0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
22ay 9gunluk oğlum sütten kesmeyi denicem çünkü artık herkesin içinde memem demeye başladı zor olacak biliyorum ama nasıl yapicam sabır edeblrm inşallah .azaltmayla birakicak bı bebek değil sirke mi sürsem sabır tasimi alsam bilemedim . tecrübeli analar fikir verirseniz sevinirim

7 Cevaplar

+1 oy
(788 puan) tarafından
Bırak istediği kadar emsin bence derse de desin millet duymayıversin 
(788 puan) tarafından
Bilmiyorum ama benim düşüncem o yönde yemek dediğimiz şeyi ömrü boyunca yiyecek zaten ömrü boyunca ama annesinin memesini ömrü boyunca emmeyecek o yüzden bırak bebişi istediği kadar emsin ne zaman bırakmak isterse o zaman bıraksın o meme onun için çok kıymetli benim kızımda memeye çok düşkün ama benimki küçük 8 buçuk aylık
tarafından
Büyüdükçe öyle olmuyor ya gerçekten gece emmeye kalksa gam yemem bı iki çekiyor uyuyor alışkanlıktan saat başı bide uyku düzeni hiç yok .
(788 puan) tarafından
Tabi ki senin kararın benimki daha büyümedi büyüyünce ne olucak onu da bilmiyorum en doğru kararı annesi olarak sen verirsin
tarafından
2yas deniliyor ama bence bebeğin ağız sağlığıda önemli kardeşimin eşi inat etti emzircem die çocuğun dişleri erimeye başladı dış doktoru na cikardilar keşke 1buvuk yaşında kesseydiniz hiç mi gormediniz herzmn süt yaramiyor dedi.suan özel fisfis kremler kullanıyor 3yasinds işlem yapılacak
(788 puan) tarafından
Her bebekte aynı olacağını düşünmüyorum canım çok geçmiş olsun
-Reklam-
+1 oy
(3,099 puan) tarafından
Göğüs ucuna salça sürmüş benim ablam aciyo yara oldu diye her istediğinde gostermis öyle kesmiş sütten
+1 oy
(2,028 puan) tarafından
Ben karanfil yağı  sürdüm  acı annem dedim sonra birdaha ağzına sürmedi  
0 oy
tarafından
2 yaşında benim kızım 3 gün oldu keseli sabır taşı sürdüm ben hiç yaklaşması emi hasta olmuş dedik zor bi süreç sigara bırakanlar gibi düşünün çok hırçınlaştı benimki biberon alışkanlığı varsa daha kolay olur bizde yok maalesef sabır diliyorum sadece bide sizi çok görmesin yardım isteyin birinden
0 oy
tarafından
Aslinda sadece gece emzirmesi yorduysa gece emzirmesini kesebilirsiniz, gunduz yine aklina geldikce emsin bir iki vitamindir ona, benim kizi biraktirdiktan sonra yemek yeme aliskanliginda pek bi degisiklik olmadi da fazla umitlenme derim
0 oy
(529 puan) tarafından
Canım kesmek istiyorsan kararlı olman lazım eğer bir verir bir vermezsen ya da vazgeçip tekrar verirsen bir daha ki bıraktırma çok zorlaşıyor çocuk da yılranıyor daha fazla direnç gösteriyor.Öncelikle hazır msn çünkü oğlun defalarsa emmek isteyecek her seferinde reddedeceksin.Diğer konu çoçığun ilk iletişim kurduğu huzur bulduğu sakinlediği yer güzel ayrılması gerek bu bir süreç sağlıklı olan da bu süreçten geçmek birşey sürüp çoçuğu korkutmamanı öneririm.Biz bıraktık 15 gün kadar oldu 25 aylık şuan hala arada gelip istiyor sen düşün.Nasıl bıraktık kızım sen artık büyüdün nurdan emmek yok artık biz gibi mutfaktan yiyeceksin süt içmek istersen burdan verebilirim deyip mutfaktan verdim.Bizim ilk olmadığı için çok zorlandım çok direndi o nedenle yarabandı yapıştırdım kızım açıyor artık ememeyiz dedim gerçekten acıyordu son zamanlarda çok arttırmıştı.Onu pek takmadı ama izin vermedim hep mutfaktan yiyeceğiz falan filan konuşma yaptım alıştı gibi tabi arada soruyor yine bakalım ne zaman unutacak.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 67 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asel_34 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 170 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 182 göst.
0 oy
5 cevap 444 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu