0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Off kaynanamı severim ama şu dini hikayeleri beni öldürüyor. Bi kadın kocası izin vermezse ölüm döşeğindeki babasının yanına bile gitmezmis bu konuyla alakalı hikaye anlattı bide kanal7 filmleri tadında saçma bi hikaye. Bende dedim ki anne saçmalama İslamiyette herşeyden önce anne baba hakkı vardır dedim oda konuştukça konuştu ben hicccc cevap bile vermedim ://// siz ne düşünüyorsunuz

19 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Asla dogru degil.Sorularla islamiyet sayfasindaki aciklamayi atiiyorum simdi .Okursun kuzu 

image

(1,787 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
-Reklam-
+1 oy
(907 puan) tarafından
He anam he dini kullanarak bizi daha fazla ne kadar köle yapacaklar acaba! Uydurma hikayelerle erkek egemenliği kadın köleliği daha neler ya,biz esleriyiz cariyeleri degil
0 oy
(1,161 puan) tarafından
bende  onu duymusdum  babasi hasta  olsa  bile esi izin vermezse  gidemez  hikayesinu
tarafından
Yanlis kuzum o .Oyle bir sey yok .Oyle bir hadis oldugu soyleniyor ancak bu hadisin sahih olup olmadigi bilinmiyor net olarak .Eger sahihse de bu o kadina ozgu bir durum olabilir diyorlar.Yani fikih kitaplarinda ana babayi ziyaret etmemek cok yanlis deniyor.
(1,787 puan) tarafından
Aşırı saçma bi hikâye ya
0 oy
tarafından
Yok oyle bi dunya yaa ne demek babasi hasta ise gidemez 
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Niye kocanın süt hakkı mı var puhahahahajjaj
0 oy
tarafından
Evlenince kocan öncelikli oluyor canım bildiğim kadarıyla ama yinede araştırmak lazım iyice
(1,787 puan) tarafından
İstediği kadar öncelikli olsun kimseyi anne babama değişmem
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Saçma deme önce araştır doğruluk payı var 
(1,787 puan) tarafından
Doğruluk payı yok yukarda bi arkadaş çok güzel açıklamış. Kim anne babanın yerini tutar yaa hem İslami olarak hem insani olarak çok yanlış ve kötü bi hikaye. Uydurmadan başka bişey değil
0 oy
tarafından
Bende duymuştum onu 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Evet doğruluk payı var malesef es istemez ise ana baba ya bile  dinen gidilmemesi gerekiyor mus bize gore sacma ama oyle bi sey varmis 
(1,787 puan) tarafından
Yokmuş canım yukarıda bi arkadaş çok güzel açıklamış
tarafından
Hayır rivayetin doğruluk payını bilmem.ama kocadan izinsiz bir şey yapılmaz.bu İslam'da böyledir.cokca kanıtı mevcuttur
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Bir cahil de bende var Tv'de gördüğüne sokakta gördüğünün dediğine inanır sen normal birşey dersin ona inanmaz. Kuran'da hadiste bu yok dersin var diye inatlasir boşver duyma en güzeli 
0 oy
tarafından
Evet kadın için kocası önce gelir evlendikten sonra.ama dediğiniz rivayet sahih mi araştırmak gerek.onun dışında doğru kocadan izinsiz aslında hiç birşey yapılmaz islamda
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Doğru söylemiş kaynanan  ama eksik söylemiş dini bütün bir erkek de hasta babasını ziyaret etmesini engellemez 
0 oy
(9,006 puan) tarafından
Yani kaynananin hikayesini bilemem de peygamber efendimiz "eğer insana secde edilseydi kadın kocasına secde ederdi demiş dinimizde kadının kocaya karşı sorumluluğu büyük bunu inkar etmek alay etmek günahtır
0 oy
(150 puan) tarafından
Ama esinde senin ustunde hakları var istersen arastır bende duymuştum simdi zaman degistı ama   
0 oy
tarafından
Eğer öyle bişey varsa Rabbim affetsin giderim. Kimseyi dinlemem. Çok şükür eşimde öyle bişey yapmaz ama misal yani...
0 oy
(712 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
burdan dinleyebilirsin kuzum 
0 oy
(9,225 puan) tarafından

image

image

ben hadis ve ayetlerle geldim. Oyle bişey olmadığnı zaten biliyordum ama dinimiz kadınları bu kadar alçaltmıyor emin olun. Çoğu şey uydurma
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Valla ne kadar dogru ne kadar yanlis bilmiyorum ama soyle birsey duydum bu konularda baya arastiran bilen kisiden eş birtek camiye gitmesine birsey diyemezmis kadina diger türlü annesine gitse kadin esinin haberi olmadan caiz diye duydum 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Öyle saçmalık mı   olur  ya beni  doguran  büyüten  insalar  ölüm  döşeğinde  olacak  ve ben  eşim  izin  vermedi  diye  gitmicem  oldu  yok  öyle bir  dünya 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 946 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 292 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Edcmnf (587 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 122 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nur343746 (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 293 göst.