0 oy
1,846 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Dün gece yine bebek durmadi emzirdim yok mama verdik yok tekrar emzirdim yine aç yine aç altını temizledik yine yok gazını aldık yok babası gezdirdi kucağına koydu biraz durdu ağladı artık deli olucam durmuyo hiç sonra dedi al salla şunu nerde sallicam yermi var dedim herşeyi benden bekliyor ya sanki ben makineyim ne yapsam susmuyo işte dedim başladı yine vurmaya koluma yumruk attı bebek olunca herşey daha kötü oldu vurmaları başladı iki gün iyi üçüncü gün yine kötü benimde pskolojim iyi değil zaten delircek gibi oluyorum neden böyle oldu ya ilk zamanlarımızi özledim herşey ne güzeldi şimdi yabancı gibiyiz ismimle hitap ediyor artık bitmiş demekki herşey sürekli dayakla tehditinden bıktım usandım 

28 Cevaplar

+1 oy
(349 puan) tarafından
Gulum bı tek sen degıl herkez aynı anlıyorum senı ama sen kendın herseye yetmek zorundasın benım ıkıncı evlılıgım 4cocuk bı bebek esım ısten gelıo yemek hazırla mısafır cay yap ev temızle cocuk bak aksama kadar kımse yardım etmıo kı bırdw cocuguda sevcez dıe uyutmuyolar dusundummu sen gıbı bunalıma gırıyorum bosansan ne yapacaksın ne degısecek ıkı gun sonra cocugun buyusun degıscek huyları o gunlerını bıle ozlucen 
tarafından
Yok canım adapte olamıyorum delircek gibiyim kaçıp gitmek istiyorum iyi değilim hiç ben böyle evlilik nereye kadar sürecek oda muamma
(349 puan) tarafından
Bosanmayı dusunmesende bıraz ayrı kalsanız anlar sızın degerınızı
tarafından
Kaç kez evden gitmistim
-Reklam-
+1 oy
(3,024 puan) tarafından
Bebegin gazi vardir canim gaz danlasi kullabin
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Böyle olmaz.. 

Biriniz ılımlı olun. 

Bebek çok küçük. 

Sütün kesilir.. 
tarafından
Mama yiyo doymuyor zaten sutle
0 oy
tarafından

Cnm ya boyle omur mu gecer yaa Allah yardimcin olsun kuzum:(

tarafından
Konuscam Bosanalim dicem çocuğa hangimiz iyi bakarsa onda kalsın eziyet çekmesin oda
tarafından
Bı annesin sen eylul nedemk kim bakarsa onda kalsın ... Bisanmak isteyipte sırf çocuğunu alamam korkusuyla yaşayan okadar anne varken bu laf pek boşa gitmedi açıkçası .. yanlış anlama kırmak değil niyetim ama lütfen eşinle düzgünce konuşun bu bebeğin büyüdüğü zamanda bu kavgalar olursa çocuğun zaten pskilojisi mahvolur.. böyle gitmez bisanmk istiyorsan bosan ama  bence çocuğunu iki agladiginda dayanamayan bı babaya asla emanet etme derim ben. . .
tarafından
Bakmasına bakiyo suçu bana atiyo hep bende bosansam bakcak durumum yok oda aç kalır bende aç kalırım annem bakamaz evide zaten rutubet kışın buz gibi çocuk orda mahfolur nasıl bakicam bana verseler bile
tarafından
kuzum ben  illa Bisan demedim hani sadece bı anne olarak bu lafı bukadar kolay söylemene şaşırdım sadece. . Ha nasıl bakacak demene gelirse Allah a sigindiktan sonra Rabbim herzman yardımı eder biraz annenin evinde mecbur kalırsın sonra çocuk üç dört yaşına gelince bı iş bulur Sun annen bakamazsa krese verirsin.. şimdi diceksin konuşması kolay ben sadece illaki bı anne olarak bseler yaparsin
0 oy
tarafından
Bebek hisseder senin de sütun çekilen Allah korusun yapmayın böyle düzgünce konuşun sorunlarinizi bebeğin kaç günlük neden durmuyro 
tarafından
14 günlük oldu
0 oy
(195 puan) tarafından
Cocuktan once siddet yokmuydu cocuktan sonra mi oldu
tarafından
Evlendigimiz ilk zaman bi iki tokat atmıştı sonra olmadı şimdi yine basladi
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ilk zamanlar nasıldı esin sen nasıldin  bunu bi eşine hatirlatsan güzelce konuşsam sen yapıcı bir adım atsan? Kayınvalidenin yanına bi gitseniz çocuk bakmak konusunda senden daha tecrübeli yardım eder en azından geceleri..birde bende su lohusa depresy9nuna girmiştim ilk doğumda kendim başa çıkamamıştım psikiyatriye gitmiştim sana da tavsiye ediyorum gerekirse emzirme mama ver ama bebeğine sevgiyle şefkatle sabırla bak dr nin bana dedigi şey buydu  evet anne sütü çok çok önemli ama ruhsal gelisimide öyle..  sen gergin yaklasirsen bebek daha fazla gerilicek daha çok ağlıcak  sakinleşip birşeyleri yoluna koyarsın inşallah 
tarafından
Zaten kaynanamdayim ya onlar bakmiyo ki seviyolar tamam onlarda calisiyo fırsat olmuyo bebek gece durmuyo ben deli olucam artık bı yandan eşim suçu bana atiyo yok sustur falan ya susmuyo ben napim bu seferde vurmaya kalkiyo
(9,651 puan) tarafından
Uykusuzluk başına vuruyo herhalde gereksiz sınır oluyo sanırım erkeklerin bebek aglamasina sabri bizden daha az esim de ağladığını duysun sustur diyo direk geriliyo  falan ağladığı için ama ben sinirlenemiyorum .. konuş canım eşinle bende yeni anneyim acemiyim ama elimden geleni yapıyorum senin bana karşı tutumun  benim kendime olan güvenini sasrsiyo de tüm hissettiklerini anlat canim
tarafından
Anliyomu sanki ya daha iki gün önce konuştuk gene aynı
(9,651 puan) tarafından
Sen sürekli usanmadan soyle  bir gün anlıcak mutlaka erkeklere sürekli söylemek lazım çocuk gibi sürekli yapma etme demek gerek onlarında çocuktan pekte farkı yok
0 oy
(15,610 puan) tarafından
Bebeğinin ağlaması şuan çok normal.bebek ağlayarak kendi derdini anlatır napsin yavrucak gazı vardır belliki bi doktora götürün esin yapmıyorsa kayinpederin yapsın yani madem esin bebeğin sesine tahammülü yok gitsin ayrı uyusun ne diye sana el.kaldirouor ondan bişey bekleme annesin erkek en fazla ne yapabilir en büyük yük annededir o yüzden cennet ayak altına serilmiş o büyük sorumluluğu gören anne çünkü.

Evet hayat müşterek gönül ister yardım etsinler ama sesine anlamına tahammülü yoksa ben olsam uykusuz kalır sabır ederim ondan bişey beklemem ha babadır üzerine düşen diğer herşeyi yapacak o yapmazsa kayinpeder yapacak budur yani
tarafından
Canım bakiyo ediyo gazını aliyo bezliyo ama susmuyo ki doymuyor bazen kayınbabama veriyorum seviyolar ugrasiyolar geri bize veriyolar durmuyo diye bu seferde eşim bana vurmaya kalkiyo niye susmadı etmedi bende yoruluyorum artık takatim kalmiyo
(15,610 puan) tarafından
Sabır et geçer elbet bu günler aç ise sütüyle duymuyorsa mama ver
tarafından
Veriyoruz biraz duruyo yine aranıyor
tarafından
zaten bebegi anne susturur sakinleştirir anne harici herkes sever oyalar azicik biziklayinca al annesi seni istiyor olur hepimiz ayni donemden gectik eslerimizle uykusuzda kaldik yorgunda bide ustune bebek gormeye gelenler gaz sorunlari oluyordu. senin esinde problem canim alismis bu sekilde davranmaya artik boyle gider kayınpederine soylesen konussa yada annenin yanina gitsen nefes alsan azicik
0 oy
tarafından
Canim ya kayinvalidenle bak yada daha sabirli ol. Erkek nereye kadar bakabilir ki bebegi en iyi annesi anlar. Zamanla onun neden agladigini anlayacaksin
0 oy
tarafından

kusura bakma kuzum ama kadına kalkan eller kırılsın :angry:

tarafından
Amin :(((((((((((
tarafından
kıyamam ya o g.rizekalı  senden iyisini mi bulacakmış sen çok güzelsin tanidığım kadarıyla iyi bir insansın ama o adamın s.alaklığı
0 oy
tarafından
Karni ac olan cocuk sutle doymasamamayla mutlaka doyar bi doktora götürün idrar tahlili falan yaptırın o yavrucağın derdi açlık değil bence 
tarafından
Yok kuzu araniyo ağzını aciyo eşimi. Kolunu emmeye. Calisiyo doymuyo bir türlü ya
tarafından
Sen beni dinle kuzum bi götürün ne olur olmaz benim büyük kızımda böyleydi hep ac bu çocuk dediler gazi var dediler o kadar söyledim yalvardım alıp doktora götürmedi kocacık bir takım kimseler tabi fiti verdiği için neyse gel zaman git zaman biz bunu tam iki buçuk üç ay çektik dediğin gibi hiç bir şekilde susmuyor uyumuyor devamlı aranıyor emip emip kusuyor benim göğüslerim olmuş yara ağlaya ağlaya emziriyordum artık eşime veriyorum o da susturamıyor artık çaresizlik sinire sınır şiddete dönüşüyor biz birbirimize zarar vermedik ama evde bardak tabak da koymadık inanırmısin biz nasıl doğum sonrası depresyonuna giriyorsak erkeklerde giriyor sana şiddet göstermesi affedilir ya da normal karşılanır bir durum değil tabiki keşke olmasa ama bazı erkekler böyle işte "/ neyse en sonunda bir gün babam eşimin üstüne yürüdü çabuk bu çocuğu doktora götürüyorsun paran yoksa param yok de ben veririm bebim canımı sıkma bu ne çocuğa eziyet ediyon sen dedi en sonunda aldık çocuğu doktora götürdük şikayetleri söyledik ve doktor anında idrar enfeksiyonu tanısı koydu idrar tahlili yaptı enfeksiyon ust sınırda kana karışmak üzere hemen antibiyotik başlattı şurup ağrı kesiciler vs allahım çocuğum oldu bi melek yüzü gülmeye başladı bizimle iletişime geçmeye başladı onca eziyeti niye çektirdin bize dedim ya yapacağın tek şuydu yani sonra eşimde çok pişman oldu ama işte gel gör ki cahillik zor iş birde akol verenin olmazsa vay haline sonra 95 aylık bebeğin allah diyerek ağlar ciğerin titrer ihmal etme sağlık ocağı bile yapar idrar tahlili beş dk lik iş tarif ettiğine göre var yani bir sıkıntısı çocuğun
tarafından
Daha bı kaç gun oldu götürdük kuzum ama bu hafta gene gitcez bakalım soylicem
tarafından
Söyle sen ihmal etme canım inşallah eşinde düzelir en kısa zamanda insan bu zamanda en çok eşinden destek girmek istiyor ama işte bazıları bir halta yaramıyor bazen
0 oy
tarafından
Ne kadar anlayissiz bi eein var ya minicik bebek ne bilsin susmadan sey yapmadan bebek susmuyosa senin sucun ne esin bana siddet uygulamak icin  bahane ariyo gibi geldi sen kendini toparla biraz evet zor oluyo ama 3 4 ay gibi bi surede geciyo aglamalari sabret
tarafından
3 4 aya tirlatirim ben artık
tarafından
Yok kuzum.oyle deme yaa allah veriyo onun sabrini buyuk ihtimalle gaz sancisi var bebeginin gaz damlasi kullan kimyon cayi yap kendine bebekte icsin
tarafından
Gazını alıyoruz babası aliyo rahatliyo gene durmuyo
tarafından
Kolik kuzum o naparsan yap agliyo biz 4 ay cektik oyle imsallah sizinki erken biter
0 oy
tarafından
Adama bak sanki bebeğin ağlaması senin hoşuna gidiyor susuyorsa napıcksın bbek bu sus dan mı anlar emiyor aranıyorsa emzik versen yada bir banyo yaptırın rahat etsin havalar çok sıcak bunalıyordur çocuk napsın daha canı ne ki bnim oğlumda karnı tok altı temiz gazı yok ağlıyordu  ya kakasını yapamıyordur yada sıcaktan eylem annemle banyo yaptırdk hemen uyudu bir dene 
tarafından
Emzik almiyo hiç çok uğraştık
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim. Esin niye böyle davraniyo ki sana destek olacagi yerde siddet uyguluyo kaynanan faln ne diyo esinin yaptigina
tarafından
Onlar ayrı odada onlara anlatinca kiziyolar tabi
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Senin kocanın psikolojisi bozuk yda başka birşey var git biraz babanın evine
0 oy
tarafından

Eylem çocuktan yakınan ilkndefa seni gördüm 

Eşinle olan problemini çocuğun yanında yaşamayın Allah aşkına günah ya 
Bebek bu ağlar uyumaz iç gazı olur
Eşini düşünme bnce şuan önemli olan bebeğin
tarafından
Bazen diyorum bu bebek benimmi bazen diyorum yapamicam ben böyle gitmicek bu hayat herşey daha zorlascak kabullenemiyorum bebeği bile ya çok kötü bi durumdayim
tarafından
Eşini kafana taktiğin için bebeği görmüyorsun ve çok günah eylem
Ne demek kabullenemedin karnında iken nasıldi ki şimdi bunları söylüyosn
Lohusa depresyonuna grdin bellki böyle diyosn
Ltfn senden rica ediyorum o çocuğa anne şefkati ile yaklaş ltfn günay bn uzuluyirm surda
tarafından
Hamileyken böyle değildim evde hep tektim bütün gün odada yatardim uyurdum alışmıştım eşim geç gelirdi hep şimdi bebek oldu daraldim bunaldım gece uyumamalari bilmiyorum kafam hiç iyi değil içimde hep sıkıntı var bunaltı var bazen seviyorum bazen ben ne yaptım diyorum
tarafından
Eylem bak bubkar geçicidir anladın mı her zaman böyle olmicak yani bnm oğlumda iki aya kdr gece uyumazdi sonra düzeldi
Bnde sıkılırdm ve bnm yanımda bir kişi bile yoktu
Eşim çalışıyodu
Bn tek başıma gece de kaldım çocukla ağlardi hiç susmazdi
Alışiyosn zamanla buna derdini büyüdükçe anlayacaksın ama sen ona ilgi şefkat vermezsn neden ağladığını anlamazsn
O çocuğa da günah
Eşinin zaten Allah vermiş belasını Rizeli öküzü ..
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Canım bak loğusalik inan cok zor ama bu günlerinde gececegine emin ol inan kim bakcaksa baksın diyorsun ama 1 gece ayrı kalsan kafayı yersin oglum suan 6 bucuk aylık ilk 2ay ne uyku uyudum ne yemek yedim tek başıma  baktim o arada kimsenin kimseye tahammülü kalmıyor bebeğin hergün ayni saatlerde basliyorsa aglama ataklari kolik olabilir bence biran once doktora götürmelisin bir damlayla hayatiniz düzelebilir benim oğlum kolikti hayatım mahvolmuştu simdi hersey düzeldi geçeceğini bil bu günler hep geçici 
tarafından
Biran önce gecsin dayanamıyorum
0 oy
(662 puan) tarafından
Bitanem bisey diyeymmi sana bunlari bende yasadim lohusaliyken azimdan geleni soylerdim tabi herseyin bi sınırı var esim isden yorğun gelerdi kavqa ederdim gunlerle yatmiyor sinirleri tavan  olucak tabi dusundumki bebekden boyle oldu daha istemiyor beni halbuki gunah bendeydi cok ustune gidiyordum yani demem oki bebeklik bisey yok suçlama kuzuyu sen lohusaliksan cikdikdan sora valla hersey duzene giricek sikma canini salla dediyse keşge alib sallasaydin bebek aliyorsa bi sikintisi varki ağliyor ya uykusu olabilir qazi.aç.kulaği ağriya bilir yada alti temiz diyil beni sakin yalniş anlama kuzum isteyerkeden diyorum sana bunlari erkek milleti boyle iste suyuna gitmen lazim kotu duşunme allahim yardimcin olsun 
(662 puan) tarafından
Yapicak bisey var bebis ne zaman  uyudu  kafani at sende uyu kim ne derse desin uyu dinlen en onemli ihtiyacin olan sey uyku basqada bisey diyil sen dinlemiyorsunki sutunde yok canm
tarafından
Sütum var doymuyo
(662 puan) tarafından
Kac dakika emziriyosun canm
tarafından
20 15 dakika
(662 puan) tarafından
Guzeldr emziriyosun neden doymasinki canm doktora hic sordunmu
0 oy
(97 puan) tarafından
Canım eşinle olan problemine bişey diyemem ama bebegin durmaması normal kuzum daha 15 günlük diyorsun sabret düzene girer esinde bu konuda anlayışlı olması ve lazım bebeğin huyu her gün değişir . Eğer bebeği çok seviyorsanız nazar da olmuş olabilir oku bol bol benim oğlum 2 aylık olmasına rağmen hala arada geceleri durmaz vede birde seven olduysa tamam dir artık ağlamaktan ne uyur ne emer durmaz bı dk bebeğini oku yada olur faydasını görürsün 
tarafından
Okuyoruz kaynanamda okuyor fayda etmiyo böyle alıştı gündüz uyuyo gece ayakta
(97 puan) tarafından
Birde tanıdığınız hoca veya biri varsa ona okutun ve kendiniz okurken de ayağınızın altına bıçak koyun öyle okuyun ikinizde  ve de yine bı hocaya su okutun canım 2_3 damla da olsa ver faydasını görürsün oğlum 2 aylık olmasına rağmen ben su veriyorum  su okutturdum kaynanam da okuttu   onu veriyorum şimdide
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Kuzum benim bebeğim ağlama krizlerine giriyordu değil kucakta hiç bir şekilde susturamazdim 3 aylık oldu bebek düzeldi biraz sabret ama şiddete sabretme sakın susma sustukca dozu artacak kendimden biliyorum :(
tarafından
Etmiyorum ama gidecekte yerim yok annem evinde çocuğu büyütemem hep rutubet soğuk orda hasta olur çocuk mahfolur
(1,291 puan) tarafından
Bu kötü olmuş ne diyim bilemedim gözünü korkut bosanacam de sana ayrı ev tutsun çocuğumla kalacam de durumu normal ise mahkeme kabul eder zaten  size bakmak zorunda

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 406 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
76 cevap 2,255 göst.
6 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Ece0935 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 697 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Dalin (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 209 göst.