0 oy
463 göst.
Aile kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar daha yeni eşimin amcasının eşi geldi geliniyle evim hiç müsait değildi hastaneden geldik öğlen kızım uyudu bende gece nöbet tuttuğum için kızımın ateşi var diye 2 saatlik uykuyla duruyordum uyudum ev kalk gidelim diyordu anliycaginiz kızım aralığa cips falan dökmüş daha yeni içeri desen herşey ortada uyudugumuz için temizlik yapamadım daha yeni yapacaktım bende keşke haber verseydiniz evim hiç müsait değil dedim inanmiyosaniz aralıktaki cipslere bakın Eslem dökmüş dedim gösterdim uykudan yeni uyandı daha topluyamadim dedim zaten eşimle falan araları bozuk kaynanamgillede eve almadım alsaydim dağınıklığı görüp adımı cikarcaklardi hep öyleymiş gibi sizce kötümü yapmışım şimdide eve almadı diycekler millete ama napim insan 15 20 dk öncesinden olsun haber verirdi kızımda hasta zaten onunla ilgileniyorum dünden beri sürekli ise guce zor elimi sürüyorum sizce kötümü yapmışım ?

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cok kotu insan gonderermiyo utanc verici kalp kirmisin
(3,099 puan) tarafından
Yani sonuçta duşta olabilirdim belki ağda yapıyorum eşimde küs zaten onlarla haber verselerdi böyle olmazdı zaten açık aramaya gireceklerdi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani yanlış olmuş kapına kadar gelmişler geri çevirmen doğru olmamış içeri yine alıp durumunu anlatsaydın bundan daha ayıp olmazdı bence
(3,099 puan) tarafından
Onlar zaten açık aramaya geldiler kuzum yani kaynanamgil falan konuşmuyor eve girselerdi emin ol zaten açığıma bakmak için gireceklerdi eşimde küs bunlarla eşim gurbette o olsaydi cesaret edip gelemezlerdi zaten
tarafından
Olsun o onların sorunu  rahmetli annem hep derdi kapına ve halının üstüne kanlında gelse saygısızlık etmiyceksin diye biz böyle gördük  yaptıgın cok yanlış
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ev ne kadar pis olsa da alirdim iceriye . hicbir sey yoksa evde bir su verirdim en azindan . evin pisligi icin adimi cikarmalari da hic umrumda olmazdi valla
(3,099 puan) tarafından
2 adım mesafe var kız aramızda haber verebilirler
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Doğruyu söylemek gerekirse çok çok ayıp etmişsin kapına kadar gelmişler tanrı misafiri derler bu tarzlara evin dağınık olabilir bi makina bi toplama ile hallolur adını kirli diye çıkarsaydı daha iyiydi şimdi adın kapısına giden misafiri kovan oldu 
(3,099 puan) tarafından
Haber verebilirlerdi 2 adım mesafe var aramızda esimlede kusler eşim olsaydı cesaret edip gelemezlerdi kapıya bile uzak yoldan gelselerde almadım desek veya haber veremediler ulasamadilar desek açık aramaya geldiler başka bir sebebi yok zaten eşim evin içinin çoğunu kendi yaptı yok şunu yapamamis bunu yapamamış diye köyde adımı cikarcaklardi
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Eşinle araları bozuk sizde ne işleri var
(3,099 puan) tarafından
Eşim küs bunlarla canım eşim uzakta şuan gurbette eşim olsaydı cesaret edip gelemezlerdi açık aramaya gireceklerdi zaten orda burda laf cikarcaklardi evi yaptırdık cekemediler onu
(1,120 puan) tarafından
Bence iyi yapmışsın eşim görüşmüyor ki kendi ailesinden ben niye görüşeyim salgın var kızın hasta boşver
(3,099 puan) tarafından
Yani ben şu ara kızımla zor ilgileniyorum hemde kadının gelininin 2 tane küçük çocuğu var kızımın hastalığında gecebilirdi
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Habersiz gelene bende çok kızıyorum ya evde de olmaya bilirdin ve müsaitte olmaya bilirsin doğru söylemişsin herkes bir haddini bilsin öyle çat kapı insan anasının evine gidemiyor birde kaynanalarla konuşmuyor Bi laf söz etseler evin için al başına belayı hiç dert etme canım çocuğun la ilgilen 
(3,099 puan) tarafından
Bende öyle anca evlerinin önünden geçerim Kapıda olurlar Allah'ın selamını verir geçerim bide bunlar eşimin halasigille sıkı fıkı onlarda eşimle bizi ayırmak istiyorlar ona çaba sarfediyorlar yani hemen ariyip ne var ne yok açıkta ne gordulerse onlara anlatcaklar
(4,698 puan) tarafından
Ne selam veriyorsun öyleyse bu nasıl bir yılışıklık kocana konuşmayıp evine geliyorlar
(3,099 puan) tarafından
Kayinbabamgilde küs zaten bizim bagdaki kayısı agaclarimizi kesmişler hep
(4,698 puan) tarafından
Hiç konuşma canım öylede laf olur böylede laf olur hiç muhatap olup yüz verme
(3,099 puan) tarafından
Hiçte umrumda değil istediklerini desinler yani küçük çocuğum var müsait olmamam çok normal laftan anlamaz ki oturda şunu yapıyım desem zaten hasta ateşi çıkar diye dibinden ayrilmiyorum
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Valla çok ayıp olmuş yaptıgın ne kadar dağınık olursa olsun izah etmişsin ama içeri almamışsın sen koy onların yerine kendini
(3,099 puan) tarafından
Onların yerine kendimi herzaman koyuyorum ben dibindeki insanın evine bile hiç bir zaman gitmemisimdir arıyorum önce
(3,099 puan) tarafından
Onlarla evimizin arasında 2 adım var ayrıca eşimle küsler
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun iceri alirdim durumumu izah ederdim arkamdan konusursalar onlarin ayibi olurdu ama almamak senin ayibin olmus
(3,099 puan) tarafından
Canım ben agdada yapıyor olabilirdim başka biseyde duş alıyordum belkide ayrıca küsler eşimle açık aramaya gelceklerdi aramızda 2 adım mesafe var her türlü haber verebilirlerdi
0 oy
(4,853 puan) tarafından
İçeri her şekilde almalıydın habersiz misafirden hic hoşlanmam ama o şekilde de yapılmazdı yani en kotu yanlarında toplardin etrafi onlar utanirdi
(3,099 puan) tarafından
Bunlar utanmazki canım huylarını herkes biliyor laf ariyorlar eşimin halasıgil bizi ayırmak istiyor eşimle bunlarda onlarla sıkı fıkı anında ariycaklar onları evi soylede böylede 2 adım mesafe var aramızda haber verebilirlerdi
0 oy
tarafından
Keşke eve alıp hızlı hızlı toplaydın zaten her halinden bellidir senin yorgun olduğun araları bozuk olsada kapıya geleni göndermeseymişsin daha iyi olur muş ama olmuş artık geçerli sebeplerin var lafını eden her türlü etcek emin ol buna 
(3,099 puan) tarafından
Eşim varken cesaret edip gelmiyorlar ama cunki laf ariyorlar evim yeni yapildi ve çoğunu eşim yaptı açık ariycaklar 2 dk mesafe var aramızda haber verebilirlerdi her türlü belki ağda yapıyorum o sıra
tarafından
O onların ayıbı olmuş buda senin ayıbın olmuş ne diyim yanlış ikiside malesef ama belki bende almazdım benim eşim sert biridir küs olduğu birini evime alsam daha çok kızar herkesin bi yaşam şekli var bişey diyemiciim
0 oy
tarafından
Yok gayet iyi yapmışsın sonuçta eşinle kayınvalidenle aralari bozukmuş birde habersiz gelmiş onları düşünmesi lazim ara anlat kayinvalidene durum boyle boyle bende almadim de. 
tarafından
Ne kadar yüzsüzlermiş hep kavgalılar hemde gidip kapısinda oturuyorlar. Derler gelini almadi ama hakediyor habersiz gelene bu muamelle iyi
(3,099 puan) tarafından
Genç kadinim ve küçük bir çocuğum var müsait olmamam çok normal dusunebilirler yarından sonra eşim gelcek mesela belki özel temizligimi falan yapıyorum ya bide evleri dibimizde küçük bı çocuk yollayıp gene haber verebilirlerdi
tarafından
Malesef öyle genis düşünemezler canim düşünseler haber verirlerdi. Ayrics eşinle kavgalilar ne yüzle gelebiliyorlar ki sana
(3,099 puan) tarafından
Yüzsuzler cunki canım yüzsüz olmasalar milletin hakkına girmezler
tarafından
Kesinliklee öylee canim
0 oy
tarafından
Almadin mi eve canm
(3,099 puan) tarafından
Güler yüzle söyledim müsait olmadigimi napayım bir defa evimi öyle görürler orda burda adım geçecek 2 adım var canım aramızda haber verebilirlerdi
tarafından
İyi yapmışsın bende olsam aynısını yapardım
(3,099 puan) tarafından
İstediklerini desinler hemde milletin hakkına girenlerle benim işim olmaz bizim bağımız var ordaki kayısı agaclarimizi falan kesmişler kayinbabamda onlarla ondan konuşmuyor
tarafından
Onu bunu boşver kimsenin evine habersiz gidilmez
(3,099 puan) tarafından
Ben dibimdeki insana giderken arayıp haber veriyorum bilerekte yarım saat geç gidiyorum nolur nolmaz diye
0 oy
(1,676 puan) tarafından
Habersiz bir yere gitmem bana da gelinmesini istemem. İnsanlık halı müsait olmayabilir. Hiç hoşlanmıyorum. Kimseye de bişe açıklamak zorunda değilsin boşver. Haklıyken haksız olursun arar dil dökersen
(3,099 puan) tarafından
Zaten kızım hasta canım ateşlenir diye başından ayrilmiyorumki uyku uyumamisim iş gucmu düşüncem müsait olsam bile haber vermeleri lazımdı belki dustayim belki ağda yapıyorum dediğin gibi insanlık hali mecbur kaldım
(1,676 puan) tarafından
Hiç umursama kendi ayıpları. Şimdi bide evi mi toplayacaksın, kızına mı bakacaksın, çay yada kahve mi yapacaksın, bide konuşayım gülümseyeyim yanlış anlamasinlar diye mi uğraşacaksın. En iyisini yapmışsın boşver anlayışla karşılamış olmaları lazım zaten
(3,099 puan) tarafından
Yüzüme anlayış gösterdiler ama arkamdan neler diycekler Allah bilir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocuklu ev dagınık olabilir bu gayet normal bişey valla ayıp onların ayıbı haber verselermiş. 
(3,099 puan) tarafından
2 adım var aramızda canım kaynimi sürekli görüyorlar ona bile diyebilirlerdi misafirliğe gelcez diye
(25,224 puan) tarafından
Öyle valla onlar utansın ya boşver iyi dedin bşdaha gelemezler belki öyle
(3,099 puan) tarafından
Hoş sohbete gelmiyorlarki bana nerde ne açık var ona bakmaya gelir bunlar anca
0 oy
tarafından
Kimsenin haki yok birinin evine kafasına göre haber vermeden gitmeye doğru olanı yapmışsın insan önce bi müsaitmisiniz diye sorar müsait olmasan bile yinede gelirler ne olur ne olmaz diye evini toplar hazırlıklı olurdun offf boş ver en doğrusunu yapmışsın bende sevmem haber vermeden gelen insanları hele misafir hiç sevmem 
(3,099 puan) tarafından
Misafiri seviyorum canım ama habersiz geleni sevmem bide kızım hasta 2 tane küçük çocukla gelmişler onlara geçse laf cikarcaklar simgenin çocuğundan geçti diye
tarafından
Aman aman hiç kafaya takma bazı misafirler var sırf dedikodu için gelir yer içer arkandan konuşur eskide kaldı misafir bereketir laflarve öyle misafirler
(3,099 puan) tarafından
Eskiden millet birbirinin açığına bakmazdiki canım hoş sohbet için gidilirdi simdikiler öylemi gözleri dört dönüyor nerde ne açık var diye
0 oy
(937 puan) tarafından
Habersiz gelene mustehak evde heran her türlü şey olabilir duştan çıkmış bornozla olabilirsin mesela aramak zor bişey değil geliyoruz demek 
(3,099 puan) tarafından
Canım bide koridorumun kornisi takılmadı perdede yok belki evde çıplak geziyorum yukarı balkonuma çıktıkları anda görürler illaki haber vermeleri lazimdi
(937 puan) tarafından
Boşver onlara ders olsun ne sana ne başkasına habersiz girmesinler ben anneme kardeşime kaynanama bile alo demeden gitmem ev hali herşey olabilir
(3,099 puan) tarafından
Aynen öyle canım bide hani tek başıma degilimki kafam rahat temizlik yapıyım yeri geliyor işlerimi bile bir günde bitiremiyorum
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Yok hiç de kötü yapmamışsın. Haber vermemişler zaten bu onların ayıbı çat kapı gelmek. İkincisi zaten eşinle kayınvaldenle küs olup da sana oturmaya ne demeye geliyorlar ki çok saçma. Ben olsam bende almazdım. 
(3,099 puan) tarafından
Bana gelmelerinin sebebi eksik aramak zaten canım evim yeni yapildi içi daha doğru düzgün değil onu kontrol etcekler güya
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Yani evim dağınıksa eve alırdım da pisse bende almazdım. En yakınımın bile evimi pis görmesini istemem. Hamileliğimin başında düşük tehlikem vardı sürekli yatmak zorundaydım  temizlik yapamıyordum. Kızım yiyip içip döküyordu halılarım koltuklarım hep lekeliydi yardım edecek kimsem yoktu. Eşim yoğun çalışıyordu. Kapıya komşum gelmişti eve davet edememiştim sırf bu yüzden.
(3,099 puan) tarafından
Canım ne yalan soyliyim dünden beri temizlik yapamadım normalde hiç dağınık tutmam ölüm var diye dünden beri kızım hasta her yer her yerde kızım cips paketini patlatmış etrafa bı yandan ateşi çıkar gene diye ödüm kopuyo dibinde geziyorum sürekli eslemin zaten temizlik dusuncek halim yok dünden beri
(2,139 puan) tarafından
Anlıyorum canım insanlık hali. Evimiz her zaman düzenli temiz olamayabilir helede küçük çocuk varsa.
(3,099 puan) tarafından
Aynen öyle canım yeri geliyor işlerimi bile bir günde bitiremiyorum
0 oy
tarafından
Iyi yapmışsın en azından haber verselerdi
(3,099 puan) tarafından
2 adıma her türlü haber verirlerdi zaten canım ani gelmeleri açık aramak zaten
tarafından
Keşke ağda yapıyorum şuan hiç müsait değilim sonra gelin deseydi
(3,099 puan) tarafından
O an aklıma hiç gelmedi zaten kızımla uykudan yeni kalkmıştık ölü gibiydim
0 oy
(13,897 puan) tarafından
Evim musait degilse açmam kapıyı. Sonra ararlarsa banyodaydim duymadım zili derdim. Hic yüz göz olmazdim valla. 
(3,099 puan) tarafından
Araligimda perde takılı değil canım kızım öyle gozukunce bende çıkmak zorunda kaldim

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 824 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Biskivili14 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 237 göst.
3 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 254 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 279 göst.