinemeyince bizi neden görmüyor Rabbim sen çocuk yaparken hiç mi aile planlaması yapmadın nasıl masraf olur diye işe gireyim çalışayım çocuğu durumlar düzelince yaparız diye . Çalışmaya niyetiniz olmuyor ama doğurmaya niyetiniz hep var
(1,151 puan) tarafından
Canm ben hap kullandm olmasn diye sprial taktırıcam dedm. Beni zorladı. Ben de ikinci çocuk meraklısı değilim bu pandemide. Bana kalsa ilk çocuk daha yoktu. Daha üçüncü çocuk planlarında ama ben doğumdan sonra gizlice spiral taktıracam
0 oy
tarafından
İsyan etme canım herkesin imtihanı farklı kimi sağlığıyla kimi eşiyle kimi evladıyla kimi maddiyatıyla vs. Herkesn farklı sıkıntısı var Allah bizi görmüyo olur mu hiç sadece imtihan kazanırsak ne mutlu dua et bol bol Rabbim gönlüne de kesene de ferahlık nasip etsn inşallah 
tarafından
O da çareyi onda buluyo demekki olsa da senden sskınsa anlarım da bazen adamlar da çaresiz kalıyo canım siz birbirinize saygılı olun sevin Allah ben kulunun rızkını karı koca muhabbeti arasına gizledim buyurur sabret geçer elbet
(1,151 puan) tarafından
Ama ben 6 ay iki çocukla nasl yaparım orada burada.
tarafından
Çocuklara annen faln bakmaz mı ya da kaynanan bikaç ay toparlanana kadar bi işe grsen falan ya da evlere iş veriyolar ne bilim bi yolu vardr mutlaka
(1,151 puan) tarafından
Annem kendisi çalışıyor zaten.
tarafından
Anladım canım bu sıkıntılardan tez zamnda kurtulursunuz inşallah
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Buda bir imtihan canm senin sınavın Allah sevdiği kullarına ağır imtihanlar verirmis. İsyan etme yinede herşey olacağına varıyor inşallah düzelir aranız eşin ne yapıyor peki çalışıyor mu biyerde yani neden sıkıntı oluyor
(1,151 puan) tarafından
O da yetişemiyor. Sürekli bi masraf. Ne bileym ya hep yükmüşüm gibi hissediyorm. Bana hep naptn parayı diyor. Kızarak demiyor. Ama söyleniyor tatlı tatlı. Benm dolabıma grl bak bişey yok. Yemin ederm yemez olaydm bir kaç defa kendmle kızıma kırmızı erik şeftali kirax aldm meyve olarak. O da canm çekti. Kızım da yedi. Bşr de kızımın elbisesi yoktu bşr kaç kat ona aldm. Sonea bu benden 2 defa 300 lira istedi aldı gitti.
0 oy
tarafından

Allah yardımcınız olsun.

0 oy
tarafından
Hasa yinede oyle deme Allah bu zahmetten en guzel rahmete çıkarsın insallah sizi Yardimciniz olsun inşallah
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım kolay değil isyanını çok iyi anlıyorum bende çok kötü bir evde oturdum rutubetli ve tavanlarından su damlamıyor akıyordu şimdi sorun şu sen bu durumdayken 2. Çocuğa niye hamile kalıp bu durumun içinde bu sıkıntıya girdin evladınız yok değil 1 tane var eşinin 2 iş yapması lazım bu devirde tek işle ev dönmez 
(1,151 puan) tarafından
Ya ben istemedm. Bana kalda ilk çocuğum daha yoktu. Ama zorladı beni. Ben de bu doğımdan sonra gizli ılarak spiral takacam
0 oy
(190 puan) tarafından
Canım haşa o nasıl isyandır Rabbım sınıyor seni böyle deme dua et sabır et elbet  olur böyle isyan etmeye Bi yere varamazsın 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun :( nerede yaşıyorsunuz? 
0 oy
tarafından
Allaha oncelikle isyan etme kuzum o gunleri cok iyi bilirim baba evinde kucukken o kadar ac kalırdık ki her gun aglardik annem calisamazdi o zaman bizle bir aglardi bide biz 3 kardestik babamin isi iyi olmasina rahmen kumar oynamaktan eve bakmaz her ay eve icra gelir elektrik kesilir su kesilirdi en sonunda annem dayanamadi ise basladi ama maasi babamin borclarina giderdi otelde calisirdi temizlik icin bizde orda yer icer dus aldirir eve getirirdi oyle derken buyuduk evlendim esimin evinde yokluk gormedim ama para muhabbeti yaoardi hep yok onu aoma napican ne gerek var hamileudim as eriyodum mesela aliriz tamam acelesimi var hep boyleydi istedigimi bende alamaz hep aglardum o hamile halimle zaten sonra anlaşmadık her gun kavga kıyamet ustune beni aldatti su anda bosaniyorum 9 aylik kizimla guclu olmak zorundasin hamilesin esin eve bakmiyosa yardımlar var onlara başvur al kuzum o eşindende bi bk olmaz sal gitsin yakasini
(1,151 puan) tarafından
Eşim şuan iki işe birden gidiyor. Maddiyat önemli değil de bana doğuma gidersen 6 ay kal diyor. Brn de olmaz diyorum. Bir de bu 1 haftadır 100 lira vermş bana diyorki bugün paraya ihtiyacn var mı falan. Ben de bana bişey lazm değil dedm bağırdm. Kendisinin kıytırık motosikleti bozlmş yine. Motosiklet olmasa da işe gidip gelemiyor
tarafından
Kuzum ac kaliyorum diyosun neden ac kaliyoj eve bakmiyomu oda onemli bence bide cocugun var hamilesin sonuçta kuzum bence esin basindan sabmaya calisiyo seni ne dmeek git 6 ay kal amaci ne ben sana diyim masraflari anan baban ceksin diyo
(1,151 puan) tarafından
Diyor annenlerde 3 ay kalıyorsan benm babamlarda da 3 ay kalacaksn. Onun annesi babası köyde. Benmkiler şehirde. Ben mecburi annemlerde kalcam doğum için.  Ama o madem orada 3 ay kaldn annemlerde de kalcan diyor.
tarafından
Kimse mecbur degil ne senin esin senin ailende nedr sen esinin ailesinde kalmak zorunda değilsin
0 oy
tarafından

Eşin çalışmıyormu ? Ne dmeek ya allah nie boyle yapiyo nie görmüyo diyosn cok yalnis cümleler cokk

Biri yaninizda 2. Sj karninizda cocugunuz var yazik degl mi onlara madem oyle keske cocuk yapmasaydiniz biraz kendinizi düzelttikten paraniz oldugunda yapsaydiniz malesef bu dunyada hersey paraaaa parasiz hicbisey yok
0 oy
tarafından
İsyan etme Allah çocuklarının rızkını gnderr rabbim yardmcin olur sen el aç dua et  cnm bu senin imtihanındr herkesin başına geliyo böyle şeyler benimde geldi ilk zamnlarda ama asla isyan etmedm hep şükür ettm sabır bak dua et ozamn rabbm ckis yolunun en güzelini size sunar ins ❤️
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun.      

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 2,252 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde !!! Unutulmaz!! (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 559 göst.
0 oy
14 cevap 586 göst.
7 Nisan 2021 Aile kategorisinde Sedaakpinar (1 puan) tarafından soruldu